Vytautas Simelis: „Žinau, nuo ko pradėčiau dirbti tapęs Radviliškio rajono meru“

Jau balandžio 25 d. rajono gyventojai spręs, kam patikėti Radviliškio krašto vairą. Vytautas Simelis, kandidatas į Radviliškio rajono merus, žada pradėti kadenciją nuo trijų darbų: komandos formavimo rajono savivaldybės taryboje, rinkimų programoje numatytų įsipareigojimų įgyvendinimo ir investicinių projektų peržiūros.

„Jei būsiu išrinktas rajono meru, pradėsiu nuo bendrų požiūrio taškų paieškos savivaldybės taryboje. Kadangi meras yra tik vienas iš 25 tarybos narių, sprendimų priėmimui reikės sulaukti ir tarybos narių palaikymo. Esu įsitikinęs, kad iš esamų narių subūrę bendraminčių komandą galėsime drauge ieškoti geriausių sprendimų“, – teigia Vytautas Simelis.

Antras darbas, kurio ketina imtis kandidatas per mažiau nei dvejus likusius kadencijos metus, yra jo rinkimų programoje numatytų darbų įgyvendinimas. V. Simelis pripažįsta, kad visų darbų atlikti gali ir nepavykti, bet žada bent jau pakloti jiems tvirtus pamatus.

„Formuodamas savo programą stengiausi numatyti realius darbus, kuriuos būtų galima atlikti per tokį trumpą laikotarpį. Pavyzdžiui, užtikrinti kultūros kelių ir pažintinių takų plėtrą, vystyti dviračių takų infrastruktūrą, įrengti pirmąją elektromobilių krovimo stotelę mieste, skatinti renovacijos ir atsinaujinančios energetikos projektus, užtikrinti socialinės paramos tikslingumą bei skaidrumą ir t.t. Jų įgyvendinimui prireiks vos 4-5 mln. eurų, o tai savivaldybės atžvilgiu nėra didelė suma, todėl didelių trukdžių jų įgyvendinimui neturėtų iškilti“, – sako kandidatas.

Trečias darbas bus investicinių projektų peržiūra. V. Simelio įsitikinimu, jei jau šiandien gresia, kad tam tikras investicinis projektas nebus įgyvendinamas, nieko nelaukiant reikėtų tas lėšas perkelti kitam projektui.

„Buvęs rajono meras džiaugiasi, kad buvo sutaupyti 4-5 mln. eurų. Mano įsitikinimu, tokiame požiūryje atsispindi neūkiškumas. Tokie rezultatai rodo, kad projektai nebuvo įgyvendinti ir lėšos nebuvo panaudotos gyventojų gerbūvio kūrimui.

Paskutinį kartą savivaldybės vairą laikiau kai visai Lietuvai buvo ekonomiškai sunkūs metai: vėlavo atlyginimai, pensijos ir pašalpos, o kartais apskritai nebuvo iš ko jas mokėti. Matydami kiaurus mokyklų stogus, neefektyvias katilines, prasidėjusią mokyklų kompiuterizaciją, teko net skolintis lėšų, kad visas šias problemas išspręstume“, – prisiminė kandidatas į merus.

V. Simelis iki šiol džiaugiasi tuomet priimtu jo ir tuometinės tarybos sprendimu investuoti į Burbiškio dvarą ir Kleboniškių etnografinį kaimą. Po beveik 10 metų investicijų iš rajono biudžeto pradėta rengti Tulpių žydėjimo šventė šiandien Radviliškio rajoną garsina ne tik visos Lietuvos mastu, bet ir užsienyje. Reikia turėti omenyje, kad tuo metu nebuvo nei valstybės investicijų programos, nei Europos Sąjungos lėšų, tad pasiektas rezultatas – savarankiškas rajono nuopelnas.

„Sunku atrasti daugiau pavyzdžių, kurie būtų sukūrę rajonui didelę pridėtinę ir iš liekamąją vertę. Nuolatinės investicijos į „trinkelizaciją“ kartais peržengia sveiko proto ribas ir naudos kriterijų. Suprantu, kad svarbu vystyti rajono infrastruktūrą: atnaujinti gatves, aikštes ir šaligatvius, bet kai aikštės išklojamos taip, kad nelieka vietos nei medeliui, nei dviračių takams darosi sunku suprasti, kam to reikia“, – teigia kandidatas.

Pašnekovas pastebi, kad viešojoje erdvėje sklando per daug neigiamos informacijos apie Radviliškio rajoną, kuris išties yra patrauklus, tik reikia jį pažintį. O tai padaryti, jo teigimu, padės išvystytas turizmas.

„Pernai pagaliau pavyko paruošti Radviliškio rajono turizmo plėtros programą, kurioje yra numatyti darbai artimiausiems keleriems metams. Džiaugiausi, kad pagaliau stumtelėsime į priekį turizmo sektorių, bet programos įgyvendinimui 2021 metams skirta vos 8 tūkst. eurų. Ką gi gero su tokia suma galime nuveikti Radviliškio krašto labui? Net ir tokiomis aplinkybėmis stengiamės formuoti patrauklų rajono įvaizdį tiek investuotojams, tiek ir patiems gyventojams“, – pasakoja V. Simelis.

Kandidatas į rajono merus kviečia nepraleisti progos išreikšti savo nuomonę sekmadienį (balandžio 25 d.) vyksiančiuose rinkimuose ir balsuoti už atvirą ir klestintį Radviliškio rajoną.

Politinė reklama bus apmokėta iš Lietuvos žaliųjų partijos politinės kampanijos sąskaitos.

Užs. Nr. 2021-22

Total
0
Dalinasi
Related Posts