Socialiniai tinklai

Aktualijos

Ahoy broliai ir sesės…

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 30 – liepos 2 dienomis Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos mokiniai išvyko į kasmetinę vasaros stovyklą. Šiemet buvo sugrįžta atgal į praeitį, į laukinius vakarus, kur gyveno Didžiųjų lygumų indėnai… Čia, Vinetu kaime, Dangės – Akmenos upių slėnyje, dunda indėnų būgnai, į dangų stiebiasi mistiniai toteminiai stulpai, akmenų labirintai veda atsakymų į svarbiausius gyvenimo atsakymus link…

Pirmąją dieną mokiniai susipažino su genties vadu, įsikūrė indėnų palapinėse Tipi, kuriose dega šventa ugnis, kur galima atitolti nuo civilizacijos komforto ir atverti duris naujiems potyriams, leistis į vidinę kelionę bei atrasti ramybę, tylą gamtos prieglobstyje. Pavalgę tradicinių indėniškų patiekalų, leidomės į kelionę baidarėmis Amazonės intaku – Danės upe… Vakare laukė ramus, šiltas vakaras aplink laužą su draugais, pokalbiai po atviru, žvaigždėtu dangumi….

Indėnai šokdavo lietaus šokį ir kviesdavo lietų, kad šis nupraustų žemę ir išvaikytų piktąsias dvasias. Kudirkos Jaučių gentis matyt naktį taip šoko, jog antroji diena indėnų gentyje prasidėjo stipriu lietumi. Teko tvarkytis su netikėtais iššūkiais, tačiau meditacijos pagalba pavyko atstatyti gentainių emocinę būseną. Dienai įsibėgėjus ir nušvitus saulei, susitikome su Bėgančiu Jaučiu, kuris vedėsi mus Jaunųjų vilkų keliu, supažindino su indėnų kultūra ir istorija, indėnų lauko žaidimais, skatinančiais judėti, įgauti budrumo, drąsos ir pasitikėjimo, lavinančiais koordinaciją, reakciją. Kiekvienas gavome savo indėniškus vardus, kuriuos ant mūsų veidų išpiešė Raudonoji ir Mėlynoji Gyvatės. Nuo šiol mes Skambioji Gegutė, Gyvybingoji Saulė, Mėlynasis Šaulys, Miegantis Barsukas ir t.t. Tapę tikra gentimi mokėmės indėnų medžioklės ypatumų, šaudėme iš lanko, mėtėme ietis.

Garsai ir muzika magiškai sujungia aukštybių ir požemių galias, suvienija protą ir kūną, padeda susigrąžinti fizines jėgas, atgauti dvasinę pusiausvyrą. Paskutinę stovyklos dieną, apsivaliusi kūnus ir sielas, mūsų gentis dalyvavo muzikos ir garsų rituale. Praktiškai išbandėme indėnų muzikos instrumentus. Pasiskirstę komandomis kūrėme savo ritmus būgnais. Muzikos instrumentų skambesį papildėme obertoniniu – sielos dainavimu. Išlaisvinę savo kūrybines galias, ruošėmės kelionei namo… Todėl atsisveikindami sakome Hoka hey ir iki kitos vasaros…

„Visi mes esame susiję, esame giminės, Didžiosios Dvasios sukurti, gyventi darnoje ir meilėje su viskuo, kas mus supa” (Indėnų lakotų genties išmintis).

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Europos paveldo dienos 2020 Radviliškio rajone

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 18 d. Radviliškyje tradiciškai vyko Europos paveldo dienos, kurių tema šiais metais – paveldas ir edukacija. Ta proga keliauti po rajoną ir susipažinti su paveldu ir edukacijomis miesto mokinius pakvietė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyris.

Į ekskursiją vyko mokiniai ir mokytojai iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos ir Radviliškio V. Kudirkos progimnazijos. Miesto centre tradiciškai buvo iškelta Europos paveldo dienų vėliava.

Po vėliavos pakėlimo ir sveikinimo žodžių mokiniai ir mokytojai susėdo į autobusą ir patraukė į pirmą kelionės tašką – Šeduvos kultūros ir amatų centrą. Šeduvos užvažiuojamuose namuose Šeduvos kultūros ir amatų centro darbuotojai supažindino su keramikos paslaptimis. Vyko edukacinis užsiėmimas, kuriame mokiniai iš molio lipdė dubenėlius.

Šeduvos bažnyčioje mokiniai iš arti galėjo pamatyti, kaip atrodo bažnyčios vargonai, bei klausėsi įdomių pasakojimų apie senąją Šeduvą.

Antrasis sustojimo taškas buvo Baisogalos dvaras. Čia ekskursijos dalyviai galėjo pasivaikščioti po dvaro parką, pasigrožėti dvaro pastatu ir susipažinti su dvaro istorija. Pasivaikščiojus po Baisogalos dvaro teritoriją, ekskursantai buvo pakviesti pakvietė vykti į Pakiršinio dvarą ir jame įsikūrusį Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centrą.

Ten mokiniams buvo papasakota dvaro istorija, mokiniai buvo supažindinti su etninės kultūros ir amatų centro veikla, kokiais amatais jie užsiima, kokias vykdo edukacines veiklas. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti vieną iš daugelio edukacinių užsiėmimų – draugystės apyrankės pynimą. Nespėjusieji nusipinti apyrankės, ją baigs parsivežę namo.

Iš Pakiršinio dvaro Europos paveldo dienų dalyviai patraukė atgal į jų laukiantį autobusą ir kupini įspūdžių išvyko atgal į Radviliškį.
Visos ekskursijos metu buvo laikomasi visų saugumo priemonių.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyrio informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į patikros punktus – taksi automobiliu

Avatar

Paskelbta

data

Daugelis rajono gyventojų teiraujasi, kaip nuvykti į patikros punktą pasitikrinti dėl Covid – 19 neturint automobilio. Vienas iš būdų – vykti tam pritaikytu  taksi automobiliu.

Šiam taksi automobiliui suteiktas Radviliškio rajono savivaldybės leidimas vežti Radviliškio miesto ir rajono žmones į mobilų patikros punktą. Vežamas tik 1 žmogus nustatytu laiku. Kelionės metu būtina dėvėti kaukę ir vienkartines pirštines. Po kiekvienos patikros automobilis dezinfekuojamas ir vėdinamas 20 min. Registruotis kelionei į patikros punktą  reikia  tel. 8 686 67136.

„Radviliškio  krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019