Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Antrasis Baisogalos teniso turnyras

Avatar

Paskelbta

data

Jau 11-tasis  atviras vienetų  turnyras, pagerbiant Alfredo Dučinsko atminimą,  šią vasarą praėjo Baisogaloje.  Tradicija tapo jį organizuoti liepos mėnesio pabaigoje, tad šiemet, jis vyko paskutinį mėnesio savaitgalį, liepos 29 – 30 d., šviečiant kaitriai saulei. Išbandyti jėgas iš Vilniaus atvyko pastoviai jame dalyvaujančių ketvertas A.Dučinsko giminaičių, taip pat, radviliškiečiai, šiauliečiai, du pasvaliečiai, o dauguma buvo baisogalių. Deja, nedalyvavo pereitų metų turnyro nugalėtojas Rimantas Preimantas, o taip pat stiprus žaidėjas, mūsų  žiemos turnyro nugalėtojas, panevėžietis Vladas Matelis – jis tą dieną dalyvavo kitose  varžybose.

Žaisti panoro 24 dalyviai. Kai dalyvių daug, o varžybos trunka tik  dvi dienas, susitikimų  grafikas  sudaromas grupuojant žaidėjus pagal kvalifikacijos lygį. Žaidėjai buvo paskirstyti pagal teniso taisyklių lentelę, numatant, kad kiekvienas dalyvis per tas dvi dienas kortuose susitiks su varžovu 4 – 5 kartus. Varžybos vyko nuo ankstyvo šeštadienio ryto.

Sekmadienį stipriausių žaidėjų pusfinalyje  susitiko baisogalis Rimantas Bernadickas, vilniečiai Juozas Stanaitis, Jokūbas Stanaitis ir šiaulietis Saulius Dambrauskas. Į finalą išėjo Rimantas ir Saulius. Nelengvas buvo jų susitikimas, tęsėsi jis apie dvi valandas, baigėsi jis po trijų setų, rezultatu 3/6; 6/2; 7/5. Turnyro nugalėtoju tapo Saulius Dambrauskas. Trečia vieta atiteko Jokūbui Stanaičiui.

Nugalėtojas premijuotas didžiąją pereinamąją taure ir taure už pirmą vietą. Taurėmis apdovanoti ir antrą bei trečią vietą laimėjusieji, taip pat skirtos paguodos mažosios taurės 9-tos  ir 17 vietos laimėtojams. Visi turnyro dalyviai gavo mūsų keramikės G.Butkevičienės pagamintus meniškus suvenyrus.

 

Gintaras Marcinkus ir Kazimieras Strolys

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi