Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškyje vyko tarptautinė žemės ūkio konferencija

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 20 d. Radviliškio rajono savivaldybėje vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Baltijos šalių žemės ūkis šiandien ir po 2020 metų“, kurią suorganizavo savivaldybės Žemės ūkio skyrius, vadovaujamas Alfredo Juozapavičiaus.
Pastaruoju metu vis dažniau tarptautiniu mastu diskutuojama apie tai, kas laukia žemės ūkio po 2020 metų. Dėl sparčios skaitmeninių technologijų plėtros žemės ūkio ir miškininkystės sektoriai jau susiduria su pokyčiais. Vieniems tai naujos galimybės, kitiems – iššūkiai. Ateityje jie dar labiau lems žemės ūkio politiką, o tuo pačiu mokslo ir konsultavimo veiklos sritis.
Konferencijoje dalyvavęs ir pranešimą skaitęs Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius, Lietuvos agronomų sąjungos pirmininkas dr. Edvardas Makelis išsamiai kalbėjo apie tai, kaip ruošiamasi pokyčiams. Jis akcentavo, kad Konsultavimo tarnyba drauge su Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija, Lietuvos Respublikos Žemės ūkio rūmais, verslininkais ir kitais konsultantais įgyvendina nacionalinę žemės ūkio politiką, kurią formuoja Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.
Pranešimuose minėta ir integruota augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų informacinė sistema IKMIS, kurią sudaro 4 nemokamos elektroninės paslaugos, skirtos žemdirbiams, konsultantams, mokslo atstovams ir visiems, besidomintiems žemės ūkiu.
Pasak pranešimą skaičiusio LR Žemės ūkio ministerijos Tvarios žemės ūkio politikos grupės  vadovo K. Anužio, Lietuvoje yra 3 lyderiaujantys žemės ūkio sektoriai: augalininkystė, pienininkystė bei gyvulininkystė. Yra daug ūkininkų, užsiimančių pienininkyste, tačiau net 63 proc. jų turi nuo 1 iki 3 karvių. Lyginant su kitomis šalimis, Lietuvoje didelių pieno ūkių mažai. Didžiausias šio sektoriaus iššūkis – kainos, kurios mokamos pieno gamintojams. Kiauliena šalyje apsirūpinama, jos pasiūla net viršijama. Didžiausia šio sektoriaus dalis – paukštiena, jautiena, kiauliena. Jautiena eksportuojama net į Ameriką. Jautienos ir avienos eksportas nuolat auga: ši mėsa keliauja į Italija, Švediją, Olandija.
Kiaulių augintojai dėl kiaulių maro turi persiorientuoti į kitas sritis, tačiau su šia problema susiduria ir kiti kiaulių augintojai. Paukštiena apsirūpinimas didelis, eksportas nuolat auga.
Pagal grūdų eksportą Lietuva Europoje yra  5 vietoje. Šių metų rezultatai parodė, kad derlius buvo neblogas. Grūdai eksportuojami į Saudo Arabiją, Nigeriją, Latviją.
Lietuviškiems maisto produktams suteikiama geografinės nuorodos – neseniai geografinę nuorodą gavo „Džiugo“ sūris.
Didelė dalis Europos gyventojų 2020 metais gyvens kaimo vietovėse, kad jie  turėtų darbo vietų, prisideda ir žemės ūkis.
Žemės ūkio sistema atsakinga už klimato kaitą –  žemės ūkis sunaudoja 70 proc.  vandens išteklių, jis taip pat atsakingas už šiltnamio efektą sukeliančias dujas.  Kad sumažėtų šiltnamio efektas, vienas iš būdų – atsisakyti iškastinio kuro. Pasak K. Anužio, jaučiamas didelis politinis spaudimas ūkininkams „nurėžti“  lengvatas  žymėtam kurui.
Į šią Žemės ūkio ministerijos atstovo frazę sureagavo Radviliškio krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Ignas Hofmanas. Pasak jo, pranešimuose viskas pateikiama optimistiškai,o iš tikro  gyvulininkystė beveik sunaikinta. „Lengvatos už žymėtą kurą  ūkininkams iš tikro nėra jokia lengvata. Iš jo dalis akcizo skiriama kelių remontui ir jų priežiūrai. Kuras, sudeginamas krosnyse, yra be akcizo. Jeigu kuras bus branginamas, maistas dar labiau brangs“,- sakė I. Hofmanas.
Konferencijoje taip pat dalyvavo LR seimo narys, Kaimo reikalų komiteto narys Aurimas Gaidžiūnas, Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos nariai: Investicijų ir kaimo reikalų komiteto nariai Vytautas Krikščiūnas ir Gediminas Lipnevičius; Tarybos narys Kęstutis Dambarauskas. Po žemės ūkio konferencijos tarybos narys G. Lipnevičius padėkojo konferencijos organizatoriui savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjui A. Juozapavičiui už puikiai organizuotą  renginį, kuriame savo patirtimi bei nuomonėmis pasidalino žemės ūkio atstovai iš Lietuvos bei  užsienio.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Esate laisvai samdomas specialistas ir nežinote, kokį kompiuterį rinktis? Štai į ką verta atkreipti dėmesį

Avatar

Paskelbta

data

Statistika rodo, kad per pastaruosius metus sparčiai išaugo laisvai samdomų specialistų skaičius. Tai – IT srities specialistai, vaizdo, garso bei teksto turinio kūrėjai, dizaineriai, vertėjai, žurnalistai ir t.t.

Didžiajai daliai šių specialistų kompiuteris yra tiesiog būtinas darbo įrankis. Taigi, prireikus jo, natūraliai kyla klausimas: o kokį pasirinkti? Juk kompiuteriu teks naudotis kone kiekvieną dieną ir, tikėtina, net po keliolika valandų per parą, tad įrenginys iš tiesų turi puikiai atitikti visus įmanomus lūkesčius. Taigi, išsirinkti bus kur kas paprasčiau, jei atkreipsite dėmesį į šiuos patarimus.

Kaip žinia, nemaža dalį kompiuterių pasirinkimo sudaro stacionarūs įrenginiai. Belieka tik pridurti, kad tai yra iš tiesų puikus pasirinkimas, kadangi stacionarūs kompiuteriai atrodo solidžiai, jais patogu naudotis, palaiko spartų darbo tempą, galima sutalpinti daug informacijos, tačiau nereikėtų pamiršti ir dar vienos detalės – toks kompiuteriai geriausiai tiks tiems laisvai samdomiems specialistams, kurie visada dirba toje pačioje vietoje, pavyzdžiui, savo darbo kambaryje, studijoje ar kabinete. Jei jus domina stacionaraus kompiuterio įsigijimas, labai tikėtina, kad Pigu.lt tikrai rasite sau tinkamiausią variantą.

Visai kitaip reikėtų elgtis, t.y., įsigyti nešiojamąjį kompiuterį, tuo atveju, jei jūs, kaip laisvai samdomas specialistas tikrai neapsiribojate viena darbo vieta, t.y., mėgstate dirbti ir savo namuose, ir studijoje, o ir į kavinę ar soda neretai išlekiate. Taigi, tokiu atveju tikrai neprašausite pro šalį, jei įsigysite nešiojamąjį, vos kelis kilogramus sveriantį kompiuterį, kurį paprastai ir lengvai galėsite transportuoti iš vienos vietos į kitą. Na, o kiekvienas norintis įsigyti aukštos kokybės nešiojamąjį kompiuterį turėtų spausti čia.

Tačiau ne tik statiškumas ar dinamiškumas yra kriterijai, į kuriuos verta atsižvelgti perkant kompiuterį – nepamirškite ir dar vienos svarbios detalės, tai – jūsų darbo pobūdis. Atsakykite į klausimą: kokios programos, funkcijos jums bus reikalingos, kad galėtumėte kokybiškai vykdyti savo pasirinktą veiklą? Sudarykite tikslų bei aiškų šių programų sąrašą ir ieškokite tokio kompiuterio, kuris galėtų pateisinti šiuos lūkesčius.

Na, ir, žinoma, nereikia pamiršti, kad komfortas ir estetika – taip pat ne paskutinės svaros akcentai. Rinkdamiesi kompiuterį įvertinkite, ar juo bus patogu dirbti (tai yra ypač svarbu tuo atveju, jei neplanuojate apsiriboti viena darbo erdve). Taip pat svarbu rinktis sau patinkantį kompiuterį – kai pagrindinis darbo įrankis jums patiks, dirbti bus kur kas maloniau.

Laisvai samdomų specialistų darbas tikrai neatsiejamas nuo įvairių iššūkių. Vienas iš jų yra tas, kad visomis darbui reikalingomis priemonėmis, nuo rašiklio iki automobilio turi pasirūpinti pats specialistas. Kompiuteris – taip pat ne išimtis, patys turėsite jį įsigyti. Tad tikimės, kad įvertinus šiuos patarimus išsirinkti tinkamiausią kompiuterį bus kur kas paprasčiau. Linkime sėkmingų pasirinkimo ir produktyvaus, malonaus darbo.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Išėjusi iš namų-dingo be žinios

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 20 d. 18.00 val. Radviliškyje, Trakų g., iš namų išėjo
mergina, gimusi 2005 m., ir dingo be žinios.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019