Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vaikai – pilnateisiai miesto gyventojai

Avatar

Paskelbta

data

,,Vaikai ir miestas“ – toks pokalbis su vaikais įvyko Šiaulių dienos centre ,,Tarp savų“. Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistės jaunuosius šiauliečius aplankė šventės proga – Šiauliai rugsėjį švenčia gimtadienį, taigi pasidalinti šventinėmis nuotaikomis ir pakalbėti apie vaikų teises ir pareigas buvo puiki proga.

Pokalbis su vaikais prasidėjo viktorina apie Šiaulius: kuriais metais Šiauliai pirmą kartą paminėti istoriniuose metraščiuose, kiek žmonių šiuo metu gyvena mieste, kokias žymias Šiaulių miesto vietas žino vaikai.

,,Išradingumo ir žinių mažiesiems šiauliečiams netrūksta. Štai, kaip prisiminti pirmąją Šiaulių paminėjimo datą vaikai gerai žino. 1236 metai – būtent šiuos metus laikome Šiaulių, kaip miesto įkūrimo data. Sudėjus visus skaičius iš eilės, lengva prisiminti. Ir gražiausias Šiaulių vietas vaikai žino, mane nudžiugino, kad jie lanko muziejus, parodas ir iš ten parsineša daug įspūdžių“, –  mažųjų šiauliečių istorijos žiniomis džiaugėsi VTAS vyr. specialistė Rasa Ambložiejienė.

Pokalbiui apie Šiaulius vaikai turėjo ir savo idėjų.

,,Šiauliuose gyvena vaikai ir senukai, sportininkai ir gyvūnų mylėtojai, daugybę darbų dirba vyrai ir moterys, čia gyvena keliolikos tautybių žmonės ir visi jie turi teisę būti gerbiami, visos miesto viešosios erdvės skirtos Šiaulių gyventojams. Mes, vaikai, taip pat gyvename Šiauliuose ir turime teisę lankyti kino teatrus, koncertus, parodas, muziejus, dienos centrus. Tačiau visada žinome pareigas, kad gatvėje turime elgtis saugiai, klausyti vyresniųjų – mamų, tėčių, mokytojų, vadovų – laikytis tvarkos, saugoti gamtą, laikytis švaros, drausmingai elgtis“, –  apie savo teises ir pareigas mąstė dienos centro lankytojai.

,,Mūsų teisė yra džiaugtis miesto renginiais, o pareiga – prisidėti prie miesto švaros, puoselėjimo ir ateities. Mes, vaikai, esame miesto ateitis ir man patinka, kai mums tai nuolat sako. Tuomet aš jaučiuosi svarbus“, –  švente džiaugėsi mažiausias dienos centro lankytojas.

Šventėje iš spalvoto popieriaus kartu su VTAS specialistėmis vaikai gamino gėles, ant kurių surašė linkėjimus Šiaulių gimtadienio proga. Gėles papuošė geltonų skrendančių paukščių atvaizdais – paukštis reiškia laisvę ir grožį, o geltona spalva dominuoja Šiaulių simboliuose.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

VSAT kviečia rinktis pasieniečio įvadinio mokymo kursus

Avatar

Paskelbta

data

Nuo 2021 m. balandžio 15 d. VSAT Pasieniečių mokykloje bus organizuojami Pasieniečio įvadinio mokymo kursai. Turinčius aukštąjį universitetinį arba aukštąjį neuniversitetinį bei aukštesnįjį išsilavinimą ir nepriekaištingos reputacijos asmenis VSAT kviečia rinktis šiuos mokymo kursus ir per 15 savaičių tapti pasieniečiais.

Į Pasieniečių mokykloje Medininkuose, Vilniaus rajone, organizuojamus kursus priimti asmenys aprūpinami uniforma, nemokamai apgyvendinami bendrabutyje, gauna nustatyto dydžio stipendiją.

Išklausę teorinio mokymo kursą, atlikę praktinio mokymo programoje numatytas užduotis ir sėkmingai išlaikę egzaminus bei įskaitas, kursų dalyviai gaus įvadinio mokymo kursų baigimo pažymėjimus ir bus įdarbinami šiuose VSAT padaliniuose: Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus, Adutiškio, Švenčionių, Pavoverės, Lavoriškių, Kenos ir Padvarionių pasienio užkardose, Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio, Tribonių, Aleksandro Barausko ir Purvėnų pasienio užkardose, Pagėgių pasienio rinktinės Bardinų, Plaškių ir Neringos pasienio užkardose.

Norintiems mokytis šiuose kursuose ir gauti į juos siuntimus reikia iki 2021 m. kovo 8 d. pateikti prašymą ir kitus dokumentus el. paštu stok@vsat.vrm.lt

Pretenduojantys į vidaus tarnybą asmenys prieš gaudami siuntimą į įvadinio mokymo kursus turės pasitikrinti sveikatos būklę ir psichologinį tinkamumą vidaus tarnybai Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro Centrinėje medicinos ekspertizės komisijoje. Sveikatos patikrinimą reikia atlikti iki 2021 m. balandžio 3 d. Dėl COVID-19 infekcijos jis gali užtrukti maždaug mėnesį.

Išsamesnė informacija apie stojimo tvarką skelbiama VSAT Pasieniečių mokyklos svetainėje adresu

https://pasienietis.lrv.lt/lt/naujienos/kvieciame-i-pasieniecio-ivadinio-mokymo-kursus.

Kilus klausimams dėl prašymo ir kitų dokumentų pateikimo galima kreiptis tel. (8 707) 41 022 arba (8 46) 39 7841 bei el. paštu stok@vsat.vrm.lt

Dėl kursų mokymo turinio organizavimo ir logistikos klausimų galima kreiptis tel. (8 5) 219 8235 arba el. paštu anna.volcok@vsat.vrm.lt.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Tyruliuose bute rasta mirusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 26 d. 11.24 val. Radviliškio rajone, Tyruliuose, bute, rastas
moters, gim. 1951 m., lavonas be išorinių sužalojimų.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi