Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Teismas iš ligoninės direktoriaus kėdės spiria mero bičiulį

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 29 d.  Šiaulių apylinkės teismas nusprendė, jog Vaidas Smalinskas neteisėtai tapo Radviliškio ligoninės direktoriumi. Šio teismo Radviliškio rūmų teisėja G. Kairienė išnagrinėjo bylą pagal buvusios direktorės ieškinį Radviliškio rajono savivaldybei ir jos administracijai. Patenkindamas ieškinį pilna apimtimi, teismas taip pat priteisė bylinėjimosi išlaidas. Buvęs politikas V. Smalinskas nenorėjo komentuoti teismo sprendimo. Radviliškio rajono meras A. Čepononis taip pat nekomentavo situacijos. Tiesa, sprendimas neįsiteisėjęs ir jį per 30 dienų galima apskųsti Šiaulių apygardos teismui.

Teismas palaikė ieškovės pusę
Teismas sprendimu nutarė panaikinti konkurso rezultatus dėl to, kad vienas kandidatų neatitiko numatytų kvalifikacinių reikalavimų. O „kompetentingą“ komisiją,  kuri vykdė ligoninės vadovo atranką, sudarė: administracijos direktoriaus pavaduotoja J. Venckutė, Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Ž. Buniuvienė, Juridinio skyriaus vedėjo pavaduotojas A.Matuzevičius, Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja A.Grabauskienė, laikinai einanti savivaldybės gydytojos  pareigybes A.Čiūdarienė.
Danutė Povelauskienė nesutiko su tuo, kad konkurse kaip lygūs su lygiais galėjo dalyvauti „Sodroje“ dirbęs V.Smalinskas, kuris laimėjo konkursą ligoninės direktoriaus vietai užimti. Teisėja G.Kairienė palaikė argumentą, kad darbas „Sodros“ sistemoje gal ir yra reikšmingas bei reikalaujantis žinių, tačiau tai nėra tapatu socialinio darbo patirčiai. Aklos Temidės aiškinimas sudaužė V.Smalinsko samarietiškas viltis, jog jo konsultacijos dėl pigių malkų bus prilygintos socialinei patirčiai. Sprendime buvo nurodyti teisės aktai, kuriais remiantis buvo konstatuota, kad buvęs Biudžeto komiteto pirmininkas neturėjo tinkamos kvalifikacijos iš viso dalyvauti konkurse.

Kiti argumentai nereikšmingi
Teismas atkreipė dėmesį ir į kitus argumentus. Jo manymu, nepriekaištingos reputacijos reikalavimo nebuvo, todėl V.Smalinsko viešųjų ir privačių interesų supainiojimo istorijos net nenagrinėjo. Taip pat nesigilino ir į mero A.Čepononio bei buvusios direktorės D. Povelauskienės konflikto priežastis, nes tai nesusiję su nagrinėtos bylos esme. Dar daugiau. Teismas akcentavo, jog

ieškovė nepateikė jokių objektyvių duomenų, o subjektyviais situacijos vertinimais negalima remtis.  Dėl komisijos narių kompetencijos vertinti kandidatus, teisėja atkreipė dėmesį, jog direktoriaus pareigybė daugiau vadybinė ir nebūtinai turi visi komisijos nariai turėti medicininį išsilavinimą. Be to, visiems konkurso dalyviams buvo užduoti tie patys klausimai iš teisės aktų, kurie buvo nurodyti pretendentams.

Kas apmokės bylinėjimosi išlaidas
Teismas taip pat paskirstė bylinėjimosi išlaidas. Kadangi ieškinys patenkintas pilnai, teisėja G. Kairienė sprendimu nurodė, jog Radviliškio rajono savivaldybė ir Radviliškio rajono savivaldybės administracija kiekviena turės „atseikėti“ po 525 eurus D. Povelauskienės advokato išlaidoms padengti. Tačiau įdomu tai, kad trečiomis šalimis byloje dalyvavusiems K.Vyšniauskienei ir V.Smalinskui Savivaldybė ir jos administracija turės taipogi atlyginti išlaidas. Tiesa, V.Smalinskas nepasidrovėjo ir išsirinko tikrai ne patį pigiausią advokatą. Jei K.Vyšniauskienės atveju bus atlyginta 1300 eurų advokato išlaidoms, tai V.Smalinskui bus atseikėti 2698 eurai. Kaip tai vertins buvę politiniai kolegos A.Čepononis ir J.Margaitienė, klausimas retorinis. Kol kas bylinėjimosi išlaidos bus dengiamos iš Savivaldybės biudžeto.

V.Smalinskas ir meras A.Čepononis atsitvėrė tylos siena
Paklaustas, ką mano apie tokį teismo sprendimą, V.Smalinskas teigė nesusipažinęs su sprendimu. Jis manė, jog dėl tolesnių veiksmų tarsis su savo advokatu. Ar tokiu būdu ir toliau didins skylę Savivaldybės biudžete, nes valandinis advokato įkainis gali siekti net ir šimtą eurų per valandą, buvęs politikas nenorėjo atsakyti. Rajono meras A.Čepononis, išgirdęs apie Savivaldybei nepalankų teismo sprendimą, lakoniškai paklausė: „ar tai galutinis sprendimas?“ Klausimas, ar jis, kaip rajono vadovas, imsis priemonių dėl daugiau nei 5 tūkstančių eurų bylinėjimosi išlaidų išieškojimo iš neteisėtus veiksmus padariusių tarnautojų, jei įsigalios toks sprendimas, jį trumpam išmušė iš vėžių. Bet sugebėjo aptakiai išsisukti atsakydamas, jog pirma palauksime, ir, jei kas nors įrodys, kad jie padarė žalą rajono biudžetui, tada žiūrės, ko imtis. Tad susidarė tokia dviprasmiška situacija, kai merą konsultuos juristas A.Matuzevičius, kurio asmeniniai veiksmai turėjo įtakos, jog buvo leista dalyvauti asmeniui, neatitinkančiam kvalifikacijos reikalavimų.
Atsiranda dar daugiau klausimų: kodėl meras, nesulaukęs teismo sprendimo, priėmė vieną  savo artimiausių bendražygių į ligoninės vadovo postą? Jei aukštesnės instancijos teismas paliks galioti apylinkės teismo sprendimą, iš kieno kišenės bus kompensuotas neteisėtai ligoninės vadovui išmokėtas atlyginimas? 
Kas dėl tokio teismo sprendimo pasekmių prisiims atsakomybę bei apmokės bylinėjimosi išlaidas – skaitykite kituose savaitraščio numeriuose.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Raštingiausias pradinukas Vinco Kudirkos progimnazijoje

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 22 dieną Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko 2-4 klasių geriausiai rašančio pradinuko konkursas ,,Branginkime gimtąją kalbą“, kuriame savo lietuvių kalbos žinias rašydami diktantą išbandė 33 mokiniai.

Savo klasių grupėse nugalėtojais tapo: Urtė Kucevičiūtė (2c kl. mokinė), Vestina Veseliauskaitė (3b kl. mokinė), Brigita Žiškytė (4a kl. mokinė).
Mes džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų šauniausiais!

Pagalbos mokiniui specialistė Jurgita Lukšienė

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Beždžionės testas, arba kai politikai blaškosi tarp grožio ir proto

Avatar

Paskelbta

data

Nuomonė
Kai Dievas gyvūnams dalijo grožį ir protą, vienintelė beždžionė negalėjo apsispręsti, į kurią eilę stoti. Į gražių ar protingų. Kartais tokioje kryžkelėje atsiduria ir politikai, negalėdami apsispręsti – gražūs jie ar protingi. Todėl tai, kaip tokią dilemą jie sprendžia, pavadinkime beždžionės testu.

Apie gražų politiko poelgį

Rajono socialdemokratų lyderis ir Tarybos narys Kazimieras Račkauskis man asmeniškai gražus. Grožis – skonio reikalas, todėl prašom nesiginčyti. Kas kita – proto reikalai.
Politikų protą įprastai vertiname ne iš reklaminių bukletų (ten – dažniausiai tik grožis), o atsiremdami į faktus, tai yra, kaip jie elgiasi vienoje ar kitoje situacijoje. Į tokią keblią situaciją ponas Kazimieras pateko prieš porą savaičių, kai buvo balsuojama dėl gatvių asfaltavimo.

Politikas pasielgė gražiai – nusišalino nuo balsavimo vengdamas interesų konflikto, o jo partiečiai – protingai. Nubalsavo už miškan vedančios gatvės, kuri driekiasi pro jų partijos vado sklypą Šeduvoje, asfaltavimą. Ir partijos vadui gerai, ir konservatorių merui Antanui pasimalonino. Tas nelabai gražus, bet protingas, skoloje neliks. Čia būtų galima padėti tašką, bet K. Račkauskis lygioje vietoje nusprendė užmaišyti tikrą audrą stiklinėje.

Ką gražus politikas pridarė negražaus

Reikia pripažinti, kad ir gražūs politikai kartais negražiai pridaro. Negražių darymų vieta yra facebook’ as – ten visi daro ko tik netingi, ir tai, ko padorioje vietoje įprastai nedarytų.

Po to, kai „Radviliškio krašto“ redakcija paviešino balsavimo rezultatus, K. Račkauskis savo facebook’o paskyroje padarė riebų pareiškimą, kad jokių interesų neturėjo ir neturi. „Apdarė“ kolegą nepartinį Tarybos narį Gediminą Lipnevičių. Už tai, kad susirgo ir, jam bevelijus, negali atvykti. Iki jo sraigių ūkelio kelio pažiūrėti. Kad pažiūrėtų ir lieptų žurnalistams apie poną Kazimierą tik gražiai rašyti. Dar išvadino visokiais pavadinimais, susuko keletą sąmokslo teorijų ir pasiūlė toliau tą patį daryti komentatoriams.

Partijos kareivėliai (tie – irgi nori būti gražūs vado akyse) puolė aklai daryti.
Bet padėkime emocijas į šoną ir pamėginkime pasvarstyti, kaip viskas klostėsi ir kokios reikšmės šioje negražioje istorijoje galėjo turėti grožio ir proto reikalai.

Kuo protingas politikas skiriasi nuo gražaus

Protingas politikas, viešai apsidirbęs, pažiūrėtų į veidrodį ir nusijuoktų. Iš savo kvailumo. Arklys nėra nei gražus, nei protingas, bet ir jam turėtų būti aišku, kad asfaltuota gatvė, nepriklausomai nuo to, iš kurios pusės prieina, padidina sklypo vertę ir pagerina verslo reikalus. Pripažinęs, kad turi interesų bėris irgi nepultų aiškinti priešingai. Eitų sau kluonan ramiai šiaudų rupšnoti. Ir daryti tai, ką įprastai daro pavalgęs.

Ponas Kazimieras, nors ir labai gražus, bet Tarybos posėdyje, iš pirmo žvilgsnio, pasielgė protingai – nusišalino. Pagaliau ir po švenčių išsivadėjęs, nors ir pavėluotai, redakcijai atsiųstuose paaiškinimuose pripažino – taip, jo sklypas ribojasi su asfaltuojama Žvejų gatve. Be to, kaip dabar aiškėja, pagal
savivaldybės sumanymą, ir jau išasfaltuota gatvės dalis (dėl kurio Kazimieras tai turi interesų, tai neturi) bus geresnė padaryta. Nuties šaligatvį.

Čia ir vėl istorija galėtų baigtis, visi paplotume protingajam Kazimierui ir eitume rimtesnių darbų dirbti. Bet, kuklia mano nuomone, koją pakišo gražusis Kazimieras. Pastarajam kažkaip „susišvietė“, kad šioje vietoje nelabai gražiai atrodo.

Kaip ten „susišviečia“ smegenyse, kad politikai nei šį nei tą ima daryti, net rimti mokslo daktarai neturi šviesių atsakymų, todėl į šią temą nebesigilinkime

Kaip pasidaryti gražesniu

Ką daro gražūs politikai, kai apsidaro nelabai gražiai? Gražinimosi procedūra paprasta kaip du centai: negražiais reikia padaryti kitus. Kuo kiti negražesni, tai yra, apdaryti, tuo pats sau gražesnis. O kai pasidarai labai gražus – tai ir labai protingas, o visi kiti – labai kvaili. Tapęs gražiu ir protingu tampi dar ir labai galingas, todėl reikalauji, kad ir laikraščiai patį dar labiau išgražintų. Ir jau nebesvarbu, kokius vėjus rašinėji facebook’ uose, nes grožis nereikalauja intelektualinių aukų.

Taigi, čia ir slypi visa beždžionės testo, kaip mes jį pavadinome, paslaptis. Negali būti vienu metu ir gražus, ir protingas, nes, kaip sako lietuvių liaudis, ir gudri višta kartais uodegą įsidilgina.(Atsiprašau gyvūnų mylėtojų – nenorėjau įžeisti vištų).

Kaip tampama gražiais ir protingais?

Mokslas aiškaus atsakymo neturi. Vieni sako, kad viskuo dėti genai, kiti prideda – aplinka kalta. Dar tretisako, kad grožis – apskritai mados reikalas. Bet ilgamečiai stebėjimai rodo, kad politikų grožis ir protas pirmiausiai pasirodo rinkimuose. Pavyzdžiui, ponas Kazimieras ir jo bendražygiai žadėjo, kad po rinkimų pridarys gražių pokyčių. Nepamelavo. Pridarė. Visi – labai gražūs ir labai gražiai balsuoja taip, kaip reikia antaniniams konservatoriams (nepainioti su obuoliais) ir mažažemiams bei bežemiams valstiečiams, kurie truputį dar ir žali.

Grožio mada labai užkrečiantis dalykas. O daktarai sako, kad didžiausia grėsmė užsikrėsti – visokiuose susibūrimuose. Ypač intymiai santykiaujant su užsikrėtusiais. Todėl partijas ir tarybas galima laikyti padidintos rizikos zonomis. Ten visi įvairiais būdais intymiai bendrauja. Viešai ir paslapčia, todėl dažnai sunku atskirti, kurie priklauso pozicijai, o kurie opozicijai. Ir sprendimai po tokių santykių gimsta, jų akimis žiūrint, labai gražūs ir protingi.

O kuo čia dėta vargšė beždžionė, kuri ir graži, ir protinga? Jeigu tikėtume seneliu Darvinu, tai nulipusi nuo medžio ši gražuolė perdavė mums savo genus. Ir, čia jau mano subjektyvia nuomone, daugiausiai jų atiteko politikams.

Pagarbiai, Bežemis Valstietis
P.S. Tai buvo subjektyvi nuomonė, o subjektyvia nuomone – K. Račkauskis man labai gražus. Kiti ne tokie gražūs, todėl apie juos – kitą kartą.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019