Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vaitiekūnų kaime – kryžiaus jubiliejaus šventė

Avatar

Paskelbta

data

Vaitiekūnų gyvenvietė turi ne tik gražų gamtovaizdį, bet ir savitą, turtingą, įdomią istoriją. Ją liudija ir kaimo centre, buvusio senkapio vietoje, iškilęs kryžius – vietos žmonių atminties, tikėjimo ir vilties, kad jis apsaugos nuo visokių negandų, simbolis. Rugsėjo 13-ąją paminėtas šio sakralinio paminklo 20 metų jubiliejus.

Tądien dabartiniai ir jau kitur gyvenantys vaitiekūniečiai, jų svečiai rinkosi į Grinkiškio Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčią. Kunigas Donatas Grigalius čia aukojo šv. Mišias už Vaitiekūnų kaimo gyventojus ir Anapilin išėjusius žmones.

Po bendros maldos gražus susirinkusiųjų būrelis sugrįžo į kaimą, prie savo jubiliejaus sulaukusio kryžiaus. Iniciatyvos pastatyti šį kryžių prieš du dešimtmečius ėmėsi Malvina Rocienė, lėšų aukojo gyventojai, padėjo žemės ūkio bendrovė „Spindulys“ (tuometinis vadovas – Adolfas Šniauka). Kryžių padarė tautodailininkas Edvardas Bielokopitovas.

Parapijos kunigas pasveikino visus šventės dalyvius, palinkėjo sveikatos, stiprybės, pasidalijo mintimis apie tikėjimą, kuris telkia bendruomenę geriems darbams ir suteikia gyvenimui prasmę, pastiprinimą. Jo pakviesti susirinkusieji sugiedojo giesmes „Kur augai tu, šventasis kryžiaus medi“ ir „Ko rūpintojėlis sielvarte parimęs“.

Kultūros specialistė Lina Lydikaitienė priminė šio pastatyto kryžiaus istoriją, padėkojo visiems, prisidėjusiems prie šventės, organizuotos jo sukakties proga, o Pašušvio kultūros specialistė Rima Juozaitienė paskaitė Malvinos Rocienės ir Lidijos Kubilienės sukurtų, renginio nuotaiką atspindinčių, eilių.

Po kryžiaus pagarbinimo ceremonijos dalyviai rinkosi į Vaitiekūnų bendruomenės namus, kur šiltai pabendravo, papietavo ir klausėsi Grinkiškio meno kolektyvo „Sarva“ (vadovė – Virginija Šepronienė) atliekamų dainų.

Vaitiekūnų kultūros specialistės informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

„Auksinė krivūlė“ – ne už rajono pasiekimus

Avatar

Paskelbta

data

Vietos savivaldos dienos išvakarėse Vilniuje Lietuvos savivaldybių asociacija tradiciškai suorganizavo savivaldos apdovanojimus „Auksinė krivūlė“. Šį kartą  apdovanojimas po ilgos pertraukos pasisekė ir Radviliškio rajoną, jo į Vilnių atsiimti vyko meras Antanas Čepononis su Moterimi Saule – administracijos direktore Jolanta Margaitiene.

Ar „Auksinė krivūlė“ buvo išmaldauta?

Ne paslaptis, kad konservatoriams valdant Radviliškio rajoną, jis pagal gyventojų atlyginimų dydį bei gyventojų skaičiaus mažėjimą sparčiai grimzta į dugną. Gal todėl ir savivaldybių asociacijos apdovanojimas „Auksinė krivūlė“ jau aštuonerius metus aplenkdavo Radviliškio rajoną. O ir už kokius pasiekimus galima teikti apdovanojimą, kai  Radviliškio rajono savivaldybės ypatingi nuopelnai būtų nebent dažnas valdininkų lankymasis teisme, nebaigtos brangios statybos, mažiausi medikų ir mokytojų atlyginimai regione bei visoje Lietuvos žiniasklaidoje skambantys skandalai apie Viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimus.

Tačiau merui A. Čepononiui  susiruošus   dalyvauti Seimo rinkimuose, situacija pasikeitė – Radviliškio rajonui „Auksinė krivūlė“ įteikta už glaudų savivaldos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą.

Dėl tokios  nominacijos kyla šiokių tokių abejonių – ar tik ne tos krivūlės rajono meras  spalio 5 dieną vyko į Vilnių maldauti? Juk reikia pasirodyti – štai dar netapęs Seimo nariu auksinius daiktus į rajoną parveža, o kai taps, tai jau visus auksu apipils ir iš visų jėgų dirbs, kad  tik „rajonui būtų geriau“.

Rajono ir kariuomenės bendradarbiavimas susiklostęs istoriškai

Dar kyla klausimas, ar  yra koks  bent koks Radviliškio rajono savivaldybės nuopelnas dėl to, kad  rajonas apsuptas Lietuvos kariuomenės padalinių? Rajone nuo seno yra dislokuoti Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Arsenalas, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas, Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, Krašto apsaugos savanoriai. Tiesa, dar Radviliškio rajone planavo įsikurti Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas, tačiau savo dislokacijos vieta batalionas pasirinko Šilalės miestelį.

„Glaudus bendradarbiavimas“ – stovėjimas šalia kariškių?

Na, o pastaruoju metu „labai glaudų“ bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene rajono meras A. Čepononis ir administracijos direktorė J. Margaitienė pademonstruoja  pastovėdamas šalia kariškių per iškilmingą  priesaikos ceremoniją,  vykstančią Radviliškio miesto aikštėje. Meras ir direktorė  paprastai stovi šalia aukšto rango kariškių, vadinasi, „glaudžiai bendradarbiauja“?

Ateities vizija – apdovanojimai už realius darbus

Belieka tikėtis, jog ateityje, galbūt rajoną valdant naujam merui, „Auksinės krivūlės“ Radviliškio rajonui bus teikiamos ne „pritempiant“ nuopelnus už  bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene, o už realius pasiekimus. Pavyzdžiui, už atsakingą požiūrį į efektyvų finansų valdymą, kaip  Varėnos rajono savivaldybei ar  už smulkaus ir vidutinio verslo skatinimą, kaip Plungės rajono savivaldybei.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Replika Invaziniai kurmiai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškį pamėgo invazinis Sosnovskio barštis. „Paplentės“ soduose karaliauja invaziniai šliužai, tačiau tuo invazinės bėdos nesibaigė.

Miško gatvėje pastebėtas ir invazinis kurmis. Ieškodamas patelės poravimuisi, jis perkniso kelkraštį, įgriaudamas trinkeles. Kalbama, jog panaudos savo būsto įrengimui. Bet ir tai juokas, pasakojama, kad kai kuriose Lietuvos savivaldybėse esama ir invazinių merų. Kai pagalvoji – siaubas.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019