Teismas nusprendė, kad degtinę iš namų pardavinėjęs radviliškietis – nekaltas

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Vilma Šiukštienė 2022 m. sausio 19 d. priėmė nutarimą administracinio nusižengimo byloje panaikinti Šiaulių apskrities policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato 2021 m. birželio 4 d. nutarimą, pagal kurį radviliškietis Stasys S. buvo nubaustas administracine bauda dėl to, kad iš namų pardavė vieną butelį „Moskovskaya“ degtinės savo pažįstamai. Administracinio nusižengimo teisena Stasio S. atžvilgiu buvo nutraukta, kadangi, teismo nuomone, nepadaryta veika, turinti administracinio nusižengimo požymių. Šis nutarimas dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui.

Kurį laiką vyko ginčas

Radviliškiečio galimai padarytas nusižengimas buvo įvykdytas dar 2020 m. gruodžio 28 d. Jam policija surašė administracinio nusižengimo protokolą dėl to, kad tą dieną` pardavė 0,5 l talpos degtinės butelį „Moskovskaya“, neturėdamas licencijos tokiai veiklai vykdyti. Tokie veiksmai buvo įvertinti, kaip administracinis nusižengimas, numatytas Administracinių nusižengimų kodekso 127 straipsnio 1 dalyje. Vyriškiui buvo skirta 390 Eur bauda bei konfiskuotas 0,5 l talpos degtinės butelis. Dėl nusižengimo padarymo radviliškietis kaltės nepripažino bei nutarimą skundė teisme net du kartus. Dėl nutarimo šioje byloje buvo pasisakęs ir Šiaulių apygardos teismas. Policija turėjo protokolą surašyti iš naujo. Paskutinėje Šiaulių apygardos teismo nutartyje pasisakyta, kad Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmai, priimdami sprendimą atmesti piliečio skundą, neišklausė liudytojų parodymų.

Vyras įtikinėjo teismą, kad neuždarbiavo

Radviliškietis Stasys S. teisme paaiškino, kad 2020 m. gruodžio 28 d. jam paskambino pažįstama moteris ir paprašė atvežti „vaistų“, t. y. degtinės. Jis nupirko degtinės butelį iš parduotuvės ir jai nuvežė. Ta moteris yra draugo uošvienė. Darydamas šią paslaugą, vyriškis girdėjo, kaip tos moters dukra sakė, kad iškvies policiją. Vos jis grįžo namo, prisistatė ir policija. Policijos pareigūnai ėmėsi tikrinti namus. Sekcijoje jie rado degtinės butelį, kuris buvo su banderole, ir pasiėmė. Stasys S. tikino, kad neuždarbiavo, o alkoholio šiai pažįstamai buvo atvežęs du kartus. Jokiems kitiems žmonėms alkoholio jis nepardavinėjo. Stasys S. teismui pažadėjo, kad daugiau alkoholio nebeveš.

Moteris nupirkti alkoholio prašinėjo visų

Moters, kuri tą vakarą prašė atvežti alkoholio, neoficialus žentas teismui sakė, kad sugyventinės mama tikrai turi problemų dėl išgėrinėjimo ir nuolat žmonių prašo nupirkti alkoholinių gėrimų. Pasak jo, jeigu neatvežtų degtinės vienas, atvežtų kitas. Ši moteris vis tiek rastų, kas atveš. Vyras patvirtino, kad jam neteko girdėti, kad Stasys S., prekiautų alkoholiu.

Policiją iškvietė girtauti mėgstančios moters dukra

Išgėrinėti mėgstančios Radviliškio rajono gyventojos dukra papasakojo, kad tai ji iškvietė policiją. Ji tą vakarą girdėjo, kaip mama skambino S. S. ir prašė atvežti alkoholio. Kai vyriškis atvežė, liudytoja apklausta moters dukra esą jam liepusi vežtis atgal. Jis nepaklausė, todėl moteris iškvietė policiją. Taip ji pasielgusi dėl to, kad pyksta ant mamos už girtuokliavimą. Deja, vien jos pykčio nubausti S. S. neužteko, nes ji pati patvirtino, kad nežino, jog šis žmogus pardavinėtų alkoholį kitiems žmonėms.

Neįrodyta, kad vertėsi komercine veikla

Priimdamas nutarimą, teismas įvertino tai, kad Stasys S. pats iš jo pirkti alkoholį niekam nesiūlė, o jį nupirko ir nuvežė paprašytas. Jis neturėjo jokios prekyvietės, jo namuose buvo rastas tik vienas degtinės butelis sekcijoje. Nebuvo surinkta jokių duomenų apie Stasio S. gaunamas nuolatines pajamas iš prekybos alkoholiu, nenustatyta, kad tokia veikla jis užsiimtų nuolatos, sistemingai. Teismo posėdžio metu apklausti liudytojai nurodė, kad nėra girdėję ir neturi duomenų, kad Stasys S. vežtų alkoholį kitiems žmonėms, juo prekiautų.

Ar nutarimas nebus skundžiamas policijos pareigūnų, parodys laikas.

Rita Grigalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts