Socialiniai tinklai

Aktualijos

Už sukčiavimą – pinigų paėmimą už tariamą butų nuomą – nuteisti trys kaltinamieji

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose paskelbtas nuosprendis trims sukčiavimu kaltinamiems asmenims, kurie pripažinti kaltais. Atlikdami bausmę Marijampolės pataisos namuose 26 m. Pakruojo rajono gyventojas A. A. ir 36 m. šiaulietis V. S. už neva nuomojamus butus iš paskambinusių asmenų paėmė butų nuomos rezervacijos mokestį. Jiems padėjo laisvėje buvusi 25 m. Radviliškio rajono gyventoja K. V.

Už sukčiavimą A. A. skirta 2 m. laisvės atėmimo bausmė, kuri subendrinta su ankstesniu nuosprendžiu ir skirta galutinė 10 m. laisvės atėmimo bausmė. Kaltinamajam V. S. teismas skyrė 1 m. 9 mėn. laisvės atėmimo bausmę, kuri subendrinta su ankstesne bausme ir skirta galutinė 9 m. 10 mėn. laisvės atėmimo bausmė. K. V. skirta 1 m. 4 mėn. laisvės apribojimo bausmė, įpareigojant pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje ir neatlygintinai dirbti 50 val. per 5 mėn. nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos, sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose. Kaltinamieji solidariai turės atlyginti nukentėjusiesiems padarytą turtinę žalą.

„Kaltinamasis A. A. iš anksto žinojo, kad jokių butų niekada nurodytais adresais Vilniuje ir Klaipėdoje neturėjo ir nenuomavo, – sako bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Martynas Galvičius. – Jis į internetinį tinklalapį įkėlė skelbimus apie neva nuomojamus butus.  Žmonėms, neapžiūrėję butų, pervedė rezervacijos mokestį į kaltinamojo nurodytą sąskaitą ir taip buvo sukčių apgauti.“   

Kaltinamieji A. A. ir K. V. teisme pripažino savo kaltę. Kaltinamasis V.  S. teisme kaltu neprisipažino. Jis sakė, kad prisimena tik tai, kad A. A. klausė, ar yra žmogus, kuris galėtų paimti pinigus. Tuomet paklausinėti jis skambino mamai ir buvusiai draugei, kuri sutiko paimti pinigus. Joms pasakė, kad reikia žmogui pagalbos paimti jam persiųstus pinigus.

Kaltinamojo A. A. atsakomybę lengvina tai, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi. Kaltinamasis A. A. per teismo posėdį kaltu prisipažino dėl visų nusikalstamų veikų, tačiau duodamas parodymus neigė kaltinamojo V. S. vaidmenį nusikalstant. Kaltinamojo V. S. atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta. Kaltinamosios K. V. atsakomybę lengvina tai, kad ji prisipažino padariusi nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi.

Visų trijų kaltinamųjų atsakomybę sunkina tai, kad jie nusikalstamą veiką padarė veikdami bendrininkų grupėje, be to, yra recidyvistai: A. A. teistas 5 kartus, V. S. – 14 kartų ir K. V. – vieną kartą.   

Teismas nustatė, kad kaltinamieji A. A., V. S. ir K. V. apgaule įgijo svetimą turtą. Kaltinamasis A. A., atlikdamas laisvės atėmimo bausmę Marijampolės pataisų namuose, ir veikdamas kartu su tuose pačiuose pataisos namuose laisvės atėmimo bausmę atliekančiu V. S. bei laisvėje esančia K. V. ir D. N. (kurio atžvilgiu tyrimas išskirtas) internetiniame puslapyje tyčia paskelbė melagingą skelbimą apie nuomojamą butą Vilniuje. Tai buvo 2018 m. gruodžio 28-ąją. Nukentėjusiajai susisiekus dėl buto nuomos ir susitarus, kaltinamasis nurodė pervesti 500 eurų.Pinigai buvo pervesti per du kartus. Vėliau paprašė laisvėje buvusios K. V. išgryninti pinigus ir perduoti kitiems asmenims. Pagal tokią pat nusikalstamą schemą 2018 m. gruodžio 30 d. už neva nuomojamą butą Vilniuje per du kartus buvo paimti 750 eurų ir 2019 m. vasario 11 d. už neva nuomojamą butą Klaipėdoje – 500 eurų.

Nuosprendis per 20 dienų, nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi