Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Policijos darbo prioritetas – greitas reagavimas į įvykius

Paskelbta

data

Sausio 27 d. Šiaulių apskrities policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariate surengtas susitikimas su rajono bendruomene, kuriame buvo aptarti 2016 metų veiklos rezultatai.

Susitikime dalyvavo Radviliškio rajone esančių bendruomenių pirmininkai, policijos rėmėjai, seniūnai, rajono vadovai.

Susitikimo pradžioje buvo parodytas informatyvus filmas apie apskrities policijos darbą.

Radviliškio rajono policijos komisariato laikinasis viršininkas Saulius Malatokas pristatė 2016 metų situaciją rajone. Per metus pareigūnai reagavo į 8 239 įvykius – tai būtų beveik 23 iškvietimai per parą, buvo pradėta 638 ikiteisminiai tyrimai. Daugiausia nusikaltimų padaro neblaivūs asmenys.

Radviliškio rajone per metus įvyko 178 eismo įvykiai, kuriuose keturi žmonės žuvo, 48 buvo sužeisti. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės įvyko 16 avarijų.

Pareigūnai sulaikė daugiau nei 10 tūkstančių kontrabandinių cigarečių pakelių, išėmė 56 litrus alaus, na, o naminės degtinės rado mažiau – tik 1,5 litro.

Laikinasis Policijos komisariato viršininkas pasidžiaugė gausiai vykdytomis įvairiomis prevencijos priemonėmis, akcijomis. Buvo vykdomas projektas „Saugiausia bendruomenė ir pilietiškiausias žmogus“, daiktų žymėjimo, apsisaugojimo nuo sukčių akcijos, akcija „Kartu mes saugūs“. Vasarą atostogaujantiems mokiniams organizuojamo futbolo bei kitos sporto varžybos, mokiniai dalyvauja teisinių žinių konkurse „Temidė“.

Pasak S.Malatoko, Radviliškio rajono Policijos komisariato prioritetai 2017 m. išlieka tokie pat, kaip ir 2016 m. Vienas svarbiausių iš jų- greitas reagavimas į įvykius: naktimis rajone budi 3 policijos ekipažai, nuo 6 iki 22 valandos – 5 policijos ekipažai, pareigūnai 70 proc. darbo laiko praleidžia patruliuodami.

Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras įteikė Radviliškio rajono savivaldybės mero Padėkos raštus Linai Laužadienei, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiajai tyrėjai, komisarei, už pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą ir nuopelnus savivaldai, Gediminui Armonui, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiajam tyrėjui, komisarui, už pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą ir nuopelnus savivaldai.

Susitikime dalyvavęs Šiaulių AVPK viršininkas Rimantas Bobinas padėkojo Radviliškio rajono pareigūnams už gerą darbą, palinkėjo toliau sėkmingai vykdyti pareigas. Vadovas pabrėžė, kad šiais metais laukia nemažai teigiamų pokyčių: toliau turėtų būti keliamas pareigūnų atlyginimas: patrulio atlyginimo minimumas sieks 700eurų, tyrėjo – 850 eurų. Komisariatai po truputį atnaujins automobilių parką – kai kurie gaus naujus pilnai komplektuotus automobilius, pareigūnai gaus modernias, patogias uniformos dalis.

2017 metais visuose Šiaulių apskrities komisariatuose toliau bus siekiama gerinti darbo sąlygas pareigūnams, didinti motyvaciją keliant atlyginimus, kelti pareigūnų kvalifikaciją, bus stengiamasi gyventojams paslaugas teikti dar kokybiškiau, greičiau tirti bylas ir teisės pažeidimus.

„Radviliškio krašto“ informacija

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

10 svarbiausių daiginimo taisyklių

Paskelbta

data

Skelbia

Įvairių augalų daiginimas bus gerokai sklandesnis ir efektyvesnis, jei laikysitės svarbiausių daiginimo taisyklių. Nors dauguma jų atrodo labai elementarios, tačiau nesilaikant svarbiausių taisyklių sėklos gali taip ir nesudygti… Kad taip nenutiktų, pasinaudokite naudingais patarimais, kurie garantuos kur kas didesnį pasisekimą.

Pasirūpinkite tinkama daiginimo terpe

Pirmiausia vertėtų pasirūpinti, kad sėklos būtų daiginamos tam tinkamoje terpėje. Puikiu pasirinkimu gali būti specialios sėklų daigyklos, kurios gali būti labai įvairios. Pačios paprasčiausios yra plastikinės daigyklos, kurios nereikalauja didelių investicijų. Kai kurios plastikinės daigyklos taip pat turi ir plastikinius skaidrius dangtelius, kurie padeda palaikyti optimalią drėgmę ir tinkamą temperatūrą. Taip pat gali praversti ir elektrinės šildomos daigyklos arba daigyklos su lempomis: tokie įrenginiai puikiai tinka prieskoninių žolelių auginimui, lepių augalų daiginimui, ir t.t. Nors tokios daigyklos kainuoja brangiau, tačiau jos gali užtikrinti gerokai paprastesnį sėklų daiginimą net ir tada, kai dienos yra trumpos ir tamsios.

Daigyklas papildykite durpėmis

Durpės gali užtikrinti greitesnį ir efektyvesnį sėklų dygimą, todėl rekomenduojama kiekvieną daigyklos skylutę pripildyti durpėmis. Kai tai atliksite, durpes apipurkškite vandeniu, o prieš sodinimą durpes švelniai sulyginkite.

Atsargiai sėkite sėklas

Jei sėklas bersite tiesiai iš pakelio, tikėtina, kad sėklų paprasčiausiai „padauginsite“. Kad taip nenutiktų, sėklas sėkite pirštais – pasirūpinkite, kad jos būtų beriamos rekomenduojamu atstumu.

Sėklas užberkite durpėmis

Kai sėklos jau bus pasėtos, jas užberkite nedideliu durpių sluoksniu (durpių sluoksnis turi priklausyti nuo sėklų storio).

Apipurkškite vandeniu

Pasėtoms sėkloms reikia gauti pakankamai drėgmės, todėl viršutinį durpių sluoksnį apipurkškite vandeniu ir uždenkite skaidriu dangteliu.

Parinkite tinkamą vietą

Nors daigyklos dažniausiai yra laikomos ant palangių, tačiau tai ne visada yra pati tinkamiausia vieta. Sėklos sudygs greičiau, jei daigyklas laikysite tokioje vietoje, kur yra pakankamai šviesu, ir augalai gali mėgautis saulės spinduliais (žinoma, vertėtų vengti tiesioginių saulės spindulių). Jei ant palangės yra pernelyg vėsu, tokiu atveju gelbsti šildomos daigyklos, kurios garantuoja spartesnį sėklų dygimą.

Pasirūpinkite ventiliacija

Kai sėklos jau bus sudygusios, atverkite ant dangtelių esančias ventiliacijos angas. Šiuo laikotarpiu reikalingas drėgmės kiekis turi būti mažesnis nei anksčiau.

Praretinkite daigus

Ne visi daigai bus pakankamai tvirti, be to, kai kurie jų bus sudygę per tankiai. Nors kartais yra vengiama juos praretinti, tačiau nėra jokio reikalo taip elgtis. Išraukite silpnesnius daigus ir praretinkite per tankiai sudygusius daigus, nes tik tuomet daigai išaugs pakankamai tvirti.

Laiku persodinkite

Kai daigai jau bus šiek tiek ūgtelėję, juos turėsite persodinti į atskirus vazonėlius ar į didesnes daigyklas. Puikiu pasirinkimu gali būti ekologiški, greitai suyrantys vazonėliai, kurių gamybos metu nėra naudojamas plastikas. Rinkdamiesi tokius vazonėlius prisidėsite prie aplinkos tausojimo.

Neskubėkite sodinukų išnešti į lauką

Paaugusiems daigams dar reikia šiek tiek užsigrūdinti, ir tik tuomet jie gali būti sodinami lauke. Jauni augalai yra labai jautrūs šalčiui, todėl visada svarbu stebėti oro temperatūrą lauke, ir tik tada, kuomet orai yra pakankamai šilti, paūgėjusius daigus galite persodinti į daržą ar šiltnamį.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Žiemą pamiršta terasa gali tapti mėgiamu daiktų sandėliuku arba širdžiai miela vieta

Paskelbta

data

Skelbia

Jei butas turi balkoną arba terasą, lauko erdvės įrengimas yra vienodai svarbus. Šiuo atveju erdvę sukuria baldai, o komfortą – įvairios dekoratyvinės ir funkcionalios detalės. Taigi, ko ieškoti, kad galėtumėte mėgautis laiku gryname ore?

Klausimai, kuriuos užduokite sau prieš imdamiesi konkrečių veiksmų:

1. Koks yra turimos erdvės dydis: ar tai mažas balkonas daugiabutyje, ar erdvi terasa gyvenamajame name? 

2. Kaip norite naudoti šią lauko erdvę ir kokie čia veiklos planai? 

3. Kaip dažnai leidžiate laiką su svečiais balkone ar terasoje? Kiek žmonių susirenka kartu? 

4. Koks vaizdas iš balkono ar terasos? Ar matomi praeiviai? Gal maskavimo elementas yra susijęs, jei nenorite, kad jus matytų? 

5. Į kurią pusę nukreipta jūsų lauko erdvė? 

Atsakę į klausimus galėsite žinoti, kokios terasos ar balkono jums reikia ir tuomet bus lengviau orientuotis būtent kokios terasos gamyba Jus domina.

Kalbant apie stilių, siūlomas sprendimas atspindi gyvenamojo namo projektavimo tęstinumą, tačiau taip pat svarbu išlaikyti harmoniją su pastato fasadu

 Renkantis baldus svarbu atkreipti dėmesį, kad juos tiesiogiai paveiks tiesioginiai saulės spinduliai, lietus, šalta žiema ar kiti aplinkos veiksniai. Todėl rekomenduojama ne tik atkreipti dėmesį į stilių, bet ir į gaminių kokybę. Lauko ir vidaus erdvių sujungimas. Perėjimą iš vidaus į terasą ar balkoną skiria dideli, žemę siekiantys langai, kuriuos galėsite ir norėsite plačiai atverti? Tokiu atveju abejose erdvėse pasistenkite sukurti stilistinį vientisumą. Tai įgyvendinti nesudėtinga lauko baldus ir dekorą derinant su esančiais viduje tiek spalviškai, tiek dizaino prasmėmis: rinkitės tų pačių ar kontrastingų atspalvių, raštų, tekstūrų bei audinių tekstilinius elementus, aksesuarus, planuokite atsikartojančius apšvietimo sprendimus. Toks griežtos ribos tarp lauko ir vidaus ištrynimas šiandien – itin populiarus.

Planuodami įrengti nedidelius balkonus, pagalvokite apie kompaktiškus ir daugiafunkcinius baldų sprendimus

Tuo pačiu metu nebijokite lanksčiau tikrinti turimos vietos. Ne visus baldų elementus reikia dėti ant grindų: gali tekti sujungti sulankstomą stalą prie balkono turėklų, supamąją kėdę prie lubų, o svetainės zoną ar lentyną – prie sienos. Įrengiant nedidelį balkoną, rekomenduojama pirmiausia pastatyti reikalingiausius baldus, o praėjimą laikyti patogiai. Jei norite komforto, geriausia jį kurti ne su daugybe didesnių elementų, o su tekstilės aksesuarais, mažais staliukais, lentynų dekoracijomis, lempučių girliandomis ar kabančiais augalais. Jei įrenginėjate erdvią terasą, joje galite planuoti ne tik svarbiausius baldus, bet ir atskiras funkcines zonas, išpildomas joms skirtais baldiniais elementais. Drąsiai juos derinkite su kitais akcentais – išskirtinio dizaino skulptūromis, vešlia augmenija, maisto gaminimo įranga. Vis dėlto, norint išlaikyti erdvės ir jos elementų proporciją, baldus rekomenduojama rinktis masyvesnius: taip sukursite harmoningą, išpildytą vaizdą.

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi