Pasaulio rinkimų dienos paminėjimas Lizdeikos gimnazijoje

Vasario 4-ąją  pasaulis jau 11-ąjį kartą mini Pasaulinę rinkimų dieną. Ji minima kasmet pirmąjį vasario ketvirtadienį, primena Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Pagrindinis Pasaulinės rinkimų dienos tikslas yra siekti, kad jauniems ir pirmą kartą rinkimuose dalyvaujantiems rinkėjams demokratinės vertybės taptų svarbiomis. Demokratija yra Europos Sąjungos politikos pagrindas, todėl labai svarbu suprasti, kaip piliečiai gali dalyvauti valstybės valdyme, įtakoti Europos Parlamento veiklą.

Lizdeikos gimnazijos 3-4 klasių gimnazistai dalyvavo susitikime su Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininke Laura Matjošaityte. Pirmininkė išsamiai papasakojo apie pas mus vykstančius rinkimus, akcentavo,  kodėl jauni žmonės turi balsuoti, kiek daug reiškia jų balsas. Taip pat pirmininkė pristatė visą  balsavimo eigą. Pasak VRK pirmininkės, demokratiniai procesai ir politika turi dominti visus – rinkimuose turime dalyvauti aktyviai. Ne tik  Seimo ar Prezidento rinkimuose, bet ir  Europos Parlamento rinkimuose taip pat.

Maloniai nustebino tai, kad Laura pasidomėjo apie mūsų miestą Radviliškį ir kaip mūsų, jau buvęs, meras Antanas Čepononis šiais metais tapo seimo nariu. Taip pat smagu tai, jog pirmininkė bendravo jaunatviškai ir nukreipė savo dėmesį ir kalbas į mus – jaunus žmones, vis priminė, kodėl ir kam turime priminti, kad mūsų interesai taip pat labai svarbūs. Susitikimo pabaigoje Laura Matjošaityte pasisakė už balsavimo teisės suteikimą asmenims nuo 16 metų bei aktyviai ir noriai atsakinėjo į užduotus klausimus.

Augustė Kavalevskaja,

Lizdeikos gimnazijos Europos Parlamento jaunoji ambasadorė

Total
0
Dalinasi
Related Posts