Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Ar Kontrolės komitetas bus veiksnus?

Avatar

Paskelbta

data

Naujai išrinkta Taryba patvirtino Kontrolės komitetą. Jam vadovauti paskirtas socdemas Kazimieras Račkauskis, kurio pavaduotoju išrinktas „valstietis“ Kęstutis Dambrauskas. Dar jame yra konservatorius Eugenijus Pranevičius ir „darbietė“ Zita Žvikienė.
Deja, pirmas blynas komitetui gerokai prisvilo. Komitetui buvo perduotas gyventojo skundas dėl „Radviliškio šiluma“ veiksmų. Kaip jau yra įprasta Radviliškio rajono savivaldybėje, trečiadienį į komiteto posėdį nesivargino atvykti du nariai – K. Dambrauskas ir E. Pranevičius. Jie, matyt, nesibodi be reikalo gaišinti kitų asmenų laiką. Neatvykus šiems nariams, posėdis neįvyko.
Be to, skundo nagrinėjimas dabar užtruks, nors rezultatų laukia tūkstančiai Savivaldybės įmonės paslaugomis besinaudojančių vartotojų. Neabejotinai, skundas neaiškiomis aplinkybėmis padidėjusio šilumos energijos poreikio daugiabučiuose reikalauja specifinių žinių, gal tai išgąsdino politikus? Komitetui pirmininkaujantis K. Račkauskis tarsi netyčia mestelėjo pastabą, esą, dabar netinkamas metas skundus rašyti ir juos nagrinėti.
Tad keistai gaunasi pagal socialdemokratų partijos skyriaus  pirmininką – pasirodo, gyventojams iškilusias problemas spręsti yra tinkamas ir netinkamas laikas.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Radviliškyje sulaikytas vairuotojas, galimai disponavęs narkotinėmis medžiagomis

Avatar

Paskelbta

data

2020-03-20 apie 17:30 val. Radviliškyje Maironio g., policijos pareigūnams sustabdžius ir patikrinus automobilio BMW 530 dokumentus, vairuotojo gim. 1991 m. buvo paprašyta išlipti iš automobilio. Vyras išlipdamas iš automobilio, iš striukės kišenės išmetė permatomą, plastikinį paketėlį su galimai narkotine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Pedagogų mokymo vizitas Kretoje

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokytojos dalyvavo mokymuose Kretoje, Graikijoje, kuriuose susipažino su specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo ypatumais.

Mokymai vyko pajūrio mieste Retimne, kuris yra išsidėstęs Graikijos Kretos salos centrinėje dalyje prie Viduržemio jūros pakrantės. Juose dalyvavo vyresnioji socialinė pedagogė Silva Bosienė, Vaiko gerovės komisijos narė mokytoja Vitalija Rutkauskienė ir projektų vadovė profesijos mokytoja Jolanta Krivickienė.

Mokymai vyko penkias darbo dienas. Pradžioje pristatyta partnerių organizacija ECTE, kurios atstovas skaitė paskaitą apie Graikijos švietimo ir ugdymo sistemą. Organizuotas trumpas pažintinis turas po Retimno miestą.

Aplankyta Retimno mieste esanti valstybinė ugdymo įstaiga, kurioje mokosi apie 30 ugdytinių, turinčių specialiuosius poreikius. Ugdytinių amžius yra nuo 16 iki 21 metų. Čia jie mokosi 6- 8 metus, priklausomai nuo jų gebėjimų. Dalyvauta virimo ir dailės užsiėmimuose.

Susipažinta su privačia ugdymo įstaiga AGAPI, kurioje taip pat ugdomi specialių poreikių turintys asmenys. Ugdytinių amžius siekia nuo 21 iki 60 metų. Ugdymo trukmė neribojama. Paskaitą apie specialiųjų poreikių mokinių ugdymo procesą ir jų integraciją į visuomenę skaitė psichologijos ir specialiojo ugdymo profesorius Elias Korkutas.

Pabuvota valstybiniame specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo centre EEEEK Chanijoje. Centras yra prie vidurinio ugdymo mokyklos, kurioje mokosi apie 800 mokinių. Specialių poreikių mokinių yra 34. Čia ugdytiniai mokomi 6-8 metus. Jų amžius 16-21 metai.

Vizitui baigiantis dalyvėms įteikti sertifikatai ir Europasai. Graikijoje didelis dėmesys skiriamas specialiųjų ugdymosi poreikių (SUP) turintiems asmenims: priežiūra, skatinimas mokytis. Mokytojas dirba su 1-2 SUP turinčiais asmenimis, dažnai mokymas vyksta individualiai.

Projektų vadovė Jolanta Krivickienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019