Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Susitikime su Sveikatos ministru žurnalistams durys buvo užtrenktos

Avatar

Paskelbta

data

Rugpjūčio 1 dieną Radviliškio ligoninėje lankėsi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai:  LR sveikatos apsaugos ministras  Aurelijus Veryga ir LR Seimo sveikatos komiteto narė Asta Kubilienė. Šį ministro vizitą į Radviliškį inicijavo Seimo narė A. Kubilienė, kurios gimtinė – Pociūnėlių kaimas Radviliškio rajone. Ir Sveikatos ministras A.Veryga, ir Sveikatos komiteto narė A. Kubilienė priklauso Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai.

Vykstant diskusijai žurnalistai liko už durų

Į susitikimą su Sveikatos apsaugos ministru A. Veryga bei Seimo nare A. Kubiliene atvyko Radviliškio rajono savivaldybės atstovai, Radviliškio ligoninės darbuotojai, buvo pakviesti ir žiniasklaidos atstovai.
Svečiams atvykus, jie buvo pakviesti po kelionės išgerti kavos, žurnalistai buvo paprašyti palaukti už durų. Visiškai suprantama – svečiams po netrumpos kelionės reikia atsipūsti, pailsėti, o po to kibti į diskusijas, atsakinėti į ligoninės darbuotojų klausimus. Tačiau netikėtai gerą pusvalandį turėjęs trukti kavos gėrimas perėjo į darbinę diskusiją, kurią moderavo Seimo narė A. Kubilienė. Į šią diskusiją žurnalistai nebuvo pakviesti – taip pageidavo A. Kubilienė.

„Mes šio susitikimo neorganizavome, žiniasklaidos atstovai nebuvo įleisti svečių pageidavimu“,- sakė vicemeras K. Augulis.

Žiniasklaidos atstovai už uždarų durų pralaukė pusantros valandos, kol diskusija baigėsi. „Tokios nepagarbos žurnalistams per šešiolika darbo metų žiniasklaidoje dar nebuvau patyrusi“,- sakė žurnalistė iš Šiaulių. Kilo klausimas, kam tada apskritai reikėjo į susitikimą kviesti žurnalistus, jeigu jie buvo nepageidaujami?

Pagaliau pabaigę diskutuoti svečiai iš Seimo išėjo apžiūrėti ligoninės, naujosios sterilizacinės.
Šios ekskursijos metu „Radviliškio krašto“ žurnalistai paklausė  A. Kubilienės, ar šis jos vizitas slaptas – susidarė toks įspūdis dėl „įslaptintos“ diskusijos. Seimo narė atsakė, kad vizitas ne slaptas, o viešas. Paklausta, kodėl į Sveikatos apsaugos ministro bei jos pokalbį su Radviliškio ligoninės darbuotojais nebuvo įleisti žurnalistai, atsakė lakoniškai: „Tai buvo darbinė diskusija“.

Seimo narė galbūt nepagalvojo, kad nagrinėti ir aptari klausimai gali būti įdomūs kitiems, renginyje nedalyvavusiems, ligoninės darbuotojams bei Radviliškio rajono gyventojams ir galbūt apie tai jie norėtų paskaityti savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ ar savaitraščio tinklapyje.

Teko būti susitikimuose, kai Radviliškio ligoninėje lankėsi buvęs premjeras socialdemokratas A. Butkevičius – žurnalistai nebūdavo ignoruojami, į visus klausimus būdavo atsakoma. Šiems Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariams dar labai trūksta viešumo pamokų.

Trumpas Sveikatos ministro interviu

Kaip sakoma, „Už kantrybe – dangus“. Žurnalistai po ilgo laukimo buvo „apdovanoti“ šykščiu Sveikatos ministro A. Verygos interviu.

Pasak Sveikatos ministro, permainas ligoninėje sąlygoja rajono gyventojų senėjimas bei emigracija.
„Senstant visuomenei, labai reikalingais tampa traumatologijos, slaugos skyriai, daugiau dėmesio reikia skirti gerontologijai. Radviliškio ligoninė keičiasi priklausomai nuo poreikių – sumažėjus gimdymų skaičiui, nebeliko ginekologijos skyriaus, stacionarai tampa dieniniais. Svarbu, kad būtų kam ir ką gydyti, nes pacientų skaičių reguliuoja emigracija į užsienį bei į didesnius miestus“,- sakė Sveikatos ministras A. Veryga.

Paklaustas, su kokiomis problemomis susiduria Radviliškio ligoninės darbuotojai, Sveikatos ministras atsakė, kad opia problema išlieka maži darbuotojų atlyginimai.

P.S. Kaip sakoma, „Nėra to blogo, kas neišeitų į gera“ – belaukdami atsilaisvinančių svečių iš Vilniaus, kolegos žurnalistai pabendravo, padiskutavo darbiniais klausimai. Tačiau toks renginio slaptumas šiais viešumo laikais yra visiškai nepateisinamas.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi