Socialiniai tinklai

Aktualijos

Žolinės šventė Šeduvoje prasidėjo atlaidais

Avatar

Paskelbta

data

Žolìnė švenčiama rugpjūčio 15 d. Ši šventė dar vadinama Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmėmis. Tai pati seniausia ir garbingiausia šv. Marijos šventė. Pasakojama, kad apaštalai, atidarę Marijos kapą, nerado jos kūno – tik gėles.  1950 m. popiežius Pijus XII, tikėjimą, kad Marija buvo paimta į Dangų su siela ir kūnu, paskelbė kaip dogmą. Senovės baltai Žolinę skyrė apeigoms didžiajai Deivei gimdytojai Ladai  atlikti ir jai atiduoti užaugusio ir subrendusio derliaus aukas. Iki tos dienos niekas nedrįsdavo valgyti naujojo derliaus vaisių.

Rugpjūčio 15 d. Šeduvos Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčioje, kaip ir visose Lietuvos bažnyčiose, vyko Žolinės atlaidai. Šventas Mišias aukojo Sidabravo, Vadaktų ir Dapšionių klebonas Saulius Sausdravas, Šeduvos bažnyčios klebonas Virginijus Kazaitis bei  Rozalimo klebonas Remigijus Katilius.
Gausus būrys tikinčiųjų susirinko į Žolinės atlaidus šventiškai papuoštoje bažnyčioje.

Iškilminguose Žolinės atlaiduose Šeduvos bažnyčioje dalyvavo rajono vadovai, Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, gausus būrys šeduvių bei „Radviliškio krašto bendruomenės“ narių.

Po atlaidų pakalbinti Šeduvos parapijiečiai pasidžiaugė  iškilminga bažnyčioje  viešpatavusia nuotaika, visuotiniu susikaupimu maldoje.
Per Žolinę  pamažu atsisveikinome su žolynais ir gėlėmis, iš lėto brisdami į rudens glėbį…

Paulius Ropė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Šeduvoje susidūrė du automobiliai: nukentėjusiam vyrui prireikė medikų pagalbos

Avatar

Paskelbta

data

Lapkričio 24 d. 18:04 val. Radviliškio rajone, Šeduvoje, Baukų g., blaivi moteris, gim. 1965 m., automobiliu „VW Golf“, išvažiavo iš šalutinio kelio į pagrindinį ir susidūrė su blaivaus vyro, gim. 1968 m., vairuojamu automobiliu „VW Transporter“. Eismo įvykio metu nukentėjo vyras, kuriam
2020-11-28, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje nustatytas krūtinkaulio lūžis ir skirtas ambulatorinis gydymas.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Sugyventinę skriaudęs šiaulėniškis atsidūrė areštinėje

Avatar

Paskelbta

data

Lapkričio 28 d. 16:00 val. Radviliškio rajone, Šiaulėnų miestelyje, Sodų g., namuose neblaivus (1,47 prom.) vyras, gim. 1971 m., sumušė neblaivią (2,48 prom.) sugyventinę, gim. 1973 m.
Nukentėjusioji dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019