Pradedamos rinkti žaliosios atliekos

Primename, kad nuo balandžio mėn. Šiaulių regione pradedamas žaliųjų atliekų surinkimas. Žaliosios atliekos – tai medžių ir krūmų šakos (susmulkintos iki 10-15 cm), žolė, pjuvenos, lapai, gėlės. Jas griežtai draudžiama mesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerį ir šalinti sąvartynuose ar deginti sklypuose. Šioms atliekoms surinkti skirti žaliųjų atliekų surinkimo konteineriai, didmaišiai.

Svarbu! Žaliųjų atliekų konteineriuose biologiškai skaidžios žaliosios atliekos turi būti sudėtos laisvai, be jokių maišelių ir pakuočių, be gyvūnų išmatų, bendrųjų atliekų, bei gyvūninės kilmės atliekų (mėsos, žuvies, kaulų, riebalų, pieno produktų).

Susikaupusias žaliąsias atliekas priima ir žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelės. Žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje iš 1 gyventojo per metus nemokamai priimama iki 300 kg žaliųjų atliekų, iš kurių vėliau gaminamas kokybiškas kompostas. Atvežtos žaliosios atliekos yra pasveriamos (su transporto priemone) ir aikštelės darbuotojas parodo, kurioje aikštelės teritorijoje jas reikia iškrauti. Atvežtas žaliąsias atliekas iškrauna pats atliekų turėtojas. Išvykstant iš aikštelės transporto priemonė vėl pasveriama.

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro informacija

Total
1
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts