Nuteistas žmoną ir parduotuvės apsauginį mušęs radviliškietis

Šių metų liepos 30 d. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Giedrė Kairienė paskelbė nuosprendį radviliškiečiui Povilui B., smurtavusiam prieš sutuoktinę bei pažeidusiam viešąją tvarką. Už du nusikaltimus skirtas bausmes teismas subendrino ir paskyrė 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Nuosprendis įsiteisės po 20 dienų nuo jo paskelbimo, o per šį laikotarpį jis gali būti skundžiamas.

Policiją iškvietė mažametis sūnus

Remiantis baudžiamosios bylos duomenimis, nesutarimai Povilo B. šeimoje prasidėjo Naujųjų metų išvakarėse. Vyras praeitų metų gruodžio 31 d. vienas vartojo alkoholinius gėrimus. Kitos dienos ryte jis nuo ryto vėl išgėrinėjo, po to iš parduotuvės parsinešė dar alkoholinių gėrimų. Apie 14.00 val. įvyko konfliktas, kadangi, kaip parodė nukentėjusioji, ji supyko ant vyro ir liepė nustoti gerti. Pasak nukentėjusios moters, vyras išgėręs būna agresyvus. Jis pradėjo šaukti, kilo konfliktas buto koridoriuje. Vyras norėjo mesti į žmoną darbinį batą, ji išsigandusi nuo jo bėgo ir užsidarė kambario duris. Vėliau Povilas B. netikėtai bandė atidaryti duris ir jos sutrenkė žmonai dešinės rankos alkūnę. Ji griūdama užsigavo dar ir rankos dilbį. Patekęs į kambarį, smurtautojas savo moterį suėmė už abiejų rankų, smarkiai spaudė, tempė atgal į koridorių. Tuo metu namuose buvo vienuolikmetis sūnus. Jis išsigando, ėmė verkti ir paskambino telefonu 112 į Bendrąjį pagalbos centrą. Jo žodžiai operatorei: „mano girtas tėtis mano mamą daužo“. Pagal iškvietimą atvyko policijos pareigūnai. Smurtavusio vyro jie neberado, nes šis, išgirdęs, kad sūnus skambina į policiją, žmoną paleido, apsirengė ir iš namų pabėgo.

Smurtą pripažino ir susitaikė

Teisiamajame posėdyje buvo apklaustas tik kaltinamasis Povilas B. Taikytas sutrumpintas įrodymų tyrimas. Smurtavęs vyras pripažino padaręs kaltinime nurodytus sutuoktinės sužalojimus. Jis nurodė, kad žmonos atsiprašė, jie susitaikė. Pasak vyriškio, įvykiai klostėsi taip: sausio pirmą dieną, apie 14 valandą, jis susipyko su žmona, paėmė jai už rankų, kad apsiramintų, po to išeidamas trenkė duris ir nematė, kad žmona eina iš paskos, ir taip ji galėjo susižaloti ranką. Jis nenorėjo žmonos sužaloti. Vyras pripažino, kad įvykio metu buvo neblaivus. Namuose buvo sūnus, kuris galėjo girdėti konfliktą.

Konfliktas kilo dėl apsauginių kaukių

Tiriant kaltinimo dėl viešosios tvarkos pažeidimo įrodymus, nukentėjusysis, kuris yra prekybos centro „Svaras“ apsaugos darbuotojas, teisiamajame posėdyje nebuvo apklaustas, tačiau nurodė, kad mažina civilinį ieškinį. Ikiteisminio tyrimo metu jis buvo pareiškęs 300 eurų civilinį ieškinį dėl neturtinės žalos, o teisme jį sumažino iki 100 eurų. Byloje užfiksuoti šio nukentėjusiojo parodymai, duoti policijos pareigūnams. Iš jų ryškėja įvykio vaizdas. Šių metų balandžio 3 d., apie 14.00 val. Apsaugos darbuotojas išgirdo, kad prekybos centre kažkas triukšmauja. Jis atėjo ir prie vienos iš kasų pamatė du iš pažiūros neblaivius vyrus, kurie nedėvėjo apsauginių veido kaukių. Priėjęs prie jų apsaugininkas, pavadinkime jį Gyčiu (vardas pakeistas), pamatė, kad abu žmonės yra jam žinomi. Vienas iš vyrų reikalavo kasininkės, kad ji įleistų apsipirkti. Pardavėja vyriškio neįleido dėl karantino reikalavimų nesilaikymo. Vyriškis ėmė šūkauti, plūsti kasininkę įvairiais negražiais žodžiais, pavyzdžiui, tokiais kaip „kurva“. Lankytojai tai išgirdę nustojo apsipirkinėti, o parduotuvės darbuotojai – dirbti. Apsaugos darbuotojas įsikišo į konfliktą ir pareikalavo agresyviai besielgiančio asmens išeiti iš parduotuvės. Netrukus apsaugos darbuotojas buvo išplūstas necenzūriniais žodžiais, tokiais kaip „pyderaste“, „gaidy“ ir kitais. Vienas iš vyrų buvo ramesnis ir kilusį konfliką filmavo telefonu. Agresyvesnis draugas Gytį toliau įžeidinėjo net ir išėjus į lauką, vieną kartą kumščiu smogė jam į veidą. Šis agresyvesnis vyras ir buvęs Povilas B.

Prisipažino trenkęs į veidą

Povilas B. parodė, kad datos nebeatsimena, bet galėjo būti balandžio 3 d., kai jis atėjo į parduotuvę. Buvo išgėręs dvi skardines alaus. Jis neturėjo apsauginės kaukės, dėl to nuėjo prie kasos ir paprašė parduoti kaukę. Jam kasininkė atsakė, kad kaukės neturi ir jo neaptarnaus. Povilas B. pasipiktino, nes kitose parduotuvėse kaukių nusipirkti galima. Jis apsižodžiavo su kasininke ir pasuko link durų. Atsidarius automatinėms durims, pajuto smūgį į nugarą. Apsaugos darbuotojas sučiupo jį už striukės, tempė ir taip ją suplėšė. Tada Povilas B. jį pastūmė du kartus, po to trenkė delnu.

Bausmės vykdymą prižiūrės Probacijos tarnyba

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis Povilas B. padarė du nesunkius nusikaltimus, yra neteistas, baustas administracine tvarka ir turi galiojančią nuobaudą, yra dirbantis – vykdo individualią veiklą. Jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažinta tai, kad jis kaltu dėl abiejų nusikalstamų veikų prisipažino visiškai ir dėl jų gailisi, o atsakomybę sunkinanti aplinkybė –   nusikalstamas veikas padarė, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos jo elgesiui. Dėl smurto prieš sutuoktinę Povilui B. teismas skyrė laisvės apribojimo bausmę 6 mėnesiams, o dėl viešosios tvarkos pažeidimo – 7 mėnesiams. Šios dvi bausmės subendrintos ir skirti 9 mėnesiai laisvės apribojimo. Ši bausmė, vadovaujantis Baudžiamojo kodekso nuostatomis, sumažinta trečdaliu, kadangi teisme buvo taikytas sutrumpintas įrodymų tyrimas, ir skirta galutinė bausmė – 6 mėnesiai laisvės apribojimo. Tiek laiko Povilas B. bus kontroliuojamas bausmės vykdymą prižiūrinčios institucijos – Probacijos tarnybos. Nuteistasis įpareigotas per 6 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos dalyvauti elgesio pataisos programoje. Nukentėjusiojo apsaugos darbuotojo Gyčio civilinis ieškinys tenkintas ir iš kaltinamojo priteista 100 eurų neturtinės žalos atlyginimui.

Rita Grigalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts