„Aplaistęs“ motorolerį, prisivažinėjo

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmai priėmė teismo baudžiamąjį įsakymą, kuriuo Radviliškio rajono gyventoją Paulių K., gimusį 1988 metais, pripažino kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalį. Jis šių metų liepos 22 d., 17.19 val. Radviliškio rajone, Skėmių kaime buvo policijos pareigūnų sustabdytas, vairuojantis motorolerį PIAGGIO ZIP FAST RIDER, kai alkoholio kiekio matuokliu jam buvo nustatytas 2,69 promilių neblaivumas.

Neaiški įsigijimo istorija

Duodamas parodymus pareigūnams, Paulius K. papasakojo, kad minėtas motoroleris priklauso jam. Jį nusipirko tą pačią dieną, kai buvo sulaikytas važiuojantis neblaivus, apie 7.30 val. Skelbimą jis rado „Facebook” socialiniame tinkle, pardavėjo neatsimena. Kokiame puslapyje buvo įdėtas skelbimas apie parduodamą transporto priemonę, jis neatsimena. Skelbime buvo motorolerio nuotrauka ir telefono numeris. Vyras nurodytu telefono numeriu paskambino ir susitarė, kad motorolerį atvežtų į namus. Pardavėjo telefono numerio Paulius K. neturi išsaugojęs, nes atnaujino telefono nustatymus ir numeris išsitrynė. Už motorolerį vyriškis mokėjo 80 eurų, dokumentų jokių nepildė. Net ir raktelių nebuvo, kai pirko, o pardavėjo nežino, neįsidėmėjo ir neatpažintų. Automobilio, kuriuo atvežė motorolerį, jis taip pat neįsidėmėjo, registracijos liudijimo ar kitokių motorolerio dokumentų pirkdamas negavo. 

Su draugu vartojo alų

Paaiškėjo, kad tą liepos 22 d., po pietų, baigęs darbą, apie 13 valandą, Paulius K. motoroleriu nuvažiavo pas draugą, kurio duomenis nurodyti atsisako, į kitą kaimą. Ten jie abu gėrė 7,5 laipsnių stiprumo alų. Maždaug apie 16.30 val. Paulius K. nusprendė motorolerį parvaryti į namus, o grįžęs toliau vartoti alų. Jis nesijautė girtas nei apsvaigęs, suprato, kad yra vartojęs alkoholio ir vairuoti negali. Važiuojant motoroleriu, drąsuolį netoli namų sustabdė policija. Pareigūnai neblaivumą tikrino du kartus. Kokie buvo alkotesterio parodymai, vyras nurodyti negalėjo, nes neprisiminė. Pasak nusikaltusio vairuotojo, jis anksčiau turėjo B ir C kategorijos transporto priemones leidžiantį vairuoti pažymėjimą, bet dabar teisės vairuoti nebeturi, kadangi šios teisės nesusigrąžino po to, kai jas atėmė policija.

Skirta bauda

Pauliui K. už pasivažinėjimą nežinia kur įsigytu motoroleriu neblaiviam, teismas skyrė galutinę 40 MGL (2000 Eur) dydžio baudą, kurią įpareigojo sumokėti per 7 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Nuteistajam taip pat uždrausta naudotis specialia teise – vairuoti kelių transporto priemones 4 metams, nuspręsta konfiskuoti kelių transporto priemonę – motorolerį PIAGGIO ZIP, kuris yra padarytos nusikalstamos veikos įrankis. Per įstatymo nustatytą laikotarpį Paulius K. turi teisę pateikti prašymą Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmams, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Šiuo metu teismo baudžiamasis įsakymas dar nėra įsiteisėjęs.

Rita Grigalienė

Total
10
Dalinasi
Related Posts