Socialiniai tinklai

Aktualijos

„Valstiečiai“ krito veidu į purvą

Avatar

Paskelbta

data

Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas ir jo vedami rajono „valstiečiai“ krito veidu į purvą. Radviliškio rajono Taryboje skambinant laidotuvių varpais Pakalniškių pagrindinei mokyklai, vienas lemeno pasiteisinimus, kitas čiupo duobkasio kastuvą, o trečiam ūmai „susuko vidurius“.

Pakalniškių bendruomenei dalyti pažadai išsaugoti mokyklą išsisklaidė kaip ir priešrinkiminis Seimo nario ryžtas išsaugoti rajono mokyklas.

Valstiečių“ juokdariai konservatorių spektaklyje

Praėjęs rajono Tarybos posėdis panašėjo į tragikomediją, kurią režisavo TS-LKD (konservatoriai) rajono skyriaus pirmininkas, meras Antanas Čepononis, o pagrindinį vaidmenį atliko „valstiečiai“. Pastarųjų balsas lėmė tai, kad nuo ateinančio rudens gali nelikti Pakalniškių mokyklos.

Kadangi konservatoriai vieni negali priimti sprendimų, jiems į pagalbą atskubėjo „valstietis“ Vytautas Krikščiūnas. Vieno iš turtingiausių rajono ūkininkų balsas tapo „auksinis“.

Prieš pat balsavimą kitas „valstietis“, Seimo nario A. Gaidžiūno padėjėjas Jonas Povilaitis smuko iš salės.

„Susuko vidurius?“ – pasigirdo kikenimas Tarybos posėdžių salėje.

Iš karto po balsavimo Seimo nario padėjėjas grįžo į salę.
Visų žvilgsniai nukrypo į salėje murksojusį patį Seimo narį, milijonierių A. Gaidžiūną. Pastarasis dar prieš keletą dienų Pakalniškių mokyklos bendruomenei žadėjo visokeriopą paramą. Tačiau politiko mekenimas po skandalingo balsavimo privertė ne vieną prunkštelėti.

Kas karšia kailį Seimo nariui?

Į kampą spaudžiamas Seimo narys A. Gaidžiūnas sukosi it ungurys. Girdi, nieko Pakalniškių bendruomenei nežadėjo.

Buvo galima net patikėti, jeigu ne vaizdo įrašas, kuriame bendruomenė užfiksavo Seimo nario ir jo vedamų rajono „valstiečių“ pažadus. Pastarieji į Pakalniškius nukurnėjo paknopstomis iškart po to, kai bendruomenė Savivaldybei įteikė parašus. Trys šimtai gyventojų prašė išsaugoti jų mokyklą.

„Esame politikai ir už tai, kad pas jus atvažiavom, daugiausia klius mums – kodėl važiavome, kodėl tarėmės? Jeigu mūsų frakcija nebalsuos, šis sprendimas sugrius. Šaukoto mokykla jau yra Šiaulėnų gimnazijos skyrius, jiems buvo baisiau, kad mokyklą gali uždaryti. Apie jus nebuvo jokios diskusijos – supratom, kad mokyklą nori padaryti Šeduvos gimnazijos skyriumi ir nėra problemos. Dabar sužinojom, kad su jumis nebuvo diskutuota. Apsitarsim frakcijoje, ką darysime“,- tąkart bendruomenei suokė Seimo narys.

Tiesa, politikas nepaaiškino, kas gi taip baisiai karš „valstiečių“ ir paties seimūno kailius. Gal rajono meras, konservatorius A. Čepononis?

Pažadai – kaip dūmas

Laidotuvių nuotaikomis iš Tarybos salėje vykusio spektaklio besiskirstantys Pakalniškių ir Pociūnų bendruomenės nariai prisiminė ir prieš rinkimus A. Gaidžiūno dalytus pažadus. Prieš ketverius metus politikas žadėjo dėsiantis visas pastangas, kad nebūtų uždaryta nė viena rajono mokykla, būtų skiriamas finansavimas ir t. t., ir pan.

Tačiau kiek persistengė politikas per savo jau besibaigiančią kadenciją?

„Radviliškio krašto“ redakcija Seimo nariui nusiuntė keletą paprastų klausimų: kiek sprendimų projektų, įstatymo pataisų parengė mokyklų labui, kiek lėšų švietimui parūpino?

Ir ką atsakė Radviliškio rajone išrinktas Seimo narys?

Nieko.

Išsikirpkite ir saugokite iki kitų rinkimų Už mokyklos reorganizavima balsavo: Konservatoriai A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, K. Dainius, T. Januševičius, E. Pranevičius, I. Palionienė, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, A. Budrikas, G. Verdingas, „valstietis“ V. Krikščiūnas. Prieš mokyklos reorganizavimą balsavo: nepartiniai G. Lipnevičius ir V. Aleknienė,    socialdemokratai E. Ivanauskytė, K. Račkauskis, S. Luščikas, „darbietė“ Z. Žvikienė, „valstietis“ K. Dambrauskas. Iš salės pabėgo: „valstietis“ J. Povilaitis.  

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Strateginis veiklos planas – tik fantazija?…

Avatar

Paskelbta

data

Nemažai diskusijų  balandžio 1 d. Radviliškio rajono savivaldybės taryboje sukėlė  Radviliškio rajono savivaldybės 2021-2030 metų strateginio plėtros plano tvirtinimas. Buvo pastebėta, jog jame nėra numatyta realių  darbų, kuriuos reikėtų įgyvendinti per dešimt metų.

Strateginį veiklos planą rengė pirmakursis?

Tarybos posėdyje  nemažai kritikos Strateginiam planui kliuvo ir iš gyventojų, ir iš Tarybos narių. Buvo pastebėta, jog plane neatsispindi tragiška rajono situacija – gyventojų vidutinis amžius pats prasčiausias šalyje, o gydytojų, tenkančių vienam gyventojui, skaičius pats mažiausias.
Kadangi į rajoną įsisukęs mokyklų naikinimo vajus, Strateginiame plane taip pat nepaminėta, kokias mokyklas numatoma uždaryti ar reorganizuoti.
Strateginio plano rengėjams kliuvo ir už tai, kad paruoštame dokumente  nėra gyventojų apklausų rezultatų.

Plane  nepakankamai nušviesta ir turizmo įgyvendinimo strategija – jame paminėti dviračių takai, kuriuos gyventojai apvažinėjo jau prieš penkerius metus.

Paminėjus tokius trūkumus, iškilo klausimas, ar toks dokumentas apskritai reikalingas – jį sudaro per 80 puslapių, o  jokios konkrečios informacijos nepateikta.

Dokumentas – tik vizija…

Savo kūrinį tarybos posėdyje bandė ginti Investicijų ir turto valdymo skyriaus  vedėjas Gintaras Pilypas. „Strateginio plano ruošimą 10 metų laikotarpiui įpareigoja Seimo nutarimai, Vidaus reikalų ministerijos įstatymai.  Jis neturi būti konkretus – ką  pasieksime, kokia  kryptimi vystysime rajoną – tai sudėlios Tarybos sprendimai. Gyvenimas keičiasi ir nėra galimybės surašyti konkrečius objektus – tai daroma ruošiant 3 metų strateginį planą. Šis dokumentas neužkerta kelio keisti rajono vystymo krypties kitai Tarybai“,- sakė vedėjas.

Tarybos narė Z. Žvikienė pasiteiravo, kur vis dėlto galima susipažinti su gyventojų apklausų rezultatais – juk įdomu, kokie rajono gyventojų lūkesčiai.

Pasirodo, apklausų rezultatai buvo patalpinti tik  savivaldybės internetinėje svetainėje, o pagal juos, pasak  G. Pilypo ir buvo kuriamas Strateginis planas.

Tad  apie 90 puslapių sudarantis dokumentas – tik vizija, kuri galimai niekada nebus įgyvendinta.

Tvarkinga gatvė bus tvarkoma …  kad gatvė būtų tvarkinga

Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo G. Pilypo, kodėl ardoma  gera Vasario 16-osios gatvė. Pasak vedėjo, Radviliškio rajonas nėra tikslinė teritorija, tik geresnė už vidutinę, ir iš Europos sąjungos negavo lėšų kelių rekonstrukcijai, o tik kelių tvarkymui, gerinant eismo sąlygas. Tad  siekiant įsisavinti šias lėšas ir gerinamos eismo sąlygos trijose sankryžose: bus užtikrintas saugus pėsčiųjų judėjimas, pagerintas apšvietimas, bus lengviau judėti neįgaliesiems.

Tarp Tarybos narių buvo kilusi diskusija dėl administracijos direktorės J. Margaitienės  darbų  pirkimo konkurso už daugiau kaip 650 tūkst. eurų, nes radviliškiečiai Vasario 16-osios gatvę jau praminė „auksine“, kaip ir miesto aikštę.

Jonas PetrikasSkaityti daugiau

Aktualijos

Beveik 60 kartų gaisrinę saugą pirtyse tikrino ugnis

Avatar

Paskelbta

data

Prieš didžiąsias šventes, tarp jų ir Velykas, per Didįjį šeštadienį yra įprasta kūrenti pirtį. O ten, kur ugnis, visada yra didesnė ir gaisro tikimybė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vien šiais metais degė 59 pirtys, pernai per tą patį laikotarpį liepsnojo 47. Net 45 gaisrai jose įsiplieskė dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų. Po kelis gaisrus sukėlė elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai ir neatsargus žmogaus elgesys.

Vien pernai ugniagesiai gesino 175 pirtis. Kaip rodo penkerių metų gaisrų statistika, vidutiniškai per metus ugnis aplanko daugiau kaip 140 pirčių.

„Didžiausias gaisro pavojus pirtyje kyla dėl netinkamos konstrukcijos dūmtraukių, kai nesilaikoma norminių atstumų tarp sumontuoto šildymo įrenginio ar dūmtraukio iki degių statinio konstrukcijų. Dūmtraukis nuo jų turi būti nutolęs ne mažiau kaip 25 cm, o nuo paties šildymo įrenginio  – nuo 25 cm iki 1 m. Be to, kūrenant pirtį  patartina jos per daug neprikūrenti ir nepalikti be priežiūros. Pakuros durelės turi būti uždarytos, o malkos laikomos ne arčiau kaip per metrą,“  – sako  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento  Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos vyriausiasis specialistas Kęstutis Skrickis.

Be to, priklausomai nuo pirties eksploatavimo intensyvumo, bet ne rečiau kaip kartą per metus, būtina  iš dūmtraukio išvalyti suodžius. Beje, pirties durys turi atsidaryti į išorę, jos turi būti be užraktų ar sklendžių, kad kilus gaisrui iš jos galėtumėte kuo skubiau išeiti.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos

Skaityti daugiau

Skaitomiausi