Socialiniai tinklai

Aktualijos

Po Tarybos nario kreipimosi socialiniams darbuotojams išmokėti pinigai

Avatar

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ rašė, kad  Radviliškio rajono savivaldybė mokėdama atlyginimus C  kategorijos  socialiniams darbuotojams, pritaikė mažesnius koeficientus, negu reglamentuoja vieningas Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymas.

Skriauda atitaisyta

Iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktos informacijos sužinojęs, kad Radviliškio rajone socialiniams darbuotojams 2019 metais buvo neteisingai apskaičiuojami atlyginimai,  Tarybos  narys Gediminas Lipnevičius nedelsdamas raštu kreipėsi į savivaldybės administracijos direktorę J. Margaitienę bei  savivaldybės Socialinės paramos skyrių, cituojame:
„1. Prašau nedelsiant imtis priemonių dėl tinkamo apskaičiavimo atlygio Radviliškio rajono socialiniams darbuotojams.
2. Prašau informuoti, dėl kokių priežasčių buvo netinkamai skaičiuojami atlyginimai socialiniams darbuotojams? Kas už tai atsakingas?
3. Dėl netinkamo paskaičiavimo kokia padaryta žala darbuotojams?“

Po šio rašto  klaida buvo nedelsiant ištaisyta ir socialiniams darbuotojams grąžinti net  4943 eurai. Suma nemenka, ypač žinant socialinių darbuotojų atlyginimų dydį – kiekvienam darbuotojui prie algos prisidėjo apie 200 eurų. Klaidos, paskaičiuojant C  kategorijos socialinių darbuotojų atlyginimus, buvo padarytos  Šeduvos globos namuose ir Radviliškio pagalbos šeimai centre (Vaikų globos namuose „Nykštukas“).

Valdantieji linkę nutylėti

Tarybos posėdžio metu vyriausias Tarybos narys „valstietis“ J. Povilaitis stengėsi  „skalbti“ valdančiųjų mundurą: „Radviliškio rajone socialinių darbuotojų atlyginimai tokie pat kaip Lietuvos vidurkis ar didesni – tai priklauso nuo kategorijos. Buvo suklysta apskaičiuojant C kategorijos socialinių darbuotojų atlyginimus…

Meras piktdžiugiškai  tuoj pat paantrino koalicijos partneriui „valstiečiui“ J. Povilaičiui, kad ne visi Tarybos nariai geba įsiskaityti. Kur ir ką skaityti nenurodė, tačiau būtų gerai, kad būtų paaiškinęs, kodėl savivaldybės įstaigos „nusuko“ socialiniams darbuotojams atlyginimus. Ir  kodėl niekas daugiau nei metus laiko to nepastebėjo?

Redakcijos žiniomis, Tarybos narys „valstietis“ šiek tiek  „šovė pro šalį“. Pirmiausia, tik įsikišus Tarybos nariui G. Lipnevičiui buvo pastebėta  klaida  ir socialiniams darbuotojams buvo išmokėta  priklausoma suma. O antra, redakcijos žiniomis, neprimokėti pinigai už 2019 metus socialiniams darbuotojams buvo grąžinti tik 2020 metų gegužės pradžioje, kilus skandalui.

„Teikiau raštus, kad būtų išmokėti žmonėms atlyginimai, ir labai džiaugiuosi, kad jie bus sumokėti. Noriu kolegai Povilaičiui pasakyti, kad čia ne Lipnevičius sugalvojo, o ministerija pasakė ir nustatė, kad žmonėms nebuvo tvarkingai mokami atlyginimai“,- replikavo Tarybos narys G. Lipnevičius.

Beje, stebėjusieji Tarybos posėdžio transliaciją turbūt girdėjo, kad  Tarybos narys  „valstietis“, įvardindamas socialiniams darbuotojams  neišmokėtą sumą, dar gyvena tokios valiutos kaip  litas laikotarpiu, nuo šiandienos atsilikdamas tik … penkeriais metais.

„Mane liūdina kolegų Tarybos nario ir mero pasisakymai, be to, turėdami progą tiesioginėje Tarybos posėdžio transliacijoje atsiprašyti socialinių darbuotojų už metus laiko neišmokėtus atlyginimus, tai ne tik ja nepasinaudojo, bet ir atsainiai pareiškė, kad „jokia žala nepadaryta“. Manau, maždaug 200 eurų socialiniams darbuotojams yra tikrai nemaži pinigai, negu šiems ponams,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.

Socialiniams darbuotojams – dar viena gera žinia

Be sugrąžintų pinigų, socialiniai darbuotojai išgirdo dar vieną gerą žinią. Rajono Taryba patvirtino LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos  įsakymu skirti 59 880,00 Eur socialinių darbuotojų darbo užmokesčiui su priskaitymais, t. y. vienkartinėms premijoms už ypač svarbių užduočių vykdymą Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos ir karantino laikotarpiu savivaldybių socialinių paslaugų įstaigose dirbantiems darbuotojams išmokėti:

Šeduvos globos namams – 22 275,00 Eur;
Radviliškio pagalbos šeimai centrui – 19525,00 Eur;
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centrui – 18 080,00 Eur.

Tiesa, Taryboje buvo iškeltas dar vienas klausimas – kodėl  premijų nesulauks savivaldybės administracijos Socialinio skyriaus darbuotojai, nes kitų savivaldybių administracijos darbuotojams yra paskirti priedai. Tad  į klausimą, kodėl rajono valdantieji  konservatoriai ir „valstiečiai“ skriaudžia ne tik socialinius darbuotojus, bet  savivaldybės administracijos darbuotojus, paliekame atsakyti  patiems valdantiesiems.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prezidentui prisiekė du nauji Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjai

Avatar

Paskelbta

data

V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

Gegužės 26 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl dviejų Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjų Vaivos Bėčienės ir Vaido Kazlausko skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Rytoj naujieji teisėjai pradės darbą Raseinių rūmuose. Iš viso Prezidentas šiandien pasirašė 5 dekretus dėl naujų teisėjų skyrimo. 

„Esu sujaudinta man suteikto pasitikėjimo ir tuo pačiu didžiulės atsakomybės, kuri man duodant priesaiką tampa neišvengiama mano gyvenimo dalimi, – sako Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėja V. Bėčienė. –  Iš visų jėgų stengsiuosi pateisinti žmonių lūkesčius turėti nepriklausomą ir nešališką teismą, ginantį žmogaus teises ir teisėtus interesus, saugoti bei tvirtinti teisėjo profesijos garbę, taip prisidedant prie mūsų brangios šalies stiprinimo. Anot V. Bėčienės, teisėjo profesija – tai pati garbingiausia teisininko profesija, reikalaujanti aukščiausios kvalifikacijos ir itin aukštų elgesio standartų.

Didžiulio džiaugsmo ir pakilios nuotaikos neslėpė V. Kazlauskas, tapęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėju. „Buvimas geru teisėju reikalauja sąžiningumo, aukštos kompetencijos ir daugybės valandų sunkaus darbo bei nesuteikia teisės naudotis nepagrįstomis privilegijomis. Kadangi teismų sistemoje dirbu jau pakankamai ilgą laiko tarpą, puikiai žinau, kad ir kitiems teismų darbuotojams ir valstybės tarnautojams keliami itin aukšti reikalavimai, o be jų indėlio ir atsidavimo teisingo sprendimo priėmimas tam tikrais atvejais būtų paprasčiausiai neįmanomas“, – pabrėžė teisėjas V. Kazlauskas.

Rytoj Raseinių rūmuose teisėjus pasitiks kolektyvas. Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Rasa Milvydaitė labai džiaugiasi, kad teisme pradeda dirbti du jauni kolegos: „Su dideliu džiaugsmu pasitinkame naujus teisėjus ir linkime jiems sėkmės. Raseinių rūmuose pusę metų trūko dviejų teisėjų. Nuo šiandien visi (47) teisėjų etatai užimti.“

Daugelis darbuotojų teisėjui V. Kazlauskui yra pažįstami. Mat 2013 m. tuometiniame Raseinių rajono apylinkės teisme jis pradėjo dirbti teisėjo padėjėju. Tai buvo pirmoji jauno teisininko darbo vieta po teisės studijų Vilniaus universitete. Vėliau teisėjo padėjėju dirbo Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose ir paskutinė darbovietė – Vilniaus apygardos teismas.  

Teisėja V. Bėčienė po studijų Mykolo Romerio universitete teisėjo padėjėja visą laiką dirbo Kaune: Kauno apygardos administraciniame teisme, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose.

Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmuose yra keturi teisėjų etatai. Paskutinį pusmetį Raseinių rūmuose trūko dviejų teisėjų, todėl visas kolektyvas labai laukė naujų kolegų. Iš viso Šiaulių apylinkės teisme yra 47 teisėjų etatai.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Tel. (8 41) 598 511

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Viršelis V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Skaitymas mus jungia!

Avatar

Paskelbta

data

Pirmąją 2020 –ųjų metų vasaros dieną prasideda pamėgtasis ir visų laukiamas „Skaitymo iššūkis“. Tai jau penktą kartą organizuojama interaktyvi akcija, kurios metu visi norintieji kviečiami įvykdyti penkias smagias skaitymo užduotis ir laimėti prizų. Šių metų šūkis – „Skaitymas mus jungia!“

 „Skaitymo iššūkį“ organizuojančios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos bei Lietuvos aklųjų biblioteka tikisi, kad per vasarą (birželio 1–rugpjūčio 31 d.) penkias užduotis įveiks dar daugiau žmonių nei pernai. Nors jau ir 2019 metų rezultatai pranoko visus lūkesčius – iššūkį priėmė net 16 390 dalyvių (beveik du kartus daugiau nei 2018 m.), o jį įveikė tris kartus daugiau skaitytojų nei praėjusiais metais – 10 339. Iš viso pernai per vasarą buvo perskaityta net 74 100 knygų!

„Šiais, 2020, metais „Skaitymo iššūkis“ švenčia 5-erių metų gimtadienį, tad savo skaitytojus pasitinkame su 5 naujomis skaitymo užduotimis ir smagiais prizais. Viena iš pagrindinių naujienų – atnaujinta www.vasarasuknyga.lt projekto svetainė, kuri bus aiški, patraukli ir pritaikyta regos negalią turintiems žmonėms“, – sako šių metų projekto vadovė Greta Kėvelaitienė.

Penkios „Skaitymo iššūkio“ užduotys

„Skaitymo iššūkis“ kviečia dalyvauti įvairaus amžiaus skaitytojus  – nuo mažiausių iki labai patyrusių.  Kaip rodo organizatorių patirtis, aktyviai jame dalyvauja ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai bei seneliai. Knygas dalyviai gali skaityti iš savo namų knygų lentynų, skolintis bibliotekoje, skaityti elektronines knygas ar klausyti audioknygų. Šiemet užklupęs karantinas gerokai praplėtė skaitytojų akiratį, todėl kiekvienas „Skaitymo iššūkio“ dalyvis gali rinktis įvairių formatų knygas, svarbu, kad jos atitiktų organizatorių pateiktas užduotis. O jos šiemet yra tokios:

perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių;

perskaityti knygą, kurios pavadinime yra skaičius;

perskaityti knygą apie gamtą;

perskaityti knygą apie draugystę;

perskaityti eiliuotą knygą.

Naudingi ir smagūs prizai

Dalyvauti skaitymo varžytuvėse labai paprasta: galima kreiptis į savo biblioteką, kad jos darbuotojai užregistruotų Jus kaip iššūkio dalyvį, kitas, dar patogesnis, būdas – registruotis savarankiškai svetainėje www.vasarasuknyga.lt. Visi, sėkmingai įveikę „Skaitymo iššūkį“ ir gavę patvirtinimą el. paštu, dalyvauja bendroje loterijoje, kurioje galima laimėti 3 pagrindinius prizus: planšetę, sėdmaišį, momentinį fotoaparatą. Aktyviausiems skaitytojams atiteks ir kelios dešimtys leidyklos „Baltos lankos“ knygos. Na, o visi, kurie sėkmingai įveiks visas užduotis, dovanų gaus knygų skirtuką su vaistažolių sėklomis. Prizais bus apdovanotos ir aktyviausios iššūkyje dalyvaujančios bibliotekos.

Be to, viso iššūkio metu „Vasara su knyga“ Facebook ir Instagram paskyrose vyks konkursų, kur galima  laimėti papildomų prizų.

„Vasara su knyga“ palaikymo komanda

Tam, kad ši graži skaitymo šventė įvyktų, organizatorių komanda dėkoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijai, LRT, leidyklai „Baltos lankos“ ir partneriams – IBBY Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriui.

 „Vasara su knyga“ – tai Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų organizuojama skaitymo skatinimo programa pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymą „Dėl skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos ir skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano patvirtinimo“. 2018 m. spalio 19 d. Nr. Įv-746/v-834. „Skaitymo iššūkis“ yra viena iš „Vasara su knyga“ iniciatyvos dalių.

Daugiau informacijos apie „Skaitymo iššūkį“, taisykles, registracijos formą ir karščiausias naujienas rasite: http://vasarasuknyga.lt/ bei Facebook paskyroje https://www.facebook.com/vasarasuknyga/.

Kontaktinis asmuo

„Vasara su knyga“ 2020 metų projekto vadovė

Greta Kėvelaitienė

 greta.kevelaitiene@pavb.lt Tel. +370 643 049

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019