Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Kanalizacija – ne šiukšlių dėžė

Avatar

Paskelbta

data

Kai kurių Radviliškio miesto namų gyventojai skundžiasi dėl nuolat užsikemšančios kanalizacijos, net kelis kartus per mėnesį kviečiasi „Radviliškio būsto“ avarinę tarnybą.

Neseniai Stiklo gatvės viename iš namų užsikimšus kanalizacijai, fekalijose tiesiog „plaukė“ rūsiai. Gyventojai skubėjo ieškoti kaltininkų: kaltino „Radviliškio būsto“ darbuotojus, kad šie neskuba likviduoti avarijos, o pastarieji  negalėjo patekti į rūsį, nes šis buvo užrakintas savininko. Tokių atvejų būna nemažai, tačiau dėl tokių avarijų dažniausiai kalčiausi patys daugiabučių gyventojai.

Į unitazus primetama neįtikėtinų dalykų


Pasak UAB „Radviliškio būstas“ darbuotojų, kvietimai sutvarkyti užsikimšusią kanalizaciją šios įmonės specialistams – kasdienybė. O problemos kaltininkais dažniausia tampa patys gyventojai, į kriaukles ir unitazus primetantys neįtikėtinų dalykų ir taip užkemšantys kanalizacijos vamzdžius.

„Nemalonių problemų dėl užsikimšusios kanalizacijos nebūtų arba jų būtų gerokai mažiau, jei žmonės į klozetus neprimestų neleistinų daiktų, prisimindami, kad klozetas – ne šiukšlių dėžė“, – sakė „Radviliškio būsto“ atstovai.

Valyti užsikimšusios kanalizacijos atvykusių meistrų jau nebestebina, kai vamzdžiuose randa bulvių lupenų, stiklo duženų, tuščių butelių ar kitų daiktų. Meistrai dažnai prisipažįsta net negalintys suvokti, kaip tokie daiktai pakliūna į vamzdynus.

Todėl kiekvieną kartą iškviesti tvarkyti užsikimšusios kanalizacijos, specialistai atvykę į nurodytą daugiabutį ją ne tik išvalo, bet ir atlieka tam tikrą šviečiamąjį darbą: pasikalba su gyventojais, paaiškina, kokių atliekų negalima mesti į kanalizaciją, kad būtų išvengta nemalonių pasekmių.

„Įprastai žmonės klaidų, tačiau pasitaiko, kad vamzdynai tame pačiame name užsikemša kelis kartus per mėnesį. Tuomet į daugiabutį nuvykę specialistai ieško problemos pačiame kanalizacijos stove, o ne atskiruose butuose“, – sakė UAB „Radviliškio būstas“ darbuotojai.

Pasak jų, pasitaiko ir tokių atvejų, kai vamzdynus užkemša, pavyzdžiui, penktame aukšte gyvenantys žmonės, tačiau pirmieji pasekmes pajaučia pirmojo aukšto gyventojai. Paleidus vandenį į virtuvės kriauklę, jis nenuteka, o dar blogiau, užsikimšus kanalizacijai, visas vamzdynų turinys pradeda „lipti“ lauk, užpila ne tik rūsius, bet ir butus. Kad būtų to išvengtų, daugiabučių namų gyventojai privalo patys atsakyti už savo veiksmus ir į klozetus nemesti, kas papuola po ranka. Tuomet nereikės ne tik specialistų į pagalbą kviesti, bet ir už tai papildomai mokėti.

Specialistai pataria kanalizaciją nepilti kavos tirščių, tualetinio popieriaus, vienkartinių rankšluosčių, servetėlių, atsakingai naudoti įvairias chemines valymo priemones.

Avariją gali sukelti net naujai atsiradęs tualetinis popierius, kuris vandenyje ištirpsta. Tačiau, jeigu name senas vamzdynas, popierius pirmiausia užkiša vamzdį ir nespėjęs ištirpti sukelia avarinę situaciją ir fekalijos skandiną daugiabučių namų rūsius ar net namo pirmame aukšte esančius butus. Dažniausiai nuotekų vamzdyno užsikimšimo priežastys yra įvairiausi daiktai, kuriuos radviliškiečiai neatsakingai sumeta į klozetus, tai: plastikiniai maišeliai, higieniniai paketai, tualetinis popierius, šveistukai, įvairūs rūbai.

Dažnai daugiabučiuose namuose bėdos dėl nuotekų prasideda rudenį, prasidėjus konservavimo karštinei, ir pavasarį, kai valomi sandėliukai. Tada avarijas šalinantys darbuotojai nuotekų vamzdžiuose randa įvairių daržovės bei jų liekanų: bulvių lupenų, marinuotų agurkėlių ir kitų daržovių. Netvarkingiems gyventojams reikėtų pagaliau suprasti, kad vandens vamzdžiai yra tam, kad jais nubėgtų panaudotas vanduo, o šiukšles reikia mesti į šiukšlių kibirą, o ne į klozetą. Už tokį neatsakingą elgesį kol kas jokios baudos nenumatytos, tačiau žmonės patys save nubaudžia, nes jiems tenka kviesti tarnybas ir už tai patiems (ir kaimynams) susimokėti.

Taip pat dažna šeimininkė į kriaukles pila susmulkintas daržovių atliekas, riebalus, kurie vamzdyne atšąla, sukietėja ir užkemša vamzdį. Pasak kanalizacijos vamzdžius prižiūrinčių UAB „Radviliškio būstas“ žmonių, jokiu būdu negalima į kanalizaciją pilti kavos tirščių, stengiantis atkimšti kanalizaciją nereikėtų pilti į ją cheminių medžiagų, kurios sukietėja ir pasidaro kaip cementas. Pasak specialistų, net jeigu būna ir nauji vamzdžiai, per dvejus ar trejus metus gali susikaupti kamštis, žmonės dažnai net netiki, kad taip greitai gali užsikimšti.

Tad jeigu visi gyventojai įsiklausytų į specialistų patarimus ir pagaliau suprastų, kad maisto atliekas, higienos priemones, stiklinę tarą bei kitas didesnes šiukšles reikia nugabenti į konteinerius, o ne nesivarginant nuleisti į klozetą, kanalizacijos avarijų būtų mažiau ir būtų sutaupoma nemažai lėšų.

Nuotraukoje :  „Lobis“, rastas valant kanalizaciją.

 

 

 

 

1 Comment

1 Comment

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi