Socialiniai tinklai

Aktualijos

Po romų apsilankymo žmonės pasigedo daiktų ir pinigų

Avatar

Paskelbta

data

Liepos 9-ąją įvairiose Raseinių rajono vietose gyvenančios moterys sulaukė romų tautybės atstovių vizitų. Jos solidaus amžiaus rajono gyventojoms įkyriai  siūlė įvairiausių prekių – patalynės, rankšluosčių, lovos užtiesalų ir t.t. Kol viena namo šeimininkei užkalbinėdavo dantis, kitos sugebėdavo apšvarinti namus ir pavogti pinigus bei daiktus. Tačiau šį romų nusikalstamą vojažą Raseinių rajone sustabdė drąsus 52 metų Žaiginio miestelio gyventojas.

 Į jį liepos 9-osios popietę pagalbos kreipėsi 78 metų kaimynė. Moteris pasiguodė, kad ką tik į jos kiemą su prekėmis buvo užsukusios dvi romų tautybės tautybės moterys. Kai šeimininkė  ką nors pirkti noro neparodė,  viena atėjusiųjų pasiprašė leisti pasinaudoti tualetu, o kita vis demonstravo prekes, siekdama šeimininkės dėmesį sukoncentruoti į jas ir atitraukti nuo nuėjusios bendrininkės. Kai nieko nusipirkti neįkalbėjusios ateivės įsėdo į jų laukusį automobilį „Peugeot“ ir išvažiavo, moteris įėjo į namo vidų ir pamatė atvertą langą. Išeidama į kiemą, ji langus buvo palikusi užvertus. Sunerimusi moteris patikrino santaupų laikymo vietą ir pastebėjo, kad nebėra 560 eurų. Puolė pas kaimyną, o šis, paskambinęs į policiją, savo automobiliu nuvažiavo „Peugeot“ pasišalinimo kryptimi.

Po 10 minučių žaiginiškis ieškomą automobilį   pamatė  Raseinių r., Brecku k. Pas 82 metų šeimininkę į namus užėjusi romė jau reklamavo savo prekes, o kita ieškojo senolės santaupų. Vyras pareiškė, kad jos  su savo bendrininkais yra demaskuotos ir tuoj čia bus policijos pareigūnai. Drąsiu savo elgesiu žaiginiškis užkirto kelią pasišalinti romams, kurie iš namo šeimininkės jau buvo nugvelbę 280 eurų. Atvykę pareigūnai sulaikytuosius  nuvežė į areštinę. Pasirodo, tai buvo iš Vilkaviškio rajono atvykę gastrolieriai: 43, 29 ir 43 metų moterys bei 31-nerių vyras.

Sulaikomi įtariamieji bandė atsikratyti nusikalstamos veikos įkalčiais ir sodybos teritorijoje išmetė  iš moterų pasisavintuosius pinigus.  Apžiūrėdami įvykio vietą, pareigūnai rado pinigus ir  dvi banko  korteles, nepriklausančias nei vienai nukentėjusiajai. Paaiškėjo, kad romų ekipažas tą pačią dieną buvo apšvarinęs dar vieną Raseinių rajono gyventoją. Kad  nebeturi banko mokėjimų kortelių,  66 metų Šiluvoje gyvenanti moteris pastebėjo tik tada, kai su ja susisiekė pareigūnai.  Pasirodo ji liepos 9-osios rytą taip pat buvo sulaukusi romų vizito. Kartu su banko kortelėmis moteris pasigedo ir miegamojo kambario spintoje laikytų 55 eurų, Tyrimo metu buvo nustatyta dar viena šių asmenų nusikalstama veika. Jie įtariami  trimerio ir  elektrinio pjūklo vagyste iš Katauskių kaimo sodybos. Joje liepos 9-osios rytą  taip pat buvo apsilankę prekes siūlantys romai. Namo šeimininkė pirkti iš jų nepirko nieko.  Na, o vakare po darbų namo sugrįžęs vyras pasigedo minėtų daiktų.

Įtariamieji buvo uždaryti į areštinę, vėliau, pareiškus įtarimus dėl vagysčių,  paskirtos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu.

Policija įspėja gyventojus neįsileisti į namus romų tautybės ir kitų įtartinų asmenų,  nesusivilioti jų siūlomomis pigiomis prekėmis, nepasiduoti įkalbinėjimams, niekam neteikti savo dokumentų, asmens duomenų, neduoti pinigų, o apie tokius apsilankymus pranešti  skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

                                                         Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Aktualijos

Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Radviliškio skyriuje registruotos laisvos darbo vietos

Avatar

Paskelbta

data

Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento
Radviliškio skyriuje ŠIŲ METŲ RUGPJŪČIO 14  DIENĄ buvo registruotos šios laisvos darbo vietos: anglų kalbos mokytojo, augalininkystės dalykų mokytojo, automobilinio krautuvo vairuotojo, automechaniko,  automobilinio krano kranininko, filialo vadovo, barmeno, betonuotojo, biologijos mokytojo, degalinės operatoriaus,  direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams-ūkvedžio, elektriko, elektrotechnikos dalykų mokytojo, ikimokyklinės grupės auklėtojo, ikimokyklinio ugdymo auklėtojo, išilginio pjovimo staklių operatoriaus, izoliuotojo-skardininko, , kiemsargio, klientų paieškos vadybininko, krautuvo vairuotojo,  maisto pusgaminių ruošėjo, malkų pjaustymo operatoriaus, matininko-geodezininko, medienos apdirbimo staklininko, medienos matuotojo, medkirčio, metalo apdirbimo operatoriaus, mini krautuvo operatoriaus, miško darbininko, miškovežio vairuotojo, mokytojo padėjėjo, mokytojo padėjėjo-kineziterapeuto,  padalinio vadovo-virėjo,  pagalbinio darbininko, pagalbinio fermos darbininko, pakavimo mašinos operatoriaus padėjėjo, pakuotojo, pardavėjo, pardavėjo-sandėlininko, pardavėjo-kasininko, parduotuvės vadovo, parduotuvės vedėjo-vadybininko, pastolių statytojo, plataus profilio
statybininko, plytų mūrininko, pradinio ugdymo mokytojo,  prekių
surinkėjo,  projektų vadovo,  psichologo,  šaltkalvio – surinkėjo, šaltkalvio-suvirintojo, šaltkalvio-remontininko, sandėlio darbininko-kroviko, socialinio pedagogo, šoninių lentų rūšiavimo linijos operatoriaus, specialiojo pedagogo, sporto trenerio, staliaus-staklininko,  substratų paruošimo operatoriaus, sunkiasvorio sunkvežimio vairuotojo, suvirintojo, suvirintojo-šaltkalvio, tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojo, teisininko, teleskopinio krautuvo operatoriaus,  tikybos-etikos
mokytojo, tinkuotojo, transporto vadybininko, traukinio mašinisto, vadybininko, valytojo, virėjo-pardavėjo, vyriausiojo energetiko ir žaliavos pirkimo vadybininko.

Laisvas darbo vietas galite pažiūrėti internete adresu www.uzt.lt. Taip pat informacija teikiama Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Radviliškio skyriuje adresu A. Povyliaus g. 2, Radviliškis, tel. 8 422 61 509, el. paštu info.radviliskis@uzt.lt.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019