Socialiniai tinklai

Aktualijos

Tarybos posėdyje įkalta paskutinė vinis į Šaukoto mokyklos karstą

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau  rašė, kad Tarybos komitetų posėdžių metu buvo svarstomas klausimas dėl Šaukoto pagrindinės  mokyklos  uždarymo. Šis klausimas buvo pateiktas svarstyti ir gegužės 27 d. vykusiame Tarybos posėdyje.

Mokyklos uždarymas – tik neveiklumo rezultatas

Trijų  komitetų posėdžiuose  nebuvo  pritarta  Šaukoto mokyklos uždarymui, šios švietimo įstaigos likvidavimui priešinosi ir nemažai Tarybos narių.

„Aš esu prieš mokyklų uždarymus, ant uždarymo ribos yra dar ne viena rajono mokykla. Visa bėda, jog savivaldybės administracija  nesprendė Šaukoto miestelio problemų – žmonės čia neturi darbo, tad  ir išvyksta, nebeliko vaikų, nebereikalinga ir mokykla. Dar  viena problema, jog savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė  nesikalba su verslininkais, kaip rajono miesteliuose spręsti nedarbo problemas.

Žmonėms reikia ne aikščių už puse milijono, o darbo. Tikiuosi, jog ateis laikas, kai pradėsime spręsti  problemas, o ne pasekmes“,- sakė Tarybos narys Gediminas Lipnevičius.

Kolegai pritarė ir  Tarybos narė Zita Žvikienė. „Reikia mąstyti kompleksiškai apie šeimos klausimą – Šaukoto mokykla užsidaro, jų turėsime uždaryti ir daugiau, jeigu vertinsime tik vieno mokinio ugdymo kaštus. Nėra  sukurtos regionų vystymo strategijos, o  trinkelėmis grįstos aikštės valgyti neduoda. Tai rimta problema ir jeigu bus nesistengiama investuoti į regionus, čia ir toliau mažės žmonių“,-  rėžė priekaištus Tarybos narė savivaldybės  administracijai.

Socialdemokrato Kazimiero Račkauskio nuomone,  problema yra tai, jog viskas  suvedama į pinigus: „Bibliotekos bei kultūros įstaigos didelės naudos taip pat neatneša. Mokyklos pačios neturi užsidirbti pinigų, pinigus sukuria verslas. Manau, jog visas su švietimu bei kultūra susijusias paslaugas žmogus turi gauti gyvenamojoje  vietoje, o ne važiuoti kur nors kitur“.
Pasak  mero V. Simelio, tėvai nebenori savo vaikų  leisti į Šaukoto mokyklą dėl nežinomybės, kiek ši mokykla dar gyvuos. „Šaukoto miestelio gelbėjimo programa buvo reikalinga dar prieš 50 metų, jos iki rugsėjo 1 dienos nesukursime ir mokyklos nebeišgelbėsime“,- sakė meras.

Kai kurių kitų Tarybos narių nuomone,  reikia atsižvelgti į mokymo kokybę – vaikai turi mokytis ne jungtinėse klasėse, jiems reikalingi būreliai, edukacinės erdvės, o šiuo metu Šaukoto  mokykloje tokių sąlygų nėra.
Tad nuo rugsėjo 1 dienos Šaukoto miestelio mokykla konservatorių, „valstiečių“ ir socialdemokratų balsais bus uždaryta, o mokiniai vežiojami į Šiaulėnų gimnaziją.

Balsavimo rezultatai

Šaukoto mokyklos uždarymą Tarybos posėdyje  nulėmė konservatorių, „valstiečių“ ir socialdemokratų balsai. Už mokyklos uždarymą balsavo: konservatoriai: S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, E. Pranevičius, G. Verdingas; „valstiečiai“  V. Krikščiūnas, J. Povilaitis; socialdemokratai E. Ivanauskytė, S. Luščikas.
Prieš  Šaukoto mokyklos uždarymą  balsavo 8  Tarybos nariai.

Rajono gyventojų komentarai

Radviliškio rajono  gyventojai savo  nuomonę dėl Šaukoto mokyklos uždarymo  išreiškė komentaruose „Facebook“ socialinėje paskyroje, cituojame:

„Tamsią liaudį lengviau valdyti. Toks jausmas, kad grįžtame  į balanos gadynę. Baisu“.

„Žiauru, kas dedasi kaimuose. Tuo pačiu ir liūdna, ir pikta kaip kaimai nyksta“.

„Lietuva linksta link nužmogėjimo, mokyklos uždarinėjamos, baisu“. 

„Ne kaimo mokykloms išsilaikyt, vaikams mokyt skyrė, o kažkam prabangioms mašinoms, gėda“.

„Lietuva liks beraščių kraštu, viską uždaryt , nes nieko nebeapsimoka daryt, bet kodėl niekas nemąsto, kad jaunimą reikia ir kaime mokint. Laisva Lietuva jau daug metų, tiek gerovės žadėta, tiek gero gyvenimo laukta. O kuo tolyn, tuo baisyn“. 

Priminsime, kad paskutinius beveik 20 metų rajoną valdė koNservatoriai su A. Čepononiu priešakyje, o jų talkininkais, koalicijos partneriais buvo socialdemokratai ir „valstiečiai“.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Į Viešųjų pirkimų komisiją – tik savi ?

Paskelbta

data

Radviliškio rajone vis brangstant savivaldybės administracijos organizuojamiems Viešiesiems pirkimams, Radviliškio rajono savivaldybės taryboje buvo iškeltas ir šis klausimas.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasidomėjo, kodėl į  pirkimų komisijas neįtraukiami Tarybos nariai bei kiti nešališki asmenys. „Viešųjų pirkimo komisijos visada yra sudaromos iš savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie yra šališki ir jiems kartais sunku išsakyti savo nuomonę. Siūlyčiau į šių komisijų sudėtį  įtraukti nešališkus asmenis, nepriklausančius savivaldybės administracijai“,- siūlė G. Lipnevičius.

Pasak savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo A. Matuzevičiaus, į Viešųjų pirkimų komisijų sudėtį nedraudžiama pasitelkti kitų narių, tik tai turėtų būti specialistai, turintys  teisinių ir techninių žinių bei esantys nepriekaištingos reputacijos. „Manau, kad Viešųjų pirkimų komisijų narius atsakingai parenka administracijos direktorė“,- sakė savivaldybės teisininkas. Šis pasakymas šokiravo daugelį Tarybos narių – pasirodo, administracijos direktorės statytiniai tvarko Viešuosius pirkimus, per kuriuos  išeina savivaldybės milijonai. Ar galima pasitikėti komisijos nariais, kuriuos paskiria konservatorė J. Margaitienė, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas kelias – nauja afera?

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė, kad  Radviliškio rajone labai brangiai asfaltuojami keliai. Štai Sadūnų – Karčemų kelio atkarpos asfaltavimui Tarybos buvo prašoma skirti beveik milijoną eurų, Vasario 16-osios gatvė rekonstruojama daugiau nei už puse milijono. Dabar užsimota brangiai asfaltuoti kelio atkarpą, vedančią į Oro ir gynybos batalioną.

Trim šimtams metrų – „auksinis“ asfaltas?

Gegužės 27 d. vykusiame Tarybos posėdyje  buvo aptartas kelio atkarpos, einančios nuo magistralinio kelio iki įvažiavimo į Oro ir gynybos bataliono teritoriją asfaltavimo klausimas. Tarybos narys Gediminas Lipnevičius  iškėlė  klausimą, kodėl  šios 300 metrų atkarpos asfaltavimui yra skiriama 620 tūkst. eurų suma – vieno metro asfaltavimas kainuoja daugiau nei 2 tūkst. eurų.

Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas paaiškino, jog šis projektas buvo numatytas dar brangesnis. „Šios kelio atkarpos asfaltavimui buvo skirti 700 tūkst.eurų, o konkursą laimėjęs rangovas įsipareigojo darbus atlikti už 603 tūkst. eurų. Buvo organizuojamas atviras konkursas, kurį laimėjo rangovas, pasiūlęs mažiausią kainą“,- sakė G.Vičas. Šis kelias eis  nuo plento Šiauliai – Radviliškis, pro Miškų ūkio urėdijos administracinį pastatą, Oro ir gynybos bataliono link.

Administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė net nepaaiškino Tarybos nariams, kodėl jos valdomoje savivaldybės administracijoje vyksta  tokie brangūs Viešieji pirkimai.

Na, dėl didelės šios atkarpos asfaltavimo kainos komitetų metu buvo paaiškinta, jog šiam „kareivių keliui“ reikia ypatingai stipraus asfalto, kad juo galėtų važiuoti karinė technika. Tik įdomu, kaip ta karinė technika atriedės  iki Oro ir gynybos bataliono sustiprinto įvažiavimo – juk, kaip žinia, magistralinis kelias asfaltuotas  paprasta danga.

Ar „kareivių kelias“ yra tik rajono valdančiųjų pinigų įsisavinimas, o gal  tai yra bereikalingas pinigų švaistymas, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi