Socialiniai tinklai

Aktualijos

„Valstiečiai“ krito veidu į purvą

Avatar

Paskelbta

data

Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas ir jo vedami rajono „valstiečiai“ krito veidu į purvą. Radviliškio rajono Taryboje skambinant laidotuvių varpais Pakalniškių pagrindinei mokyklai, vienas lemeno pasiteisinimus, kitas čiupo duobkasio kastuvą, o trečiam ūmai „susuko vidurius“.

Pakalniškių bendruomenei dalyti pažadai išsaugoti mokyklą išsisklaidė kaip ir priešrinkiminis Seimo nario ryžtas išsaugoti rajono mokyklas.

Valstiečių“ juokdariai konservatorių spektaklyje

Praėjęs rajono Tarybos posėdis panašėjo į tragikomediją, kurią režisavo TS-LKD (konservatoriai) rajono skyriaus pirmininkas, meras Antanas Čepononis, o pagrindinį vaidmenį atliko „valstiečiai“. Pastarųjų balsas lėmė tai, kad nuo ateinančio rudens gali nelikti Pakalniškių mokyklos.

Kadangi konservatoriai vieni negali priimti sprendimų, jiems į pagalbą atskubėjo „valstietis“ Vytautas Krikščiūnas. Vieno iš turtingiausių rajono ūkininkų balsas tapo „auksinis“.

Prieš pat balsavimą kitas „valstietis“, Seimo nario A. Gaidžiūno padėjėjas Jonas Povilaitis smuko iš salės.

„Susuko vidurius?“ – pasigirdo kikenimas Tarybos posėdžių salėje.

Iš karto po balsavimo Seimo nario padėjėjas grįžo į salę.
Visų žvilgsniai nukrypo į salėje murksojusį patį Seimo narį, milijonierių A. Gaidžiūną. Pastarasis dar prieš keletą dienų Pakalniškių mokyklos bendruomenei žadėjo visokeriopą paramą. Tačiau politiko mekenimas po skandalingo balsavimo privertė ne vieną prunkštelėti.

Kas karšia kailį Seimo nariui?

Į kampą spaudžiamas Seimo narys A. Gaidžiūnas sukosi it ungurys. Girdi, nieko Pakalniškių bendruomenei nežadėjo.

Buvo galima net patikėti, jeigu ne vaizdo įrašas, kuriame bendruomenė užfiksavo Seimo nario ir jo vedamų rajono „valstiečių“ pažadus. Pastarieji į Pakalniškius nukurnėjo paknopstomis iškart po to, kai bendruomenė Savivaldybei įteikė parašus. Trys šimtai gyventojų prašė išsaugoti jų mokyklą.

„Esame politikai ir už tai, kad pas jus atvažiavom, daugiausia klius mums – kodėl važiavome, kodėl tarėmės? Jeigu mūsų frakcija nebalsuos, šis sprendimas sugrius. Šaukoto mokykla jau yra Šiaulėnų gimnazijos skyrius, jiems buvo baisiau, kad mokyklą gali uždaryti. Apie jus nebuvo jokios diskusijos – supratom, kad mokyklą nori padaryti Šeduvos gimnazijos skyriumi ir nėra problemos. Dabar sužinojom, kad su jumis nebuvo diskutuota. Apsitarsim frakcijoje, ką darysime“,- tąkart bendruomenei suokė Seimo narys.

Tiesa, politikas nepaaiškino, kas gi taip baisiai karš „valstiečių“ ir paties seimūno kailius. Gal rajono meras, konservatorius A. Čepononis?

Pažadai – kaip dūmas

Laidotuvių nuotaikomis iš Tarybos salėje vykusio spektaklio besiskirstantys Pakalniškių ir Pociūnų bendruomenės nariai prisiminė ir prieš rinkimus A. Gaidžiūno dalytus pažadus. Prieš ketverius metus politikas žadėjo dėsiantis visas pastangas, kad nebūtų uždaryta nė viena rajono mokykla, būtų skiriamas finansavimas ir t. t., ir pan.

Tačiau kiek persistengė politikas per savo jau besibaigiančią kadenciją?

„Radviliškio krašto“ redakcija Seimo nariui nusiuntė keletą paprastų klausimų: kiek sprendimų projektų, įstatymo pataisų parengė mokyklų labui, kiek lėšų švietimui parūpino?

Ir ką atsakė Radviliškio rajone išrinktas Seimo narys?

Nieko.

Išsikirpkite ir saugokite iki kitų rinkimų Už mokyklos reorganizavima balsavo: Konservatoriai A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, K. Dainius, T. Januševičius, E. Pranevičius, I. Palionienė, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, A. Budrikas, G. Verdingas, „valstietis“ V. Krikščiūnas. Prieš mokyklos reorganizavimą balsavo: nepartiniai G. Lipnevičius ir V. Aleknienė,    socialdemokratai E. Ivanauskytė, K. Račkauskis, S. Luščikas, „darbietė“ Z. Žvikienė, „valstietis“ K. Dambrauskas. Iš salės pabėgo: „valstietis“ J. Povilaitis.  

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Neblaivus „zuikis“ ne tik norėjo apgauti kontrolierių, bet jį dar ir sumušė

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 1-osios ryte Šiauliuose, 4-ojo maršruto miesto autobuse, įvykęs incidentas tarp keleivio ir kontrolieriaus, baigėsi ikiteisminiu tyrimų dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Nusikalstama veika įtariamas neblaivus vyras (0,98 prom.) atsidūrė areštinėje, o bilietus tikrinęs kontrolierius – pas medikus. Jam diagnozuotas nubrozdinimas ir kaklo suspaudimas,po medikų apžiūros jis  gydosi ambulatoriškai.

Į Bačiūnų gatve važiavusį autobusą patikrinti, ar nėra juo važiuojančių „zuikių“, su kolege įlipo kontrolierius ir paprašė pateikti bilietus. Vienas keleivių, nuo kurio trenkė alkoholiu, kontrolieriui pateikė elektroninį bilietą, tačiau, jį nuskenavus, pastebėta, kad bilietas – lengvatinis. Kontrolierius paprašė keleivio pateikti galimybę naudotis tokiu bilietu suteikiantį dokumentą. Kai keleivis ėmė atsikalbinėti, atidžiau elektroninį bilietą apžiūrėjęs kontrolierius pastebėjo, kad jis priklauso ne vyrui, o moteriai. Keleivio buvo pareikalauta ne jam priklausantį elektroninį bilietą atiduoti kontrolieriui. Tačiau šis, pasakęs, kad  bilietas priklauso jo draugei, nesutiko su kontrolieriaus reikalavimu. Dėl to ir kilo konfliktas, pasibaigęs smurto protrūkiu.

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato tyrėja, atliekanti ikiteisminį tyrimą, siekdama nustatyti tikslias įvykio aplinkybes,  prašo atsiliepti autobusu važiavusius ir konfliktą mačiusius keleivius ir paskambinti jai telefonu (8 700) 61454 arba parašyti elektroniniu paštu rasa. preimontiene@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

VVSSF skelbia papildomos informacinės kampanijos konkursą

Avatar

Paskelbta

data

Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (VVSSF) taryba paskelbė dar vieną socialinės informacinės kampanijos projektų finansavimo konkursą. Taip siekiama užtikrinti kuo platesnę objektyvios informacijos sklaidą apie koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimo suvaldymą šalyje. Šiai naujai informacinei kampanijai skiriama 500 tūkst. eurų iš 2020 metų VVSSF skirtų lėšų, kurias Finansų ministerija skyrė kaip papildomą finansavimą.

VVSSF tarybos pirmininkė Gražina Belian teigia, kad ši informacinė kampanija leis užtikrinti aktyvesnę informacijos sklaidą visuomenės informavimo priemonėse apie koronaviruso infekcijos valdymą šalyje, emocinės pagalbos galimybes ir kitais aktualiais klausimais.

„Tikimąsi, kad ši informacija bus skelbiama patrauklia forma, aktuali, patikima bei moksliškai pagrįsta ir taps atsvara plintančiai melagingai informacijai „fake news“. Koronaviruso infekcija kelia grėsmę ne tik fizinei sveikatai, ji taip pat daro įtaką kasdieniam kiekvieno žmogaus gyvenimui. Tad  svarbu ne tik šviesti visuomenę apie asmeninę atsakomybę siekiant suvaldyti šią infekciją, bet ir informuoti žmones apie tai, kaip jie gali apsisaugoti ir kokios pagalbos sulaukti“, – teigia G. Belian.

Kampanijos pagrindinis tikslas yra siųsti aiškią žinią, kad siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos plitimą šalyje, kiekvienas žmogus turi jaustis atsakingas už savo ir artimųjų bei kitų aplinkos žmonių ateitį ir sveikatą. Kiekvienas gyventojas turėtų sugebėti įvertinti esamą padėtį, prisitaikyti prie pokyčių, suprasti vykdomus prevencinius veiksmus, atsižvelgti į specialistų rekomendacijas ir gebėti jas taikyti asmeniniame gyvenime bei imtis aktyvių prevencinių veiksmų.

Projektų paraiškų laukiame iki birželio 23 dienos. Daugiau informacijos: http://sam.lrv.lt/2020-m-socialines-informacines-kampanijos-koronaviruso-covid-19-informacijos-sklaida-salies-ziniasklaidos-priemonese-konkurso-dokumentai

Apie Valstybinį visuomenės sveikatos stiprinimo fondą:

Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas veiklą pradėjo 2016 metais. Jo lėšos naudojamos visuomenės sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo veikloms, įskaitant prevencinius projektus, socialinę reklamą, mokslinius tyrimus.

Sprendimus dėl fondo lėšų skyrimo priima fondo taryba, kurios sudėtį 5 metams tvirtina Vyriausybė. Tarybą sudaro 14 narių, tarp jų – ministerijų, savivaldos, žiniasklaidos, nevyriausybinių organizacijų, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Nacionalinės sveikatos tarybos atstovai.

Taryba tvirtina Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis remiamų projektų sritis ir jų prioritetus, skelbia konkursus projektams atrinkti, nustato projektų atrankos kriterijus, priima sprendimus skirti arba neskirti lėšas pateiktiems projektams.

Fondo lėšas sudaro Vyriausybės nustatytas praėjusių metų faktinių įplaukų procentas iš akcizo pajamų, gautų už parduotus alkoholinius gėrimus, apdorotą tabaką, bei įplaukų iš lėšų, gautų iš loterijų ir azartinių lošimų mokesčio.

SAM Spaudos tarnyba

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019