Respublikinėje Šiaulių ligoninėje atnaujinta pacientų lankymo tvarka

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje atšaukta ekstremalioji situacija dėl COVID-19 ligos sukeltos pandemijos, tačiau gydymo įstaigos ir toliau turi užtikrinti viruso plitimo valdymą ir prevenciją.  Atsižvelgiant į šiuos aspektus Respublikinėje Šiaulių ligoninėje nuo gegužės 10 d. keičiasi pacientų lankymo tvarka. 

Pacientų lankymo registracija:

  • lankytojų lankymo laiko registracija vykdoma darbo dienomis nuo 9.00 val. iki 15.00 val. skambinat centro / skyriaus poste dirbantiems slaugytojams / akušeriams;
  • terapinio ir chirurginio profilio skyriuose darbo dienomis nuo 17.00 val. iki 19.00 val., poilsio (švenčių) dienomis nuo 10.00 val. iki 12.00 val. ir nuo 17.00 val. iki 19.00 val.;
  • reanimacijos intensyvios terapijos skyriuose kasdien nuo 15.00 val. iki 16.00 val.;
  • paciento lankymo trukmė – 15 minučių.

Pacientų lankymo organizavimas

➡ Lankymas organizuojamas taip, kad palatoje vienu metu būtų lankomas ne daugiau kaip vienas pacientas. Jeigu lankytojai su pacientu yra vieno šeimos ūkio, vienu lankymo metu vienvietėje palatoje ar kai palatoje yra tik vienas pacientas, gali būti ne daugiau kaip 2 vieno šeimos ūkiui priklausantys lankytojai. Būnant daugiavietėje palatoje lankytojui privaloma užtikrinti ne mažiau kaip 2 metrų atstumą nuo kito palatoje esančio paciento. 

➡ Terminalinės būklės pacientus stacionaro skyriuose ir reanimacijos intensyviosios terapijos skyriuose, įskaitant COVID-19 liga sergančius pacientus leidžiama lankyti su gydančio ar budinčio gydytojo leidimu, neatsižvelgiant į lankymo valandas, ne ilgiau kaip 30 minučių (išskyrus COVID-19 ar kita oro lašeliniu keliu plintančia infekcine liga sergantį pacientą, kurio lankymas leidžiamas ne ilgiau kaip 15 min.).

➡ Įeiti į ligoninės patalpas leidžiama lankytojui su kvėpavimo asmens apsaugos priemonėmis. Svarbu kaukę dėvėti tinkamai. Ligoninė rūbinėje ar patikros punkte lankytojams medicinines kaukes pakeisti Ligoninės medicininėmis kaukėmis, o savo asmeninę kaukę – pašalinti. 

➡ Kiekvienam lankytojui patikros punkte ar centre / skyriuje pamatuojama kūno temperatūra. Nesutikę pasimatuoti kūno temperatūros lankytojai į Ligoninę neįleidžiami. Jei lankytojo kūno temperatūra lygi ar viršija 37,3 ℃ ribą, lankytojai į ligoninę neįleidžiami.

Kiti organizaciniai aspektai:

  • rūbininkas ar paskirtas atsakingas asmuo kiekvienam lankytojui rūbinėje, patikros punkte ar centre / skyriuje pamatuoja kūno temperatūrą, gautą rezultatą parodo lankytojui. Karščiavimo atveju temperatūra tikrinama pakartotinai 3 kartus su ne mažiau kaip 30 s pertrauka;
  • lankytojai gali lankyti pacientus lankymo registre nustatytu laiku;
  • lankytojas, pavėlavęs atvykti laiku, privalo registruotis kitą dieną, išskyrus atvejus, kai yra laisvas lankymui laikas;
  • palatoje tarp lankytojų vizitų turi būti daroma ne mažesnė nei 10 min. pertrauka, išskyrus šiltojo sezono metu nuolatos per atvirą langą galimas vėdinti palatas. Tokiu atveju vėdinimas vykdomas ne trumpiau kaip 5 min.;
  • lankymo metu reikalaujama laikytis tarpusavio atstumo. Nerekomenduojama būti vienas prie kito arčiau 1 metro; jeigu reikia 1 metro atstumu – ne ilgiau kaip 5 min., 2 metrų – ne ilgiau kaip 15 min., draudžiama pacientą apsikabinti, bučiuoti.
  • nerekomenduojama liestis prie palatoje esančių medicinos priemonių; prieš liečiantis prie daiktų, baldų prieš tai 10–15 sekundžių dezinfekuoti rankas antiseptiku.

Siuntų pacientams priėmimas

➡ Negalintiems atvykti lankymui skirtu laiku yra sudarytos sąlygos perduoti Ligoninės pacientams skirtus siuntinius gydančio/budinčio gydytojo ar palatos slaugytojos leidimu.

➡ Priimami tik būtiniausi siuntiniai: vaistiniai preparatai, higienos priemonės. Greitai gendantį, išfasuotą didelėse talpose, neturintį mitybinės vertės maistą perduoti nerekomenduojama.

➡ Siuntiniai priimami Ligoninės ir jos padalinių rūbinėse ar patikros punktuose (išskyrus II terapijos korpusą) nuo 8.00 iki 19.00 val.

➡ Siuntiniai priimami tik iš artimųjų, neturinčių ūmių kvėpavimo takų infekcijų simptomų (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas).

Respublikinės Šiaulių ligoninės informacija

Total
5
Dalinasi
Related Posts