Patekti pas savivaldybės vadovus – misija neįmanoma?

84 metų Zita Virbickienė iš Šiaulėnų atvyko į Radviliškį bei, tvarkydama mieste kitus reikalus, panoro patekti į Radviliškio rajono savivaldybės patalpas pasikalbėti su meru arba administracija dėl galimybės įsivesti vandenį, tačiau toliau, nei leido pastatyti „varteliai“ su metaline tvora, praeiti pas norimus darbuotojus negalėjo. Moteris tokią situaciją įvardijo taip: savivaldybė užsitvėrė „grotomis“. Garbaus amžiaus ir su stuburo problemomis moteriai labai svarbus ne tik vandens įsivedimo klausimas, bet ir paprastas žmogiškas dėmesys. Senjorė paprašė paklausti savivaldybės vadovų, nuo ko jie užsitvėrė tomis „grotomis“ ir kodėl tai reikalinga. Juk pandemijos ribojimų dar (ar jau) nėra…

Įtikinėjo, kad priima visus

Radviliškio rajono savivaldybės mero Vytauto Simelio bei administracijos direktorės, „Moters Saulės“ Jolantos Margaitienės  paklausėme, nuo ko jis užsitvėrė grotomis ir ar negalėtų skirti bent šiek tiek dėmesio radviliškiečiams.

Meras Vytautas Simelis pirmiausia ėmė įtikinėti, kad „grotos“ atsirado neatsitiktinai – jomis per COVID-19 pandemiją buvo reguliuojami lankytojų srautai. Nors klausėme visai ne to, savivaldybės vadovas ėmė aiškinti, kad Radviliškio rajono savivaldybė – ne vienintelė, atsiribojusi „grotomis“, nes „vieno langelio“ principu dirbančių savivaldybių Lietuvoje – ne viena. Lyg tai nuo to Zitai iš Šiaulėnų būtų geriau…  Nors ir bandoma įtikinti, kad visi norintys apsilankyti pas savivaldybės vadovus, yra priimami, tačiau paaiškėjo ir būtina sąlyga – jie turi registruotis iš anksto. Pasak mero, reikalui esant, meras su interesantais gali susitikti savivaldybės fojė ar savo kabinete ir be išankstinės registracijos. Išeitų, tą kartą susitikti su Zita reikalo nebuvo. Analogiški klausimai buvo pateikti ir savivaldybės administracijos direktorei, tačiau ji iki laikraščio išleidimo jokio atsakymo nepateikė.

Tikina, kad nebuvo išklausyta

Tokius mero tvirtinimus paneigia ponios Zitos situacija: jos nepriėmė nei meras, nei mero pavaduotojas, nei administracijos direktorė ar jos pavaduotojas. Atvykusi iš Šiaulėnų retai važiuojančiu autobusu moteris, norėjusi pasikalbėti apie savo problemą su savivaldybės vadovais ir liko it musę kandusi. Gavę minėtą V. Simelio vardu pateiktą atsakymą, Z. Virbickienės paklausėme, ar bandė bent kas nors iš savivaldybės vadovų sudaryti sąlygas pasikalbėti su atsakingais darbuotojais, ponia Zita atsakė, kad kalbėjosi su kažkokia mergina, tačiau pas merą ar kitus savivaldybės vadovus nebuvo įleista. Moteris papasakojo, kad autobusu nuvykti iki Radviliškio jai nebuvę paprasta, be vandens namuose gyvena jau 6 metus, dėl stuburo problemų nešti daugiau nei 3 kg negali, todėl neranda išeities ir vis bando rasti supratimą savivaldybėje. Kol kas buvo pasiūlyta vandenį įsivesti už 2500 eurų, o nuoširdžiau pasikalbėti su savivaldybės vadovais vis nepavyksta, nes vis atsitrenkia į grotas.

Kadangi šis atvejis jau nebe pirmas ir ne antras, kyla įtarimas, kad valdantiesiems konservatoriams bei „valstiečių“ partijos atstovams kartu su meru priešaky gyventojai svarbūs pasidaro tik prieš rinkimus…

Rita Grigalienė

Total
1
Dalinasi
Related Posts