Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Žvyrkelių asfaltavimas vėluoja, o seniūnai – nežiniukai

Avatar

Paskelbta

data

Į „Radviliškio krašto“ redakciją kreipėsi Niauduvos gyventojai. „Prie žvyrkelio į mūsų kaimą pastatytas stendas, kuriame parašyta, kad jis turėjo būti išasfaltuotas iki šių metų rugsėjo 14 dienos. Jau greitai lapkritis, o dar jokie darbai nejuda“,- skundėsi niauduviškiai.

Redakcija kreipėsi į Pakalniškių seniūną Kęstutį Ulinską – gal jis ką nors žino apie šio kelio asfaltavimą? Seniūnas negalėjo suteikti jokios informacijos. „Šio kelio asfaltavimu užsiima „Regiono keliai“, aš nieko nežinau, savivaldybėje turbūt žino“,- atsakė seniūnas.

Savivaldybėje apie rajono kelių asfaltavimą viską žino Statybos skyriaus vedėjas G.Vičas, tad paklausėme jo, kada pagaliau bus asfaltas į Niauduvą.

„Gyventojai juk mato, kada numatyta darbų pabaiga, o jeigu darbai vėluoja, vadinasi, pagal sutartį įsijungia netesybos ir rangovas turės didelių problemų. Kelių direkcija per visą Lietuvą padarė nesąmonę – paėmė ir paskelbė vienu metu apie visų žvyrkelių asfaltavimą, o juk vien mūsų rajone jų reikia išasfaltuoti 20 kilometrų. Paskaičiuokime, kiek yra savivaldybių ir kiek kilometrų žvyrkelių reikia išasfaltuoti. Nėra tokio rangovo Lietuvoje, kad per metus išasfaltuotų tiek žvyrkelių“,- sakė G.Vičas.

Pasak Statybos skyriaus  vedėjo, sutartys buvo pasirašytos praeitais metais, laiko kaip ir buvo, rangovas pasidarė projektus, tačiau atėjo žiema, darbai sustojo ir visi darbai prasidėjo vienu metu. „Šiaulių plentui“darbų programą labai sujaukė  kelio Baisogala – Šeduva sudėtingas  remontas, atėmęs visą vasarą.

Niauduviečiams vedėjas patarė dar truputį palaukti – juk nebuvo asfaltuoto kelio 50 metų, reikia dar pakentėti pusmetį ir važinės asfaltu.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi