Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vagystėmis iš senjorų įtariamos romės stos prieš teismą

Avatar

Paskelbta

data

2019 m. vasario 28-oji buvo paskutinė dviejų romų tautybės moterų iš Marijampolės nusikalstamų veikų diena. Tą dieną dėl įtarimų vagystėmis iš senjorų gyvenamųjų patalpų įvairiose Lietuvos vietose jos buvo sulaikytos Kauno apskrities policijos pareigūnų ir teismas sankcionavo jų suėmimą.

Baudžiamąjį persekiojimą dėl jų nusikalstamų veikų vykdė ne tik  Kauno, bet ir Vilniaus, Tauragės bei Šiaulių  apskrities policijos pareigūnai. Dėl vagysčių Kauno apskrityje šios dvi giminaitės jau nuteistos. 50-ties metų moteriai skirta keturi su  puse, jos 55 metų bendrininkei – penkeri su puse metų nelaisvės. Jos abi šiuo metu yra Panevėžio pataisos namuose ir laukia teismo už Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje padarytas vagystes

Nuo 2018 metų gruodžio į  Šiaulių apskrities policijos komisariatą ėmė plaukti garbaus amžiaus žmonių pareiškimai dėl juos apvogusių elektros tinklų arba SODR-os darbuotojų. Paaiškėjo, kad žmones apvaginėja dvi minėtų įstaigų darbuotojomis apsimetusios moterys, kurioms duris atveria patys nukentėjusieji, patikėję jų pasakojimais  apie grąžinamas permokas už suvartotą elektros energiją ar pažadus apie iš SODR-os priklausančias lengvatas.

Štai pas 82 metų Pakruojo rajono gyventoją atvykusios dvi nepažįstamos moterys, prisistačiusios SODR-os  darbuotojomis, pažadėjo nemokamai aprūpinti malkomis. Kol viena tikrino dokumentus ir kažką rašė, kita sugebėjo pašniukštinėti po namus. Joms išėjus, senjorė pastebėjo, kad nebėra 445 eurų ir auksinės grandinėlės.  

2019 m. sausio 9-ąją į policiją kreipėsi 82 metų šiaulietė, netekusi 1 tūkstančio 595 eurų santaupų. Moteris pareigūnams nurodė, kad dvi nepažįstamas moteris į namus įsileido, kai šios prisistatė ESO darbuotojomis ir pranešė, jog jos turi senolei grąžinti 50 eurų permoką už suvartotą elektros energiją. Atėjusiosios padavė 100 eurų banknotą ir paprašė grąžos. Gavusios grąžą, moterys išeiti nesiskubino. Viena jų šeimininkę užkalbino, o kita sugebėjo pasisavinti senjorės santaupas, nes, įtariama, buvo nužiūrėjusi, kur jos laikomos, kai buvo ieškoma grąžos. Kad yra apvogta, šiaulietė pensininkė suprato, „elektros tinklų darbuotojoms“ jau išėjus.

Vos pradėję tyrimą dėl pastarosios vagystės pareigūnai gavo dar vieną pranešimą apie analogišką nusikaltimą. Tą pačią dieną į policiją dėl iš namų dingusių santaupų kreipėsi 81 metų Radviliškio r. gyventoja. Pensininkė namuose laikytų 600 eurų  pasigedo po „elektros tinklų“ darbuotojų vizito. Jas irgi įsileido todėl, kad buvo pažadėta grąžinti 50 eurų permoka už sunaudotą elektros energiją.

Paaiškėjo, kad Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje analogišku būdu, prisidengiant oficialių įstaigų darbuotojomis, padarytos septynios vgystės – Šiauliuose (2) bei Radviliškio (3), Pakruojo (1) ir Raseinių (1) rajonuose ,o dar dvi Radviliškio r. pasikėsinta įvykdyti. Marijampolietės savo nusikalstamų kėslų neįgyvendino tik todėl, kad šeimininkai atsisakė su jomis bendrauti.

Kadangi analogiškų nusikaltimų geografija apėmė net keletą rajonų, tad juos visus tirti perėmė Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai. Analizuodami turimą informaciją, jie susisiekė su kolegomis iš kitų apskričių komisariatų ir paaiškėjo, kad įtariamųjų padarytų nusikaltimų geografija dar platesnė, nes ir kitur buvo užregistruota analogiško pobūdžio vagysčių. Tad šiauliečiai, bendradarbiaudami su kitų apskričių tyrėjais, rengė bendras įtariamųjų paieškos priemones  ir 2019 m. vasario 28-ąją jos buvo sulaikytos po eilinio  nusikaltimo.

Giminystės ryšiais susijusios romės įtariamos, kad, dalyvaudamos organizuotoje grupėje, susitarė važiuoti į įvairias Lietuvos Respublikos vietas, ieškoti gyvenamųjų patalpų, jų gyventojams prisistatyti Valstybinio socialinio draudimo fondo arba elektros tinklų darbuotojomis,  apgaule patekti į šias gyvenamas patalpas bei grobti svetimą turtą ir jį pasidalinti. Moterys parengė nusikalstamų veikų darymo planą ir paskirstė užduotimis. Jos susirado transporto priemones, kuriomis važiuodavo į nusikaltimų vietas; susirado ir vairuotoją,  už atlygį jas vežiojusį po visą Lietuvą

Po intensyvaus ir kruopštaus ikiteisminio tyrimo Šiaulių pareigūnai kartu su tyrimą kontroliuojančiu Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroru bylą perdavė nagrinėti teismui. Siekiant, kad byla patektų į teismą, reikėjo surinkti daug įtariamųjų nusikalstamos veikos įkalčių, nes anksčiau už  nusikaltimus jau teistos romės savo kaltės nepripažįsta.

.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prezidentui prisiekė du nauji Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjai

Avatar

Paskelbta

data

V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

Gegužės 26 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl dviejų Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjų Vaivos Bėčienės ir Vaido Kazlausko skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Rytoj naujieji teisėjai pradės darbą Raseinių rūmuose. Iš viso Prezidentas šiandien pasirašė 5 dekretus dėl naujų teisėjų skyrimo. 

„Esu sujaudinta man suteikto pasitikėjimo ir tuo pačiu didžiulės atsakomybės, kuri man duodant priesaiką tampa neišvengiama mano gyvenimo dalimi, – sako Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėja V. Bėčienė. –  Iš visų jėgų stengsiuosi pateisinti žmonių lūkesčius turėti nepriklausomą ir nešališką teismą, ginantį žmogaus teises ir teisėtus interesus, saugoti bei tvirtinti teisėjo profesijos garbę, taip prisidedant prie mūsų brangios šalies stiprinimo. Anot V. Bėčienės, teisėjo profesija – tai pati garbingiausia teisininko profesija, reikalaujanti aukščiausios kvalifikacijos ir itin aukštų elgesio standartų.

Didžiulio džiaugsmo ir pakilios nuotaikos neslėpė V. Kazlauskas, tapęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėju. „Buvimas geru teisėju reikalauja sąžiningumo, aukštos kompetencijos ir daugybės valandų sunkaus darbo bei nesuteikia teisės naudotis nepagrįstomis privilegijomis. Kadangi teismų sistemoje dirbu jau pakankamai ilgą laiko tarpą, puikiai žinau, kad ir kitiems teismų darbuotojams ir valstybės tarnautojams keliami itin aukšti reikalavimai, o be jų indėlio ir atsidavimo teisingo sprendimo priėmimas tam tikrais atvejais būtų paprasčiausiai neįmanomas“, – pabrėžė teisėjas V. Kazlauskas.

Rytoj Raseinių rūmuose teisėjus pasitiks kolektyvas. Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Rasa Milvydaitė labai džiaugiasi, kad teisme pradeda dirbti du jauni kolegos: „Su dideliu džiaugsmu pasitinkame naujus teisėjus ir linkime jiems sėkmės. Raseinių rūmuose pusę metų trūko dviejų teisėjų. Nuo šiandien visi (47) teisėjų etatai užimti.“

Daugelis darbuotojų teisėjui V. Kazlauskui yra pažįstami. Mat 2013 m. tuometiniame Raseinių rajono apylinkės teisme jis pradėjo dirbti teisėjo padėjėju. Tai buvo pirmoji jauno teisininko darbo vieta po teisės studijų Vilniaus universitete. Vėliau teisėjo padėjėju dirbo Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose ir paskutinė darbovietė – Vilniaus apygardos teismas.  

Teisėja V. Bėčienė po studijų Mykolo Romerio universitete teisėjo padėjėja visą laiką dirbo Kaune: Kauno apygardos administraciniame teisme, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose.

Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmuose yra keturi teisėjų etatai. Paskutinį pusmetį Raseinių rūmuose trūko dviejų teisėjų, todėl visas kolektyvas labai laukė naujų kolegų. Iš viso Šiaulių apylinkės teisme yra 47 teisėjų etatai.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Tel. (8 41) 598 511

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Viršelis V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Skaitymas mus jungia!

Avatar

Paskelbta

data

Pirmąją 2020 –ųjų metų vasaros dieną prasideda pamėgtasis ir visų laukiamas „Skaitymo iššūkis“. Tai jau penktą kartą organizuojama interaktyvi akcija, kurios metu visi norintieji kviečiami įvykdyti penkias smagias skaitymo užduotis ir laimėti prizų. Šių metų šūkis – „Skaitymas mus jungia!“

 „Skaitymo iššūkį“ organizuojančios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos bei Lietuvos aklųjų biblioteka tikisi, kad per vasarą (birželio 1–rugpjūčio 31 d.) penkias užduotis įveiks dar daugiau žmonių nei pernai. Nors jau ir 2019 metų rezultatai pranoko visus lūkesčius – iššūkį priėmė net 16 390 dalyvių (beveik du kartus daugiau nei 2018 m.), o jį įveikė tris kartus daugiau skaitytojų nei praėjusiais metais – 10 339. Iš viso pernai per vasarą buvo perskaityta net 74 100 knygų!

„Šiais, 2020, metais „Skaitymo iššūkis“ švenčia 5-erių metų gimtadienį, tad savo skaitytojus pasitinkame su 5 naujomis skaitymo užduotimis ir smagiais prizais. Viena iš pagrindinių naujienų – atnaujinta www.vasarasuknyga.lt projekto svetainė, kuri bus aiški, patraukli ir pritaikyta regos negalią turintiems žmonėms“, – sako šių metų projekto vadovė Greta Kėvelaitienė.

Penkios „Skaitymo iššūkio“ užduotys

„Skaitymo iššūkis“ kviečia dalyvauti įvairaus amžiaus skaitytojus  – nuo mažiausių iki labai patyrusių.  Kaip rodo organizatorių patirtis, aktyviai jame dalyvauja ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai bei seneliai. Knygas dalyviai gali skaityti iš savo namų knygų lentynų, skolintis bibliotekoje, skaityti elektronines knygas ar klausyti audioknygų. Šiemet užklupęs karantinas gerokai praplėtė skaitytojų akiratį, todėl kiekvienas „Skaitymo iššūkio“ dalyvis gali rinktis įvairių formatų knygas, svarbu, kad jos atitiktų organizatorių pateiktas užduotis. O jos šiemet yra tokios:

perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių;

perskaityti knygą, kurios pavadinime yra skaičius;

perskaityti knygą apie gamtą;

perskaityti knygą apie draugystę;

perskaityti eiliuotą knygą.

Naudingi ir smagūs prizai

Dalyvauti skaitymo varžytuvėse labai paprasta: galima kreiptis į savo biblioteką, kad jos darbuotojai užregistruotų Jus kaip iššūkio dalyvį, kitas, dar patogesnis, būdas – registruotis savarankiškai svetainėje www.vasarasuknyga.lt. Visi, sėkmingai įveikę „Skaitymo iššūkį“ ir gavę patvirtinimą el. paštu, dalyvauja bendroje loterijoje, kurioje galima laimėti 3 pagrindinius prizus: planšetę, sėdmaišį, momentinį fotoaparatą. Aktyviausiems skaitytojams atiteks ir kelios dešimtys leidyklos „Baltos lankos“ knygos. Na, o visi, kurie sėkmingai įveiks visas užduotis, dovanų gaus knygų skirtuką su vaistažolių sėklomis. Prizais bus apdovanotos ir aktyviausios iššūkyje dalyvaujančios bibliotekos.

Be to, viso iššūkio metu „Vasara su knyga“ Facebook ir Instagram paskyrose vyks konkursų, kur galima  laimėti papildomų prizų.

„Vasara su knyga“ palaikymo komanda

Tam, kad ši graži skaitymo šventė įvyktų, organizatorių komanda dėkoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijai, LRT, leidyklai „Baltos lankos“ ir partneriams – IBBY Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriui.

 „Vasara su knyga“ – tai Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų organizuojama skaitymo skatinimo programa pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymą „Dėl skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos ir skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano patvirtinimo“. 2018 m. spalio 19 d. Nr. Įv-746/v-834. „Skaitymo iššūkis“ yra viena iš „Vasara su knyga“ iniciatyvos dalių.

Daugiau informacijos apie „Skaitymo iššūkį“, taisykles, registracijos formą ir karščiausias naujienas rasite: http://vasarasuknyga.lt/ bei Facebook paskyroje https://www.facebook.com/vasarasuknyga/.

Kontaktinis asmuo

„Vasara su knyga“ 2020 metų projekto vadovė

Greta Kėvelaitienė

 greta.kevelaitiene@pavb.lt Tel. +370 643 049

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019