Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Visiškas valdžios nurupūžėjimas 

Avatar

Paskelbta

data

Tai, kas vyksta su Jono Marcinkevičiaus muziejumi Radviliškyje ar su Vyčio paminklu Vilniuje valstybės mastu, yra visiškas politikų ir valdininkų nurupūžėjimas.

Jau nieko nestebina tai, kad su visuomenės turtu jie elgiasi kaip pikčiausi visuomenės priešai, bet dar galvojau, kad yra bent jau kažkokie tabu kultūros vertybėms. Pasirodo, trisdešimt sidabrinių už šias vertybes svarbiau ne tik liberalams su socdemais, bet ir konservatoriams, kurie kažkodėl vadinasi krikščioniška partija.

Kokio rupūžioko akis ir liežuvį reikia turėti merui viešai porinant, kad Šeduvos muziejui milijonus neva turėjusi surinkti vietinė baba? Kokio banditiško įžūlumo reikia turėti į aukcioną atiduodant dar vieną kultūros objektą, kuris yra vertinga miesto istorijos dalis? Ar jūs, politikai, išties esate tokie kvaili, kad kvailiais laikote radviliškiečius, visus krašto žmones? Negi jūs manote, kad mes nesuprantame, kokie yra tikrieji jūsų motyvai ir tikslai, kad mes nematome, kokiais automobiliais važinėjate, kad mes nesuskaičiuojame, kiek milijonų kišate į „auksines” Radviliškio aikštės trinkeles ir kas iš to pelnosi?

Ir arkliui aišku, kad muziejus nekainuotų nė mažosios dalies to, kiek išleidžiama valdžios baliams ir prabangai. Tuo labiau, kad savivaldybė žino mūsų bendruomenės pasiūlymą, kaip J. Marcinkevičiaus namą paversti turistų traukos centru, įkuriant vienintelę Lietuvoje Muziejų gatvę, sukuriant kelias dešimtis naujų darbo vietų. Žino, bet tyli, nes valdžios rupūžiokų mintyse skamba tik trisdešimt sidabrinių.

Gediminas LIPNEVIČIUS, Radviliškio krašto bendruomenės pirmininkas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi