Socialiniai tinklai

Aktualijos

Dėl vaikų maitinimo prokuroro teiktą reikalavimą konservatoriai ir „valstiečiai“ nutarė užvilkinti teisme

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje  daugiausiai aistrų sukėlė klausimas dėl mokinių maitinimo bei sutarčių nutraukimo su VšĮ „Bruneros“ galimybės.

Po Tarybos nario kreipimosi – prokuroro kirtis

Tarybos narys G. Lipnevičius  pastebėjęs, kad Kontrolės komiteto pirmininkas K. Račkauskis tik trypčioja vietoje ir nieko nedaro, ėmėsi spręsti vaikų maitinimo problemą ir kreipėsi į Generalinę prokuratūrą bei kitas spec. tarnybas. Šiaulių prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras Donatas Micevičius  patvirtino, kad Tarybos nario iškeltas klausimas turi pagrindo ir teikė reikalavimą Radviliškio rajono savivaldybei, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centrui (ŠSPC) bei visų rajono mokyklų vadovams per 20 dienų pašalinti trūkumus, susijusius su mokinių maitinimo paslaugos pirkimu.

Prokuroro raštas bus skundžiamas teismui

Tarybos posėdyje šis klausimas pakrypo netikėta linkme – rajono valdantieji ne tik kad nenusprendė nedelsiant vykdyti prokuroro reikalavimus, bet  sutartį su VšĮ „Bruneros“ palikti galioti iki 2021  mokslo metų pabaigos, o  prokuroro reikalavimą skųsti teismui, taip jį užvilkinant ilgam laikui. „Viešąjį interesą ginantis prokuroras parašė imperatyvų nurodymą spręsti šį klausimądėl mokinių maitinimo. Nuspręsta  apskųsti prokuroro veiksmus, skundas jau parengtas. Kiek žinoma, skundą pateiks ir ŠSPC“,- Tarybos posėdyje sakė  savivaldybės juristas A. Matuzevičius.

Sutartis su „Bruneros“ gali likti galioti

Nepartinio Tarybos nario G. Lipnevičiaus nuomonei, kad reikėtų kuo greičiau nutraukti sutartį su VšĮ „Bruneros“, nepritarė konservatoriai. Jų nuomonę išreiškė  savivaldybės  juristas A. Matuzevičius, kuris ėmėsi labiau advokatauti VšĮ „Bruneros“, nei ginti Radviliškio miesto bei rajono vaikų interesą valgyti ekologišką maistą, už ką ir buvo sumokėti pinigai. V. Matuzevičius paminėjo, kad  „perkant mokinių maitinimo paslaugą, pažeidimų padarė konkurso organizatoriai, tad  apkaltinti „Bruneros“ teisiškai nepavyks“. Skaitytojams priminsime, kad mokinių maitinimo paslaugos konkurso organizatorius – mero A. Čepononio bei  administracijos direktorės J. Margaitienės kolegos konservatoriaus V. Jakavičiaus vadovaujama įstaiga – Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras.

Juristui pritarė ir „valstietis“ J. Povilaitis. „Jeigu nutrauksime sutartis su „Bruneros“, kur garantijos, kad neprasidės bylinėjimasis?“,- sakė Tarybos narys. 

Po tokių ginamųjų kalbų, Tarybos nariams iškilo klausimas, kieno pusę palaiko savivaldybės teisininkas ir Tarybos narys – ar mokinių, turinčių teisę valgyti kokybišką maistą, ar sutarties sąlygų nesilaikančios ir skandalų verpete skęstančios VšĮ „Bruneros“?

Siūlyta atidėti sprendimą

Tarybos narys G. Lipnevičius pasiūlė Tarybos sprendimo dėl mokinių maitinimo svarstymą atidėti iki kito posėdžio. „Mūsų, nepartinių Tarybos narių, pasiūlymas – pradėti sutarties su „Bruneros“ nutraukimo procedūrą ir ją pavesti vykdyti ne mokyklų direktoriams, o savivaldybės administracijai, pradedant naują pirkimo procedūrą. Atidėti šios sutarties nutraukimą 1 metams ir 3 mėnesiams – prokuratūros reikalavimo nevykdymas. Reikia šį sprendimą tinkamai sutvarkyti ir atidėti svarstymą kitam posėdžiui“,- sakė G. Lipnevičius.

Tarybos nario G. Lipnevičiaus pasiūlymui pritarė ir Tarybos narė Z. Žvikienė, kurios nuomone, šis sprendimo projektas nėra tinkamai paruoštas ir negali būti teikiamas balsavimui.

Į Tarybos narių siūlymus neatsižvelgta

Su Tarybos narių siūlymais atidėti šio sprendimo svarstymą nesutiko meras A. Čepononis. Pasak jo, mokyklų vadovai nori veiksmų, o nepriėmus sprendimo, neturės nuorodų, ką daryti.

Į Tarybos nario G. Lipnevičiaus repliką, kodėl nebuvo atsižvelgta net į kelių Tarybos narių siūlymus atidėti klausimo svarstymą ir tinkamai sutvarkyti sprendimo projektą, Tarybos posėdžiui pirmininkaujantis meras neatsakė, tik mestelėjo frazę: „Reikia skaityti reglamentą“.

VšĮ „Bruneros“ ir toliau maitins  rajono vaikus?

Po konservatorių ir „valstiečių“ „prastumto“ sprendimo bei prokuroro reikalavimą užvilkinus teisme, skandalingai pagarsėjusi VšĮ „Bruneros“ ir toliau galės maitinti rajono vaikus net iki 2021 mokslo metų pabaigos. Už šį sprendimą balsavo konservatoriai ir „valstiečiai“, prieš  balsavo nepartiniai Tarybos nariai ir socialdemokratai, visiškai nebalsavo „darbietė“.

Su  reikalavimą teikusiu ir Viešąjį interesą ginančiu prokuroru susisiekti nepavyko.

Prokuroro komentaras

Pasak Viešąjį interesą ginusio prokuroro D. Micevičiaus, šiuo metu byla yra pas prokuratūros vadovus ir detalesnę informaciją  jis galės pateikti tik jam sugrąžinus bylą.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Pagrobtu automobiliu pasidžiaugė trejetą valandų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos tyrėjai kartu su ikiteisminį tyrimą kuruojančiu Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroru baigė ikiteisminį tyrimą ir teisminiam nagrinėjimui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl nusikalstamų naujametinių „nuotykių“  pareikšti Šiauliuose gyvenusiam 40-mečiui vyrui. Jis įtariamas plėšimu, dokumentų pagrobimu bei neteisėtu disponavimu elektroninėmis mokėjimo priemonėmis.

Praėjusių metų gruodžio 31-osios vakare, jau po 23 val., Šiauliuose esančioje Basanavičiaus gatvėje susikirto  šio vyro ir 49 metų praeivio keliai. 19 kartų už turtinius ir smurtinius nusikaltimus teistas vyras sutikto praeivio pareikalavo 10 eurų. Neigiamas atsakymas jam nepatiko, tad savo tikslą pasiekti pabandė kumščiais. Abu vyrai susigrūmė. Kai užpuolikas savo aukai po kaklu pakišo peilį ir paklausė, ar šis nori gyventi, jėgos tapo nelygios. Sudavęs dar keletą smūgių, įtariamasis vyrą paliko gulintį be sąmonės ant žemės, pačiupo jo piniginę su  dviem elektroninėmis mokėjimo kortelėmis  bei asmens dokumentais, automobilio raktelius ir nuvažiavo jo automobiliu.

Apie pagrobtą „Suzuki Grand Vitar“ policijos pareigūnai sužinojo iš nukentėjusiojo netrukus po įvykio. Patruliai ėmėsi jo paieškos, tikrindami mikrorajono gatves bei kiemus, ir po trejeto valandų transporto priemonę rado stovinčią Pakruojo g., šalia Nakvynės namų. Čia įrengtos vaizdo kameros akivaizdžiai parodė, kas tuo automobiliu atvažiavo ir kas iš jo išlipo. Tad automobilio pagrobėjui, kuris pastaruoju metu gyveno Nakvynės namuose, buvo uždėti antrankiai ir pirmąją Naujųjų metų dieną jis praleido areštinėje. Laukdamas teismo, už grotų  jis tebėra iki šiol.

 
                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Virtualus susitikimas su Egle Aukštikalnyte Hansen

Avatar

Paskelbta

data

Kovo 3 dieną yra minima Pasaulinė laukinės gamtos diena, kviečianti švęsti laukinės gamtos grožį ir domėtis laukine gyvūnija ir augalija. Ta proga Šiaulių PRC Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė virtualiai bendravo su Egle Aukštikalnyte Hansen, kuri šiuo metu keliauja ir fotografuoja laukinę gamtą, gyvūnus po MASAI MARĄ (Kenija, Afrika). Susitikime pašnekovė pasakojo apie savo gyvenimą Kenijoje, Afrikos draustinius, nacionalinius parkus, kur stebi, kaip laukiniai gyvūnai gyvena, ir juos fotografuoja. Paklausta, ar laukinėje gamtoje saugu, Eglė Aukštikalnyte Hansen atsakė, kad saugu, tik reikia mokėti matyti, girdėti ir skaityti gamtos ženklus. Papasakodama apie vietinių žmonių gyvenimą, tradicijas ir papročius, E. Aukštikalnytė Hansen pastebėjo, kad tradicijos ir papročiai po truputį keičiasi, kai kurių dalykų jauni išsilavinę žmonės atsisako.

Kadangi keletą metų E. Aukštikalnytė Hansen gyveno Šanchajuje (Kinijoje), tai buvo paprašyta palyginti gyvenimą tose dvejose vietose: Kinijoje ir Kenijoje. Apie gyvenimą Kinijoje yra pasakojama ir knygoje „Mamahuhu: šešeri metai Kinijoje“.  Paklausta, kodėl nerašo arba nekuria laidos apie Lietuvos gamtą, pašnekovė prisipažino, kadangi dar neinvestavo pakankamai savo laiko, tad gimtosios šalies gamtos tiek gerai nepažįstą, kad galėtų, pavyzdžiui, parašyti knygą. Bet patikino, kad Lietuvoje tikrai yra gerų rašytojų, fotografų, kurie atskleidžia Lietuvos grožį.

Eglė pasidžiaugė šiandieniniu jaunimu, kuriuo žavisi ir tiki. Anot Eglės, šiandieninis jaunimas fantastiškas, jie protingi, ieškantys, jie turi daug įvairiausių galimybių, jiems priklauso ateitis. Tad ji jaunimui linkėjo pasitikėti savo intuicija, surasti pusiausvyrą tarp laukinės gamtos ir žmogaus, suvokti, kad žmogus daug ką gali, gali atrasti, sukurti, bet gali ir sunaikinti, tad linkėjo kuo daugiau sukurti panaudojant laukinės gamtos resursus, nepakenkiant vienas kitam ir išlaikant sveiką pusiausvyrą. Linkėjo turėti labai daug svajonių, kurios yra pagrindinis idėjų generatorius, būti lankstiems ir išbandyti save daugelyje veiklų.

Susitikime kalbėta apie knygas „Mama Afrika“, „Laukinė motina gamta“, „Mamahuhu: šešeri metai Kinijoje“.

O mokiniai domėjosi, kaip fotografei pavyko susigyventi su vietine bendruomene, kokia kalba susikalba su vietiniais gyventojais, koks mylimiausias gyvūnas, apie žmogaus poveikį laukinei gamtai ir kur tie pokyčiai matomi ryškiausiai, kas arčiau širdies: Lietuva ar Kenija?

Skaityti daugiau

Skaitomiausi