„Radviliškio autobusų parkas“ skendi skolose

UAB  „Radviliškio autobusų parkas“  nuolat skendi skolose, o šios įmonės metinis pelnas jau antrus metus – vos per tūkstantį eurų.

Pelnas beveik lygus išlaidoms

2019 m. UAB  „Radviliškio autobusų parkas“  gavo 31 057 eurus pajamų, tačiau patyrė ir nemažų išlaidų –  29 083 eurus. Šios išlaidos susijusios su bendrovės administravimu, ilgalaikio turto nusidėvėjimu, žemės nuomos, nekilnojamojo turto  mokesčiais.

UAB  „Radviliškio autobusų parkas“   2019 m. ataskaitoje pažymima, kad metai buvo pradėti taip pat su nemenkomis skolomis – 2019 m. sausio mėn. 1 d.   nuostoliai siekė 52 714, 00 eurų, gautas grynasis pelnas 1 678,00 sumažino bendrovės nuostolius, kurie 2019 m. gruodžio 31 d. buvo 51 036,00 eurų.

Nesunku paskaičiuoti, kad bendrovės pelnas per 2019 m. taip pat buvo menkas – 1974 eurų. Skolai mažėjant po 1,5 – 2 tūkst. eurų per metus, taip pat nesunku paskaičiuoti, kad  UAB  „Radviliškio autobusų parkas“  iš skolų išsivaduos per 25 metus.

Iš kur tokios didelės skolos?

Tarybos narys Gediminas Lipnevičius Tarybos posėdžio metu pasiteiravo „Radviliškio autobusų parko“  direktoriaus Vlado Milkono, iš kur tokios didelės bendrovės skolos.

„Iki 2008 m. bendrovei vadovavo direktorius Augustinavičius, kuris pardavė nusidėvėjusius autobusus pigiau, nei jie buvo pirkti ir taip susidarė skola. Šią skolą pagal koncesijos sutartį perėmėme 2008 metais“,- atsakė V. Milkonas.

Tiesa, dar įdomus dalykas – bendrovės veikla ir turtas pagal koncesijos sutartį nuo 2008 m. liepos mėn. iki 2033 m. išnuomotas uždarajai akcinei bendrovei „Emtra“, kurios direktorius taip pat – V. Milkonas.

Per metus gaunamas nuomos mokestis sudaro 6 238,00 eurus. Vadinasi, direktorius pats sau nuomoja turtą. Ir tokia keista situacija tęsiasi jau ne vienerius metus.

Taip pat G. Lipnevičius pasiteiravo, kodėl  „Radviliškio autobusų parkas“ taip pigiai UAB „Socialiniai sprendimai“ nuomoja turtą – vos už 40 eurų per mėnesį.

V. Milkonas sutiko, kad nuomos suma gal ir per maža, tačiau vėl surado paaiškinimą: „2021 m. baigiasi nuomos sutartis, tad nuomos kainos ir nebekėlėme. Be to, išnuomota vietovė buvo pelkėta, nuomininkams teko įdėti papildomų investicijų. Pasibaigus nuomos laikui, esamas žemės gruntas tiks parkuoti autobusams“.

Ataskaitoje – tik viena gera naujiena

UAB  „Radviliškio autobusų parkas“  2019 m. ataskaitoje – didelės skolos ir mažas pelnas, tačiau yra ir viena gera naujiena: „Atnaujintoje autobusų stotyje pagerėjo keleivių aptarnavimo kokybė, veikia bagažo, siuntų skyrius“.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
39
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts