Socialiniai tinklai

Aktualijos

Teismo nuosprendis – skaudų eismo įvykį Radviliškio rajone lėmė daugybė aplinkybių

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose paskelbtas nuosprendis 45 m. Kazlų Rūdos gyventojui R. Č., kuris vairavo miškovežį, iš kurio priekabos iškritę rąstai užkrito ant atvažiuojančio automobilio, kurio vairuotojas žuvo įvykio vietoje, o keleivė buvo sunkiai sužeista.

Teismas R. Č. atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą be užstato, perduodant jį laiduotojos M. Č. atsakomybei trejų metų laikotarpiui. Baudžiamoji byla R. Č. atžvilgiu nutraukta. Teismas įmonės direktorių 40 m. vilnietį A. T. išteisino dėl nusikalstamos veikos padarymo.

R. Č. negalės vienerius metus vairuoti kelių transporto priemonės. Be to, turės sumokėti 1 000 eurų įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Įmonė, kurioje dirba R. Č., turės sumokėti žuvusiojo žmonai 950 eurų neturtinę žalą. Iki teismo nuosprendžio (įmonė, draudimas ir kaltinamasis R. Č.) jai sumokėjo didžiąją dalį sumos, kuri iš viso siekia 25 000 eurų.

Įmonė žuvusiojo dviem dukroms turės sumokėti po 8 650 eurų. Dalį lėšų jos yra gavusios. Bendra neturtinė žala abiem dukroms siekia po 10 000 eurų. Be to, R. Č. turės sumokėti visoms nukentėjusiosioms už jų patirtas išlaidas advokatams. 

Teismas konstatavo, kad kaltinamasis R. Č. nusikalstamą veiką padarė dėl nusikalstamo nerūpestingumo. „Jis privalėjo suprasti, kad krovinio neteisingas pritvirtinimas gali sukelti itin neigiamus padarinius, tačiau nepaisant to, kraudamas medieną viršijo maksimalią leidžiamą krovinio masę, viršijo maksimalų leidžiamą medienos rietuvių aukštį, kiekvieną medienos rietuvę pritvirtino tik vienu diržu, važiuodamas viršijo maksimalų leistiną važiavimo greitį ir dėl visų šių aplinkybių visumos žuvo vienas žmogus, o kitas žmogus buvo sunkiai sužalotas“, –  sako bylą nagrinėjusi Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Vilma Šiukštienė.

Teismas pažymi, kad eismo įvykis įvyko ir jo metu atsiradusiems padariniams įtakos turėjo ne tik vairuotojo-ekspeditoriaus veiksmai, bet ir kitos aplinkybės, kurių, teismo įsitikinimu, jis negalėjo numatyti – tai nekokybiškas vilkiko ir priekabos sukabintuvas. Kaltinamasis nežinojo, kad priekabos sukabintuvas neatitinka gamintojo patvirtinto tipo, todėl priekaba yra nesaugi eksploatuoti. R. Č. negalėjo numatyti, kad priekaba nuo vilkiko atsiskirs. Jis manė, kad priekaba atitinka visus techninius reikalavimus ir yra tvarkinga, nes jai buvo atlikta ir galiojo techninė apžiūra.

Teismas įmonės vadovą A. T. išteisino, nes pateikti įrodymai, kad su visomis instrukcijomis vairuotojas  buvo supažindintas pasirašytinai. R. Č. buvo išaiškintos krovinių gabenimo taisyklės. Vilkiko daiktadėžėje buvo pakankamai diržų kroviniui tvirtinti.

Teisiamojo posėdžio metu R. Č. kaltę pripažino visiškai, paaiškino įvykio aplinkybes, sutiko, kad krovinį pakrovė, pritvirtino ir gabeno nesilaikydamas nustatytų reikalavimų, nuoširdžiai gailėjosi.

Teismas nustatė, kad nelaimė Radviliškio rajone, netoli Baisogalos, kelyje, įvyko 2018 m. kovo 22 d. vakare. Vilniuje įsikūrusiai mažajai bendrijai priklausantį miškovežį su priekaba vairavo vairuotojas-ekspeditorius R. Č. Vilkikas vežė medienos rąstus, kurie priekaboje buvo pritvirtinti tik vienu diržu. R. Č. Anykščių rajone, pakraudamas į transporto priemonių junginį apie 41,4 erdvinį metrą medienos rąstų, viršijo maksimalią leidžiamą transporto priemonės junginio bendrąją masę – 40 tonų. Taip pat viršijo maksimalų leidžiamą 1,6 m pakrautos medienos rietuvės aukštį, kiekvieną medienos rietuvę sutvirtino tik vienu diržu. Jis važiavo 90 kilometrų per valandą greičiu ir viršijo maksimalų krovininiais automobiliais ir priekabų junginiais leistiną ne didesnį kaip 80 kilometrų per valandą greitį. Ir dėl techniškai netvarkingos priekabos sukabintuvo kilpos ir sukabinimo mechanizmo priekaba atitrūko nuo vilkiko. Tuomet, suveikus priekabos stovėjimo-avarinio stabdymo sistemai, ant važiuojamosios kelio dalies išbiro rąstai ir užkrito ant priešinga kryptimi atvažiavusio automobilio. Automobilio vairuotojas žuvo įvykio vietoje, o to paties automobilio keleivei buvo sunkiai sutrikdyta sveikata.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmus.

Nijolė Damulė,

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Suimtas nužudymu Šiauliuose įtariamas vyras

Avatar

Paskelbta

data

Šiandien  teismas trims mėnesiams sankcionavo  58 metų šiauliečio, kuris įtariamas spalio 17-osios vakare Šiauliuose nužudęs  vyrą, suėmimą.

Tą vakarą Šiauliuose į Vilniaus gatvę iškviesti medikai  kraujo klane gulinčiam 33 metų vyrui niekuo padėti nebegalėjo. Dūris į pilvą jam buvo mirtinas. Šiaulių apskrities policijos pareigūnai dėl nužudymo pradėjo ikiteisminį tyrimą ir ėmė ieškoti įtariamojo. Liudytojų parodymai ir bare buvusių vaizdo stebėjimo kamerų vaizdai Šiaulių pareigūnams padėjo identifikuoti įtariamojo asmenybę. Po pusės paros paieškų įtariamasis buvo sulaikytas P. Višinskio g. Antrankiai vyrui  uždėti spalio 18-osios rytą,  jam išėjus iš kazino.

Sulaikytas 58 metų Nakvynės namų gyventojas buvo nusiteikęs agresyviai. Nepakantumą teisėsaugos pareigūnams suformavo jo paties gyvenimo būdas.  Šis vyras, galima sakyti, pusę savo gyvenimo praleido laisvės atėmimo vietose.  Nuo  21-nerių pradėjęs  teistumo biografiją, laisvėje jis praleisdavo labai mažai laiko. Už vagystes plėšimus, viešosios tvarkos pažeidimus, išžaginimą teistas šiaulietis po paskutinės bausmės už vagystę atlikimo į gimtąjį miestą grįžo šių metų kovo pabaigoje ir apsigyveno Nakvynės namuose. Rugsėjo pabaigoje jam jau buvo pradėtas  ikiteisminis tyrimas dėl naujos nusikalstamos veikos – fizinio skausmo sukėlimo šiuose pačiuose namuose gyvenusiai moteriai. Kadangi jam skirta kardomoji priemonė nebuvo susijusi su laisvės atėmimu, įtariamasis liko gyventi nuo visuomenės neizoliuotas.

Spalio 17-osios vakarą jis leido viename Vilniaus g. esančiame alaus bare, kuriame vakarojo ir 33 metų šiaulietis su draugu. Priėjęs prie jų įtariamasis paprašė žiebtuvėlio cigaretei pridegti. Kadangi 33 metų šiauliečio atsakymas netenkino, tarp vyrų kilo incidentas, kuris persikėlė į lauką ir baigėsi vieno jų mirtimi.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Egidijaus Anglickio nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šią savaitę COVID-19 tyrimai intensyviau bus vykdomi 19-oje didelės rizikos savivaldybių

Avatar

Paskelbta

data

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šią savaitę, nuo spalio 19 d. iki spalio 25 d. imtinai, Raseinių, Kelmės, Šiaulių, Joniškio, Švenčionių, Plungės, Radviliškio, Skuodo, Kauno, Šilalės, Šakių, Vilniaus ir Trakų rajonų, taip pat Elektrėnų, Druskininkų, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Šiose 19 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Didelės rizikos savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai bus tiriami gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojai. Taip pat papildomai bus tiriami pacientai, kurie gydymo įstaigose praleido daugiau negu 48 valandas.

Pagal atnaujintą tvarką intensyvesnis testavimas bus vykdomas tose savivaldybėse, kuriose 14 dienų suminis sergamumo COVID-19 liga rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis kaip 50, per 14 dienų nustatyta daugiau kaip 10 šios ligos atvejų ir/arba per savaitę nustatytų teigiamų tyrimų dalis sudaro 4 proc. arba daugiau nuo visų savivaldybėje atliktų tyrimų.

Penktadienio, spalio 12 d. duomenimis, Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekė 70,7.

Atsižvelgiant į sergamumo rodiklius skirtingose savivaldybėse, didelės rizikos savivaldybės kiekvieną savaitę nustatomos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimu.

Spalio 16 d. operacijų vadovo sprendimą rasite ČIA.

Praėjusią savaitę intensyvesnis testavimas buvo vykdomas šiose didelės rizikos savivaldybėse: Raseinių, Radviliškio, Kelmės, Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Mažeikių, Šilalės, Kėdainių, Panevėžio rajonų, taip pat Šiaulių, Rietavo, Elektrėnų, Druskininkų, Kauno, Vilniaus, Panevėžio miestų savivaldybėse.

SAM Spaudos tarnyba

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019