Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Teismas iš ligoninės direktoriaus kėdės spiria mero bičiulį

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 29 d.  Šiaulių apylinkės teismas nusprendė, jog Vaidas Smalinskas neteisėtai tapo Radviliškio ligoninės direktoriumi. Šio teismo Radviliškio rūmų teisėja G. Kairienė išnagrinėjo bylą pagal buvusios direktorės ieškinį Radviliškio rajono savivaldybei ir jos administracijai. Patenkindamas ieškinį pilna apimtimi, teismas taip pat priteisė bylinėjimosi išlaidas. Buvęs politikas V. Smalinskas nenorėjo komentuoti teismo sprendimo. Radviliškio rajono meras A. Čepononis taip pat nekomentavo situacijos. Tiesa, sprendimas neįsiteisėjęs ir jį per 30 dienų galima apskųsti Šiaulių apygardos teismui.

Teismas palaikė ieškovės pusę
Teismas sprendimu nutarė panaikinti konkurso rezultatus dėl to, kad vienas kandidatų neatitiko numatytų kvalifikacinių reikalavimų. O „kompetentingą“ komisiją,  kuri vykdė ligoninės vadovo atranką, sudarė: administracijos direktoriaus pavaduotoja J. Venckutė, Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Ž. Buniuvienė, Juridinio skyriaus vedėjo pavaduotojas A.Matuzevičius, Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja A.Grabauskienė, laikinai einanti savivaldybės gydytojos  pareigybes A.Čiūdarienė.
Danutė Povelauskienė nesutiko su tuo, kad konkurse kaip lygūs su lygiais galėjo dalyvauti „Sodroje“ dirbęs V.Smalinskas, kuris laimėjo konkursą ligoninės direktoriaus vietai užimti. Teisėja G.Kairienė palaikė argumentą, kad darbas „Sodros“ sistemoje gal ir yra reikšmingas bei reikalaujantis žinių, tačiau tai nėra tapatu socialinio darbo patirčiai. Aklos Temidės aiškinimas sudaužė V.Smalinsko samarietiškas viltis, jog jo konsultacijos dėl pigių malkų bus prilygintos socialinei patirčiai. Sprendime buvo nurodyti teisės aktai, kuriais remiantis buvo konstatuota, kad buvęs Biudžeto komiteto pirmininkas neturėjo tinkamos kvalifikacijos iš viso dalyvauti konkurse.

Kiti argumentai nereikšmingi
Teismas atkreipė dėmesį ir į kitus argumentus. Jo manymu, nepriekaištingos reputacijos reikalavimo nebuvo, todėl V.Smalinsko viešųjų ir privačių interesų supainiojimo istorijos net nenagrinėjo. Taip pat nesigilino ir į mero A.Čepononio bei buvusios direktorės D. Povelauskienės konflikto priežastis, nes tai nesusiję su nagrinėtos bylos esme. Dar daugiau. Teismas akcentavo, jog

ieškovė nepateikė jokių objektyvių duomenų, o subjektyviais situacijos vertinimais negalima remtis.  Dėl komisijos narių kompetencijos vertinti kandidatus, teisėja atkreipė dėmesį, jog direktoriaus pareigybė daugiau vadybinė ir nebūtinai turi visi komisijos nariai turėti medicininį išsilavinimą. Be to, visiems konkurso dalyviams buvo užduoti tie patys klausimai iš teisės aktų, kurie buvo nurodyti pretendentams.

Kas apmokės bylinėjimosi išlaidas
Teismas taip pat paskirstė bylinėjimosi išlaidas. Kadangi ieškinys patenkintas pilnai, teisėja G. Kairienė sprendimu nurodė, jog Radviliškio rajono savivaldybė ir Radviliškio rajono savivaldybės administracija kiekviena turės „atseikėti“ po 525 eurus D. Povelauskienės advokato išlaidoms padengti. Tačiau įdomu tai, kad trečiomis šalimis byloje dalyvavusiems K.Vyšniauskienei ir V.Smalinskui Savivaldybė ir jos administracija turės taipogi atlyginti išlaidas. Tiesa, V.Smalinskas nepasidrovėjo ir išsirinko tikrai ne patį pigiausią advokatą. Jei K.Vyšniauskienės atveju bus atlyginta 1300 eurų advokato išlaidoms, tai V.Smalinskui bus atseikėti 2698 eurai. Kaip tai vertins buvę politiniai kolegos A.Čepononis ir J.Margaitienė, klausimas retorinis. Kol kas bylinėjimosi išlaidos bus dengiamos iš Savivaldybės biudžeto.

V.Smalinskas ir meras A.Čepononis atsitvėrė tylos siena
Paklaustas, ką mano apie tokį teismo sprendimą, V.Smalinskas teigė nesusipažinęs su sprendimu. Jis manė, jog dėl tolesnių veiksmų tarsis su savo advokatu. Ar tokiu būdu ir toliau didins skylę Savivaldybės biudžete, nes valandinis advokato įkainis gali siekti net ir šimtą eurų per valandą, buvęs politikas nenorėjo atsakyti. Rajono meras A.Čepononis, išgirdęs apie Savivaldybei nepalankų teismo sprendimą, lakoniškai paklausė: „ar tai galutinis sprendimas?“ Klausimas, ar jis, kaip rajono vadovas, imsis priemonių dėl daugiau nei 5 tūkstančių eurų bylinėjimosi išlaidų išieškojimo iš neteisėtus veiksmus padariusių tarnautojų, jei įsigalios toks sprendimas, jį trumpam išmušė iš vėžių. Bet sugebėjo aptakiai išsisukti atsakydamas, jog pirma palauksime, ir, jei kas nors įrodys, kad jie padarė žalą rajono biudžetui, tada žiūrės, ko imtis. Tad susidarė tokia dviprasmiška situacija, kai merą konsultuos juristas A.Matuzevičius, kurio asmeniniai veiksmai turėjo įtakos, jog buvo leista dalyvauti asmeniui, neatitinkančiam kvalifikacijos reikalavimų.
Atsiranda dar daugiau klausimų: kodėl meras, nesulaukęs teismo sprendimo, priėmė vieną  savo artimiausių bendražygių į ligoninės vadovo postą? Jei aukštesnės instancijos teismas paliks galioti apylinkės teismo sprendimą, iš kieno kišenės bus kompensuotas neteisėtai ligoninės vadovui išmokėtas atlyginimas? 
Kas dėl tokio teismo sprendimo pasekmių prisiims atsakomybę bei apmokės bylinėjimosi išlaidas – skaitykite kituose savaitraščio numeriuose.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Baisogalos ir Pakiršinio gyventojams brangs šiluma

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 24 d. vykusiame Tarybos posėdyje be kitų klausimų buvo svarstomas ir klausimas dėl šilumos branginimo Baisogalos bei Pakiršinio gyventojams. Posėdžio metu kilo daug diskusijų – ar būtų galima šilumos kainos nedidinti baisogaliams bei pakiršiniečiams, paieškoti kitų būdų.

UAB „Baisogalos bioenergija“ šiuo metu galioja pirmiems bazinės kainos galiojimo metams perskaičiuota vienanarė šilumos kaina, kurios pastovioji dedamoji yra 3,34 ct/kWh ir perskaičiuota dvinarė šilumos kaina, kurios pastovioji dedamoji yra 24,35 Eur/kW per mėnesį. Sprendimo projekte teigiama, kad šilumos kaina didėja dėl sumažėjusio realizuoto šilumos kiekio ir infliacijos, tad naujai apskaičiuota šilumos vienanarės kainos pastovioji dedamoji sudaro 3,48 ct/kWh, dvinarės kainos pastovioji dedamoji sudaro 25,33 Eur/kW per mėnesį. Palyginus su bazinėmis šilumos kainomis, šilumos kainos pastoviosios dedamosios didėja: vienanarės kainos – 4,20 proc., dvinarės kainos – 4,02 proc.

Tarybos narių balsavimu buvo nutarta branginti šilumą UAB „Baisogalos bioenergija“ klientams, tai yra Baisogalos ir Pakiršinio gyventojams.
Situacija paradoksali – šilumos tiekėjai junta infliaciją ir prašo didinti šilumos kainą, o mokesčio mokėtojai, kad ir jausdami infliaciją piniginėse, privalės mokėti už šilumą ženkliai daugiau. Už tai, kad Baisogalos ir Pakiršinio gyventojai gerokai paplonintų savo pinigines mokėdami
daugiau už šilumą, balsavo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (konservatoriai) ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos („valstiečiai“) partijų nariai. Prieš įkainių didinimą balsavo nepartinio visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ atstovai.

Kadangi, kaip jūs žinote, partijoms atstovauja Tarybos nariai, tai už šilumos kainos didinimą baisogaliams bei Pakiršinio gyventojams balsavo Tarybos nariai: A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas , T. Januševičius, I. Palionienė, J. Kvėglys, S. Nakutis, A. Budrikas, G. Verdingas, K. Dambrauskas, J. Povilaitis, V. Krikščiūnas. Prieš šilumos kainos didinimą balsavo nepartiniai Tarybos nariai V. Aleknienė ir G. Lipnevičius.
Kiti Tarybos nariai neapsisprendė, ar didinti mokesčius baisogaliečiams bei Pakiršinio gyventojams už šilumą, ar ne.

Apie kitus Tarybos narių sprendimus informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Demokratijos pamokos Radviliškio poliklinikoje

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 24 d. (ketvirtadienį) VšĮ Radviliškio r. PSPC (poliklinikoje) įvyko darbuotojų susirinkimas. Reikia pridurti, jog jie (susirinkimai) vyksta reguliariai, o esant reikalui sušaukiami skubos tvarka.

Šį kartą dienotvarkėje: atlyginimų padidinimas, galimi priedai suderinti su  Darbo taryba, naujų gydytojų priėmimas. Apsvarstytos žurnalisto Mariaus Aleksiūnio pastabos dėl registratūros darbo, taip pat pietų pertraukos derinimas atsižvelgiant į pacientų srautus. Aštriai svarstytas nepanaudotų atostogų klausimas, eilių į procedūrinį kabinetą mažinimas, teikiant itin sunkiems ligoniams šias paslaugas namuose.

Dėl sudėtingos rajono demografinės padėties (metai iš metų nuosekliai mažėja gyventojų skaičius, daugėja vyresnio amžiaus asmenų), todėl numatoma pakoreguoti medicinos punktų darbą. Ir apie tai, kad poliklinikos remonto darbai bus pradėti tik po naujų metų.
Visi poliklinikos darbuotojai turėjo galimybę nebijodami, kaip kai kuriose sveikatos įstaigose administracijos persekiojimo, išreikšti savo nuomonę, pageidavimus, pateikti dalykinius pasiūlymus.

Pasibaigus susirinkimui, „Radviliškio kraštas“ pakalbino direktoriaus pavaduotoją medicinai Aloyzą Juodį ir paprašė trumpai apibūdinti stipriąsias poliklinikos puses, kurios padėtų išgyventi šiuo sudėtingu laikotarpiu. Pasak A. Juodžio, tai struktūra. Visi reikalingiausi sveikatos priežiūros specialistai sutelkti vienoje vietoje. Yra trys ginekologui, tiek pat chirurgų, 5 odontologai (jų, tikėtina, bus daugiau) ir visi kiti profesionalai, be kurių joks darbas sveikatos priežiūros srityje būtų neįmanomas. Be to, prie struktūros galima priskirti tris ambulatorijas ( Šaukoto, Šiaulėnų, Tyrulių) ir med. punktų tinklas, tad  kaimų gyventojai turėtų gerai pagalvoti apie prisirašymą privačiose gydymo įstaigose. Ir štai kodėl. Visų pirma privačios gydymo įstaigos neteikia paslaugų namuose (poliklinika turi transportą ir gydytojai vyksta į iškvietimus pas ligonius). Privačios struktūros neturi nei ambulatorijų, nei med. punktų  ir kaimų gyventojams šios srities paslaugų neteikia. Kadangi Radviliškio poliklinika yra ne pelno siekianti organizacija, visi pinigai už medicinines paslaugas nukreipiami pacientų reikmėm ir nereikia skirti lėšų savininkų dividendams ar panašiems dalykams.
Jei neliktų poliklinikos, būtų uždarytos ambulatorijos, med. punktai, o nemedicininių paslaugų kainos neabejotinai išaugtų ( nemedicininės paslaugos, tai profilaktiniai sveikatos patikrinimai, pažymų išdavimas ir pan.). Tad niekad nederėtų pamiršti, jog pagrindinis privatininkų siekis – pelnas, o ne kokybiškesnis, pigesnis, prieinamesnis gydymas, ypač kaimo vietovėse. Ar supras šias paprastas tiesas gyventojai, parodys laikas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019