Socialiniai tinklai

Aktualijos

„Valstiečiai“ krito veidu į purvą

Avatar

Paskelbta

data

Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas ir jo vedami rajono „valstiečiai“ krito veidu į purvą. Radviliškio rajono Taryboje skambinant laidotuvių varpais Pakalniškių pagrindinei mokyklai, vienas lemeno pasiteisinimus, kitas čiupo duobkasio kastuvą, o trečiam ūmai „susuko vidurius“.

Pakalniškių bendruomenei dalyti pažadai išsaugoti mokyklą išsisklaidė kaip ir priešrinkiminis Seimo nario ryžtas išsaugoti rajono mokyklas.

Valstiečių“ juokdariai konservatorių spektaklyje

Praėjęs rajono Tarybos posėdis panašėjo į tragikomediją, kurią režisavo TS-LKD (konservatoriai) rajono skyriaus pirmininkas, meras Antanas Čepononis, o pagrindinį vaidmenį atliko „valstiečiai“. Pastarųjų balsas lėmė tai, kad nuo ateinančio rudens gali nelikti Pakalniškių mokyklos.

Kadangi konservatoriai vieni negali priimti sprendimų, jiems į pagalbą atskubėjo „valstietis“ Vytautas Krikščiūnas. Vieno iš turtingiausių rajono ūkininkų balsas tapo „auksinis“.

Prieš pat balsavimą kitas „valstietis“, Seimo nario A. Gaidžiūno padėjėjas Jonas Povilaitis smuko iš salės.

„Susuko vidurius?“ – pasigirdo kikenimas Tarybos posėdžių salėje.

Iš karto po balsavimo Seimo nario padėjėjas grįžo į salę.
Visų žvilgsniai nukrypo į salėje murksojusį patį Seimo narį, milijonierių A. Gaidžiūną. Pastarasis dar prieš keletą dienų Pakalniškių mokyklos bendruomenei žadėjo visokeriopą paramą. Tačiau politiko mekenimas po skandalingo balsavimo privertė ne vieną prunkštelėti.

Kas karšia kailį Seimo nariui?

Į kampą spaudžiamas Seimo narys A. Gaidžiūnas sukosi it ungurys. Girdi, nieko Pakalniškių bendruomenei nežadėjo.

Buvo galima net patikėti, jeigu ne vaizdo įrašas, kuriame bendruomenė užfiksavo Seimo nario ir jo vedamų rajono „valstiečių“ pažadus. Pastarieji į Pakalniškius nukurnėjo paknopstomis iškart po to, kai bendruomenė Savivaldybei įteikė parašus. Trys šimtai gyventojų prašė išsaugoti jų mokyklą.

„Esame politikai ir už tai, kad pas jus atvažiavom, daugiausia klius mums – kodėl važiavome, kodėl tarėmės? Jeigu mūsų frakcija nebalsuos, šis sprendimas sugrius. Šaukoto mokykla jau yra Šiaulėnų gimnazijos skyrius, jiems buvo baisiau, kad mokyklą gali uždaryti. Apie jus nebuvo jokios diskusijos – supratom, kad mokyklą nori padaryti Šeduvos gimnazijos skyriumi ir nėra problemos. Dabar sužinojom, kad su jumis nebuvo diskutuota. Apsitarsim frakcijoje, ką darysime“,- tąkart bendruomenei suokė Seimo narys.

Tiesa, politikas nepaaiškino, kas gi taip baisiai karš „valstiečių“ ir paties seimūno kailius. Gal rajono meras, konservatorius A. Čepononis?

Pažadai – kaip dūmas

Laidotuvių nuotaikomis iš Tarybos salėje vykusio spektaklio besiskirstantys Pakalniškių ir Pociūnų bendruomenės nariai prisiminė ir prieš rinkimus A. Gaidžiūno dalytus pažadus. Prieš ketverius metus politikas žadėjo dėsiantis visas pastangas, kad nebūtų uždaryta nė viena rajono mokykla, būtų skiriamas finansavimas ir t. t., ir pan.

Tačiau kiek persistengė politikas per savo jau besibaigiančią kadenciją?

„Radviliškio krašto“ redakcija Seimo nariui nusiuntė keletą paprastų klausimų: kiek sprendimų projektų, įstatymo pataisų parengė mokyklų labui, kiek lėšų švietimui parūpino?

Ir ką atsakė Radviliškio rajone išrinktas Seimo narys?

Nieko.

Išsikirpkite ir saugokite iki kitų rinkimų Už mokyklos reorganizavima balsavo: Konservatoriai A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, K. Dainius, T. Januševičius, E. Pranevičius, I. Palionienė, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, A. Budrikas, G. Verdingas, „valstietis“ V. Krikščiūnas. Prieš mokyklos reorganizavimą balsavo: nepartiniai G. Lipnevičius ir V. Aleknienė,    socialdemokratai E. Ivanauskytė, K. Račkauskis, S. Luščikas, „darbietė“ Z. Žvikienė, „valstietis“ K. Dambrauskas. Iš salės pabėgo: „valstietis“ J. Povilaitis.  

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Palinko kryžius šalia kelio…

Avatar

Paskelbta

data

Į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių bei savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją  kreipėsi  Kaulinių kaimo gyventojai dėl prie pat kelio stovinčio avarinės būklės kryžiaus.

„Kauliniu kaime stovi avarinės būklės kryžius, kone šimto metų senumo. Jį  šiuo metu kažkoks geras žmogus parėmė kuolu. Iki nelaimės vienas žingsnis! Bet kuriuo metu jis gali užgriūti ar ant automobilio, ar ant praeivio – gali būti neišvengta ir aukų. Gal seniūnija ar kitos institucijos turėtų pasirūpinti? Ir dar Lietuva vadinama Marijos žeme…“,- skundėsi gyventojas.

Kito gyventojo skundas, cituojame: „Šiaip čia rimta problema. Paremtas pora metų. Klausimas, kiek dar laikys tas parėmimas. Buvom sakę seniūnei šitą problemą. Atkirto, kad ne seniūnija pastatė ir ne seniūnijos reikalas“
Savaitraščio redakcija kreipėsi į Aukštelkų seniūnijos seniūnę A. Kubilinskienę su paklausimu, kada bus sutvarkytas grėsmę keliantis kryžius. Pasak gyventojų, taip kuolu paremtas kryžius stovi jau pora metų.

Kryžius bus pakeistas, tik kada?

Aukštelkų seniūnė atsakė, jog kryžius bus pakeistas: „Yra pagamintas naujas kryžius, šiuo metu daromi tvirtinimo elementai. Kai viskas bus suruošta, kryžius bus pakeistas“.

Beje, pasak seniūnės, gyventojai į ją nesikreipė dėl pasvirusio seno kryžiaus, o ji savo iniciatyva kalbėjusi su gyventojais: „Gyventojai nesikreipė, praeitais metais pati kalbėjausi su gyventojais,
kuriems tai rūpi ir yra svarbu. Ir buvo rastas sprendimas“.
Įdomu, kas sako netiesą – seniūnė, kad į ją gyventojai nesikreipė, ar gyventojai, kad prašė seniūnijos pagalbos? Paliekame spręsti skaitytojams.

Lauks operatyvaus problemos sprendimo

Problemą dėl pasvirusio kryžiaus Kaulinių kaime savo socialinėje paskyroje paviešino ir Tarybos narys G. Lipnevičius. Jį stebina toks seniūnės neveiklumas ir nesirūpinimas savo seniūnijos gyventojų saugumu: „Kaip matote, net dvejus metus Aukštelkų seniūnija trypčioja ir nesiima priemonių problemai spręsti. O juk gali nukentėti ne tik transporto priemonės, bet ir mūsų vaikai. Kadangi valdininkai skaito mano paskyrą, kreipiuosi draugiškai viešai: „Seniūne, atkreipkite dėmesį ir imkitės priemonių šiai problemai spręsti. Lauksiu problemos sprendimo rezultatų. Iš anksto dėkoju“.

Belieka tikėtis, kad  po tokio problemos paviešinimo grėsmę keliantis kryžius operatyviai bus pašalintas, o jo vietoje pastatytas naujas.

P.S.

Seniūnė dar padėkojo savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai: „Labai malonu, kad matote ir rūpinatės“. Tik įdomu, kur buvo ilgesniam laikui išvykusi pati seniūnė, jeigu net dvejus metus nematė grėsmę keliančio pakrypusio seno kryžiaus.  

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šalyje per vakar parą patvirtinti 73 atvejai

Avatar

Paskelbta

data

Per vakar parą Lietuvoje patvirtinti 73 atvejai. Iš jų 31 Kauno, 22 Šiaulių, 14 Vilniaus, 3 Panevėžio, 2 Marijampolės ir 1 Tauragės apskrityse.

23 žmonės koronavirusine infekcija užsikrėtė ne židiniuose

3 įvežtiniai atvejai patvirtinti iš Baltarusijos, Rusijos Federacijos ir Vokietijos Federacijos atvykusiems asmenims.

Šiuo metu aštuonių asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, tačiau aiškinantis užsikrėtusiųjų maršrutus, informacija gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

Dvylika COVID-19 ligos atvejų per vakar parą patvirtinti asmenims, kurie užsikrėtė po kontakto, tačiau ne židiniuose.

Iš 73 atvejų 50 atvejis patvirtintas židiniuose

Didžiausias atvejų skaičius per vakar parą užfiksuotas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Čia patvirtinta 12 atvejų ir su šiuo židiniu jau siejama 14 atvejų.

8 koronavirusinės infekcijos atvejai vakar buvo patvirtinti Raseinių savivaldybėje. Per kelias dienas čia užfiksuota jau 11 atvejų.

VšĮ Radviliškio ligoninės židinyje užfiksuoti dar 7 atvejai ir su šiuo židiniu iš viso jau yra siejama 74 atvejai.

5 COVID-19 infekcijos atvejai nustatyti vieno choro muzikantams. Su šiuo židiniu siejama 6 atvejai.

K. Griniaus progimnazijoje Kaune buvo patvirtinti 4 atvejai vienos klasės mokiniams. Iš viso su šiuo židiniu siejami 5 atvejai.

VšĮ Raseinių ligoninėje patvirtinti 3 atvejai. Čia jau užfiksuota 14 atvejų.

Raseinių rajone taip pat po 2 atvejus buvo patvirtinta Blinstrubiškių socialinės globos namuose ir Viduklės ambulatorijoje.

Kupiškio rajone 2 atvejai užfiksuoti viename ūkyje ir 1 atvejis, patvirtintas per vakar parą, yra siejamas su baldų gamybos įmone.

Vilniaus apskrityje City Dance protrūkyje patvirtintas vienas antrinis atvejis ir su šiuo židiniu siejama 17 atvejų.

Po vieną atvejį patvirtinta ir kituose židiniuose Vilniaus apskrityje: ledo ritulio treniruotės, vienos transporto ir vienos mokėjimo apdorojimus vykdančios įmonės.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 3932 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1581 asmenys, 2246 – pasveiko.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019