Vaikų su negalia vasaros stovykla „Vasaros spalvos“

Gražinos pagrindinėje mokykloje rugpjūčio 23–27 d. vyko vaikų su negalia vasaros stovykla „Vasaros spalvos“. Stovyklą organizavo mokyklos Dienos centro „Meleta“, kuris užtikrina vaikų su negalia užimtumą po pamokų, darbuotojai ir specialiųjų-lavinamųjų klasių pedagogai. Stovykloje dalyvavo Dienos centro „Meleta“ lankytojai ir Gražinos pagrindinės mokyklos specialiųjų-lavinamųjų klasių mokiniai.

Pirmąją stovyklos dieną vaikai dalyvavo meno terapijoje. Diena prasidėjo pokalbiu apie meną, jo reikšmę žmogui, veiklų pristatymu. Stovyklos dalyviai bendravo su tautodailininkais J. Kurmanskiene ir D. Kurmanskiu, susipažino su dekoravimo technika. Vaikai dalyvavo praktinėse veiklose „Puodelio dekoravimas“ ir „Paveikslų kūrimas su smėliu“. Veiklų rezultatai vaikams suteikė daug teigiamų emocijų. Jie labai džiaugėsi savo darbeliais.

Antrosios stovyklos dienos „Muzikos garsai“ veiklos vyko Radviliškio kultūros centre. Čia stovyklos dalyviai susitiko su meno vadovais: E. Verpetinsku, G. Verdingu. Vaikai dalyvavo šokio, dainavimo veiklose. G. Verdingas mokinius įtraukė į aktyvią muzikinę veiklą, kurios metu jie šoko ir dainavo. Tai buvo linksma ir emocijų kupina veikla. Šokių vadovas E. Verpetinskas pakvietė vaikus į kelionę po pasaulį, kurios metu jie susipažino su įvairių kraštų šokiais, bandė juos šokti.

Trečioji stovyklos diena – tai kino diena. Vaikai vyko į Šiaulių kino teatrą, žiūrėjo filmą „Sapnų kūrėjai“. Filmas nepaliko abejingų: vieni buvo susimąstę, kiti juokėsi iš linksmų scenų. Filmo siužetas kiekvienam vaikui buvo artimas, nes skirtingose situacijose jie atrado ir atpažino save.

Ketvirtąją stovyklos dieną vaikai keliavo į eksperimentų šalį. Veiklos vyko mokyklos laboratorijoje. Mokytoja V. Andriušaitienė mokė vaikus gaminti varškę ir muilo burbulus.

Varškės gaminimas sulaukė didelio vaikų susidomėjimo, o muilo burbulų gamyba suteikė daug teigiamų emocijų. Vaikams buvo įdomu stebėti varškės gaminimo procesą. Paskui jie varškę suvalgė. Po to mokiniai darė muilo burbulus. Kelionę po eksperimentų šalį vainikavo įspūdingi žaidimai su muilo burbulais. Laboratorija skambėjo nuo vaikų juoko. Kiekvieną dieną vykdavo dienos veiklų refleksija. Stovyklos dalyviai dienos įspūdžius perteikdavo piešdami lauke ant plėvelės ir pokalbių metu.

Stovyklos „Vasaros spalvos“ uždarymas vyko prie Klaipėdos esančiame dinozaurų parke. Vaikams pramogų netrūko: nuo riaumojančių dinozaurų, 5D kino, veidrodžių labirintų iki išskirtinių atrakcionų. Tuo vaikų džiaugsmas nesibaigė. Stovyklautojai vyko į Palangą, kur pasisveikino su jūra. Vaikai pasidalino įspūdžiais bei norais, kad ir kitąmet tęstųsi ši graži stovyklos tradicija.

Gražinos pagrindinės mokyklos informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts