Socialiniai tinklai

Aktualijos

Sveikatos ugdymo diena Pociūnėliuose

Avatar

Paskelbta

data

Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje balandžio 9-ąją surengta Sveikatos ugdymo diena. Įdomi ir įvairi veikla laukė dalyvių ne tik mokykloje, bet ir kitoje aplinkoje!

Dienos renginiuose aktyviai dalyvavo ikimokyklinukai bei pradinukai. Ikimokyklinukams ypač patiko sportuoti pagal muzikinį kūrinį ,,Piratų mankšta” kartu su auklėtoja Aušra Sadzevičiene ir jos padėjėja Jūrate Bilevičiene. Pradinukams be galo didelį įspūdį paliko išvyka į Baisogalos mokyklos – darželio baseiną. Vaikai taip pat rašė rašinį ,,Judėk su dviratuku”, konstravo iš atliekų ,,Sporto klubą”, piešė piešinius ,,Mano mėgstamiausia sporto šaka” ir ,,Ateities sportas”, surengė kūrybinių darbų parodą. Su pradinukais kartu dirbo mokytojai Jurgita Goscevičienė, Audronė Macijauskienė, Danguolė Kavaliauskienė, Giedrė Petrėtienė, Darius Kilys.

5-10 klasių mokiniams surengta nemažai sporto varžybų. Visi norintys galėjo išbandyti jėgas susitikę prie šaškių lentų, mėtydami į taikinį strėlytes, šaudydami iš orinio šautuvo, žaisdami krepšinį ,,3 x 3”, mesdami tritaškius. Šaškėmis geriausiai žaidė penktokė Faustėja Ivanovaitė (I vieta), aštuntokas Lukas Kirjanovas (II vieta) ir septintokė Monika Rutkauskaitė (III vieta). Strėlytes į taikinį iš berniukų taikliausiai mėtė devintokai Lukas Bielinskas (I vieta), Donatas Ivanovas (II vieta), Oskaras Praščius (III vieta). Iš mergaičių taikliausios buvo aštuntokė Ugnė Važgauskaitė (I vieta), dešimtokės Gabrielė Važgauskaitė (II vieta) ir Fausta Turskytė (III vieta). Iš orinio šautuvo taikliausiai šaudė dešimtokas Ričardas Praščius, antra buvo jo bendraklasė Loreta Novogrodskytė, o trečias – septintokas Lukas Ivanovas. Krepšinį ,,3×3” laimėjo dešimtokai, antri – devintokai, treti – septintokai. Metant tritaškius sėkmė lydėjo aštuntoką Luką Kirjanovą (I vieta), devintoką Oskarą Praščių (II vieta) ir dešimtoką Ričardą Praščių (III vieta).

Be sporto varžybų, vaikams pasiūlyta ir kitų veiklų. Aštuntokai ėjo pasivaikščioti po Pociūnėlių miestelį. Smagu buvo eiti miestelio gatvėmis, pasišnekučiuoti, stebėti aplinką. Penktokai ir pusė klasės devintokų pėsčiomis keliavo iki Liaudės upės užtvankos. Vaikai grožėjosi bundančia pavasario gamta, kvėpavo grynu oru, pabėgiojo upės pakrante, stiprybės sėmėsi apkabindami daugiakamienę liepą, augančią prie upės. Prieš išvyką ir grįžę iš jos, keliautojai vaišinosi naminių žolelių arbata su medumi, džiūvėsėliais su džiovintais vaisiais.

Kartu su 5-10 klasių mokiniais dirbo mokytojai Saulius Čepaitis, Darius Kilys, Roma Buivydienė, Ona Gailiūnienė, Aldona Maračauskienė, Galina Zyuba, Bronius Poškevičius. Sveikatos dieną, skirtą sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-mečiui paminėti, mūsų mokykloje pedagogai organizavo taip, kad vaikai daugiau judėtų, patirtų teigiamų emocijų, vadinasi,  augtų fiziškai bei dvasiškai stipresni ir sveikesni.

 

Roma Buivydienė,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Internetinių sukčių apgautas vyras liko ir be traktoriaus, ir be pinigų

Avatar

Paskelbta

data

Rugpjūčio 7 d. Radviliškio rajone, gyvenantis vyras, gimęs 1943 m.,
internete rado skelbimą apie parduodamą traktorių „Belarus“ ir į
nurodytą pardavėjo banko sąskaitą pervedė 1700 eurų, su pardavėju
sutaręs, kad traktorius bus pristatytas į dukros namus. Prekės
negavo, skelbimas iš tinklapio pašalintas, kontaktiniai telefonai
išjungti, pinigai negrąžinti. Pareiškimas gautas 2020-08-11.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Joniškiečiui skirta bausmė už pastatų tepliojimą raudonais aerozoliniais dažais

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmuose paskelbtas nuosprendis 29 metų D. J., kuris Joniškio mieste raudonais aerozoliniais dažais ištepliojo penkis pastatus ir du apšvietimo stulpus. Teismas kaltinamajam skyrė laisvės apribojimą 10 mėnesių, įpareigojant per 6 mėnesius neatlygintinai dirbti 90 valandų ir sumokėti nukentėjusiems 1253,18 eurus turtinei žalai atlyginti.

Kaltinamasis viešoje vietoje – Joniškio miesto centre – vandališkais veiksmais apgadinto pastatų sienas, apšvietimo stulpus, išpiešiant juos vyriškais lytiniais organais, kitais vaizdiniais ir užrašant užrašus, taip juos sugadinant.

„Dėl padarytos veikos buvo sutrikdyta visuomenės rimtis ir tvarka, aplinkiniams pademonstruota nepagarba. Savo veiksmų kaltinamasis negalėjo paaiškinti“, – sako baudžiamąją bylą nagrinėjusį Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmų teisėja Sigita Rozgaitė.

Kaltinamasis padarė vieną tyčinį tęstinį nesunkų nusikaltimą. Joniškietis savo kaltę dėl padarytos nusikalstamos veikos pripažino visiškai, nurodė, kad gailisi. Todėl ši aplinkybė laikytina kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe. Kaltinamojo atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažintina tai, kad naują nusikalstamą veiką padarė turėdamas neišnykusį teistumą. Vyras anksčiau teistas du kartus. Baudžiamoji byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka.

Teismas nustatė, kad D. J. 2020 m. balandžio 12 d., po pietų, Joniškio mieste tyčia iš chuliganiškų paskatų aerozoliniais dažais apipurškė penkių daugiabučių namų sienas. Be to, joniškietis apipurškė ir apšvietimo stulpų dvi atramas. D. J. nurodė, balandžio 12-ąją ėjo pasivaikščioti prisidėjęs į kuprinę aerozolinių dažų. Jis atsitiktinai pasirinko pastatus ant kurių piešė. Esą taip žymėjo savo kelią. Nuostoliai padaryti daugiabučio namo savininkų bendrijai, daugiabučius namus administruojančiai bendrovei ir privačiam asmeniui bei Joniškio rajono savivaldybės administracijai.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmus.

Nijolė Damulė
Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja
(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)
Mob. 8 676 50 348
Faks. (8 41) 598 480
el. p.  nijole.damule@teismas.lt
https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019