Vaikai – pilnateisiai miesto gyventojai

,,Vaikai ir miestas“ – toks pokalbis su vaikais įvyko Šiaulių dienos centre ,,Tarp savų“. Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistės jaunuosius šiauliečius aplankė šventės proga – Šiauliai rugsėjį švenčia gimtadienį, taigi pasidalinti šventinėmis nuotaikomis ir pakalbėti apie vaikų teises ir pareigas buvo puiki proga.

Pokalbis su vaikais prasidėjo viktorina apie Šiaulius: kuriais metais Šiauliai pirmą kartą paminėti istoriniuose metraščiuose, kiek žmonių šiuo metu gyvena mieste, kokias žymias Šiaulių miesto vietas žino vaikai.

,,Išradingumo ir žinių mažiesiems šiauliečiams netrūksta. Štai, kaip prisiminti pirmąją Šiaulių paminėjimo datą vaikai gerai žino. 1236 metai – būtent šiuos metus laikome Šiaulių, kaip miesto įkūrimo data. Sudėjus visus skaičius iš eilės, lengva prisiminti. Ir gražiausias Šiaulių vietas vaikai žino, mane nudžiugino, kad jie lanko muziejus, parodas ir iš ten parsineša daug įspūdžių“, –  mažųjų šiauliečių istorijos žiniomis džiaugėsi VTAS vyr. specialistė Rasa Ambložiejienė.

Pokalbiui apie Šiaulius vaikai turėjo ir savo idėjų.

,,Šiauliuose gyvena vaikai ir senukai, sportininkai ir gyvūnų mylėtojai, daugybę darbų dirba vyrai ir moterys, čia gyvena keliolikos tautybių žmonės ir visi jie turi teisę būti gerbiami, visos miesto viešosios erdvės skirtos Šiaulių gyventojams. Mes, vaikai, taip pat gyvename Šiauliuose ir turime teisę lankyti kino teatrus, koncertus, parodas, muziejus, dienos centrus. Tačiau visada žinome pareigas, kad gatvėje turime elgtis saugiai, klausyti vyresniųjų – mamų, tėčių, mokytojų, vadovų – laikytis tvarkos, saugoti gamtą, laikytis švaros, drausmingai elgtis“, –  apie savo teises ir pareigas mąstė dienos centro lankytojai.

,,Mūsų teisė yra džiaugtis miesto renginiais, o pareiga – prisidėti prie miesto švaros, puoselėjimo ir ateities. Mes, vaikai, esame miesto ateitis ir man patinka, kai mums tai nuolat sako. Tuomet aš jaučiuosi svarbus“, –  švente džiaugėsi mažiausias dienos centro lankytojas.

Šventėje iš spalvoto popieriaus kartu su VTAS specialistėmis vaikai gamino gėles, ant kurių surašė linkėjimus Šiaulių gimtadienio proga. Gėles papuošė geltonų skrendančių paukščių atvaizdais – paukštis reiškia laisvę ir grožį, o geltona spalva dominuoja Šiaulių simboliuose.

Total
1
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts