Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vasario 16-oji paminėta Šeduvos lopšelyje-darželyje

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 16-oji – išskirtinė data valstybės istorijoje, liudijanti Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės siekius. Ši diena – mūsų vienybės, valstybingumo atkūrimo ir išsaugojimo simbolis, neatsiejamas nuo pagarbos savo tautos istorijai ir kiekvienam, kovojusiam už galimybę šiandien laisvai švęsti šį didingą įvykį.

Minint šią svarbią dieną, Šeduvos lopšelyje-darželyje išradingumo kiekvienai grupei tikrai netrūko. Daug gražių jausmų išlieta deklamuojant eiles, šokant liaudiškus ratelius, dainuojant dainas apie Lietuvą, sportuojant, piešiant, kuriant įvairius meninius darbelius ir net lauke piešiant ant sniego.

Nuoširdžiai sveikiname visus Vasario 16-osaios proga. Lai neblėsta siekis kurti tokią nepriklausomą Lietuvą, kurioje augtų laisvos ir drąsios ateities kartos.

Šeduvos lopšelio-darželio informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prieš „vėjo malūnus“ sukilo rajono bendruomenės

Avatar

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė apie tai, kad mūsų rajonas staiga tapo labai patraukliu vėjo jėgainių statytojams, nors ir nėra prie jūros, kur nuolat pučia vėjai. Radviliškio rajone buvo planuojama pastatyti apie 30 tokių jėgainių, kurių aukštis – iki 300 metrų. Tačiau sulaukus aktyvaus bendruomenių pasipriešinimo, „vėjo malūnų“ rajone gali ir sumažėti.

Pirmoji pasipriešino „Draugo“  bendruomenė

Vėjo jėgaines UAB „Archstudija“ buvo užsibrėžusi statyti Radviliškio rajono Grinkiškio, Pakalniškių, Šaukoto, Šeduvos miesto ir Šiaulėnų seniūnijose, tačiau sulaukė aktyvaus Pakalniškių seniūnijos gyventojų pasipriešinimo. „Draugo bendruomenės“ nariai, kartu su pirmininku J. Malinausku surinko gyventojų parašus, pasikvietė valdžios atstovus ir tarė ryžtingą „Ne“ vėjo jėgainių projektavimui bei konstravimui Pakalniškių seniūnijoje.

Atvykusiems valdžios atstovams šios bendruomenės nariai argumentuotai paaiškino, kodėl jie nenori savo seniūnijos teritorijoje matyti milžiniškų „vėjo malūnų“.

„Pirmiausia tai foninis, mechaninis ir aerodinaminis triukšmas, turintis įtakos žmonių ir gyvūnų savijautai bei sveikatai, kuri priklauso nuo jėgainės įrengimo atstumo. Dėl jėgainių įtakos padaryta nemažai tyrimų. Nustatyta, kad daugeliui žmonių, gyvenančių iki 3 kilometrų atstumu nuo jėgainių, vystosi chroniška nemiga, klausos sutrikimai, nuovargis, galvos skausmai bei depresija.

32-jų decibelų triukšmas jau erzina, 40-ies daugeliui sukelia stiprų erzinimą. Prie pat jėgainės būna apie 105 decibelus, tolstant triukšmo lygis mažėja. 500 metrų atstumu yra 36 decibelai. Ne tik žmones, bet ir gyvūnus labai veikia žemo dažnio infragarsas: kinta kraujospūdis, pasireiškia kvėpavimo, nervų sistemos sutrikimai, galvos svaigulys“,- vėjo jėgainių poveikį žmogaus sveikatai įvertino šios bendruomenės nariai.

Pasak šios bendruomenės narių, danai žengė pirmi su vėjo jėgainėmis, tačiau jie jau stumia jėgaines kuo toliau nuo gyventojų į jūrą. Jie infragarsą fiksuoja ir esant 15 -os kilometrų atstumui.

Dar vienas faktas – vėjo jėgainės labai muša būsto kainas – ten, kur jų yra, būstai atpinga iki kelių kartų.

Užsimota keisti Tarybos sprendimą

Po tokio aršaus bendruomenės pasipriešinimo, buvo nutarta koreguoti 2019 m. birželio 27 d. Tarybos sprendimą ir vietoje Pakalniškių seniūnijos vėjo jėgaines statyti Sidabravo seniūnijoje. Šis sprendimas dabar skambėtų taip: „Leisti UAB „Archstudija“ pradėti rengti vietovės lygmens specialiojo teritorijų planavimo dokumentą ؘ– Vėjo elektrinių išdėstymo Radviliškio rajono savivaldybės Grinkiškio, Sidabravo, Šaukoto, Šeduvos miesto ir Šiaulėnų seniūnijose specialųjį planą“.

Sulaukta Kunigiškių bendruomenės aktyvaus pasipriešinimo

Tik klausimas, ar nereikės dar kartą keisti šio sprendimo projekto dėl vėjo jėgainių statymo plano, nes sulaukta aktyvaus Kunigiškių bendruomenės pasipriešinimo bei kreipimosi į Radviliškio rajono savivaldybės tarybą:
„2020 -02-04 Kunigiškių seniūnaitijos bendruomenę pasiekė žinia apie vėjo jėgainių parko įrengimo planus pagal Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos 2019-06-27 priimtą sprendimą Nr. T-51 „Dėl leidimo rengti vėjo elektrinių išdėstymo Radviliškio rajono savivaldybės Grinkiškio, Sidabravo, Šaukoto, Šeduvos miesto ir Šiaulėnų seniūnijose specialųjį planą“.

Informuojame, kad Kunigiškių seniūnaitijos gyventojai savo parašais išreiškė prieštaravimą vėjo jėgainių statymui Kunigiškių seniūnaitijoje arčiau nei 5 km nuo kiekvienos Kunigiškių seniūnaitijai priklausančios gyvenvietės kraštinės sodybos. Kreipiamės į jus dėl planų koregavimo ir prašoma atstovauti bendruomenės interesus.

Pridedama. Kunigiškių seniūnaitijos gyventojų nesutikimai, 94 lapai“.
Raštą pasirašė asociacijos „Kunigiškių bendruomenė“ pirmininkė Dalia Balčiūnienė.

Į Kunigiškių bendruomenės kreipimąsi operatyviai sureagavo nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius. Jis raštu kreipėsi į rajono savivaldybės tarybą, vicemerą M. Pauliuką bei administracijos direktorę J. Margaitienę su pasiūlymu išbraukti šį klausimą iš Tarybos posėdžio darbotvarkės bei susigrąžinti administracijai koreguoti, atsižvelgiant į gyventojų prašymus.

Po operatyvaus kreipimosi į rajono vadovus bei Tarybą, G. Lipnevičius sulaukė Kunigiškių bendruomenės  padėkos: „Labai dėkojame visų bendruomenės narių vardu, kad sureagavote į mūsų pagalbos šauksmą. Suprantame,  kad kovos kelias gali būti labai ilgas, bet bandyti reikia. Norime gyventi saugioje ir gražioje aplinkoje“.

Tarybos narys kreipėsi į gyventojus

Tarybos narys G. Lipnevičius socialiniame tinklapyje „Facebook“ išplatino kreipimąsi į seniūnijų gyventojus informuodamas juos apie jų kaimynystėje numatomas statyti vėjo jėgaines: „Grinkiškio, Sidabravo, Šaukoto, Šeduvos miesto ir Šiaulėnų seniūnijų gyventojai!

Jūsų seniūnijoje planuojamos statyti vėjo jėgainės. Nėra garantijų, kad šalia jūsų namų neišdygs 300 metrų aukščio seni, užsienyje demontuoti griozdai.
Radviliškio rajono tarybai savivaldybės administracija pateikė sprendimo projektą “Dėl leidimo rengti vėjo elektrinių išdėstymo Radviliškio rajono savivaldybės Grinkiškio, Sidabravo, Šaukoto, Šeduvos miesto ir Šiaulėnų seniūnijose specialųjį planą”.

Anksčiau buvau gavęs alksniupiečių apsisprendimą bei pagalbos prašymą: jie nenorėjo šalia savo gyvenvietės 300 metrų aukščio vėjo elektrinių. Komiteto posėdyje teikiau siūlymą patvirtinti VO „Kaimo bendruomenė – Draugas“ prašymą neplanuoti vėjo jėgainių 5 km atstumu iki Alksniupių gyvenvietės. Jis buvo patvirtintas.

Kadangi komiteto posėdyje buvo teigiama, kad kitų seniūnijų gyventojų prieštaravimų dėl vėjo jėgainių negauta, noriu dar kartą jus informuoti apie planuojamas statyti vėjo jėgaines jūsų seniūnijoje. Jei nenorite, kad šalia jūsų namų būtų statomos kelių šimtų metrų aukščio vėjo elektrinės, rašykite Radviliškio rajono savivaldybės tarybai el.paštu: informacija@radviliskis.lt iki ketvirtadienį vyksiančio Tarybos posėdžio.
Komitete vykusioje diskusijoje man niekas negalėjo patvirtinti, kad mūsų rajone nebus statomos senos Vokietijoje demontuotos vėjo jėgainės… Aš esu už žalią energetiką, bet tai turi būti suderinta su gyventojais, kas iki šiol nepadaryta.

Prašau pasidalinti šia žinia, informuokite draugus, pažįstamus, gimines.
Gediminas Lipnevičius – nepartinis Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys“.

Po Tarybos nario kreipimosi – raštų lavina

Po šio kreipimosi sujudo ir kitų seniūnijų gyventojai. Šeduviai prieštaravo, kad vėjo jėgainės būtų statomos Šeduvos seniūnijoje – net planuoja paruošti peticiją.

Šaukoto seniūnijos gyventojai taip pat piktinasi sprendimu projektuoti vėjo jėgaines šioje seniūnijoje nepasitarus su gyventojais: „Niekas nei klausė, nei rodė planus Šaukoto seniūnijoje, o rašote, kad žmonės neprieštarauja? Pirmą kartą girdime apie tai!“

Ar Tarybos nariai atsižvelgs į seniūnijų gyventojų prašymus ir atidės klausimą dėl vėjo jėgainių projektavimo ir statymo Grinkiškio, Sidabravo, Šaukoto, Šeduvos miesto ir Šiaulėnų seniūnijose, paaiškės artimiausiame posėdyje.

Jonas  Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Stebuklai Radviliškyje – konservatoriai laimi konkursus be konkursų

Avatar

Paskelbta

data

„Radviliškyje 2020 metų pradžioje buvo įkurta MB „Radviliškio pilnytis“. Šios bendrovės įkūrėjas – Tarybos narys konservatorius Justinas Kvėglys, o direktoriumi buvo paskirtas taip pat konservatorius – sporto pedagogas, dirbantis Radviliškio rajono švietimo ir sporto centre vyriausiuoju specialistu Mantas Poškus.

Konkursų laimėjimai – kaip iš gausybės rago

Tik prieš metus ir kelias dienas įsikūrusi MB „Radviliškio pilnytis“ laimėjo jau 12 „valdiškų“  konkursų.  Bendrovė laimėjo savivaldybės administracijos vykdytą pirkimą „Socialinio buto iškraustymo paslaugos“. Šis konkursas buvo organizuotas neskelbiamos apklausos būdu, kai kreipiamasi tik į vieną tiekėją.

MB „Radviliškio pilnytis“ laimėjo lopšelio – darželio „Eglutė“ organizuotą pirkimo konkursą už 9973 eurus. Kaip savaitraščio redakciją informavo šios ugdymo įstaigos direktorė A. Varkulevičienė su pirkimais susijusias procedūras atliko Radviliškio r. sav. Švietimo ir sporto paslaugų centras, kuriam vadovauja kitas konservatorius V. Jakavičius. Vadinasi, paslaugas pirko Švietimo ir sporto paslaugų centro direktorius V. Jakavičius iš savo darbuotojo M. Poškaus, vadovaujančio MB „Radviliškio pilnytis“. Už 9973 eurus lopšelyje – darželyje „Eglutė“ buvo galimai  perkami patalpų remonto darbai.  Apie šiuos remonto darbus paklausta direktorė  nieko nežinojo.

„Radviliškio pilnyčiui“  netikėtai  pasisekė ir dviejuose Šaukoto seniūnijoje organizuotuose konkursuose – viename iš jų pirko ir įrengė elektrinį vandens šildytuvą, pirkinio suma – 1000 eurų. Antras bendrovės laimėtas konkursas – krepšinio aikštelės Kunigiškių kaime asfalto dangos atnaujinimo darbų atlikimas už 8000 eurų.

Konservatorių bendrovei  labiausiai pasisekė Aukštelkų seniūnijoje, kuriai vadovauja konservatorė A. Kubilinskienė. Iš MB „Radviliškio pilnytis“ Aukštelkų seniūnija pirko Kalnelio Gražionių kultūros namų remonto darbus už 11 992 eurus.

Dar 2020 m. „Radviliškio pilnytis“ laimėjo savivaldybės administracijos organizuotą dezinfekavimo paslaugų konkursą, kurio sutarties kaina – 5 tūkst. eurų.

Pasak savivaldybės administracijos direktorės J. Margaitienės, bendrovė  jau atliko patalpų ir daugiabučių namų laiptinių dezinfekavimo paslaugų už 891,95 eurų, taip pat baigė ir savivaldybės užsakytus iškraustymo darbus.

Neregėta konservatoriška sėkmė

Savivaldybės administracija neneigia, jog skelbtuose konkursuose buvo ir daugiau dalyvių, o pirkimai buvo vykdyti neskelbiamos apklausos būdu. Tik kažin, ar atsitiktinumo dėka, ar itin didelės sėkmės dėka konservatorių organizuojamus  konkursus laimi kolegos konservatoriai?

Kaip jau buvo rašyta, administracijos direktorės J.Margaitienės  noras keistai leisti ne savo, o  mokesčių mokėtojų   pinigus jau pasireiškė perkant butą iš savo pavaldinės šeimos, savivaldybėje dirbančios  darbuotojos už  48 800 eurų.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė  dėl konkursus laiminčio „Radviliškio pilnyčio“  neįžvelgia jokio interesų konflikto. Pasak jos, „visi konkursai atliekami Viešųjų pirkimų įstatymų nustatyta  tvarka, interesų konfliktų  neįžvelgiama“. Nors direktorė pirkdama paslaugas iš savo  kolegų problemų neįžvelgia, primename, jog Radviliškio savivaldybėje  „sąžiningi“ konkursai organizuojami taip: perkama „vienas iš vieno“ ir iš bendrapartiečių. 

Negana to, dar įdomi detalė,  jog „Radviliškio pilnytis“ sugebėjo laimėti konkursus bei atlikti darbus  net neturėdamas darbuotojų –  pagal rekvizitai.lt,  pirmas darbuotojas bendrovėje  atsirado tik 2020 m. liepos  24 d. Taip ir gyvename Radviliškyje – vieni laimi konkursus be konkursų, o bendrapartiečiai problemų neįžvelgia. Tik klausimas, kur žiūri mūsų teisėsauga?

Jonas  PetrikasSkaityti daugiau

Skaitomiausi