Baisogalai – 480 metų

Audringai ir karštai, skambiai ir emocingai praūžė Baisogalos miestelio 480-ies metų jubiliejus. Jubiliejaus metu vyko išties daug renginių: pradedant šventės atidarymu, kurį lydėjo motociklų garsai, patrankos šūviai ir floristiniai skėčiai, A. S. Každailio heraldikos parodos atidarymas,  J. Šarausko gatvės lentelės atidengimo ceremonija.
Pasididžiavimo knygoje“ – nusipelnę baisogaliai
Šiemet  „Pasididžiavimo knygoje“ įrašyti trijų baisogalių ir vienos įmonės vardai. Pirmoji nominantė – Baisogalos seniūnijos aplinkos specialistė Augė Marcinkevičienė. Įvairios miestelio gražinimo iniciatyvos: meldų skulptūros, bendruomenių kilimai, floristinės suknelės bei gėlių skėčiai buvo sukurti A. Marcinkevičienės dėka. Ant jos pečių gula kapinių, vejų bei gėlynų priežiūra.
Antroji nominantė – Baisogalos gimnazijos mokytoja metodininkė, Baisogalos kultūros centro meno vadovė Jūratė Kačiukevičienė. J. Kačiukevičienė jau 31 metus moko šokti baisogalius, su savo  ugdytiniais 16 metų dalyvauja šalies dainų šventėse,  buvo keturių dainų švenčių baletmeisterio asistente. Nominantės vadovaujamai Baisogalos gimnazijos jaunimo šokių grupei suteikta trečioji kategorija, kultūros centro šokėjų grupei „Žolynėlis“ – antroji kategorija.
Trečiasis nominantas į  „Pasididžiavimo knygą“ – buvęs policijos pareigūnas Kazimieras Danilevičius. Šiuo metu K. Danilevičius aktyviai dalyvauja saviveiklinėje veikloje: vaidina Baisogalos mėgėjų teatre, kuria klausimus žaidimui „Protų mūšis“, kurį ir veda.Šventėje buvo nominuota ir garbės organizacija – šis titulas atiteko UAB „Granulita“.

Įteiktos atminimo dovanos, skambėjo sveikinimai

Šventės proga atminimo dovanos buvo įteiktos baisogaliui, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui Arvydui Stanislovui Každailiui, Baisogalos seniūnijai bei  trims Baisogalą garsinantiems fotografams: A. Žaromskiui, S. Mikučiui, K. B. Stroliui ir A. Jurkėnui.
Šventėje taip pat apdovanoti gražiausių sodybų šeimininkai, pasveikinti Antanai ir Antaninos.

Šventėje – koncertų ir renginių gausa

Miestelio 480 – ojo gimtadienio proga, baisogaliai galėjo apsilankyti daugybėje  įvairaus stiliaus koncertų, kuriuos vainikavo tradicinis folkloro sambūris  „Nemirštanti tautos gaida“.
Baisogalos Garbės pilietė, bendruomenės „Imantai“ tarybos narė Regina Vaitkevičienė visas tris dienas vedė ekskursijas „Baisogalos dvaras – parkas –malūnas ir Baisogalos švč. Trejybės bažnyčia“. Per 80 baisogalių ir svečių net iš Škotijos turėjo galimybę sužinoti įdomiausius faktus iš Baisogalos istorijos ir sužinoti apie asmenybes, kurių veikla nulėmė Baisogalos klestėjimą.
Baisogaliai sulaukė daug svečių, kurie sveikindami juos su gražiu jubiliejumi išsakė daug gražių palinkėjimų bei mėgavosi renginiais.
Šventėje dalyvavo daug garbių svečių, taip pat  Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai  V.Aleknienė ir G.Lipnevičius.
„Dar kartą sveikiname visus miestelio gyventojus, o taip pat visus, nominuotus Baisogalos Garbės piliečio vardui, bei Baisogalą garsinančius fotografus: Arvydą Žaromskį, Sigitą Mikutį, Kazį Strolį ir Algirdą Jurkėną. Mane, kaip „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovą, labai nudžiugino, kad į „Pasididžiavimo knygą“ įrašyta ir labai daug miestelio bendruomenei padedanti bendrovė  „Granulita“, kurios direktorius Girmantas Praninskas, o gamybos vadovas – Rimantas Jablonskis. Ačiū seniūnei Renatai Masiulienei, Romui Kalvaičiui bei visiems baisogaliečiams už šiltą priėmimą. “,- sakė Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys G. Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
15
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts