Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vlado Krivicko premija – gabiausiems ir kūrybiškiausiems lizdeikiečiams

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 2 d. Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje vyko Padėkos diena, kurios metu tradiciškai padėkota mokytojams, paruošusiems mokinius olimpiadoms bei  konkursams; tėveliams, padėjusiems mokyklai vykdant projektus bei organizuojant renginius, ir gerai  besimokantiems bei aktyviems mokiniams. Šią dieną tradiciškai įteikta buvusio lizdeikiečio Vlado Krivicko premija.

Vlado Krivicko premija – asmeninės karjeros siekiantiems mokiniams

Buvęs Lizdeikos gimnazijos mokinys Vladas Krivickas šiuo metu gyvena JAV, Los Andželo mieste. Jo įsteigta premija skiriama gimnazijos mokiniams, sėkmingai siekiantiems ar jau pasiekusiems asmeninės karjeros, pozityviai naudojantiems savo talentus ir įgūdžius mokykloje ir už jos ribų, pasižymintiems išradingumu, kūrybiškumu, naujų idėjų generacija.

Vlado Krivicko premijos tikslas – skatinti mokinius stengtis siekti savo svajonių, o jas įgyvendinus, nepamiršti mokyklos, pasidalinti patirtimi.

Mokiniai, pageidaujantys gauti premiją, turi parašyti motyvacinį laišką, kuriame trumpai pristato save, pomėgius, karjerą, pasiekimus, motyvuoja, kodėl, jo manymu, jam gali būti skirta premija, premijos panaudojimo tikslingumą, siekiant sėkmės karjeroje. Pateikiami sėkmę įrodantys duomenys ar dokumentai. Kam skirti premiją, svarsto komisija, tačiau galutinį sprendimą dėl jos skyrimo priima premijos steigėjas Vladas.

Šiais metais Vladas atsiuntė vaizdo sveikinimą lizdeikiečiams, kuriame pasakojo, kaip jam kilo mintis įsteigti savo vardo premiją. „Mes su klasės draugais savo mokyklą mylėjome, nes čia išmokome mąstyti. Aš nebuvau geriausias tiksliųjų mokslų žinovas, tačiau gerai sekėsi  lietuvių kalba. Mokykloje išmokau reikšti mintis žodžiu bei raštu, rašyti rašinius. Jūs taip pat nenusiminkite, jeigu ne viskas labai gerai sekasi, juk yra sritis, kurioje jūs galite save realizuoti“,- sakė lizdeikiečiams V. Krivickas.
Pasak buvusio lizdeikiečio, atsiradus galimybei padėti kitiems, jis nutarė  įsteigti premiją gabiems, atkakliai savų tikslų siekiantiems ir nebūtinai labai gerai besimokantiems lizdeikiečiams – juk gali būti puikus muzikantas ir prastas matematikas…

Premijos siekė penki kandidatai

Šiemet V. Krivicko premiją gauti siekė penki kandidatai ( toks kandidatų skaičius nurodytas nuostatuose): 4 D klasė mokinys D. Burneika, 2 A klasės mokinys G.Verdingas, 4 C klasės mokinė K. Miliauskaitė, 4 C klasės mokinys N. Martinaitis ir 1 B klasės mokinė V. Domrina.

Visi kandidatai nurodė labai rimtus motyvus, kodėl būtent jie verti šios premijos: D. Burneika, siekiantis aukštumų krepšinio aikštelėje, vyktų į tarptautinę krepšinio stovyklą; charizmatiškas dainininkas bei muzikantas G.Verdingas pirktų geresnių stygų gitarai bei liežuvėlių saksofonui, būsima dailininkė K.Miliauskaitė įsigytų dailės reikmenų, gaminantis medžio dirbinius N. Martinaitis įsigytų medžio apdirbimo stakles ir pradėtų savo verslą, muzikuojanti V.Domrina  premijos pinigus rašė išleisianti tikram pianinui (šiuo metu groja elektriniu) bei natoms  įsigyti.

„Ši mergina turi ugnies“

Skaitant motyvacinius laiškus ir svarstant, kuriam iš jaunųjų talentų skirti premiją, komisijos narių nuomonės išsiskyrė ir teisę nuspręsti, kam turi atitekti premiją, jie paliko jos steigėjui. Vladas nutarė, kad premija turi atitekti Viktorijai Domrinai. „Matau, kad ši mergina turi ugnies“,- motyvavo jis savo pasirinkimą.

Sužinojusi, kad tapo V. Krivicko premijos laimėtoja, Viktorija vos sulaikė ašaras. „Net negaliu kalbėti, tuoj apsiverksiu“,- graudinosi mergina. Jos laimėjimu džiaugėsi tėtis muzikantas A. Domrinas, klasės auklėtoja L. Duglas bei  visa gimnazijos bendruomenė. Tikimės, kad premijos lėšos – 200 eurų – padės Viktorijai įsigyti tikrą pianiną.

Buvę mokiniai remia mokyklą

Pasak Lizdeikos gimnazijos direktorės Inos Bajarauskaitės, net tik V. Krivickas, remiantis talentingus lizdeikiečius, bet ir kiti buvę mokiniai prisideda prie gimnazijos klestėjimo bei gerbūvio kūrimo. „Buvęs mokinys D. Šiurna skyrė lėšų rūbinės remontui, K. Čelutka padovanojo ekonomikos vadovėlių, lėšų chemijos ir dailės kabinetų priemonėms įsigyti, neprisistatęs buvęs mokinys skyrė lėšų socialiai remtino mokinio kelialapiui į kūrybinę stovyklą apmokėti, A. Buračas padovanojo stendą premijos „Mokiniai – mokiniams“ laureatams įamžinti, Ž. Pranys sunkumų kilnojimo giras padovanojo“,- vardino gimnazijos direktorė. I Bajarauskaitė kvietė visus buvusius lizdeikiečius prisiminti savo mokyklą bei gerais darbai, lėšomis ar  kitokia pagalba prisidėti prie gimnazijos klestėjimo. „Visokeriopa pagalba ypač reikalinga bus artimiausiu metu, nes artėja mokyklos šimtmečio jubiliejus“,- sakė direktorė. Tikimės, kad buvę mokiniai nepamirš savo mokslo šventovės ir prisidės, kad  gimnazijos šimtmetis būtų deramai paminėtas.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

„Auksinė krivūlė“ – ne už rajono pasiekimus

Avatar

Paskelbta

data

Vietos savivaldos dienos išvakarėse Vilniuje Lietuvos savivaldybių asociacija tradiciškai suorganizavo savivaldos apdovanojimus „Auksinė krivūlė“. Šį kartą  apdovanojimas po ilgos pertraukos pasisekė ir Radviliškio rajoną, jo į Vilnių atsiimti vyko meras Antanas Čepononis su Moterimi Saule – administracijos direktore Jolanta Margaitiene.

Ar „Auksinė krivūlė“ buvo išmaldauta?

Ne paslaptis, kad konservatoriams valdant Radviliškio rajoną, jis pagal gyventojų atlyginimų dydį bei gyventojų skaičiaus mažėjimą sparčiai grimzta į dugną. Gal todėl ir savivaldybių asociacijos apdovanojimas „Auksinė krivūlė“ jau aštuonerius metus aplenkdavo Radviliškio rajoną. O ir už kokius pasiekimus galima teikti apdovanojimą, kai  Radviliškio rajono savivaldybės ypatingi nuopelnai būtų nebent dažnas valdininkų lankymasis teisme, nebaigtos brangios statybos, mažiausi medikų ir mokytojų atlyginimai regione bei visoje Lietuvos žiniasklaidoje skambantys skandalai apie Viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimus.

Tačiau merui A. Čepononiui  susiruošus   dalyvauti Seimo rinkimuose, situacija pasikeitė – Radviliškio rajonui „Auksinė krivūlė“ įteikta už glaudų savivaldos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą.

Dėl tokios  nominacijos kyla šiokių tokių abejonių – ar tik ne tos krivūlės rajono meras  spalio 5 dieną vyko į Vilnių maldauti? Juk reikia pasirodyti – štai dar netapęs Seimo nariu auksinius daiktus į rajoną parveža, o kai taps, tai jau visus auksu apipils ir iš visų jėgų dirbs, kad  tik „rajonui būtų geriau“.

Rajono ir kariuomenės bendradarbiavimas susiklostęs istoriškai

Dar kyla klausimas, ar  yra koks  bent koks Radviliškio rajono savivaldybės nuopelnas dėl to, kad  rajonas apsuptas Lietuvos kariuomenės padalinių? Rajone nuo seno yra dislokuoti Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Arsenalas, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas, Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, Krašto apsaugos savanoriai. Tiesa, dar Radviliškio rajone planavo įsikurti Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas, tačiau savo dislokacijos vieta batalionas pasirinko Šilalės miestelį.

„Glaudus bendradarbiavimas“ – stovėjimas šalia kariškių?

Na, o pastaruoju metu „labai glaudų“ bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene rajono meras A. Čepononis ir administracijos direktorė J. Margaitienė pademonstruoja  pastovėdamas šalia kariškių per iškilmingą  priesaikos ceremoniją,  vykstančią Radviliškio miesto aikštėje. Meras ir direktorė  paprastai stovi šalia aukšto rango kariškių, vadinasi, „glaudžiai bendradarbiauja“?

Ateities vizija – apdovanojimai už realius darbus

Belieka tikėtis, jog ateityje, galbūt rajoną valdant naujam merui, „Auksinės krivūlės“ Radviliškio rajonui bus teikiamos ne „pritempiant“ nuopelnus už  bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene, o už realius pasiekimus. Pavyzdžiui, už atsakingą požiūrį į efektyvų finansų valdymą, kaip  Varėnos rajono savivaldybei ar  už smulkaus ir vidutinio verslo skatinimą, kaip Plungės rajono savivaldybei.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Replika Invaziniai kurmiai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškį pamėgo invazinis Sosnovskio barštis. „Paplentės“ soduose karaliauja invaziniai šliužai, tačiau tuo invazinės bėdos nesibaigė.

Miško gatvėje pastebėtas ir invazinis kurmis. Ieškodamas patelės poravimuisi, jis perkniso kelkraštį, įgriaudamas trinkeles. Kalbama, jog panaudos savo būsto įrengimui. Bet ir tai juokas, pasakojama, kad kai kuriose Lietuvos savivaldybėse esama ir invazinių merų. Kai pagalvoji – siaubas.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019