Valdžios vyrai atėjo palaikyti mokytojų ar pasireklamuoti?

Lietuvoje prasidėjus mokytojų streiko antrajai bangai, prasidėjo veiksmas ir Radviliškyje. Gražinos pagrindinėje mokykloje įsikūrus pedagogų profsąjungai ir profsąjungoms nariams pareiškus apie streiką, lapkričio 24 d. palaikyti pedagogų atskubėjo ir valdžios vyrai: meras Kazimieras Račkauskis, vicemeras Vytautas Krikščiūnas, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas.

Beje, profsąjungą šioje mokykloje įkūrė mero bendrapartietė.
„Mes Radviliškio rajono taryboje jau išsprendėme daug klausimų, kuriuos kelia visoje šalyje streikuojantys pedagogai: tai ir apmokėjimas už keliones į darbą toliau nuo mokyklos gyvenantiems darbuotojams, iš Savivaldybės biudžeto skyrėme pinigų papildomiems mokytojo padėjėjo etatams (…) Palaikau streikuojančių mokytojų reikalavimą didinti atlyginimus, nes tai – jau ne savivaldos, bet visos šalies masto problema, kurią turi spręsti mūsų Seimas ir Vyriausybė. Nenormalu, kad mokytojas, norėdamas pragyventi, yra priverstas dirbti pusantro etato krūviu, atsisakydamas laisvalaikio ir poilsio“,- apie susitikimą su streikuojančiais pedagogais ataskaitą savo socialiniame facebook tinklapyje parašė K. Račkauskis.

Keista skaityti tokias socialdemokrato mero mintis – juk daugelis, stebinčiųjų LR Seimo narių balsavimus, mato, kad socialdemokratai balsuoja taip pat, kaip ir konservatoriai.

Dar meras pareiškė kovosiantis su mokyklose atsirandančiu mobingu ir psichologiniu smurtu. Potekstė aiški – K. Račkauskis turėjo mintyje V. Kudirkos progimnazijos direktorę R. Dagienę. Tačiau kyla klausimas, ar meras pats neužsiima mobingu ir psichologiniu smurtu, tik jau rajono lygmenyje? Sukomplektavęs net 9 asmenų pakalikų komandą, K. Račkauskis vyko įtikinti progimnazijos pedagogų, jog ne jis daro mobingą, o mokykloje klesti mobingas ir „suorganizavo“ neeilinį auditą. Toks mero poelgis – klasika. Juk visiems žinoma, kad norint atsikratyti įstaigos vadovu pasiunčiami auditoriai su nurodymu „ką nors išrausti“.

Dar įdomiau susitikime su pedagogais buvo matyti liberalą L. Vaičiūną, kuris taip pat palaikė streikuojančius pedagogus. O juk jo partija šiuo metu valdžioje kartu su konservatoriais. Beje, kai dabartinis Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas buvo mokyklos direktoriumi, apie jokią profsąjungą ir tuo labiau streikus nebuvo net kalbos.

Apžvelgus pastarųjų savaičių įvykius rajono švietimo padangėje, kyla mintis, kad ponai iš savivaldybės pas pedagogus atėjo pasireklamuoti ir parodyti, kad jiems rūpi pedagogų keliamos problemos, tačiau nieko jų labui nepadarė, o juk liberalai, socialdemokratai ir „valstiečiai“ yra įtakingos partijos Seime.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts