Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškio viešojoje bibliotekoje – tęstinis „Vabaliukų“ projektas

Avatar

Paskelbta

data

 Bibliotekos konferencijų salėje kovo-balandžio mėn. rytais šurmuliuodavo būsimieji knygų bičiuliai – vos vienerių metukų sulaukę ir šiek tiek vyresni (2–3 metų) mažieji radviliškiečiai.

Nuotaikingais, smagiais užsiėmimais juos siekta įtraukti į teatrinę-muzikinę veiklą. Vadovaujami režisierės Rasos Atkočiūnienės, vaikai dalyvaudavo muzikiniuose-teatriniuose „pusryčiuose“, o po to skubėdavo į Žaisloteką. Čia susipažindavo su jų amžiui skirtais žaislais bei žaidimais, žaislinėmis knygelėmis.

„Vabaliukai“ – tęstinis Viešosios bibliotekos projektas. Jį finansavo Radviliškio miesto Garbės pilietė, Žaislotekos rėmėja Elona Vaišnienė, gyvenanti JAV ir vis labai geranoriškai padedanti savo tėvų miestui Radviliškiui bei radviliškiečiams.

Tikimės, kad draugystė su knyga, žaislais „Vabaliukams“ tęsis ir ateityje.

 

Viešosios bibliotekos informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Atnaujinti reikalavimai, kaip saugiai organizuoti keleivių vežimą

Avatar

Paskelbta

data

Švelnėjant karantinui ir siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimą, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino reikalavimus, kaip saugiai organizuoti ir vykdyti keleivių vežimą transporto priemonėse.

Tokį sprendimą pasirašė sveikatos apsaugos ministras – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga. 

Nuo šiol nebelieka draudimo keleiviams sėdėti dviem eilėmis už vairuotojo. Taip pat reikalavimo, kad keleiviai autobusuose, traukiniuose sėdėtų po vieną šachmatų principu.  Be to, numatyta, kad vairuotojai turi dėvėti apsaugos priemones arba būti atitverti nuo keleivių.

Nebelieka ir reikalavimo, kad būtina dezinfekuoti rankas įlipant ir išlipant iš transporto priemonės. Nuo šiol keltuose vėl galima pardavinėti maistą, o keleiviai galės sėdėti šalia vairuotojo važiuodami taksi.

SAM primena ir kitus reikalavimus, kaip saugiai organizuoti keleivių vežimą. Visų pirma, transporto priemonėse negalima vežti stovinčių keleivių, išskyrus keltuose ir vietinio (miesto) susisiekimo maršrutuose. Keltuose ir vietinio susisiekimo maršrutuose tarp stovinčių keleivių būtina išlaikyti saugų, ne mažesnį kaip 1 metro atstumą. 

Transporto priemonėje yra privaloma keleiviams gerai matomoje ir naudojimui patogioje vietoje įrengti dezinfekavimo priemones.

Be to, būtina dezinfekuoti autobusą, kelevinį traukinį ar keltą po kiekvieno reguliaraus reiso, vežančio keleivius. Taip pat privaloma autobusą ar keltą išvėdinti ir dezinfekuoti ranktūrius, rankenas ir kitus dažniausiai liečiamus paviršius (turėklus, daiktadėžes, vežimėlių rankenas ir pan.) pradinėje ir galinėje stotelėje. Po paskutinio reiso transporto priemonėje turi būti atlikta dezinfekcija.

Tokie patys reikalavimai taikomi ir keleivių vežimui už atlygį automobiliuose ir taksi – po kiekvieno keleivio transpoto priemonę reikia išvėdinti ir dezinfekuoti rankenas ir kitus dažniausiai liečiamus paviršius.

Be to, turi būti ribojamas aptarnavimas autobusų ir traukinių stotyse, oro uostų ir jūrų uosto keleivių terminaluose. Patekimas į stočių ir terminalų patalpas yra leidžiamas tik keleiviams, stotyse ar terminaluose veikiančių įmonių ir institucijų darbuotojams, transporto priemonių ekipažams ir įguloms.  Keleiviams turi būti sudaroma galimybė pasiekti tik būtinąsias patalpas: sanitarines zonas (tualetus, patalpas, kuriose yra praustuvai ir pan.), bilietų įsigijimo vietas, informacijos teikimo vietas ir laukimo sales.

Sveikatos apsaugos ministras – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą rasite čia.

Visus operacijų vadovo sprendimus rasite čia.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Administracijos direktoriaus ataskaita „nepraslydo“ Taryboje

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 23 d. vykusiame Tarybos posėdyje buvo tvirtinama savivaldybė administracijos direktorės J. Margaitienės ataskaita. Ataskaitoje  daug direktorės nuotraukų ir gyrimosi, kokiose šventėse lankėsi ir ką apdovanojo. Tačiau Tarybos nariai direktorės ataskaitoje pasigedo administracijos direktorės savikritikos.

Direktorė apipilta klausimais

Prieš administracijos direktoriaus ataskaitos tvirtinimą J. Margaitienė buvo tiesiog apipilta klausimais. „Administracijos direktorė vykdo Tarybos sprendimus, taip pat mero pavedimus bei potvarkius. Ar 2019 m. buvo vykdoma savivaldybės įmonių priežiūros veikla? Ar visi 2019 m. numatyti darbai buvo atlikti? Iš direktoriaus ataskaitos nesimato, kokių konkrečių darbų nepavyko atlikti, dėl kokių priežasčių, gal jie perkelti į kitus metus?“- klausė opozicijoje esanti Tarybos narė Z. Žvikienė.

Į klausimus atsakyti nesugebėta

Galimai direktorė J. Margaitienė manė, kad jos ataskaita bus patvirtinta be jokių „nepatogių“ klausimų, todėl klausimų lavina ją gal kiek ir pribloškė.

„Manau, kad administracijos direktoriaus ataskaita – perteklinis dalykas, visi nuveikti darbai išdėstyti savivaldybės administracijos ataskaitoje. Konkrečiai neįvardinčiau, kokie darbai neatlikti – visos sritys buvo paliestos“.

O kaip asmeninė atsakomybė?

Toks direktorės nesugebėjimas atsakyti į paprastus klausimus netenkino Tarybos narės  ir J. Margaitienei buvo primintos jos pareigybei priklausančios funkcijos. „Administracijos direktorius tiesiogiai ir asmeniškai atsako už įstatymų, Vyriausybės ir savivaldybės tarybos sprendimų įgyvendinimą  jo kompetencijai priskirtais klausimais. Taigi administracijos direktorius privalo asmeniškai pareikalauti, kad visi numatyti darbai būtų atlikti. Man direktorės atsakymas nesuprantamas“,- J. Margaitienei rėžė Tarybos narė Z. Žvikienė.

Ar yra kuo girtis?

Galimai direktorė nelabai turi ir kuo girtis, aišku, be lankymosi šventėse. J. Margaitienės vadovaujama savivaldybės administracija negavo Lietuvos savivaldybių apdovanojimo „Auksinės krivūlės“ nuo 2011 metų. O  taip pat administracijai pavaldūs kai kurie seniūnai taip „gerai“  tvarkosi savo seniūnijose, kad net meras, važiuodamas į susitikimą su Beinoravos gyventojais, buvo priverstas sukti atgal dėl nepravažiuojamo žvyrkelio.

Direktorės nuotraukomis gausiai iliustruotoje ataskaitoje  taip pat nutylima, kad dėl nepadarytų darbų, per dešimtmečius nesutvarkytų dokumentų, dėl netinkamo administravimo savivaldybės administracija nuolat gauna Seimo kontrolieriaus bei Vyriausybės atstovo teikimų.

O praėjusiame Tarybos posėdyje Tarybos narys G.Lipnevičius paviešino dar įdomesnį dalyką – pasirodo, savivaldybės administracija, vadovaujama J. Margaitienės, pralaimėjusi visas bylas teismuose, net 7 mėnesius nevykdė teismo sprendimo… Tokia savivaldybės vadovės nekompetencija jau seniai radviliškiečių pastebėta ir daugelis mano, kad ponia Moteris  Saulė „sėdi ne savo rogėse“.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019