Taryboje neleidžiama pasisakyti. Ko bijo savivaldybės meras?

Buvęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis pasižymėjo tuo, kad Tarybos posėdžiuose neleisdavo žmonėms pasisakyti. Galbūt ir ne visiems, bet visada tiems, kurių klausimai keldavo tam tikrų keblumų. Vien savo ir bendrapartiečių pasisakymais rūpinęsis politikas mynė teismų slenksčius, nors galų gale iškopė į Seimo Olimpą.

Apsimetė pražiopsojęs

Dabartinis savivaldybės vadovas Vytautas Simelis eina buvusiojo pėdomis ir elgiasi taip, lyg nebūtų pastebėjęs norinčių kalbėti. Štai ir praėjusiame posėdyje Tarybos nariui Gediminui Lipnevičiui norint pasidomėti dėl savivaldybės 2021–2023 metų strateginio veiklos plano tikslinimo, pirmininkavęs meras, nors ir paklausė, ar yra prašymų, pasisakymų, bet kalbėti nenustojo ir bandė posėdžiavimą tęsti, visai nekreipdamas dėmesio į ekrane matomą Tarybos nario užsiregistravimą ir vis tiek neleido kalbėti.

Kai kurie Tarybos nariai buvo nuolat tildomi

Tarybos narys G. Lipnevičius dėl mero elgesio bei posėdžio vedimo tvarkos kreipėsi į jį bei priminė, kad kiekvienas Tarybos narys turi teisę paklausti, pasisakyti aptariamu klausimu ir po balsavimo replikuoti. Taip pat mero buvo paprašyta leisti balsuoti iš naujo bei leisti išsakyti pastebėjimus, nes kai kurie Tarybos nariai neturėjo galimybės balsuoti kartu su visais. Meras, sukdamas uodegą, pasakė: „Atsiprašau, kad įvyko techninė klaida, bet tai turbūt neturėjo didesnės įtakos klausimo svarstymui,“ – ir tęsė posėdį lyg niekur nieko. G. Lipnevičiui paprašius leisti paklausti apie paramą verslui, meras suabejojo, ar toks klausimas susijęs su tema apie valstybinės žemės nuomos mokestį ir net nematė reikalo išgirsti oponento motyvus. Kai kuriems kitiems Tarybos nariams pasisakyti leista be didesnių trukdymų. Panašu, kad savivaldybės vadovas renkasi „patogius“ ir „nepatogius“ pašnekovus, vieniems leisdamas kalbėti, o kitiems – ne. Galbūt „nepatogieji“ kelia merui kokią nors grėsmę?   

Dėl posėdžio vedimo tvarkos merui priekaištų turėjo ir „darbietė“

Dėl posėdžio vedimo tvarkos pasisakė ir Tarybos narė „darbietė“ Zita Žvikienė. Ji pastebėjo, kad, nubalsavus už klausimą, nepaliekama jokios pauzės prieš kito klausimo svarstymą, todėl nebelieka galimybės išsakyti replikas. Posėdžio pirmininkas meras V. Simelis nesuprato ar tik apsimetė nesupratęs, kas norima pasakyti. Be to, pasak Z. Žvikienės, kiekvienas posėdžio klausimas turi būti išsamiai pristatytas būtent pranešėjo, perskaitant sprendimo projektą. Pastebėta, kad šiuo atveju pirmininkaujantis tik įvardija darbotvarkės klausimą ir jau skuba balsuoti, o posėdžio darbotvarkėje netgi nėra nurodyta, kas yra konkretaus klausimo pranešėjas. Yra žinoma, kad kitų savivaldybių tarybose svarstomus klausimus pristato pasiūlymų rengėjai ir iš karto po sprendimo pristatymo turi galimybę atsakyti į kylančius klausimus. 

Meras trukdė Tarybos nariams klausti bei pasisakyti

„Tai kam reikalingi komitetai, jūs man pasakykit?“ – piktinosi meras, sugėdintas dėl netinkamos posėdžio vedimo tvarkos ir neišsamaus klausimų pristatymo. Atseit, su visa medžiaga Taryba turėjo laiko susipažinti anksčiau – komitetuose ir darbo grupėse. Panašu, kad klausimai aptariami paskubom, vengiant prieštaravimų ir prisidengiant laiko taupymu, o visi neaiškumai išsakomi tik paraštėse – Tarybos narių vienų kitiems ar apskritai patylomis. Panašu, kad merui išsakoma kritika dėl posėdžių vedimo tvarkos sukelia susierzinimą, bet lieka neaišku, ar jis tai daro dėl nesugebėjimo ar dėl to, kad susirgo narcisizmo liga.

Ieva Kučaitė

Total
0
Dalinasi
Related Posts