Trumpa globotinės Evelinos istorija

Tarptautinė Jaunimo solidarumo diena skirta atkreipti valstybės, visuomenės ir žiniasklaidos dėmesį į jaunimo problemas. Jaunimo, visuomeninės organizacijos siekia kovoti už jaunimo teises, jo užimtumo, socialinių problemų sprendimą, kūrybiškumo skatinimą.

Šiandien norime pasidalinti globotinės Evelinos – jaunos, žvalios, energingos ir be galo nuoširdžios merginos istorija, kuriai šią vasarą sukanka 18 metų.

Nuo gimimo iki beveik 2 metukų mergina augo pilnoje šeimoje kartu su mama, tėčiu, seserimi ir broliu. Vėliau merginos tėtis paliko šeimą, o jo vietą pakeitė patėvis. Būdama trylikos metų, mergina pirmą kartą pateko į globą pas savo seserį, tačiau dėl nuolat kylančių nesutarimų, ilgai ten neužsibuvo. Šiuo metu Evelina gyvena šeimynoje kartu su dar trimis tėvų globos netekusiais vaikais. Iki patekimo į šeimyną, mergina gyveno tai pas mamą, tai pas sesę. Grįžti į savo biologinę šeimą, merginai nebuvo galimybių, kadangi mama buvo priklausoma nuo alkoholio vartojimo ir šios problemos įveikti jai nepavyko. Nepaisant to, kad mergina šeimynoje gyvena jau 4 metus, ji su savo mama ryšių nenutraukė ir visada stengėsi juos palaikyti.

Evelina pasakoja, kad gyvenimas šeimynoje pasikeitė 360 laipsnių kampu. Mergina galiausiai atrado ramybę, jaukumą, saugumą, supratimą, išklausymą, palaikymą. Buvo keista, kad įmanoma taip gyventi kur nėra girtuokliavimo, smurto, riksmų, žeminimo. Mergina teigia, kad jai globėjai yra tarsi antri tėvai, kurie supranta, išklauso, su kuriais gali pasikalbėti visomis temomis, net jei jos pasitaikė ir nelabai gražios. Šeimynoje visi kartu leidžia laisvalaikį, globėjai padeda moksluose, nuolat jaučia jų šilumą ir meilę. Evelina dalinasi, kad šeimynoje išmoko suprasti pirmiausiai save, o tada ir kitus. Išmoko pastovėti už save, mylėti save, būti mandagi, išmoko padėti kam to reikia, užjausti kitą. Mergina teigia, kad išmoko gerbti ir priimti kitų nuomones, su savo požiūriais ir gyvenimo istorijomis. Sunkiausia naujoje šeimoje merginai buvo atvirai papasakoti apie save tokią, kokia jį yra iš tikrųjų, kadangi jai jau buvo uždėta tam tikra ,,etiketė“. ,,Sunkiausia buvo, kai tavęs nepažinodami kiti jau nuteisia, nors pats jautiesi nei išgirstas, nei suprastas, nei išklausytas. Tik globėjų šeimoje mane pagaliau išgirdo, išklausė, suprato ir niekas nenuteisė, kaip tik sulaukiau palaikymo, pastiprinimo ir taip pasiilgto tikro rūpesčio. Taip pat buvo sunku ir skaudu kalbėti apie savo patirtį biologinėje šeimoje, apie pirmą cigaretę, bėgimus iš pamokų, tačiau net pati nepajutau, kaip pradėjau atvirai pasakoti ir pasijutau viduje kur kas laisvesnė. Na, o lengviausia buvo pritapti prie kitų šeimynos narių ir jaustis šeimos dalimi. Turiu tik savo labai jaukų kambarį, kuriame jaučiu ramybę, turime labai daug bendrų veiklų, kurios mus tarpusavyje tik dar labiau sustiprina.

Šiuo metu mokausi 11 klasėje. Be galo mėgstu sportuoti, ypatingai mėgstu bėgimą, kadangi labai gerai sekasi ir varžybose užimu prizines vietas. Taip pat lankau šokių būrelį, mėgstu piešti, pasivaikščiojimus, keliones, šalia yra žirgynas, kuriame patinka leisti laiką. Įsivaizduoju, kad po penkerių metų būsiu atsidariusi savo namų tvarkymo įmonę bei galėsiu išpildyti savo svajonę, tai yra kartu su savo globėjais pakeliauti po pasaulį. Taip pat manau, kad galėčiau tapti puikia garsios šokių grupės šokėja ar būti bėgike, garsinančia savo šalį.

Jaunimo solidarumo dienos proga, jaunuoliams, kurių gyvenimas buvo susietas su globa, linkiu išmokti atsiverti, įsiklausyti į save ir kitus, suprasti ir priimti tuos, kurie nori tau padėti, suvokti, kad ir kitoje šeimoje gali pajausti saugumą, meilę ir šilumą, gali vėl patikėti savimi, turėti gražių ir įgyvendinamų svajonių, būti atviriems ir labai daug kalbėtis. Aš tai jau padariau ir jaučiuosi be galo laiminga.“

Na, o jei ir jūs domitės globa ar įvaikinimu, kviečiame arbatos puodeliui į Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Globos centrą, adresu Dariaus ir Girėno g. 27, Radviliškis, tel. 8 659 72 602, el. p. globoscentras@rpbspc.lt

Tai pat su mumis galite susisiekti Facebook paskyroje: @Vaikai yra vaikai. Radviliškio rajonas

Vaikai yra vaikai. Radviliškio rajonas

Asociatyvi nuotrauka

Total
1
Dalinasi
Related Posts