Radviliškio teniso kortų rekonstrukcija ar dar viena afera?

Rugpjūčio 1 dieną Radviliškio rajono savivaldybės vadovai susitiko su teniso sporto šakos atstovais, su kuriais kalbėta apie netinkamai atliktą Radviliškio miesto teniso kortų rekonstrukciją. 

Šalia Radviliškio sporto arenos esantys teniso kortai buvo ką tik rekonstruoti, tačiau tenisininkai rezultatu liko nepatenkinti, nes teniso kortų pagrindas buvo suformuotas su nuolydžiu į abi puses, todėl ištempus tinklą jo kraštuose atsiveria 6 centimetrų aukščio skylės. 

Tenisininkų priekaištai merui

Tenisininkai rajono mero Kazimiero Račkauskio prašo perdaryti netinkamą žaisti teniso kortų pagrindą, kad nuolydis būtų į vieną pusę, tada ir tinklą bus galima pakabinti tvarkingai. Darbo brokui ištaisyti reikėtų apie 30 tūkstančių eurų.

Į susitikimą su tenisininkais atėję vadovai: meras K. Račkauskis, vicemerai Vytautas Krikščiūnas ir Jurgita Sidarienė paprašė tenisininkų pateikti Lietuvoje galiojančius dokumentus, kuriuose yra patvirtinti teniso kortams keliami reikalavimai, kad neva iš kaltų asmenų, blogai suprojektavusių teniso kortus, būtų galima pareikalauti ištaisyti klaidas jų pačių lėšomis. Tik kilo klausimas, kodėl tenisininkai turi kažko ieškoti – juk jie nei projektavo, nei konkursą organizavo, nei dirbo statybininkais?

Taip pat atvykę tenisininkai sakė, jog nežino, ar konkretūs reikalavimai teniso kortams apskritai Lietuvoje yra patvirtinti, tačiau pažadėjo pasidomėti ir, jeigu prašomus dokumentus ras, pateikti juos Savivaldybei. Susirinkusiuosius labai nustebino tokie mero ir vicemero pageidavimai, kai statybos darbai jau yra baigti.

Statybos brokui ištaisyti – 30 000 eurų

Kadangi savivaldybės vadovai vos neapkaltino nieko dėtus tenisininkus, pasiteiravome mero apie teniso kortų remontą ir pateikėme klausimus, cituojame: „Kas projektavo teniso kortus? Kiek kainavo projektas? Kas atliko remonto darbus? Kiek kainavo darbai iš viso šiai dienai?“

Mero pateiktame atsakyme kalti kiti, bet ne jis ir į klausimus neatsakė.
Dar pasiteiravome, cituojame klausimus: „Kodėl reikia iš naujo remontuoti kortus? Kiek reikia papildomai pinigų? Kas dėl to atsakingas?“
Atsakymą cituojame: „Dar nėra aišku, ar tikrai teniso kortus būtina remontuoti iš naujo. Į merą K. Račkauskį kreipėsi teniso klubo atstovai, kurie liko nepatenkinti atliktais remontais, nes teniso kortų pagrindas buvo suformuotas su nuolydžiu į abi puses, todėl ištempus tinklą jo kraštuose atsiveria 6 centimetrų aukščio skylės. Tenisininkai rajono valdžios prašo perdaryti teniso kortų pagrindą, kad nuolydis būtų į vieną pusę, tada ir tinklą būtų galima pakabinti tvarkingai. Skaičiuojama, kad galimam ankstesnės valdžios darbo brokui ištaisyti gali reikėti apie 30 tūkstančių eurų.

Kilus skandalui visi pradėjo ieškoti kaltų

Savivaldybės architektai šiuo metu aiškinasi, kokie reikalavimai šalyje galiojančiuose STR-uose ar kituose teisės aktuose yra nustatyti įrengiant teniso kortų pagrindo nuolydžius. Jeigu paaiškės, kad teniso kortų pagrindo nuolydžiai buvo įrengti nesilaikant teisės aktų reikalavimų, bus sprendžiama, kas dėl to kaltas ir kas bei kieno lėšomis turėtų perdaryti darbus.

Ar bus nubausti buvę – esami vadovai?

Kadangi nuostolis gali siekti 30 000 eurų ir daugiau, pasiteiravome mero, ar neplanuoja tuometiniams vadovams kelti atsakomybę.
Klausėme: „Ar pareiškėte priekaištus buvusiems vadovams, kurie ir šiuo metu eina pareigas – vicemerui V. Krikščiūnui ir tuometiniam administracijos direktorės pavaduotojui J. Praniui? Jei ne, kodėl?“
Meras atsakė, kad nemato reikalo, nes ne savivaldybė, o tik jai pavaldi įstaiga Radviliškio rajono švietimo ir sporto paslaugų centras vykdė darbus.

Pasiteiravome mero, kuo susijęs tuometinis administracijos direktorės pavaduotojas J. Pranys su galimai darbus atlikusia UAB „Kesgvytis“, atstovaujama G. Pranio?
Atsakymas: „Ar kokie nors ryšiai sieja J. Pranį ir G. Pranį, turėtumėte teirautis jų pačių“.
Kadangi meras slepia kolegų ryšius, pasiteiravome savivaldybėje ir gavome atsakymą, kad J. Praniui G. Pranys yra giminaitis.

Varnas varnui akies nekerta

Ir pabaigoje: „Ar neplanuojate kreiptis į Antikorupcinę komisiją, Kontrolės komitetą ar STT dėl teniso kortų tvarkymo? Vis tik nuostolis – net 30 tūkstančių?“
Meras atsakė: „Kreiptis į Antikorupcinę komisiją, Kontrolės komitetą ar STT dėl teniso kortų tvarkymo nėra planuojama, nes meras neturi informacijos, kad įgyvendinant šį projektą būtų kokių nors korupcijos požymių“.

Taip ir liko neaišku, kam dirba K. Račkauskis. Nuostolis apie 30 tūkstančių eurų, o kaltų net noro neturi ieškoti. Beje, statybos darbai kainavo apie 150 tūkstančių eurų ir suma gali dar didėti. Bet meras juk saviems koalicijos partneriams nejaugi ką sakys, juk čia tik smulkmena – mokesčių mokėtojų pinigai.

,,Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts