Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

„Valstiečiai“ ir konservatoriai smogė žemdirbiams – žemės mokestis tris kartus didesnis nei pas kaimynus

Avatar

Paskelbta

data


Gegužės 30 d. vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės posėdyje buvo svarstomas rajono ūkininkams bei visiems rajono gyventojams, turintiems žemės, aktualus klausimas – žemės ūkio paskirties žemės mokesčio tarifas.

Savivaldybės administracija išsigando savo sprendimo?
Iki birželio 1 dienos Radviliškio rajono savivaldybėje privaloma patvirtinti žemės mokesčio tarifą, tad gegužės 30 dienos Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdis buvo paskutinė proga šį sprendimą priimti. Dėl žemės ūkio paskirties žemės komitetuose virė aštrios diskusijos. Komitetų posėdžiuose dalyvavę ūkininkai prašė 2020 m. mokestį žemės ūkio paskirties žemei nuo buvusio 1,7 proc. tarifo pamažinti iki 0,9 proc., savivaldybės administracija siūlė 2020 m. žemės ūkio paskirties žemei taikyti 1,5 proc., tarifą, visuomeninis rinkimų komitetas „Už geresnį gyvenimą visiems“ siūlė žemės ūkio paskirties žemei taikyti 1 proc. tarifą. Komitetų posėdžiuose nei „valstiečiai“, nei socialdemokratai, nei „darbiečiai“ savo pasiūlymų dėl žemės mokesčio mažinimo nepateikė. O visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ siūlymo mažinti žemės ūkio paskirties žemės mokesčio nepalaikė.
Pavėluotas prabudimas?
Pasibaigus komitetų posėdžiams ir prieš pat Tarybos posėdį buvo gautas dar vienas raštas, panašus į G.Lipnevičiaus vadovaujamo nepartinio komiteto, kuris tik kosmetiškai skyrėsi nuo teikto nepartinių socialdemokratai ir „darbiečiai“  siūlė  1,1 proc. tarifą.
Beje, nuo socialdemokratų bei „darbiečių“ kliuvo ir konservatorių koalicijos partneriams „valstiečiams“, kurie nesirūpino, kad  už žemės ūkio paskirties žemę mažėtų mokestis ir neteikė savo pasiūlymų mažinti šį mokestį.
Meras norėjo vieną pasiūlymą „numuilinti“
Tarybos posėdžio metu paaiškėjo, kad savivaldybės administracija siūlo žemės ūkio paskirties žemei 2020 metais  taikyti  1,3 proc. tarifą. Šis pasiūlymas nustebino Tarybos narius, nes  jis buvo pateiktas tik posėdžio metu, komitetuose svarstytas nebuvo. „Tarybos nariai negavo jokio rašto su šiuo pasiūlymu, jis pateiktas tik posėdžio metu ir kodėl nesilaikoma pateiktų pasiūlymų eiliškumo – administracijos pasiūlymas pateiktas paskutinis, tai  kodėl balsavimui jis teikiamas pirmas?“- klausė Tarybos narė Z. Žvikienė. Meras neatsakė į šį klausimą ir dar, negana to, A. Čepononis  norėjo „numuilinti“ visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ pasiūlymą žemės ūkio paskirties žemės mokesčio tarifą mažinti iki 1 proc. ir jo balsavimui nepateikė. Tik įsikišus šio komiteto seniūnui G. Lipnevičiui, pasiūlymas buvo pateiktas balsavimui, tačiau pažeidžiant reglamentą, pagal kurį nepartinių pasiūlymas turėjo būti pateiktas pirmas. Iš viso balsavimui buvo pateikti trys pasiūlymai dėl žemės ūkio paskirties žemės mokesčio tarifo: visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“  kartu su ūkininkų pritarimu – 1 proc., socialdemokratų ir „darbiečių“ siūlomas 1,1 proc. tarifas bei savivaldybės administracijos ženkliai didesnis – 1,3 proc. tarifas.
„Valstiečiai“  ir konservatoriai – už didesnį  žemės mokestį ūkininkams
Daugelį nustebino konservatorių koalicijos partnerių „valstiečių“ pozicija – jie palaikė administracijos siūloma žemės ūkio paskirties žemės tarifą – 1,3 proc. „Mes diskutavome su ūkininkais ir jie sutinka, kad žemės ūkio paskirties žemės tarifas būtų 1,3 proc., o gautos lėšos būtų panaudotos rajono kelių remontui“,- sakė „valstiečių“ frakcijos seniūnas J. Povilaitis.
Įdomu, kurie ūkininkai nori mokėti didesnius mokesčius – juk Radviliškio krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas I. Hofmanas komitetuose aiškiai išsakė  ūkininkų pageidavimą – žemės mokestį mažinti iki 0,9 proc. tarifo.
Beje, tik dideli naivuoliai gali patikėti, kad į biudžetą surinkti mokesčiai už žemę bus panaudoti rajono kelių remontui – iki šiol  mokestis už žemės ūkio paskirties žemę buvo 1,7 proc. o rajono keliai – tragiškos būklės, pavasarį ir rudenį kai kur net nepravažiuojami. Kas galėtų paneigti, kad šie mokesčiai, žemdirbių sumokėti į biudžetą, nevirto „auksinėmis“ trinkelėmis  ar dar vienu brangiu projektu?
Balsavimo rezultatai
Nors komitetuose ir Tarybos posėdyje vyko aršios diskusijos dėl  žemės ūkio paskirties žemės mokesčio mažinimo, buvo priimtas administracijos pasiūlytas projektas – žemės ūkio paskirties žemę apmokestinti 1,3 proc. tarifu, kuris yra tris kartus didesnis nei kaimyniniame Šiaulių rajone – šiame rajone 2019 m. šis mokestis siekė tik apie 0,5 proc. Už šį pasiūlymą balsavo: konservatoriai: A. Budrikas, A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, I. Palionienė, E. Pranevičius, G. Verdingas; „valstiečiai“: K. Dambrauskas, J. Povilaitis.
Prieš 1,3 proc. tarifo žemės ūkio paskirties žemės mokestį balsavo: visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ nariai: G. Lipnevičius, V. Aleknienė; socialdemokratai: E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, S. Luščikas, K. Račkauskis; neapsisprendė, kurią pusę palaikyti ir spaudė „susilaikymo“ mygtuką „darbiečiai“ J. Baublys ir Z. Žvikienė.
Taigi žemės ūkio paskirties žemės mokestis patvirtintas – už žemės ūkio paskirties žemę ūkininkai turės mokėti 1,3 proc. tarifą. Įdomi detalė – kol Taryboje nebuvo nepartinių G. Lipnevičiaus ir V. Aleknienės, praėjusiais metais konservatorių, socialdemokratų, liberalų balsais 2019 m. rajone buvo nustatytas net 1,7 proc. tarifas žemės ūkio paskirties žemei.  Ūkininkams lieka tik susitaikyti su konservatorių bei „valstiečių“ „dovanėle“ ir laukti kitų metų.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Raštingiausias pradinukas Vinco Kudirkos progimnazijoje

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 22 dieną Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko 2-4 klasių geriausiai rašančio pradinuko konkursas ,,Branginkime gimtąją kalbą“, kuriame savo lietuvių kalbos žinias rašydami diktantą išbandė 33 mokiniai.

Savo klasių grupėse nugalėtojais tapo: Urtė Kucevičiūtė (2c kl. mokinė), Vestina Veseliauskaitė (3b kl. mokinė), Brigita Žiškytė (4a kl. mokinė).
Mes džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų šauniausiais!

Pagalbos mokiniui specialistė Jurgita Lukšienė

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Beždžionės testas, arba kai politikai blaškosi tarp grožio ir proto

Avatar

Paskelbta

data

Nuomonė
Kai Dievas gyvūnams dalijo grožį ir protą, vienintelė beždžionė negalėjo apsispręsti, į kurią eilę stoti. Į gražių ar protingų. Kartais tokioje kryžkelėje atsiduria ir politikai, negalėdami apsispręsti – gražūs jie ar protingi. Todėl tai, kaip tokią dilemą jie sprendžia, pavadinkime beždžionės testu.

Apie gražų politiko poelgį

Rajono socialdemokratų lyderis ir Tarybos narys Kazimieras Račkauskis man asmeniškai gražus. Grožis – skonio reikalas, todėl prašom nesiginčyti. Kas kita – proto reikalai.
Politikų protą įprastai vertiname ne iš reklaminių bukletų (ten – dažniausiai tik grožis), o atsiremdami į faktus, tai yra, kaip jie elgiasi vienoje ar kitoje situacijoje. Į tokią keblią situaciją ponas Kazimieras pateko prieš porą savaičių, kai buvo balsuojama dėl gatvių asfaltavimo.

Politikas pasielgė gražiai – nusišalino nuo balsavimo vengdamas interesų konflikto, o jo partiečiai – protingai. Nubalsavo už miškan vedančios gatvės, kuri driekiasi pro jų partijos vado sklypą Šeduvoje, asfaltavimą. Ir partijos vadui gerai, ir konservatorių merui Antanui pasimalonino. Tas nelabai gražus, bet protingas, skoloje neliks. Čia būtų galima padėti tašką, bet K. Račkauskis lygioje vietoje nusprendė užmaišyti tikrą audrą stiklinėje.

Ką gražus politikas pridarė negražaus

Reikia pripažinti, kad ir gražūs politikai kartais negražiai pridaro. Negražių darymų vieta yra facebook’ as – ten visi daro ko tik netingi, ir tai, ko padorioje vietoje įprastai nedarytų.

Po to, kai „Radviliškio krašto“ redakcija paviešino balsavimo rezultatus, K. Račkauskis savo facebook’o paskyroje padarė riebų pareiškimą, kad jokių interesų neturėjo ir neturi. „Apdarė“ kolegą nepartinį Tarybos narį Gediminą Lipnevičių. Už tai, kad susirgo ir, jam bevelijus, negali atvykti. Iki jo sraigių ūkelio kelio pažiūrėti. Kad pažiūrėtų ir lieptų žurnalistams apie poną Kazimierą tik gražiai rašyti. Dar išvadino visokiais pavadinimais, susuko keletą sąmokslo teorijų ir pasiūlė toliau tą patį daryti komentatoriams.

Partijos kareivėliai (tie – irgi nori būti gražūs vado akyse) puolė aklai daryti.
Bet padėkime emocijas į šoną ir pamėginkime pasvarstyti, kaip viskas klostėsi ir kokios reikšmės šioje negražioje istorijoje galėjo turėti grožio ir proto reikalai.

Kuo protingas politikas skiriasi nuo gražaus

Protingas politikas, viešai apsidirbęs, pažiūrėtų į veidrodį ir nusijuoktų. Iš savo kvailumo. Arklys nėra nei gražus, nei protingas, bet ir jam turėtų būti aišku, kad asfaltuota gatvė, nepriklausomai nuo to, iš kurios pusės prieina, padidina sklypo vertę ir pagerina verslo reikalus. Pripažinęs, kad turi interesų bėris irgi nepultų aiškinti priešingai. Eitų sau kluonan ramiai šiaudų rupšnoti. Ir daryti tai, ką įprastai daro pavalgęs.

Ponas Kazimieras, nors ir labai gražus, bet Tarybos posėdyje, iš pirmo žvilgsnio, pasielgė protingai – nusišalino. Pagaliau ir po švenčių išsivadėjęs, nors ir pavėluotai, redakcijai atsiųstuose paaiškinimuose pripažino – taip, jo sklypas ribojasi su asfaltuojama Žvejų gatve. Be to, kaip dabar aiškėja, pagal
savivaldybės sumanymą, ir jau išasfaltuota gatvės dalis (dėl kurio Kazimieras tai turi interesų, tai neturi) bus geresnė padaryta. Nuties šaligatvį.

Čia ir vėl istorija galėtų baigtis, visi paplotume protingajam Kazimierui ir eitume rimtesnių darbų dirbti. Bet, kuklia mano nuomone, koją pakišo gražusis Kazimieras. Pastarajam kažkaip „susišvietė“, kad šioje vietoje nelabai gražiai atrodo.

Kaip ten „susišviečia“ smegenyse, kad politikai nei šį nei tą ima daryti, net rimti mokslo daktarai neturi šviesių atsakymų, todėl į šią temą nebesigilinkime

Kaip pasidaryti gražesniu

Ką daro gražūs politikai, kai apsidaro nelabai gražiai? Gražinimosi procedūra paprasta kaip du centai: negražiais reikia padaryti kitus. Kuo kiti negražesni, tai yra, apdaryti, tuo pats sau gražesnis. O kai pasidarai labai gražus – tai ir labai protingas, o visi kiti – labai kvaili. Tapęs gražiu ir protingu tampi dar ir labai galingas, todėl reikalauji, kad ir laikraščiai patį dar labiau išgražintų. Ir jau nebesvarbu, kokius vėjus rašinėji facebook’ uose, nes grožis nereikalauja intelektualinių aukų.

Taigi, čia ir slypi visa beždžionės testo, kaip mes jį pavadinome, paslaptis. Negali būti vienu metu ir gražus, ir protingas, nes, kaip sako lietuvių liaudis, ir gudri višta kartais uodegą įsidilgina.(Atsiprašau gyvūnų mylėtojų – nenorėjau įžeisti vištų).

Kaip tampama gražiais ir protingais?

Mokslas aiškaus atsakymo neturi. Vieni sako, kad viskuo dėti genai, kiti prideda – aplinka kalta. Dar tretisako, kad grožis – apskritai mados reikalas. Bet ilgamečiai stebėjimai rodo, kad politikų grožis ir protas pirmiausiai pasirodo rinkimuose. Pavyzdžiui, ponas Kazimieras ir jo bendražygiai žadėjo, kad po rinkimų pridarys gražių pokyčių. Nepamelavo. Pridarė. Visi – labai gražūs ir labai gražiai balsuoja taip, kaip reikia antaniniams konservatoriams (nepainioti su obuoliais) ir mažažemiams bei bežemiams valstiečiams, kurie truputį dar ir žali.

Grožio mada labai užkrečiantis dalykas. O daktarai sako, kad didžiausia grėsmė užsikrėsti – visokiuose susibūrimuose. Ypač intymiai santykiaujant su užsikrėtusiais. Todėl partijas ir tarybas galima laikyti padidintos rizikos zonomis. Ten visi įvairiais būdais intymiai bendrauja. Viešai ir paslapčia, todėl dažnai sunku atskirti, kurie priklauso pozicijai, o kurie opozicijai. Ir sprendimai po tokių santykių gimsta, jų akimis žiūrint, labai gražūs ir protingi.

O kuo čia dėta vargšė beždžionė, kuri ir graži, ir protinga? Jeigu tikėtume seneliu Darvinu, tai nulipusi nuo medžio ši gražuolė perdavė mums savo genus. Ir, čia jau mano subjektyvia nuomone, daugiausiai jų atiteko politikams.

Pagarbiai, Bežemis Valstietis
P.S. Tai buvo subjektyvi nuomonė, o subjektyvia nuomone – K. Račkauskis man labai gražus. Kiti ne tokie gražūs, todėl apie juos – kitą kartą.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019