Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pasaulio rinkimų dienos paminėjimas Lizdeikos gimnazijoje

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 4-ąją  pasaulis jau 11-ąjį kartą mini Pasaulinę rinkimų dieną. Ji minima kasmet pirmąjį vasario ketvirtadienį, primena Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Pagrindinis Pasaulinės rinkimų dienos tikslas yra siekti, kad jauniems ir pirmą kartą rinkimuose dalyvaujantiems rinkėjams demokratinės vertybės taptų svarbiomis. Demokratija yra Europos Sąjungos politikos pagrindas, todėl labai svarbu suprasti, kaip piliečiai gali dalyvauti valstybės valdyme, įtakoti Europos Parlamento veiklą.

Lizdeikos gimnazijos 3-4 klasių gimnazistai dalyvavo susitikime su Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininke Laura Matjošaityte. Pirmininkė išsamiai papasakojo apie pas mus vykstančius rinkimus, akcentavo,  kodėl jauni žmonės turi balsuoti, kiek daug reiškia jų balsas. Taip pat pirmininkė pristatė visą  balsavimo eigą. Pasak VRK pirmininkės, demokratiniai procesai ir politika turi dominti visus – rinkimuose turime dalyvauti aktyviai. Ne tik  Seimo ar Prezidento rinkimuose, bet ir  Europos Parlamento rinkimuose taip pat.

Maloniai nustebino tai, kad Laura pasidomėjo apie mūsų miestą Radviliškį ir kaip mūsų, jau buvęs, meras Antanas Čepononis šiais metais tapo seimo nariu. Taip pat smagu tai, jog pirmininkė bendravo jaunatviškai ir nukreipė savo dėmesį ir kalbas į mus – jaunus žmones, vis priminė, kodėl ir kam turime priminti, kad mūsų interesai taip pat labai svarbūs. Susitikimo pabaigoje Laura Matjošaityte pasisakė už balsavimo teisės suteikimą asmenims nuo 16 metų bei aktyviai ir noriai atsakinėjo į užduotus klausimus.

Augustė Kavalevskaja,

Lizdeikos gimnazijos Europos Parlamento jaunoji ambasadorė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi