Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vertybė – ne žmogus, o pinigas

Avatar

Paskelbta

data

Skaitytojai rašo…

Baisus žodis karas. Ieškom, kas galėtų mus apginti. Karas žudo žmones.
O alkoholizmas, narkomanija? Jie palieka gyvą žmogų, bet be smegenų, degradavusį. Jis nebegali duoti naudos nei valstybei, nei visuomenei, nei šeimai. Prasigėręs žmogus žūsta ne vienas, žūsta jo šeima, vaikai, artimieji. Visi matom, girdim, kas darosi Lietuvoje. Žino ir visas pasaulis, kiek lietuvis geria ir kokios to pasekmės. Kažkodėl nei konservatoriai, nei socialdemokratai neieškojo būdų, kaip sustabdyti tą nelaimę. Už viso to slypi dideli pinigai, o žmogus pas mus ne vertybė –PINIGAS. Taip.

Šiuo metu valstiečiai ryžtingai stojo į kovą su alkoholizmu. Sukilo juodosios jėgos, ėmė priešintis. Televizijos ekranuose „ponai“ priešinasi. Mes bankrutuosim, jeigu nebus leidžiama parduotuvėse prekiauti alkoholiu. Bankrotuokit, ir kuo greičiau, tuo geriau! Jeigu jūs sugebate gyventi tik iš alkoholiko drebančių rankų gauto pinigėlio, atimto iš verkiančios žmonos ir jūsų dėka pasmerkto vaiko. BANKROTUOKIT!
Dabartinė valdžia, atseit, žlugdo smulkų verslą. Ar svarbiau žmogus, ar jūsų juodas verslas?
Atsiras kontrabanda. Neatsiras, jeigu to nenorės valdžia. Užteks vieną tokį veikėją nutverti, skirti baudą, kad visą gyvenimą tektų mokėti. Neišsimokėsi, tam yra antstoliai. Liksi nuogas, basas ir tada suprasi, kad lengvai uždirbtas pinigas į kaupą neina. Lengvai ateina ir lengvai išeina. Kiti bijos, nes baudelėmis, pabarimais jų  neįveiksi. Reikia mušti per kišenę, užmiršim ir tą žodį  „kontrabanda“.
Pamenu dar Smetonos laikus. Šeduvoje buvo virš 30 parduotuvių ir nei vienoje nebuvo alkoholio. Buvo traktyrius ir monopolis. Reikėjo – nusipirko alkoholio, bet ne kaip dabar – bambaliai už eurą, tik gerk ir norėk, kaina prieinama.

Gyveno žmogus, šventė šventes, vestuves, krikštynas su miežiniu alučiu. Apie kontrabandą niekas nekalbėjo, bent kiek aš pamenu. Dar tiek negėrė ir okupacijos metais. Varė į darbą ir pašalpų niekas nemokėjo, tik atlyginimą. Labai senoje dainoje sakoma:

„Tegul geria pragaria,
Velniai ir šėtonai,
Tik ne mūsų žmonės, ne lietuviai
Ir ne mūsų broliai.“

Ačiū ponui Ramūnui Karbauskiui, Aurelijui Verygai ir vyriausybei. Gelbėkit Lietuvą, jeigu dar ne per vėlu. Jei taip būtų buvę po Baltijos kelio, Lietuva šiandien žydėtų.

Emilija Brajinskienė

1 Comment

1 Comment

  1. Avatar

    Jonas

    2017 sausio 12 at 9:23

    zmones visais laikais gere ir pries Smetona,ir jo valdymo laikais.Ponai dvarus pragerdavo,bojorai titulus.Tik visa tai buvo seniai ir viskas kas negrazu pasimirso.Ir dabar geria tiek pat gal net maziau.Gal zmones jau pamirso draudimus alchoholiui-tai buvo; bobusiu; laikai ir nepadejo niekas juk, ir baude ,ir sodino.
    Sendien visi zinom kas geria ir net is kur pasalpu gauna

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Bendruomenės popietėje – apie padidėjusias pensijas, šventes, mediciną, savaitraščio pokyčius

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 20 d. „Radviliškio krašto bendruomenės“ popietėje bendruomenės nariai su pirmininku bei Tarybos nariu Gediminu Lipnevičiumi aptarė rajono problemas, savaitraščio „Radviliškio kraštas“ turinį.

Savaitraštis – bendruomenių rėmėjas

„Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ – bendruomenių rėmėjas, be jo būtų daug sunkiau bendrauti, bendruomenių nariai nesužinotų jiems aktualios informacijos. Buvo skaitytojų pasiūlymas bei pageidavimas į vidurinį laikraščio lanką įdėti televizijos savaitės programą, kurią būtų galima išimti ir pasidėti. Taip pat buvo prašymas įdėti daugiau televizijos programų – TV1 bei TV8. Jeigu bus galimybė, šias programas patalpinsime laikraštyje“,- sakė G. Lipnevičius. Nors kitų bendruomenės narių nuomone, televizijos programų laikraštyje pakanka. Pasak G. Lipnevičiaus, savaitraštis buvo kuriamas klausantis skaitytojų nuomonės. Skaitytojų pageidavimu savaitraštyje bus patalpinami ir savaitės kultūriniai renginiai. Daugelis norėtų, kad savaitraštyje būtų informuojama, kas mirė, tačiau pagal asmens duomenų apsaugos įstatymą tai padaryti nėra galimybės.
„Kai kurie rajono gyventojai sako, kad savaitraštyje aprašomos vien mero, partijų daromos blogybės. Iš tikro būna tik 3-4 kandesni straipsniai, o kituose puslapiuose – pozityvi informacija“,- sakė savaitraščio
leidėjas. Savaitraščio leidėjas G. Lipnevičius bendruomenės nariams pristatė naujieną – nemokamų skelbimų kuponą: „Įdomiausia naujiena – nemokamų skelbimų kuponas. Jis jau yra naujausiame savaitraštyje,
tačiau dar bus tobulinamas. Su šiuo kuponu į savaitraštį galėsite įdėti nemokamus asmeninius pardavimų, pirkimų, nuomos skelbimus, užuojautas, padėkas. Šį kuponą iškirpus iš laikraščio reikėtų atnešti į
redakciją arba galima įmesti į pašto dėžutę, esančią ant redakcijos pastato, ant kurios užrašyta „Paramos centras“. Taip pat kuponus redakcijai galima perduoti per kaimo parduotuvių pardavėjus ar savaitraščio
platintojus. Taip pat G. Lipnevičius paragino kuriančius bendruomenių narius siųsti į savaitraštį savo kūrybą, pastebėjimus, pamąstymus – viskas bus išspausdinta savaitraštyje „Radviliškio kraštas“.

Kita popietė – skirta draugams

Bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius pristatė kitos popietės temą: „Į kitą „Kavos popietę“ atvyks Baisogalos „Sidabro gijos“ nariai – apie 10-15 žmonių, kurie turi naują vadovę Ziną Terebeizienę.
Popietės tema – „Susitikimas su draugais“. Mūsų bendruomenės auksarankės išvirs cepelinų, kuriais visi vaišinsimės. Cepelinai bus išvirti iš bendruomenės narių surinktų lėšų aukų dėžutėje. Pasidalinsime mintimis, sužinosime, kaip gyvena baisogaliai. Žinau, kad jie organizuos Poezijos šventę vasario pabaigoje, į kurią galbūt pakvies ir mus. Popietėje visi pasišnekučiuosime, išsakysime mintis, problemas.
Gal bendruomenės aktoriai mums suvaidins spektakliuką“.
Popietės dalyviai teiravosi, kodėl „Kavos popietės“ vyksta ne 13 val., kaip anksčiau, o 12 valandą.
„Kai pas mus atvykdavo žymūs politikai, aktoriai ar medikai, buvo dirbančių žmonių prašymas pakeisti
laiką, kad jie galėtų ateiti susitikti su popietės svečiais – popietės laikas buvo suderintas su pietų pertrauka“,- atsakė bendruomenės pirmininkas.

Bendruomenės šventė vyks kovo mėnesį
Bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius informavo popietės dalyvius apie „Radviliškio krašto bendruomenės“ ketverių metų gimtadienio datos pakeitimą: „Bendruomenės šventė iš vasario mėnesio perkeliama į kovo 21 dieną. Į šventę kviečiame ne tik Radviliškio miesto, bet ir viso rajono gyventojus. Kaip visada, šventė bus dviejų dalių“.

Norima didinti mokestį už atliekas

Popietėje buvo aptartas viso rajono gyventojams svarbus klausimas – rinkliavos už atliekas didėjimas.
„Rajono savivaldybėje buvo svarstymas dėl atliekų tvarkymo mokesčio, kurį norima padidinti apie 50 procentų. To dalyko nepalaikysiu, tegul Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC) ieško resursų.
ŠRATC sugalvojo pasididinti algas, pirkti naują mašiną, statyti fabriką už milijoną eurų – žodžiu, už mokesčių mokėtojų pinigus nori šiltai gyventi. Rinkliava už atliekas gali didėti keliais procentais dėl vartų mokesčio, bet ne taip drastiškai“,- sakė savivaldybės Tarybos narys G. Lipnevičius.
Popietės dalyviai samprotavo, kad galbūt mokestis už atliekas mažėtų, jeigu jos būtų rūšiuojamos:
„Gyvenantys privačiuose namuose atliekas rūšiuoja, o daugiabučių gyventojai nerūšiuoja, iš ten pilamos į vieną mašiną ir tiek“.

Aptartos medicinos įstaigų paslaugos

Popietėje aptarta ir visiems rajono gyventojams, ypač pagyvenusiems, aktuali medicinos paslaugų kokybė. Popietės dalyviai pastebėjo, kad Radviliškio poliklinikoje gydytojai ligonius priima talonuose nurodytu
laiku, eilių koridoriuose kaip ir nebeliko. Tačiau buvo nusiskundimų, kad sunku patekti pas gydytojus traumatologus, ilgai reikia laukti talono pas endokrinologą.
Bendruomenės nariai pastebėjo, kad privačioje klinikoje greičiau galima patekti pas gydytoją nei Radviliškio poliklinikoje.Ateityje bendruomenės naria i į popietę norėtų pakviesti nervų ligų gydytoją.

Orai šyla – šildymo sąskaitos kaip didelės, taip didelės

Popietėje buvo aptartos gaunamos didelės sąskaitos už šildymą. Nors lauke 3-5 laipsniai šilumos, tačiau sąskaitos už šildymą nemažėja.
„Sąskaitos už šildymą didėjo 20 eurų, palyginus su praėjusiu mėnesiu, nors šalčių nebuvo. Sulaukiau nemažai Radviliškio krašto gyventojų skundų dėl padidėjusių sąskaitų už šildymą. Išties keista.
Oras ženkliai šiltesnis negu pernai, šilumos kaina beveik nesikeitė, o sumos sąskaitose nemažėja. Prašau visų gyventojų pasidalinti savo pastebėjimais bei sąskaitomis už šildymą, kad galėčiau kreiptis į atsakingus asmenis, aiškindamasis priežastis. Praeitų ir šių metų sąskaitų kopijas siųskite mano tarnybiniu Tarybos nario el. paštu: Gediminas. Lipnevicius@Radviliskis.lt. Konfidencialumą garantuoju. Gyventojai turi būti aktyvūs, ir jeigu jiems bute per šilta, mano patarimas – dėl šilumos reguliavimo kreiptis į savo
namo pirmininką arba į „Radviliškio būstą“. Praverti langai tik didina sąskaitas už šildymą. Beje, „Radviliškio būsto“ darbuotojai sakė, kad tik keli namai kreipėsi dėl šilumos sumažinimo“,- sakė G. Lipnevičius.

Gera žinia – padidėjo pensijos

Į popietę susirinkę senjorai pasidžiaugė padidėjusiomis pensijomis – jos padidėjo nuo 15 iki 40 eurų.
„Pensijų padidėjimas gan ženklus – daugiau nei 15 procentų. Džiaugiuosi, kad jau trečią kartą didėjo pensijos – valdant konservatoriams jos buvo mažinamos, nes neva nebuvo iš ko mokėti. Nors tuo pat metu Lietuva skolinosi už 10 proc. metinių palūkanų, kai Latvija ir Estija – vos už 3 proc. Tokiu būdu buvo bereikalingai išmokėta apie 2 milijardus eurų palūkanų. Ši valdžia bent jau didina pensijas, o ne nuima. Visos televizijos akcentavo, kad pensijas valdantieji kelia tik 3 eurais, iš tikro jos buvo padidintos maždaug 30 eurų nuo valdžios ir trim eurais nuo prezidento G. Nausėdos. Tokia netiksli informacija televizijose buvo eskaluojama todėl, kad ji nepalanki konservatorių partijai“,- sakė bendruomenės pirmininkas.

Išsekus visiems klausimams bei mintims, bendruomenės nariai dar pabendravo tarpusavyje ir susitarė susitikti kitą pirmadienį, sausio 27 d., įvyks „Draugų popietė“, kurioje bus skanaujama cepelinų.

„Radviliškio krašto informacija“

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija kviečia

Avatar

Paskelbta

data

2020 m. sausio 29 d. 10 val. Radviliškio rajono policijos komisariato aktų salėje (2 aukšte) vyks ataskaitinis susirinkimas visuomenei, aptariant 2019 metų rezultatus, veiklos tendencijas ir kryptis 2020 metams. Maloniai kviečiame dalyvauti.

Radviliškio policijos komisariatas

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019