Socialiniai tinklai

Aktualijos

Bendrija „Giraitė“ šventė 20-metį

Avatar

Paskelbta

data

Daugiabučio namo savininkų bendrija „Giraitė“ buvo įkurta 1997 m. lapkričio 6 d. Namas Stiklo g. 10  tuo metu buvo neprižiūrimas: per kiaurą stogą bėgo vanduo, rūsiai dažnai patvindavo, dažnai  neveikdavo liftai …

Gyventojai patys ėmėsi iniciatyvos ir įkūrė vieną iš pirmųjų rajone bendrijų, pavadinę  ją „Giraite“, tikėdamiesi, kad aplinkui sužaliuos pieva ir medžiai. Bendrijos pirmininku buvo išrinktas Albertas Vitartas.

Praėjo 20 metų. Per tuos dešimtmečius buvo daug  padaryta darbų. Bendrija dalyvavo Energijos taupymo būste demonstraciniame projekte – buvo pakeista danga ir apšiltintas stogas, modernizuotas šilumos punktas, pakeisti vamzdynai, langai… Šiandien namo gyventojai džiaugiasi, kad gali gyventi patogesnėje, gražesnėje ir saugesnėje aplinkoje. Gyventojai, skatinami bendruomeniškumo ir būriami jungtis pirmininko A.Vitarto, dalyvauja talkose, tvarko ir prižiūri aplinką, sodina gėles ir medelius. Bendrija dalyvauja „Saugių kaimynysčių“ šventėse, kurias organizuoja Policijos komisariatas.

Bendrija „Giraitė“ – tai ne tik bendrija, prižiūrinti namą ir jai priskirtą teritoriją. Tai kaimynų bendruomenė, turinti savo tradicijas: turi simboliką, vaikai turi saugias sąlygas žaisti kieme, kasmet kieme puošia eglutę ir sulaukia Kalėdų senelio, nešino dovanų maišu, kas penkerius metus švenčiamas bendrijos jubiliejus.
Šiemet bendrijai – 20 metų. Ta proga prie namo pastatytas stiebas su atmintina lentele ir iškelta Lietuvos vėliava. Šventėje dalyvavo daugelis bendrijos narių su šeimomis ir  vaikais.

Jubiliejaus proga gyventojus bei pirmininką A.Vitartą atvyko pasveikinti „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas ir savaitraščio „Radviliškio krašto“ leidėjas  G.Lipnevičius, kuris įteikė rankų darbo  angelą, saugantį nuo visų negandų bei 10 šeimų padovanojo „Radviliškio krašto“ prenumeratą gruodžio mėnesiui. „Džiaugiuosi, kad bendrija gyvuoja jau 20 metų ir rodo tokį gražų bendrystės pavyzdį, jų veikla bei pirmininko A.Vitarto entuziazmas – puikus pavyzdys kitoms bendrijoms, nes lygiuotis yra į ką“,- sakė „Radviliškio krašto“ bendruomenės  pirmininkas bei savaitraščio leidėjas G.Lipnevičius.

Bendriją su gražiu jubiliejumi taip pat sveikino šilumos ir vandens tiekėjai – „Radviliškio šiluma“ ir „Radviliškio vanduo“.

Policijos komisariato kolektyvas jubiliejų švenčiančiai bendrijai negailėjo gražių žodžių: „Jūsų bendrija išties išskirtinė ir demonstruojanti pačias pozityviausias savybes. Tie standartai, kuriais Jūs linkę vadovautis, neabejotinai sutampa su policijos veiklos kryptimis ir sudaro sąlygas mums pasigirti, jog mūsų mieste yra Saugi kaimynystė, kuri tinkama būti pavyzdžiu visam regionui. Retai kada tenka ramia sąžine rašyti žodį Saugi iš didžiosios raidės. Retai kada Saugios kaimynystės veiklą galima įvertinti realiais, apčiuopiamais ir net prevencine statistika išreikštais rezultatais. Retai kada Pilietiškumas su kažkuo dera taip išsamiai, kaip su Pilietiškumu derate Jūs.

Retai kada randame sistemą ar visuomenės dalį, kurios bendras socialinių reiškinių supratimas ir įtaka jiems yra tokie ryškūs ir naudingi. Jūs esate Tie, kurie savo pavyzdžiu aplinką užkrečiate veikti maksimaliai teisingai, Tie, kuriems be jokios abejonės galima patikėti saugoti bendražmogiškas vertybes, Tie, šalia kurių būti ir kurti yra tikra garbė“.

Bendrijai buvo ištarta daug gražių ir šiltų žodžių, palinkėta dar gyvuoti ilgus dešimtmečius, įgyvendinti prasmingus ir kūrybingus darbus.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi