Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Antano „šaika“ vėl teisme

Paskelbta

data

Šiaulių apygardos teisme po pertraukos toliau buvo nagrinėjama baudžiamoji byla. Į posėdį susirinko visa „šaika“, kaip kaltinamuosius įvardino A. Čepononio advokatas A. Liutvinskas. Nors atrodė, kad kaltinamieji jau ankstesniuose posėdžiuose susitaikė su likimu, jog šią prioritetinę bylą teisėja E. Montvidienė nagrinėja pakankamai greitai, tačiau kaltinamasis A. Čepononis atėjo šlubuodamas. Demonstratyviai visiems rodydamas savo menamą ar tikrą sunegalavimą kojoje, iš pašaliečių daug paguodos jis nesulaukė. Akivaizdu, kad ateityje nusimato reikalinga ir būtina operacija.

Kaip žinia, įvairiausios ligos neaplenkia visų kaltinamųjų ir jų advokatų. O kai urmu teisiami beveik tuzinas Radviliškio konservatorių, nenuostabu, kad kaltinamųjų vis blogėjanti sveikatos būklė tiesiogiai susijusi su baudžiamojo proceso trukme. Nors kai kuriems labai tinka kankinio aureolė, bet įprastai labai energingam Radviliškio rajono merui A. Čepononiui perdėtai dirbtinis šlubavimas pasirodė netinkamas kaip balnas ant kiaulės nugaros.

Teismas posėdžio pradžioje išsiaiškino, kad kaltinamasis R. Eigminas pasikeitė ligonio vaidmeniu su jį ginančia advokate S. Balčiūniene. Kad nepažeistų kaltinamojo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Statybų skyriaus specialisto R. Eigmino teisių, teismas negalėjo apklausti buvusios įmonės „Leo Statyba“ direktorės V. Adomaitienės. Be to, to prašė ir pats prokuroras. Prieš paleidžiant  liudininkę iš posėdžių salės, teisėja ją iškamantinėjo apie artimiausios ateities planus. Kad ir vėl į šiltuosius kraštus „netikėtai“ neišskristų porai mėnesių.

Nebelikus galimybei apklausti paskutinės liudininkės, teismas garsino vieną po kito 33 tomuose esančius dokumentus. Teisėjai E. Montvidienei  monotoniškai ir ramiai juos vardijant, neatlaikė vienas kaltinamųjų gynėjų – prisnūdo posėdžio metu. Suprantama, juk išvargęs, nes, kaip jis pats sakė, nusprendė dalyvauti posėdyje sirguliuodamas.

Garsinant dokumentus, A. Čepononio advokatui A. Liutvinskui labai rūpėjo teismo priimtos nutartys dėl leidimo klausytis kaltinamųjų pokalbių ir naudoti kitas operatyvines priemones. Taip pat jis garsiai stebėjosi, kad kaltinimą palaikantis prokuroras A. Mirnyj vos vienu nutarimu galėjo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės keturis asmenis, įskaitant ir liudininkės statusą turinčios buvusią įmonės „Leo Statyba“ direktorę V. Adomaitienę. Stebint iš šalies itin energingai dirbantį A. Čepononio gynėją, susidaro įspūdis, kad dabar bus tiesiog ieškoma pačių mažiausių procedūrinių pažeidimų.  Tada būtų galima prašyti teismo nesiremti kai kuriais, neva galimai neteisėtu būdu, surinktais įrodymais. Kaip patarlėje. Skęstančiam ir šiaudas atrodo kaip išsigelbėjimas.

Pabaigus dokumentų garsinimą, teismas prašė pasisakyti šalių dėl kaltinamųjų apklausos eiliškumo. Prokuroras prašė laikytis kaltinamųjų pavardžių sąrašo, kuris yra išdėstytas kaltinamajame akte. Su jo nuomone sutiko visi kaltinamųjų gynėjai, išskyrus A. Čepononio. Kadangi Radviliškio rajono savivaldybės meras yra kaltinamajame akte įvardintas, advokato A. Liutvinsko žodžiais, kaip „visos šaikos pats pagrindinis veikėjas“, kuriam metami visi pagrindiniai kaltinimai, tai būtų gerai, jog jo ginamasis būtų apklaustas pirmas. Teismas ne tik nesutiko su tokia advokatų „gildijoje“ itin gerbiamo autoriteto nuomone, bet ir pataisė jį, kad teismui tai ne meras, o šioje byloje jis kaltinamasis Antanas Čepononis. Teisėja E. Montvidienė nebe pirmą kartą atmuša profesionaliai parengtas išankstinės įtaigos atakas. Jai bandoma parodyti, kad tiesiogiai išrinktas politikas nėra paprastas kaltinamasis, ir jei jis galėjo suklysti, tai ne dėl savo kaltės, o tik aplinkybių vedamas. Didžiai gerbiamas advokatas kaip koks pirmokėlis buvo nemokamai pamokytas, kad prieš įstatymą lygūs visi. Ir šiame procese kol kas ji mato tik kaltinamuosius, o ne merus, dainininkus ar kitokias įžymybes.

Teismui paskelbus pertrauką, pasirašyti, kad susipažino su kito posėdžio data, rikiavosi eilė kaip 1980 –aisiais prie mėsos. Garsiai kviečiami teismo posėdžių sekretorės vienas paskui kitą visi kaltinamieji, įskaitant ir šlubuojantįjį A. Čepononį, dėjo savo parašus. Kaip kažkada ant dokumentų, kuriais remiantis dabar prokuroras palaiko kaltinimus. Galbūt tas šlubavimas ir bus kito posėdžio neįvykimo priežastis, o gal ir „būtina“ ir „suplanuota“ operacija prisidės. Tai parodys tik laikas. Po posėdžio kaltinamieji ir jų gynėjai labai nenoriai skirstėsi iš salės. Atrodė, kad ilgai nesimatę draugai susitiko ir nežino, kada vėl susitiks. Nors kitas posėdis numatytas tai ne už kalnų, o paskutinę vasario mėnesio dieną.

 

 

Rajono aktualijos

Pėdkelnių etiketas – ką vertėtų žinoti

Paskelbta

data

Skelbia

Pėdkelnės yra viena iš aprangos detalių, kuri suteikia ne tik praktiškumo, bet ir ryškumo stiliuje. Jų gausa leidžia pasirinkti nuo pačių ploniausių iki pačių storiausių, nuo blankiausių iki ryškiausių, o tai suteikia galimybę atsiskleisti savitam jūsų stiliui. Nesvarbu, koks sezonas bebūtų, šaltasis ar šiltasis – pėdkelnės yra dėvimos bei pritaikomos.

Pirmasis signalas – medžiaga

Labai svarbu yra pasirinkti tinkamą ir patinkančią pėdkelnių medžiagą. Žinoma, tai priklauso nuo metų laikų, kadangi šaltuoju laikotarpiu yra dėvimos storesnės ir tamsesnės pėdkelnės, o šiltuoju – plonesnės ir šviesesnės. Kai už lango siautėja žvarbūs orai, nepakenktų mūvėti vilnones ar medvilnines pėdkelnes, kurių asortimento netrūksta Tavo Patogumui internetinėje parduotuvėje. Vilnonės pėdkelnės gali šiek tiek kutenti ir dirginti jūsų odą, tačiau prie šio jausmo greitai priprantama. Taip pat yra įvairiausių pluoštų, kurie vizualiai atrodo plonyčiai ir sudaro plonų pėdkelnių vaizdą, tačiau dėl savo specifinės funkcijos ne tik gražiai atrodo, bet ir išlaiko šilumą šaltuoju laikotarpiu. 

Svarbu atkreipti dėmesį į tai koks metų laikas ar koks oras vyrauja būtent tą dieną, kadangi per tamsios ir storos pėdkelnės šiltuoju laikotarpiu gali vizualiai ne estetiškai atrodyti, bet ir kelti diskomfortą. Taip pat ir atvirkščiai, jeigu žiemos metu dėvima plonos, jokių specifinių pluoštų neturinčios pėdkelnės vizualiai vers atkreipti pašalinių dėmesį į paraudusias nuo šalčio kojas bei vers dar ir drebėti iš šalčio.

Ar yra griežtos taisyklės, kada mūvėti juodas, o kada – kūno spalvos pėdkelnes?

Daugumai jau žinomas faktas: jeigu renkatės šviesius, lengvai krentančius drabužius, pėdkelnės turėtų būti kūno spalvos ar net šviesesnės. Tačiau avalynei taikoma viena išimtis: jeigu turite juodus batelius, šviesių pėdkelnių derinys yra tinkamas. Bet tik nesuklyskite – atvirkštinis variantas yra kitoks. Derinti šviesius batelius prie juodų pėdkelnių būtų ne koks stiliaus pavyzdys.

Kūno spalvos pėdkelnės dažniausiai yra dėvimos šiltuoju laikotarpiu. Taigi, kai tik prasideda šiltasis sezonas labai svarbu išsirinkti pėdkelnes pagal savo kūno spalvą. Jos negali būti per tamsios, oranžinės ar rudos. Taip pat ir besibaigiantiems šiltiesiems orams – jeigu kūnas yra įdegęs, nesirinkite per daug šviesių nei jūsų oda ar baltų pėdkelnių, nes tai sudarys didžiulį kontrastą tarp jūsų kūno viršaus ir apačios.

Na, o juodų pėdkelnių ir juodų pėdkelnių derinys – super! Jis suteikia stiliui klasiškumo bei ilgina kojas. 

Galvos skausmas: 20, 50 ar 100 denų???

Plonesnės pėdkelnės visada atrodys elegantiškesnės bei formalesnės. Vienas iš pavyzdžių yra toks: jeigu darbe mūvime 20 denų pėdkelnes, tai į vakarėlį galime įžengti ir su 15 denų pėdkelnėmis.

Na, o jeigu darbe nėra griežto aprangos protokolo, galima mūvėti ir storesnes pėdkelnes. Žinoma, tai jau labai priklauso nuo tos dienos įvaizdžio: jeigu dėvite tą dieną storesnę suknelę ar sijoną, tuomet neprašausite ir pasirinkdama storesnes pėdkelnes. Jos ne tik gražiai atrodys, bet ir šildys jūsų kojas.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi