Šiuo metu prie Radviliškio V. Kudirkos progimnazijos yra dvi paplūdimio tinklinio aikštelės, bet valdininkai primygtinai nori jas naikinti ir statyti pastatą jų vietoje tokioms pat aikštelėms įrengti

Po to, kai rašėme Taryboje sprendimo projektas įvardintas kaip afera: kaip balsavo meras ir partijos

Nors Radviliškyje yra paplūdimio tinklinio aikštelės tiek prie Arimaičių ežero, tiek Eibariškių parke ir net prie V. Kudirkos progimnazijos, valdantieji ištraukė iš stalčiaus 2016 metų projektą statyti uždarą paplūdimio tinklinio aikštelę. Tarybos posėdyje paaiškėjo, kad niekas nesigilino, kiek rajone yra šio sporto gerbėjų ir netgi nežino, kokia suma prisidėti turės savivaldybė. „Žaliasis“ meras Vytautas Simelis, administracijos direktorė, konservatorė Jolanta Margaitienė ir kai kurie partijų nariai tiesiog rėkė užsimerkę neva tai nuostabi idėja, kur išleisti mokesčių mokėtojų pinigus. Jiems nesvarbu, kad ta idėja preliminariai kainuos milijonus eurų: pastato statyba ir įrengimas – 2 milijonus 180 tūkstančių 594 eurus, o projektavimas ir inžinerinės paslaugos – 130 tūkstančių 836 eurus. Manoma, kad šių sumų neužteks.

Tarybos narys siūlė atidėti projekto svarstymą

Praeitame Tarybos posėdyje nepartinis Gediminas Lipnevičius sprendimo projektą pavadino afera. Jis pasiūlė klausimo svarstymą atidėti ir pagalvoti apie galimybę įrengti paplūdimio tinklinio aikštelę kurios nors uždarytos Radviliškio miesto ar rajono  mokyklos sporto salėje, pvz., buvusioje Jaunimo, o dar anksčiau – 4-ojoje vidurinėje mokykloje. G. Lipnevičius informavo, kad kaimo turizmo sodybos „Karpynė“ Raseinių rajone šeimininkų paklausė, kiek gi sportininkų lankosi čia įrengtoje uždaroje paplūdimio tinklinio aikštelėje. Atsakyta, kad ne sezono metu, tai yra, žiemą, pageidaujančių žaisti paplūdimio tinklinį „Karpynėje“ yra itin mažai. Politikas prognozavo, kad tas pats laukia ir Radviliškio. Tarybos narys G. Lipnevičius pasisakė, kad didesnė problema ne pati aikštelė, tačiau suma, kurią ketinama išleisti statyboms. Išeitų, kad šio projekto esmė – „įsisavinti“ 3 milijonus eurų (tiek iš tikrųjų šios statybos turėtų kainuoti), nes kiekvienas, bent šiek tiek susipažinęs su statybų kainomis, įvardijo, kad ši suma – tiesiog nereali.

Kam sporto arena, kam „smėlio dėžė“ ar „angaras“

Sprendimo projekte, pateiktame Tarybai, būsimos statybos įvardintos kaip sporto arenos išplėtimas. Tai būsiančios keturios uždaros paplūdimio tinklinio aikštelės, kurios įsikurs, praplėtus Radviliškio V. Kudirkos mokyklos pastatą, prie kurio šliejasi Radviliškio sporto arena. Šį būsimą statinį kai kurie politikai išjuokiančiai pavadino „smėlio dėže“ arba „angaru“ už milijonus eurų.

Lyg nebūtų, kur pinigų dėti…

Įsiplieskusios diskusijos išjudino daugelį į posėdį prisijungusių Tarybos narių. Kai kuriuos glumino šios „smėlio dėžės“ finansinė pusė. Valdančioji koalicija – konservatoriai bei „valstiečiai“ – šiuo klausimu nebuvo vieningi, bet, kas labiausiai nustebino, konservatoriams į pagalbą atėjo meras Vytautas Simelis, socialdemokratai Saulius Luščikas ir Eglė Ivanauskytė bei Darbo partijos atstovas Jurgis Baublys. Dalį lėšų turėtų finansuoti Sporto rėmimo fondas, kitą dalį įsipareigojo pridėti savivaldybė. Kol kas neaišku, kokią sumą teks pakloti iš savivaldybės biudžeto – dešimtis ar šimtus tūkstančių, o gal virš milijono. Tarybos nariai priminė, kad rajone daug remonto laukiančių mokyklų bei darželių, nesutvarkytų kelių, o kaimuose dėl lėšų trūkumo uždarinėjamos gydymo įstaigos. Jie suabejojo, ar šis objektas tikrai vertas taškyti pinigus.

Bėgant metams, politikų fantazijos brangsta

Kodėl šį projektą iš stalčiaus ištraukė tik dabar, pasiteisinimus žėrė administracijos direktorė. Neva iki šiol nebuvo geresnio pasiūlymo pasinaudoti valstybės lėšomis. 2016 metais buvo prognozuota statinio kaina 1,6 milijono eurų, dabar šios statybos pabrango – paskaičiuota 2,3 milijonų suma. Pasak J. Margaitienės, jeigu dar 4 metus lauksime, šis statinys pabrangs ir iki 3 milijonų eurų.

Niekas nežino, kiek bus norinčių pažaisti ant smėlio

Teigiama, kad įrengta uždara paplūdimio tinklinio aikštelė prisidės prie sveikos gyvensenos Radviliškio rajone bei skatins didelį sportininkų meistriškumą. Planuojama, kad uždaroje paplūdimio tinklinio aikštelėje regioninės ir tarptautinės varžybos galės būti organizuojamos ištisus metus. Taryboje buvo pasiteirauta, kiekgi yra paplūdimio tinklinio sporto entuziastų rajone. Pasirodo, to niekas nežino. Savivaldybės Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Gintaras Pilypas į šį itin paprastą klausimą neturėjo atsakymo. Savivaldybės vadovai nusprendė išleisti milijonus eurų ir nėra įsitikinę, kad „smėlio dėžė“ kam nors bus reikalinga. Užstoti į klausimus nesugebančio atsakyti vedėjo puolė meras V. Simelis, kuris ėmė svaičioti apie tarptautines varžybas, o negana to, kai kurie konservatoriai užsimanė paplūdimio tinklinio aikštelėje žaisti paplūdimio futbolą.  

Tinklinio aikštelės statybų entuziastai užsispyrę tvirtino, kad paplūdimio tinklinio mėgėjų tikrai yra, kad jie nuostabiai žaidžia ir pelno vertingus laimėjimus, bet nė vienas nesugebėjo nieko protingo pasakyti, kai G. Lipnevičius pasiūlė paplūdimio tinklinio aikštelę įrengti uždarytos Jaunimo mokyklos sporto salėje, taip sutaupant apie 3 milijonus svarbesnėms problemoms.

Ragino paskubėti, kol neaplenkė Kelmė ar Pakruojis

„Darbietis“ Jurgis Baublys, skirtingai nei jo bendrapartietė Zita Žvikienė, įtikinėjo skubėti balsuoti už beveik trijų milijonų vertės „smėlio dėžę“. Jis kažkodėl paplūdimio tinklinio aikštelę įsivaizdavo kaip krūvą laimėtų pinigų. Cituojame:

„Jeigu mes nestatysim šitos „smėlio dėžės“, tai pasistatys Kelmė arba pasistatys Pakruojis ir jie padėkos mums, kad mes jiems suteikėm galimybę greičiau laimėti tų pinigų. O jeigu nei Pakruojis, nei Kelmė nepasistatys, tai Vilnius tikrai pasistatys. Ir vėl sakysim, kad Vilnius pasistatė, o Radviliškis – ne. Tą projektą mes turim daryti, nes kito kelio nėra. Ir nereikia kreipti dėmesio į kitus dalykus: nei į kelius, nei į darželius. Turim susitaikyti su ta mintim, kad mes turim statyti“.

„Darbiečio“ pozicija, kad milijoninės vertės „smėlio dėžė“ yra svarbiau už vaikų darželių ar kelių remontą, kai kuriuos Tarybos narius pribloškė.

Nubalsuota milijonus išleisti „smėlio dėžei“

Už šį sprendimą, įvardintą kaip galimai aferą, balsavo: Seimo nario A. Čepononio bei administracijos direktorės J. Margaitienės vadovaujami konservatoriai: A. Budrikas, D. Dargužas, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, I. Palionienė, E. Pranevičius ir G. Verdingas. Beje, konservatorius A. Grabauskas, nors ir dirba Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto paslaugų centre, kuris susijęs su sporto arenos praplėtimo klausimu, net nebandė nusišalinti, nes, atrodo, konservatoriams svarbiau „prastumti“ sprendimus, kurie buvo įvardinti, kaip turintys korupcijos „kvapelį“.

Kartu su konservatoriais balsavo ir agitavęs už šį projektą meras V. Simelis, „darbietis“ J. Baublys bei socialdemokratai S. Luščikas, E. Ivanauskytė, J. Pravilonis, o sprendimo nepalaikė tik šeši Tarybos nariai: nepartinis G. Lipnevičius, V. Janulaitienė, K. Račkauskis, V. Krikščiūnas, J. Povilaitis bei Z. Žvikienė.

Šis balsavimas lėmė, kad bus teikiama paraiška Sporto rėmimo fondui. Kiek eurų iš radviliškiečių atims šios statybos, paaiškės vėliau. Pasak Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorės Jolantos Margaitienės, šių metų biudžetas yra sotesnis, pinigų viskam užteks. Matyt, mokyklos, darželiai bei keliai palauks dar geresnių laikų…

Žmonės nepalaiko

Apie naują idėją „įsisavinti“ pinigus, įrengiant „smėlio dėžę“, aktyviai diskutuota socialiniuose tinkluose. Beveik visi pasisakiusieji valdančiųjų planais sužavėti nebuvo. Dalinamės keletu pasisakymų:

 Česlova: „Kai tik sėda į tą kėdę, tai ir nudurnėja… kelius žiūrėkit, vandentiekius, o šitą šūdą mala. Ką veikia Tarybos nariai, kad tyli? Ta ponia sočiai jau privalgiusi. Jai mat trūksta dar tik pramogų. Pažiūrėkit, kaip kaimuose žmonės gyvena, o ne durnių stumkit. Eilinis pinigėlių plovimas vyksta.“

Antanina: „Pirmiausia sutvarkykit gatves, kad nereikėtu joti per duobes, nes tokiuose keliuose nebe važiuoji, o joji. Centrą išgražinote, o pakraščiuose velnias koją gali nusilaužti, o jau tada mąstykit apie paplūdimį (o gal ten daugiau pinigėlių nubyrės?)“

Linas: „Pramogos yra gerai, bet jos būna tik tada, kai ūkis sutvarkytas. Tarkim, apšviestos perėjos, sutvarkytos gatves, pravažiuojami keliai, ne taip, kaip (…), duobes aplenkiant ar kaip per kopėčias važiuotum, sutvarkyti kelio ženklai ir daug visokiu ūkiškų darbų…“

Vitalija: „Gatvės baisios – kai kuriose po lietaus neįmanoma praeiti, netgi kai kuriose nėra šviesos, o jie štai ką sugalvojo. Ar mes tokie turtingi, kad galim sau tai leisti? Kuo toliau, tuo baisiau nusivyliau meru – neturi tvirto žodžio.“

Rasa: „Galėtų kažkur prasmingiau tuos milijonus investuoti, o ne tinkliniui. Na, galės savivaldybės klerkai ir žaisti.“

Mindaugas: „Miesto gatvės baisios, apie kai kuriuos rajonų kelius tyliu, apie ką jie masto?“

Sigitas: „Pabaikit, kas pradėta, visų pirma…“

Auri M.: „Geriau padarytų tikrą pliažą po stogu.“

Regina: „Vandenį įveskit, visai civilizacija nepažengus – nusimaudyt nėra kur, tualetai – lauke. Juk jų seniai turėjo nelikti.“

Laimutė: „Kaimai atkirsti nuo miesto, jokio susisiekimo, autobusai visiškai nevažiuoja šiuo maršrutu: Radviliškis – Tytuvėnai. Štai kur reikia lėšų. Ar kaimuose ne žmonės gyvena ir neturi jokių poreikių? Nei klebonėlį, nei daktarėlį aplankyti negali. Nebeerzinkit žmonių, GĖDA, ponai valdininkai – 21 amžius…“

Kaip matote – radviliškiečių nuomonės sutampa su kai kurių Tarybos narių nuomone, o kas merui, socialdemokratams bei „darbiečiui“ užklijavo akis?

Ina Kazakevičiūtė

Total
0
Dalinasi
Related Posts