Šeduviškis už negražias šnekas apie jo seserį „įstatė“ mėlynę ir buvo nuteistas

Dažnai būna, kad mušamasi dėl kažkokios priežasties. Aišku, jeigu neblaivūs, tai ir be jos, tačiau šių metų rugsėjo 5 d., apie 14.00 valandą Radviliškio rajone, Šeduvoje, Kėdainių gatvėje, namo kieme, Rimantas Poškus pažįstamam 26-erių metų vyrui kumščiu sudavė už tai, kad nukentėjusysis negražiai, necenzūriniais žodžiais šnekėjo apie jo seserį.

Padarytas nežymus sveikatos sutrikdymas

Nukentėjusiajam V. S. buvo nustatyti sužalojimai – 5 cm ilgio įbrėžimas kaktoje, pamėlusi akis, akies viršutiniame ir apatiniame vokuose matomos nedidelės žaizdos. Tai įvertinta kaip nežymus sveikatos sužalojimas. Atsakomybę už šią nusikalstamą veiką numato Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 1 dalis.

Supyko dėl negražių kalbų

Rimantas P. teisme papasakojo, kad namo kieme sutiko pažįstamą V. S. Jis iš kitų žmonių sužinojo, kad šis vyras necenzūriniais žodžiais kalbėjo apie jo seserį. Apie tai Rimantas P. ir pradėjo pokalbį. Nukentėjusysis atrodė išgėręs, neprisipažino dėl negražių kalbų ir dar ėmė šaipytis. Neiškentęs Rimantas P. trenkė jaunam vyriškiui į veidą. Pataikė į antakį. Nukentėjusysis ikiteisminio tyrimo metu pasakojo kiek kitokias įvykio aplinkybes – Rimantas P. esą jam priekaištavo, kodėl draugavo su jo seserimi.

Vyrai iki teismo posėdžio susitaikė

Nukentėjusysis dar iki teismo pareigūnams nurodė, kad Rimantas P. jo atsiprašė, atlygino jam žalą, nupirko vaistus. Jis civilinio ieškinio nereiškė, pretenzijų neturėjo. Kad su nukentėjusiuoju susitaikė, jo atsiprašė, patvirtino ir kaltinamasis teisiamajame posėdyje.

Įvertinus ankstesnius teistumus, skirta laisvės atėmimo bausmė

Rimanto P. gailėjimasis ir atsiprašymas buvo pripažinta atsakomybę lengvinančia aplinkybe. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Nors šeduvis dėjo dideles pastangas išvengti griežtos bausmės, teismas įvertino tai, kad jis yra teistas net 7 kartus, teistumas neišnykęs, nedirbantis. Jis nusikalstamą veiką padarė, būdamas recidyvistas, teistas už smurtinius nusikaltimus, kas rodo jo pavojingumą visuomenei. Kadangi anksčiau skirtos su laisvės atėmimu nesusijusios bausmės teigiamos įtakos nepadarė, teismas nusprendė, kad bausmės tikslai bus pasiekti, paskyrus kaltinamajam terminuotą laisvės atėmimo bausmę. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Daiva Šabanskienė 2021 m. gruodžio 10 d. nuosprendžiu Rimantui Poškui skyrė laisvės atėmimą 4 mėnesiams. Nuosprendis nėra įsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
24
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts