Socialiniai tinklai

Aktualijos

Priešrinkiminis akibrokštas: Oninės virto Antaninėmis

Avatar

Paskelbta

data

Artėjantys rinkimai kaip reikiant susuko galvas rajono valdininkams. Paskutinį liepos savaitgalį Šiaulėnuose vyko miestelio gimtadienio šventė bei buvo švenčiamos Oninės, kurios netikėtai virto Antaninėmis.

Gyventojų nuomonės niekas neklausė

Kaip ir visose miestelių šventėse, taip ir Šiaulėnų gimtadienio šventėje, renginio pradžioje suteikiamas žodis svečiams (dažniausiai valdininkams ir politikams), apdovanojami bendruomenei nusipelnę vietiniai gyventojai. Tačiau šventės iškilmingoje dalyje daugelį šiaulėniškių ištiko šokas – rajono merui A. Čepononiui buvo įteiktas Šiaulėnų seniūnijos seniūno Garbės ženklo „Už nuopelnus Šiaulėnų seniūnijai“.

Viešai paskelbta, neva merą apdovanoti pasiūlė patys šiaulėniškiai už jo nuopelnus: „ už nuolatinę pagalbą seniūnijai, gyventojų gerovės kūrimą, bendruomeniškumo stiprinimą bei nuoširdų požiūrį į Šiaulėnų krašto žmones“.

Po šventės į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją skambinę šiaulėniškiai piktinosi, kad iš tiesų jų nuomonės niekas neklausė. „Kai išgirdome, kad apdovanojamas meras Antanas Čepononis, visiems net žandikauliai atvipo. Kad žmogus nusipelnytų Garbės ženklo, jis už savo lėšas ką nors gero, svaraus, matomo turėtų padaryti savo bendruomenei, gyvenvietei“, – piktinosi viena skambinusioji. „Turbūt seniūnijos konservatoriai savo partijoje pasitarė ir nusprendė apdovanoti merą, taip norėdami įsiteikti“,- svarstė kitas šiaulėniškis.

„Netikėtai“ atgaivinta tradicija

Paskutinį kartą Šiaulėnų seniūnijos seniūno Garbės ženklas „Už nuopelnus Šiaulėnų seniūnijai“ buvo įteiktas 2011 metais ir net devynerius metus neatsirado šio garbingo apdovanojimo verto kandidato. Tradicija ūmai prisiminta tik prieš Seimo rinkimus. Tad kas galėtų paneigti, kad šis apdovanojimas ne politinės reklamos bei rinkiminės kampanijos akcija?

Kadangi buvo įvardinta, kad A. Čepononis apdovanotas už nuolatinę pagalbą seniūnijai, kuo ji pasireiškė?

Šiaulėnų seniūnijos atsakyme teigiama, kad meras seniūnijai suteikė… finansinę pagalbą. Tik maža, bet svarbi detalė: biudžeto lėšas seniūnijoms skirsto ne meras, o rajono Taryba. Ir tai – ne išskirtinis nuopelnas, o tiesioginė pareiga.

Seniūnijos atstovai tikino, kad buvo kapitališkai atnaujinta Šiaulėnų miestelio centrinė aikštė. Ir vėl seniūnija „šovė pro šalį“ – miestelio aikštė didžiąja dalimi atnaujinta iš projektinių, Europos Sąjungos lėšų, o savivaldybės prisidėjimo dalis pati mažiausia. Ir vėl – pinigai ne iš asmeninės kišenės, o iš mokesčių mokėtojų.

Dar vienas vardijamas mero „nuopelnas“ – „darbų pagreitinimą pagal galimybes“. Kokius darbus ir kaip „greitino“ meras, liko neaišku.

Na  ir „visokeriopą pagalbą“ vainikuoja Šiaulėnų seniūnijai mero suteikta „moralinė pagalba“. Moralė – tai žmonių elgesį reguliuojančios normos ir principai arba pamokymas. Tad lieka neaišku, ar tokia jau žema seniūnijos „moralė“, kad merui teko imtis etikos mokytojo ar parapijos klebono funkcijų?

Kaip stiprino ir šiaulėniškių bendruomeniškumą?

Viena iš sudėtinių apdovanojimo dalių – bendruomeniškumo stiprinimas. Anot seniūnijos atstovų, A. Čepononis šiaulėniškių bendruomeniškumą stiprino dalyvaudamas šventėse ir „skleisdamas aplinkui nuoširdumą“…

Na, kuo ne šventasis? Ir kaip Šiaulėnų seniūnija net devynerius metus nematė tokio puikaus kandidato, kad atsitokėjo tik prieš Seimo rinkimus?

Šiaulėniškius nustebino ir nemažos išlaidos miestelio šventei. „Argi reikėjo dėl vienos dainos bei apdovanojimų įteikimo samdyti ansamblį „Kitava“? Juk apdovanojimus gražiausių sodybų šeimininkams galėjo įteikti ir seniūnė. Šios lėšos geriau būtų paskirtos Šušvės išvalymui, tekančiai šalia miestelio“,- svarstė dėl suprantamų priežasčių pavardės nenorėjęs viešai skelbti miestelio gyventojas.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Nudžiugino „Knygų Kalėdos”

Avatar

Paskelbta

data

Pasibaigė dešimtosios „Knygų Kalėdos” – kilni kasmetinė akcija, kurią inicijavo ir globoja šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tai – savotiška gerumo estafetė, kai pasidalijama skaitymo džiaugsmu: dovanojama naujų, vertingų knygų jų stokojantiesiems, ypač bibliotekoms, kurios paskui jas paskleidžia daugybei skaitytojų. Šv. Kalėdų artumoje prasidedanti ir iki Trijų karalių besitęsianti ši akcija – tarsi vis nauji žmonių bendrystės, bičiulystės su knyga tiltai ir saitai.

Šiemetės, jubiliejinės, „Knygų Kalėdos” nebuvo išimtis ir mūsų krašte – į jas dėti gražūs lūkesčiai išsipildė su kaupu. Akcijos metu gautos 185 knygos. Jų dovanota Viešajai bibliotekai, Beinoravos, Aukštelkų, Vėriškių, Tyrulių, Sidabravo, Šeduvos miesto, Vainiūnų, Pociūnų, Raudondvario filialams.

Esame nuoširdžiausiai dėkingi kiekvienam geradariui, tokiu būdu pagausinusiems bibliotekų knygų fondus, padovanojusiems naujų knygų, prisidėjusiems skleidžiant knygos šviesą. Jūsų geranoriška parama juolab prasminga pandemijos akistatoje, kai ypač akivaizdus stiprybę ir viltį teikiančio skaitymo poreikis. Ačiū už Jūsų, gerbiamieji „Knygų Kalėdų“ dalyviai, gerumą, jautrumą. Mums, rajono bibliotekoms, tai – nenuginčijamas įrodymas, kad savo veikloje krašto ir jo žmonių labui visada turime patikimų bičiulių, supratingų pagalbininkų ir rėmėjų.

Radviliškio viešoji biblioteka

Skaityti daugiau

Aktualijos

Nuo adatėlės prie plaštakėlės…

Avatar

Paskelbta

data

Visus konspektus, rankraščius, tautinės mokyklos ir švietimo gairės, kurias kūrė tokios asmenybės kaip  Lukšienė,  Rajeckas, Jovaiša galima mesti krosnin arba grūsti gilyn į stalčius.

 Civilinės piliečių kontrolės ir bilieto į darnų ir harmoningą gyvenimą propaguotojai palaimino narkotikų dekriminalizavimo įstatymą.

Trina rankomis romų tautybės atstovai, naktinių barų ir klubų savininkai, nes 253 medžiagas bus galima įsigyti, laikyti, vežti, parduoti, disponuoti kaip tik nori, kur nori.

Policija te nebando suimti dilerius, baronus – užsitrauks  Danielės  Morganos rūstybę.  Iš savo patirties ji žino, ko reikia moderniam jaunimui.

Koktu…  Valstybė ir taip rieda susvetimėjimo, bedarbystės, intelektualinio potencialo, mokslo niekinimo bedugnėn – štai Jums desertas su kvaišalais ir naujų mokesčių puokšte.

Paradoksaliausia, kad   Seime tam net neketinta pasipriešinti.  Jauna panelytė, staiga užkopusi į neregėtas karjeros viršukalnę,  Aušrinė  Armonaitė šokdina visus, netgi ir bankų patroną  Daukanto aikštėje.

Apie moralę, etiką, atsakomybę daugiau nebekalbėkime.  Galbūt mažosios partijos, visuomenininkai įžiebs kibirkštį susitelkimui, pasipriešinimui, peticijoms, pagaliau Lietuva yra ne 1 tarptautinės bendrijos ir organizacijos narė.

O  kur katalikų bažnyčia, pamokslų metu agituojanti balsuoti už  Bražuolės tilto sprogdintųjų šaiką?  Ar ir jie sumalti žolele ir kanapėle?

Pasigėrėk, elektorate, Judų personalijomis ir prisimink jų šlovės žygdarbius prieš artėjančius savivaldybės rinkimus. Singapūre jie tupėtų už grotų ir prašytų apsaugos įjungti internetą.

Čia iš neturėjimo ką veikti greit pasiūlys ir prostitučių paslaugas.  Va bank metodu  imituojantis įstatymdavystę  Seimas pažengęs tolimu maršrutu.

Už balsavo tokie spalvingi personažai, kaip per  Marytės plauką teisingumo ministre tapusi riboto suvokimo ir amnezijos kamuojama  Evelina  Dobravolska, dar kovą plėšiusi liemenėlę, kad tik nebūtų karantino, judėjimo apribojimo, dabar pezanti apie nepaprastą padėtį, susirašinėjimų sekimą. Pakso linčiuotojas, negebantis dantų įkabių prisitaisyti  Stasys  Šedbaras, Artūras   Žukauskas, klasikas rektorius, kurio dėka  VU  tapo pinigų gviešimosi ir politikavimo arena.  Milijonieriaus  tėvelio  Arūno  Valinsko, nenubausto už  Tomaševskio iškoneveikimą, bendravardis sūnelis ir kiti.

Roma žlugo dėl orgijų ir vandalų puolimų, mūsų naciją išnaikins degtinėlė ir suktinė.

Ruslanas  Baranauskas- asocijuotas  LMS  narys

Skaityti daugiau

Skaitomiausi