„Valstiečių“ partija toliau byra, Radviliškyje – taip pat

Visai neseniai iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime pasitraukė Saulius Skvernelis, Rima Baškienė, Linas Kukuraitis, Laima Nagienė, Zenonas Streikus ir t.t. Partijos byrėjimas neaplenkė ir Radviliškio rajono. Iš partijos Radviliškio skyriaus, vadovaujamo Seimo rinkimus Antanui Čepononiui „prapylusio“ Aurimo Gaidžiūno, pasitraukė vienas iš partijos skyriaus lyderių – buvęs vicemeras Mindaugas Pauliukas. Paklaustas, kodėl nusprendė pasitraukti, jis nedaugžodžiavo ir nurodė, kad „dėl asmeninių priežasčių”. Pasak M. Pauliuko, jo sprendimas nesusijęs su S. Skvernelio iniciatyva ar Radviliškio skyriaus pirmininku. Atseit, niekas nesikeičia ir požiūris išliko tas pats – Tarybos narys liko „valstiečių“ frakcijoje.

Ši partija rajone labai supanašėjo su konservatoriais, su kuriais net pasirašė bendradarbiavimo koalicijos sutartį. Negana to, jie pradėjo balsuoti prieš pagalbą žemės ūkiui. Paskutinis atvejis – spalio 14 d. Tarybos posėdyje, kai avių augintojai prašė pagalbos, sumažinant žemės nuomos mokestį, o „valstiečių“ ir konservatorių  balsais šis prašymas buvo atmestas, nors visų kitų partijų bei nepartinio komiteto nariai balsavo už pagalbą avininkystės ūkiui. Radviliškio skyriaus pirmininkas Aurimas Gaidžiūnas, paklaustas, kodėl iš skyriaus traukiasi jo bendrapartiečiai, kalbėdamas telefonu, patvirtino M. Pauliuko pasitraukimo iš partijos faktą. Esą jis nenurodė visiškai jokių savo apsisprendimo priežasčių. A. Gaidžiūnas neslėpė pasipiktinimo bei pažėrė priekaištų buvusiam bendrapartiečiui M. Pauliukui, sakydamas, kad jo pasitraukimo nelaiko dideliu praradimu partijoje, kadangi šis žmogus nebuvo aktyvus politikoje – būdamas vicemeru, nepriėmė jokių reikšmingų sprendimų, atsisakė kandidatuoti į merus bei Seimo narius, nedalyvaudavo partijos narių susirinkimuose, neteikė naudingų pasiūlymų. Skyriaus pirmininkas sakė turintis spėlionių, kodėl visgi M. Pauliukas ryžosi palikti partiją – tai gali būti tiek dėl šeimos aplinkybių, tiek dėl planų steigti naują politinį darinį, prisijungiant prie Sauliaus Skvernelio iniciatyvos. Po šių pasvarstymų, išsakytų žodžiu, A. Gaidžiūnas elektroniniame laiške dar nurodė, kad apie kitus išėjusius iš partijos nieko nežino.

Savivaldybės užkulisiuose kalbama, kad jeigu „valstiečiai“ ir toliau balsuos taip, kaip „didieji broliai“ konservatoriai balsuoja, iš skyriaus gali pasitraukti dar daugiau narių, o šiai partijai Radviliškio rajone prognozuojami itin prasti artėjantys rinkimai. Beje, ir buvusio vicemero M. Pauliuko pasitraukimas iš partijos sudavė smūgį skyriaus reputacijai. Kaip sakoma, partija be veido – partija be ateities.

Monika Ilgauskytė

Total
0
Dalinasi
Related Posts