Socialiniai tinklai

Aktualijos

Po romų apsilankymo žmonės pasigedo daiktų ir pinigų

Avatar

Paskelbta

data

Liepos 9-ąją įvairiose Raseinių rajono vietose gyvenančios moterys sulaukė romų tautybės atstovių vizitų. Jos solidaus amžiaus rajono gyventojoms įkyriai  siūlė įvairiausių prekių – patalynės, rankšluosčių, lovos užtiesalų ir t.t. Kol viena namo šeimininkei užkalbinėdavo dantis, kitos sugebėdavo apšvarinti namus ir pavogti pinigus bei daiktus. Tačiau šį romų nusikalstamą vojažą Raseinių rajone sustabdė drąsus 52 metų Žaiginio miestelio gyventojas.

 Į jį liepos 9-osios popietę pagalbos kreipėsi 78 metų kaimynė. Moteris pasiguodė, kad ką tik į jos kiemą su prekėmis buvo užsukusios dvi romų tautybės tautybės moterys. Kai šeimininkė  ką nors pirkti noro neparodė,  viena atėjusiųjų pasiprašė leisti pasinaudoti tualetu, o kita vis demonstravo prekes, siekdama šeimininkės dėmesį sukoncentruoti į jas ir atitraukti nuo nuėjusios bendrininkės. Kai nieko nusipirkti neįkalbėjusios ateivės įsėdo į jų laukusį automobilį „Peugeot“ ir išvažiavo, moteris įėjo į namo vidų ir pamatė atvertą langą. Išeidama į kiemą, ji langus buvo palikusi užvertus. Sunerimusi moteris patikrino santaupų laikymo vietą ir pastebėjo, kad nebėra 560 eurų. Puolė pas kaimyną, o šis, paskambinęs į policiją, savo automobiliu nuvažiavo „Peugeot“ pasišalinimo kryptimi.

Po 10 minučių žaiginiškis ieškomą automobilį   pamatė  Raseinių r., Brecku k. Pas 82 metų šeimininkę į namus užėjusi romė jau reklamavo savo prekes, o kita ieškojo senolės santaupų. Vyras pareiškė, kad jos  su savo bendrininkais yra demaskuotos ir tuoj čia bus policijos pareigūnai. Drąsiu savo elgesiu žaiginiškis užkirto kelią pasišalinti romams, kurie iš namo šeimininkės jau buvo nugvelbę 280 eurų. Atvykę pareigūnai sulaikytuosius  nuvežė į areštinę. Pasirodo, tai buvo iš Vilkaviškio rajono atvykę gastrolieriai: 43, 29 ir 43 metų moterys bei 31-nerių vyras.

Sulaikomi įtariamieji bandė atsikratyti nusikalstamos veikos įkalčiais ir sodybos teritorijoje išmetė  iš moterų pasisavintuosius pinigus.  Apžiūrėdami įvykio vietą, pareigūnai rado pinigus ir  dvi banko  korteles, nepriklausančias nei vienai nukentėjusiajai. Paaiškėjo, kad romų ekipažas tą pačią dieną buvo apšvarinęs dar vieną Raseinių rajono gyventoją. Kad  nebeturi banko mokėjimų kortelių,  66 metų Šiluvoje gyvenanti moteris pastebėjo tik tada, kai su ja susisiekė pareigūnai.  Pasirodo ji liepos 9-osios rytą taip pat buvo sulaukusi romų vizito. Kartu su banko kortelėmis moteris pasigedo ir miegamojo kambario spintoje laikytų 55 eurų, Tyrimo metu buvo nustatyta dar viena šių asmenų nusikalstama veika. Jie įtariami  trimerio ir  elektrinio pjūklo vagyste iš Katauskių kaimo sodybos. Joje liepos 9-osios rytą  taip pat buvo apsilankę prekes siūlantys romai. Namo šeimininkė pirkti iš jų nepirko nieko.  Na, o vakare po darbų namo sugrįžęs vyras pasigedo minėtų daiktų.

Įtariamieji buvo uždaryti į areštinę, vėliau, pareiškus įtarimus dėl vagysčių,  paskirtos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu.

Policija įspėja gyventojus neįsileisti į namus romų tautybės ir kitų įtartinų asmenų,  nesusivilioti jų siūlomomis pigiomis prekėmis, nepasiduoti įkalbinėjimams, niekam neteikti savo dokumentų, asmens duomenų, neduoti pinigų, o apie tokius apsilankymus pranešti  skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

                                                         Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Ligoninė perka kurą – klausimas kam?

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio ligoninė yra didžiausia savivaldybės įstaiga, tačiau, kaip jūs žinote, savivaldybė dažnai buvo minima korupcijos skandaluose. Skandalingos ligoninės viešųjų pirkimų istorijos, kai didelėmis kainomis perkami įrenginiai, tapo kone kasdienybe Vaido Smalinsko vadovaujamoje įstaigoje. Tačiau paskutinis atvejis priminė farsą. Įstaiga tonomis perka kurą automobiliams, bet net nenurodo, kiek jų turi.

Prieš beveik mėnesį ligoninės direktorius pasirašė 46 tūkst. 387,60 eurų sutartį automobiliniams degalams įsigyti. Nors Viešųjų pirkimų įstatymas perkančiąsias organizacijas įpareigoja kartu su sutartimis paviešinti ir atviro konkurso pirkimo ataskaitas, kol kas jos nėra. Bet tai ne didžiausia problema. Vyriausybės nutarimais aiškiai reglamentuota, kad visos valstybės ir savivaldybių biudžetinės įstaigos ir įmonės privalo žymėti tarnybinius automobilius bei viešai paskelbti interneto svetainėse. Deja, informacijos apie disponuojamus automobilius įstaigos tinklalapyje nėra.

Buvę įstaigos administracijos darbuotojai teigia, kad sveikatos paslaugas teikianti įstaiga gali turėti 4 automobilius ir vienu jų naudojasi vadovas. Suprantama, reikia ir iki Šiaulių Teritorinės ligonių kasos nukakti, ir į Vilnių pas ministrą. Be to, ir savivaldybė perdavė ligoninei iš Švedijos savivaldybės dovanotą reanimacinį transportą, kuriuo pervežami ligoniai į kitas gydymo įstaigas.

Daugiau nei metus vadovu dirbantis V. Smalinskas  kaip vadovas naudojasi ligoninės turtu. Tik lieka klausimas – piktnaudžiauja ar ne? Teisinį išsilavinimą turintis direktorius turbūt  puikiai supranta, kad labai patogu, jei visuomenė ne viską žino, tai privilegijomis paslapčiomis galima sėkmingai naudotis. Atvykus žurnalistams, V. Smalinskas gerokai sutriko  dėl galimai netinkamo pareigų vykdymo.

Ligoninės administracijoje toliau domintis automobiliais bei kuru, įvyko incidentas. Ligoninės direktoriui itin arti priėjus prie žurnalisto, šis atsistūmė ranka. Po šio veiksmo buvo iškviesti policijos pareigūnai. Atvykę pareigūnai  patikrino ligoninės direktoriaus ir žurnalisto blaivumą alkotesteriu – nustatyta, kad abu vyrai buvo blaivūs. Tačiau direktorius tik po kurio laiko parašė pareiškimą policijai. Policijoje registruotas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 straipsnį Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas. Vyksta tyrimas. Klausimas, kur naudojamas kuras už dešimtis tūkstančių eurų ir kokiems automobiliams, iki šiol neatsakytas.
(Bus daugiau)

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Statybos pagal konservatorius: kaip pigiausias virto brangiausiu

Avatar

Paskelbta

data

Kol ES investuoja į Lietuvos regionų kaimo mokyklas, kai kurių savivaldybių politikai bei klerkai su jiems artimu verslu šildosi rankeles. Šimtai tūkstančių eurų iš struktūrinių fondų skiriami atnaujinti mokyklų stadionams. Tačiau Radviliškyje peržengtos visos likusio padorumo ribos, kai pigiausias pasiūlymas atlikus darbus tapo brangesniu už konkurso metu buvusį didžiausią pasiūlymą. Būtent taip nutiko su Aukštelkų mokyklos lauko sporto aikštyno atnaujinimo darbais.

Šiaulių regiono plėtros taryboje šiam projektui numatyta 174 tūkstančiai eurai su savivaldybės prisidėjimu, tačiau A. Matuzevičiaus vadovaujami valdininkai viešųjų pirkimų plane nurodė maksimalią 210 tūkstančių eurų sumą. Konkurse dalyvavo itin daug dalyvių, kas labai reta Radviliškio savivaldybės administracijoje – net 13 tiekėjų ar įmonių grupių, kurių keturios iš Radviliškio rajono. Du tiekėjai buvo pašalinti dėl per didelės pasiūlytos kainos.

Dalyvių gausa užtikrino konkurenciją ir mažiausią pasiūlymą pateikė „Radsta“. Sigito Krivicko vadovaujama įmonė nurodė darbus galinti atlikti už 160 930 eurų. Antroje vietoje likusios „ROLANOS“ pasiūlymas buvo 162 140 eurų, trečioje – „Nomada“ su 167 411,45 eurų pasiūlymu. Priešpaskutinėje vietoje likęs „Statybų kodas“ darbus įkainojo 200 860 eurų, o paskutinėje, vienuoliktoje, vietoje NPS statyba susiskaičiavo sąmatą 207 719,49 eurams.

Šių metų gegužės mėnesį pasirašyta sutartis tarp „Radstos“ ir Administracijos direktorės Jolantos Margaitienės. Statybininkai įsipareigojo darbus atlikti per 8 mėnesius su galimybe pratęsti dar dviem. Aukštelkų kaimo bendruomenės nariai, ypač jaunimas, džiaugėsi darbų sparta ir galimybe greitai sportuoti atnaujintame stadione.

Tačiau nutiko įprastas dalykas – Radviliškio rajono savivaldybės administracijos klerkams prireikė papildomų darbų. O papildomų darbų statybininkai nedaro už dyką. Aišku, padidėjusią sąmatą reikia dengti iš savivaldybės biudžeto. Suma ne tokia jau ir maža – 71 tūkst. 920,96 eurai. Tai sutarties vertę padidino iki 232 tūkst. 850,96 eurų. 25 tūkstančiais eurų daugiau nei buvo didžiausias pasiūlymas konkurso metu. Be to, viršijo nustatytą maksimalią sumą šiam objektui.

Bet tai dar ne viskas. Sutarties papildymas pasirašytas gruodžio 2 dieną, kai visi darbai jau buvo padaryti. Susisiekus su Aukštelkų seniūne Alma Kubilinskiene, ji patikino, kad darbininkų nebematanti porą savaičių. Įmonės meistrai taip pat patvirtino darbus atlikę prieš gerą mėnesį, tai yra lapkričio pradžioje. Ar neatrodo keista, kad atlikus darbus reikia pasirašyti sutarčių pakeitimus dėl papildomų darbų? Tik ne Radviliškyje. Klausimas, kas už to slypi?

Susisiekti su už investicijas atsakingu Gintaru Pilypu nepavyko. Finansų skyriaus vedėja Rita Chlebauskienė taip pat negalėjo pasakyti, kada buvo teiktas Tarybai biudžeto pakeitimo sprendimo projektas dėl papildomų lėšų poreikio Aukštelkų mokyklos lauko sporto aikštyno atnaujinimo projektui. Kai kurie politikai, norėję likti anonimiškais, tai įvardina įprasta praktika tarp valdančiųjų ir kai kurių vietos verslo įmonių.

Marius Aleksiūnas

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019