Socialiniai tinklai

Aktualijos

Dėl vaikų maitinimo prokuroro teiktą reikalavimą konservatoriai ir „valstiečiai“ nutarė užvilkinti teisme

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje  daugiausiai aistrų sukėlė klausimas dėl mokinių maitinimo bei sutarčių nutraukimo su VšĮ „Bruneros“ galimybės.

Po Tarybos nario kreipimosi – prokuroro kirtis

Tarybos narys G. Lipnevičius  pastebėjęs, kad Kontrolės komiteto pirmininkas K. Račkauskis tik trypčioja vietoje ir nieko nedaro, ėmėsi spręsti vaikų maitinimo problemą ir kreipėsi į Generalinę prokuratūrą bei kitas spec. tarnybas. Šiaulių prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras Donatas Micevičius  patvirtino, kad Tarybos nario iškeltas klausimas turi pagrindo ir teikė reikalavimą Radviliškio rajono savivaldybei, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centrui (ŠSPC) bei visų rajono mokyklų vadovams per 20 dienų pašalinti trūkumus, susijusius su mokinių maitinimo paslaugos pirkimu.

Prokuroro raštas bus skundžiamas teismui

Tarybos posėdyje šis klausimas pakrypo netikėta linkme – rajono valdantieji ne tik kad nenusprendė nedelsiant vykdyti prokuroro reikalavimus, bet  sutartį su VšĮ „Bruneros“ palikti galioti iki 2021  mokslo metų pabaigos, o  prokuroro reikalavimą skųsti teismui, taip jį užvilkinant ilgam laikui. „Viešąjį interesą ginantis prokuroras parašė imperatyvų nurodymą spręsti šį klausimądėl mokinių maitinimo. Nuspręsta  apskųsti prokuroro veiksmus, skundas jau parengtas. Kiek žinoma, skundą pateiks ir ŠSPC“,- Tarybos posėdyje sakė  savivaldybės juristas A. Matuzevičius.

Sutartis su „Bruneros“ gali likti galioti

Nepartinio Tarybos nario G. Lipnevičiaus nuomonei, kad reikėtų kuo greičiau nutraukti sutartį su VšĮ „Bruneros“, nepritarė konservatoriai. Jų nuomonę išreiškė  savivaldybės  juristas A. Matuzevičius, kuris ėmėsi labiau advokatauti VšĮ „Bruneros“, nei ginti Radviliškio miesto bei rajono vaikų interesą valgyti ekologišką maistą, už ką ir buvo sumokėti pinigai. V. Matuzevičius paminėjo, kad  „perkant mokinių maitinimo paslaugą, pažeidimų padarė konkurso organizatoriai, tad  apkaltinti „Bruneros“ teisiškai nepavyks“. Skaitytojams priminsime, kad mokinių maitinimo paslaugos konkurso organizatorius – mero A. Čepononio bei  administracijos direktorės J. Margaitienės kolegos konservatoriaus V. Jakavičiaus vadovaujama įstaiga – Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras.

Juristui pritarė ir „valstietis“ J. Povilaitis. „Jeigu nutrauksime sutartis su „Bruneros“, kur garantijos, kad neprasidės bylinėjimasis?“,- sakė Tarybos narys. 

Po tokių ginamųjų kalbų, Tarybos nariams iškilo klausimas, kieno pusę palaiko savivaldybės teisininkas ir Tarybos narys – ar mokinių, turinčių teisę valgyti kokybišką maistą, ar sutarties sąlygų nesilaikančios ir skandalų verpete skęstančios VšĮ „Bruneros“?

Siūlyta atidėti sprendimą

Tarybos narys G. Lipnevičius pasiūlė Tarybos sprendimo dėl mokinių maitinimo svarstymą atidėti iki kito posėdžio. „Mūsų, nepartinių Tarybos narių, pasiūlymas – pradėti sutarties su „Bruneros“ nutraukimo procedūrą ir ją pavesti vykdyti ne mokyklų direktoriams, o savivaldybės administracijai, pradedant naują pirkimo procedūrą. Atidėti šios sutarties nutraukimą 1 metams ir 3 mėnesiams – prokuratūros reikalavimo nevykdymas. Reikia šį sprendimą tinkamai sutvarkyti ir atidėti svarstymą kitam posėdžiui“,- sakė G. Lipnevičius.

Tarybos nario G. Lipnevičiaus pasiūlymui pritarė ir Tarybos narė Z. Žvikienė, kurios nuomone, šis sprendimo projektas nėra tinkamai paruoštas ir negali būti teikiamas balsavimui.

Į Tarybos narių siūlymus neatsižvelgta

Su Tarybos narių siūlymais atidėti šio sprendimo svarstymą nesutiko meras A. Čepononis. Pasak jo, mokyklų vadovai nori veiksmų, o nepriėmus sprendimo, neturės nuorodų, ką daryti.

Į Tarybos nario G. Lipnevičiaus repliką, kodėl nebuvo atsižvelgta net į kelių Tarybos narių siūlymus atidėti klausimo svarstymą ir tinkamai sutvarkyti sprendimo projektą, Tarybos posėdžiui pirmininkaujantis meras neatsakė, tik mestelėjo frazę: „Reikia skaityti reglamentą“.

VšĮ „Bruneros“ ir toliau maitins  rajono vaikus?

Po konservatorių ir „valstiečių“ „prastumto“ sprendimo bei prokuroro reikalavimą užvilkinus teisme, skandalingai pagarsėjusi VšĮ „Bruneros“ ir toliau galės maitinti rajono vaikus net iki 2021 mokslo metų pabaigos. Už šį sprendimą balsavo konservatoriai ir „valstiečiai“, prieš  balsavo nepartiniai Tarybos nariai ir socialdemokratai, visiškai nebalsavo „darbietė“.

Su  reikalavimą teikusiu ir Viešąjį interesą ginančiu prokuroru susisiekti nepavyko.

Prokuroro komentaras

Pasak Viešąjį interesą ginusio prokuroro D. Micevičiaus, šiuo metu byla yra pas prokuratūros vadovus ir detalesnę informaciją  jis galės pateikti tik jam sugrąžinus bylą.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

„Auksinė krivūlė“ – ne už rajono pasiekimus

Avatar

Paskelbta

data

Vietos savivaldos dienos išvakarėse Vilniuje Lietuvos savivaldybių asociacija tradiciškai suorganizavo savivaldos apdovanojimus „Auksinė krivūlė“. Šį kartą  apdovanojimas po ilgos pertraukos pasisekė ir Radviliškio rajoną, jo į Vilnių atsiimti vyko meras Antanas Čepononis su Moterimi Saule – administracijos direktore Jolanta Margaitiene.

Ar „Auksinė krivūlė“ buvo išmaldauta?

Ne paslaptis, kad konservatoriams valdant Radviliškio rajoną, jis pagal gyventojų atlyginimų dydį bei gyventojų skaičiaus mažėjimą sparčiai grimzta į dugną. Gal todėl ir savivaldybių asociacijos apdovanojimas „Auksinė krivūlė“ jau aštuonerius metus aplenkdavo Radviliškio rajoną. O ir už kokius pasiekimus galima teikti apdovanojimą, kai  Radviliškio rajono savivaldybės ypatingi nuopelnai būtų nebent dažnas valdininkų lankymasis teisme, nebaigtos brangios statybos, mažiausi medikų ir mokytojų atlyginimai regione bei visoje Lietuvos žiniasklaidoje skambantys skandalai apie Viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimus.

Tačiau merui A. Čepononiui  susiruošus   dalyvauti Seimo rinkimuose, situacija pasikeitė – Radviliškio rajonui „Auksinė krivūlė“ įteikta už glaudų savivaldos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą.

Dėl tokios  nominacijos kyla šiokių tokių abejonių – ar tik ne tos krivūlės rajono meras  spalio 5 dieną vyko į Vilnių maldauti? Juk reikia pasirodyti – štai dar netapęs Seimo nariu auksinius daiktus į rajoną parveža, o kai taps, tai jau visus auksu apipils ir iš visų jėgų dirbs, kad  tik „rajonui būtų geriau“.

Rajono ir kariuomenės bendradarbiavimas susiklostęs istoriškai

Dar kyla klausimas, ar  yra koks  bent koks Radviliškio rajono savivaldybės nuopelnas dėl to, kad  rajonas apsuptas Lietuvos kariuomenės padalinių? Rajone nuo seno yra dislokuoti Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Arsenalas, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas, Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, Krašto apsaugos savanoriai. Tiesa, dar Radviliškio rajone planavo įsikurti Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas, tačiau savo dislokacijos vieta batalionas pasirinko Šilalės miestelį.

„Glaudus bendradarbiavimas“ – stovėjimas šalia kariškių?

Na, o pastaruoju metu „labai glaudų“ bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene rajono meras A. Čepononis ir administracijos direktorė J. Margaitienė pademonstruoja  pastovėdamas šalia kariškių per iškilmingą  priesaikos ceremoniją,  vykstančią Radviliškio miesto aikštėje. Meras ir direktorė  paprastai stovi šalia aukšto rango kariškių, vadinasi, „glaudžiai bendradarbiauja“?

Ateities vizija – apdovanojimai už realius darbus

Belieka tikėtis, jog ateityje, galbūt rajoną valdant naujam merui, „Auksinės krivūlės“ Radviliškio rajonui bus teikiamos ne „pritempiant“ nuopelnus už  bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene, o už realius pasiekimus. Pavyzdžiui, už atsakingą požiūrį į efektyvų finansų valdymą, kaip  Varėnos rajono savivaldybei ar  už smulkaus ir vidutinio verslo skatinimą, kaip Plungės rajono savivaldybei.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Replika Invaziniai kurmiai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškį pamėgo invazinis Sosnovskio barštis. „Paplentės“ soduose karaliauja invaziniai šliužai, tačiau tuo invazinės bėdos nesibaigė.

Miško gatvėje pastebėtas ir invazinis kurmis. Ieškodamas patelės poravimuisi, jis perkniso kelkraštį, įgriaudamas trinkeles. Kalbama, jog panaudos savo būsto įrengimui. Bet ir tai juokas, pasakojama, kad kai kuriose Lietuvos savivaldybėse esama ir invazinių merų. Kai pagalvoji – siaubas.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019