Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškyje vyko tarptautinė žemės ūkio konferencija

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 20 d. Radviliškio rajono savivaldybėje vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Baltijos šalių žemės ūkis šiandien ir po 2020 metų“, kurią suorganizavo savivaldybės Žemės ūkio skyrius, vadovaujamas Alfredo Juozapavičiaus.
Pastaruoju metu vis dažniau tarptautiniu mastu diskutuojama apie tai, kas laukia žemės ūkio po 2020 metų. Dėl sparčios skaitmeninių technologijų plėtros žemės ūkio ir miškininkystės sektoriai jau susiduria su pokyčiais. Vieniems tai naujos galimybės, kitiems – iššūkiai. Ateityje jie dar labiau lems žemės ūkio politiką, o tuo pačiu mokslo ir konsultavimo veiklos sritis.
Konferencijoje dalyvavęs ir pranešimą skaitęs Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius, Lietuvos agronomų sąjungos pirmininkas dr. Edvardas Makelis išsamiai kalbėjo apie tai, kaip ruošiamasi pokyčiams. Jis akcentavo, kad Konsultavimo tarnyba drauge su Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija, Lietuvos Respublikos Žemės ūkio rūmais, verslininkais ir kitais konsultantais įgyvendina nacionalinę žemės ūkio politiką, kurią formuoja Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.
Pranešimuose minėta ir integruota augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų informacinė sistema IKMIS, kurią sudaro 4 nemokamos elektroninės paslaugos, skirtos žemdirbiams, konsultantams, mokslo atstovams ir visiems, besidomintiems žemės ūkiu.
Pasak pranešimą skaičiusio LR Žemės ūkio ministerijos Tvarios žemės ūkio politikos grupės  vadovo K. Anužio, Lietuvoje yra 3 lyderiaujantys žemės ūkio sektoriai: augalininkystė, pienininkystė bei gyvulininkystė. Yra daug ūkininkų, užsiimančių pienininkyste, tačiau net 63 proc. jų turi nuo 1 iki 3 karvių. Lyginant su kitomis šalimis, Lietuvoje didelių pieno ūkių mažai. Didžiausias šio sektoriaus iššūkis – kainos, kurios mokamos pieno gamintojams. Kiauliena šalyje apsirūpinama, jos pasiūla net viršijama. Didžiausia šio sektoriaus dalis – paukštiena, jautiena, kiauliena. Jautiena eksportuojama net į Ameriką. Jautienos ir avienos eksportas nuolat auga: ši mėsa keliauja į Italija, Švediją, Olandija.
Kiaulių augintojai dėl kiaulių maro turi persiorientuoti į kitas sritis, tačiau su šia problema susiduria ir kiti kiaulių augintojai. Paukštiena apsirūpinimas didelis, eksportas nuolat auga.
Pagal grūdų eksportą Lietuva Europoje yra  5 vietoje. Šių metų rezultatai parodė, kad derlius buvo neblogas. Grūdai eksportuojami į Saudo Arabiją, Nigeriją, Latviją.
Lietuviškiems maisto produktams suteikiama geografinės nuorodos – neseniai geografinę nuorodą gavo „Džiugo“ sūris.
Didelė dalis Europos gyventojų 2020 metais gyvens kaimo vietovėse, kad jie  turėtų darbo vietų, prisideda ir žemės ūkis.
Žemės ūkio sistema atsakinga už klimato kaitą –  žemės ūkis sunaudoja 70 proc.  vandens išteklių, jis taip pat atsakingas už šiltnamio efektą sukeliančias dujas.  Kad sumažėtų šiltnamio efektas, vienas iš būdų – atsisakyti iškastinio kuro. Pasak K. Anužio, jaučiamas didelis politinis spaudimas ūkininkams „nurėžti“  lengvatas  žymėtam kurui.
Į šią Žemės ūkio ministerijos atstovo frazę sureagavo Radviliškio krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Ignas Hofmanas. Pasak jo, pranešimuose viskas pateikiama optimistiškai,o iš tikro  gyvulininkystė beveik sunaikinta. „Lengvatos už žymėtą kurą  ūkininkams iš tikro nėra jokia lengvata. Iš jo dalis akcizo skiriama kelių remontui ir jų priežiūrai. Kuras, sudeginamas krosnyse, yra be akcizo. Jeigu kuras bus branginamas, maistas dar labiau brangs“,- sakė I. Hofmanas.
Konferencijoje taip pat dalyvavo LR seimo narys, Kaimo reikalų komiteto narys Aurimas Gaidžiūnas, Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos nariai: Investicijų ir kaimo reikalų komiteto nariai Vytautas Krikščiūnas ir Gediminas Lipnevičius; Tarybos narys Kęstutis Dambarauskas. Po žemės ūkio konferencijos tarybos narys G. Lipnevičius padėkojo konferencijos organizatoriui savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjui A. Juozapavičiui už puikiai organizuotą  renginį, kuriame savo patirtimi bei nuomonėmis pasidalino žemės ūkio atstovai iš Lietuvos bei  užsienio.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi: ar vadaktiškiai sulauks asfalto?

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono gyventojai nuolat skundžiasi dėl sunkiai pravažiuojamų rajono žvyrkelių. Kad  žvyrkelių būklė rajone ypatingai prasta rodo ir faktas, kad  net meras A. Čepononis paviešino, jog ir jis  pavasarį savo nauju automobiliu ne visais keliais pravažiavo –  prie Beinoravos  teko sukti  savo „arklį“ atgal.

Gyventojai maitinami pažadais

Žmonės dėl  stringančio žvyrkelio per Vadaktus asfaltavimo po daugelio kartų nebesikreipė į rajono merą – turbūt suprato, kad tai būtų beprasmiška. Jie kreipėsi į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių prašydami informacijos, kada galėtų tikėtis asfalto.

Kelias bus asfaltuojamas

Tarybos narys G. Lipnevičius dėl gautų gyventojų skundų kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėją G. Vičą,  konkrečiai klausdamas, kada bus asfaltuojamas žvyrkelis į Vadaktus. Nors šis kelias priklauso Kelių direkcijai, apie jo asfaltavimą  mielai sutiko informuoti Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas.

Tarybos nariui atsiųstame rašte Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas informavo, kad  kelio ruožo į Vadaktus atkarpa Lietuvos automobilių  kelių direkcijos plane numatyta pradėti tvarkyti 2020 m.

„Ši žinia mane tikrai pradžiugino, nes šio kelio asfaltavimo darbų žmonės laukia jau daugelį metų. Tikiuosi, kad valdininkai tesės savo pažadus ir mes visi artimiausiu metu galėsime vykti į Vadaktus naujai asfaltuotu keliu“,- sakė Radviliškio rajono tarybos narys G. Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Muziejų gatvės eksponatą – į aukcioną

Avatar

Paskelbta

data

Visai dar neseniai Tarybos narys G. Lipnevičius pasiūlė išskirtinį projektą  Radviliškio miestui – Muziejų gatvę. Įgyvendinus šį projektą, Laisvės alėjos gatvėje atsirastų net 20 muziejų bei eksponatų. Tokiu būdu į Radviliškio miestą būtų pritrauktas didelis kiekis turistų bei būtų sukurta apie 30 naujų darbo vietų. Šiam Tarybos nario siūlymui pritarė tiek meras A. Čepononis, tiek iš Tarybos narių bei aktyvių visuomenininkų sudaryta  darbo grupė, kuri buvo įkurta tiek dėl Muziejų gatvės, tiek dėl kitos turistinės infrastruktūros rajone strategijos  gerinimo.

Viena kalba, kita daro

Bet kaip Radviliškio rajone jau tapo įprasta, meras viena sako, o kita daro. Spalio 24 d. Tarybos posėdžio metu rajoną valdantys konservatoriai teikė siūlymą Tarybai dėl parduodamo savivaldybei nereikalingo nekilnojamojo turto sąrašą. Į šį sąrašą taip pat įtraukė vieną iš Muziejų gatvės eksponatų – rašytojo Jono Marcinkevičiaus namą, esantį  Laisvės al. 13, kuris yra  unikalus – autentiškas geležinkelininko namas, įtrauktas į kultūros paveldo objektų registrą.  Tarybos posėdžio metu G. Lipnevičius  kreipėsi tiek į merą, tiek į Tarybą ir priminė, kad  šis namas yra vienas iš Muziejų gatvės projekto objektų, su kuriuo visi sutiko ir prieštaraujančių nebuvo. Tarybos narys paprašė kolegų, kad šis unikalus namas būtų išbrauktas iš planuojamo parduoti turto sąrašo. Meras į šį prašymą  neatsižvelgė ir teikė balsavimui.

Už tai, kad šis galimai būsimojo muziejaus eksponatas, kultūros paveldui priklausantis namas  būtų parduotas aukcione, balsavo: konservatoriai: A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, I. Palionienė, J. Kvėglys, S. Nakutis, A. Budrikas, G. Verdingas; „darbiečiai“ J. Baublys, Z. Žvikienė; socialdemokratai E. Ivanauskytė, J. Pravilonis, K. Račkauskis, S. Luščikas; „valstiečiai“ K. Dambrauskas, J. Povilaitis, V. Krikščiūnas.Prieš kultūros paveldo objekto pardavimą aukcione balsavo nepartiniai  V. Aleknienė ir G. Lipnevičius

„Radviliškio kraštas“

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019