Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Tarybos narių „negaspadoriškas“ mąstymas arba lėšų įsisavinimas pagal konservatorius

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu Radviliškio rajone vyksta nemažai keistų (o gal valdininkams įprastų) dalykų: antrą kartą centre klojamos trinkelės, skiriamos didžiulės lėšos miesto centro tvarkymui ir į visas puses „taškomi“ biudžeto pinigai. Radviliškiečiams susidaro įspūdis, kad rajono vadovai, nuskurdinę rajoną, ruošiasi emigruoti. Radviliškio rajonas, statistikos duomenimis, nuo 2001 iki 2017 m. vienas labiausiai ištuštėjusių rajonų Lietuvoje (visą ši laikotarpį rajoną valdė konservatoriai).
Už medinio priestato nugriovimą –  milžiniška suma

Kovo 23 d. Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl fiziškai ir funkciškai nusidėvėjusio bei žmonių sveikatai pavojų keliančio pastato nugriovimą. Tiesa, būtų griaunamas ne visas pastatas, o medinis Karčemų mokyklos priestatas, kurio plotas
– 370 kv. metrų.

Šis medinis priestatas mokyklos pastatui nesuteikia estetinės pridėtinės vertės ir tikrai gali kelti pavojų žmonių sveikatai, nes statytas labai seniai – prieš 59 metus. Dėl to tarybos posėdyje ginčų nekilo. Aistros įsiplieskė dėl kitos priežasties – savivaldybė už šio nusidėvėjusio pastato nugriovimą  „pasišovė“ sumokėti beveik 50 tūkstančių eurų.

Kainą tikrai „stebuklinga“, palyginus su šio priestato verte. Pradinė pastato vertė 1958 metais, kai jis buvo naujas, siekė  29 185, 20 eurų, o 2017 m. kovo 31 d. šio jau nusidėvėjusio priestato likutinė vertė siekė tik 19 533, 60 eurų. Vadinasi, pastato nugriovimas kainuotų 20 814,8 eurais brangiau, nei jis kainavo būdamas naujas. Nusidėvėjusio medinio pastato nugriovimas kainuotų net 30 466, 4 eurais brangiau už jo dabartinę likutinę vertę.

Atrodytų, tikrai nėra jokios logikos – 20 tūkstančių nekainuojantis medinis priestatas bus griaunamas už 50 tūkstančių eurų – už daugiau nei du kartus didesnę kainą.

Didžiulė pastato nugriovimo kaina užkliuvo tarybos nariui J. Malinauskui. „Kas paskaičiavo tokią pastato nugriovimo kainą, iš kur ji atsirado?“,- klausė tarybos narys.

Į šį klausimą atsakė  Statybos skyriaus vedėjas G.Vičas. „Medinės priestato dalies Karčemų kaime nugriovimo sąmata buvo paskaičiuota pagal „Sistela“ sistemą. Nugriovus pastatą reikės išvežti nemažai šiferio ir kito statybinio laužo, už kurio išvežimą ir pridavimą į sąvartyną reikia mokėti“,- sakė Statybos skyriaus vedėjas.

Medinio priestato nugriovimui bus skelbiamas konkursas ir galbūt, pasak vicemero K. Augulio, atsiras norinčiųjų priestatą nugriauti  už kur kas mažesnę sumą, pavyzdžiui, 5 tūkstančius eurų.
Į šį vicemero pamąstymą J. Malinauskas  atsakė replika: „Jau skelbėme konkursą administracijos direktorės automobiliui pirkti už 30 tūkstančių eurų, automobilis buvo nupirktas 7 eurais pigiau, taip pat bus ir šį kartą“.

Ir tikrai, koks verslininkas panorės atgyvenusį priestatą nugriauti už 5 ar 10 tūkstančių eurų, kai savivaldybė pasiryžusi „mestelėti“ beveik 50 tūkstančių.

Į Tarybos narių abejones dėl tokios didelės sumos, Statybos skyriaus vedėjas taip pat mestelėjo repliką: „Patys važiuokite, skaičiuokite ir darykite sąmatą“. Vicemerui K. Augulis pasitikslinus, kam vedėjas siūlo važiuoti į Karčemų kaimą ir daryti priestato nugriovimo sąmatą, G.Vičas patikslino adresatą: „Siūlau Tarybos nariams“.

Belieka laukti konkurso pabaigos ir bus aišku, už kokią sumą bus griaunamas medinis mokyklos priestatas – už 43 ar 45 tūkstančius eurų, mažesnės sumos galbūt niekas ir nepasiūlys. Kaip parodė laikas, savivaldybės vykdomuose konkursuose sumos būna beveik identiškos pasiūlytoms, ką ir parodė automobilio pirkimas Moteriai Saulei.

Už identiško pastato nuvertimą su ūkiniais pastatais Radviliškio centre, šalia senojo buitinio pastato, verslininkui buvo sumokėta 20 tūkstančių eurų. Už tą pačią sumą buvo sutvarkyta ir teritorija. Kyla klausimas, kodėl konservatoriai už medinio priestato nuvertimą nori išleisti didesnę nei dvigubai sumą?

Kurie tarybos nariai linkę išlaidauti?

Tarybos posėdyje sprendimas medinio pristato nugriovimui buvo priimtas, kaip sakoma, „per Marytės plauką“.

Prieš šį sprendimą, ženkliai patuštinsiantį rajono biudžetą, balsavo tarybos nariai J. Baublys, J. Malinauskas, E. Martynkinas, D. Čapaitis.

Nuo sprendimo skirti nemažą sumą pastato nugriovimui susilaikė V. Janulaitienė,  J. Povilaitis, J. Pravilonis, A. Ruseckas, R. Tarbūnienė, A. Venckus, S. Zajančkauskas.

Beveik 50 tūkstančių eurų suma visiškai tinkama suma medinio priestato nugriovimui likusiems tarybos nariams pasirodė visiškai priimtina ir jie palaikė administracijos sprendimą. Už biudžeto „patuštinimą“ balsavo teisiamojo mero A. Čepononio bendrapartiečiai konservatoriai S. Dišlė, D. Jurėnas, V. Skarelienė, V. Smalinskas, J. Staškūnienė, A. Grabauskas, K. Dočkus, A. Jegnoras; koalicijos partneriai  socialdemokratai  E. Ivanauskytė, K. Augulis; liberalas R.Vaičiurgis ir Visuomeninio rinkimų komiteto „Laimutės Šlamienės ir Algirdo Fergelio komitetas Radviliškyje „Už meilę žmogui“ narys  A. Fergelis.
Taigi biudžeto lėšas nusprendė pataupyti 11 Tarybos narių, o administracijos sprendimą palaikė 12 tarybos narių. Jeigu nors vienas tarybos narys būtų mąstęs, kaip mėgsta sakyti meras, „gaspadoriškai“, administracijos pasiūlyta suma nebūtų priimta ir medinio priestato griovimo kaina galbūt būtų perskaičiuota į mažesnę.

„Radviliškio krašto“ informacija


 

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi