Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Susitikimas su rašytoju Vytautu Račicku

Avatar

Paskelbta

data

 

Vasario 7 dieną Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos 3-5 klasių mokiniai skubėjo į susitikimą su populiariu vaikų rašytoju Vytautu Račicku. Susitikimą pradėjo 3c klasės mokinė Elana Kanišauskaitė. Ji deklamavo Almos Karosaitės eilėraštį „Apie Vytautą Račicką“. Susitikimą rašytojas pradėjo klausimu – kodėl reikia skaityti? Vaikai pasakojo, kad skaitymo procesas žmogui padeda išmokti naujų žodžių, raiškaus skaitymo bei tobulina rašymo gebėjimus. Rašytojas sutiko su mokinių nuomone ir papildė, kad skaitymas lavina vaizduotę, kuri reikalinga ne tik rašytojui, bet kiekvienos profesijos žmogui. V. Račickas vaikams pasakojo, kad potraukį skaityti jautė nuo pat vaikystės. Su knyga laikas prabėgdavo labai greitai, todėl vaikystėje būsimas rašytojas skaitė daug. Jo manymu, būtent ,,skaitymas ir išugdė jo vaizduotę“.

Susitikimui vaikai ruošėsi kruopščiai. Daugelis atsinešė pinigėlių, kad įsigytų rašytojo knygą su autografu. Visi dar prieš susitikimą skaitė rašytojo knygas, suko galvas, ką įdomaus galėtų rašytojo paklausti. Vaikams buvo įdomu, kokio amžiaus V. Račickas pradėjo rašyti, kiek knygų yra parašęs, ar toks pat padauža buvo kaip jo herojai. Kūrinių autorius skaitė ištraukas iš knygų: „Lukošiukas“, „Natas Muntus – mano draugas“. Rašytojas pasakojo, kad tapti garsiu rašytoju – tai ilgas ir kantrus darbas. Pirmąjį eilėraštį parašė dar būdamas 3 klasėje, po to rašė apsakymus, kuriuos publikavo laikraštyje. Idėjų naujam kūriniui dažnai semiasi iš gyvenimo, tikrovėje nutikusių istorijų. Pasak autoriaus, knygos vaikams jam  „netyčia išeina linksmos“, net jeigu tema ir labai rimta.

Rašytojas yra išleidęs 35 knygas. Naujausia jo knyga „Tetulė Ulė, SEPTINTOJI ŠLEPETĖ ir mafija“. Naujos knygos kūrimui kasdien autorius skiria 3–4 valandas. Pateikę rašytojui klausimą, kiek jam metų, mokiniai išgirdo atsakymą – „prieš 50 metų buvo penkiolika“. Vytauto Račicko kūriniai pelnė ne vieną apdovanojimą. Visos trys trilogijos apie Zuiką apysakos – „Zuika padūkėlis“, „Zuika dar gyvas“, „Nauji Zuikos nuotykiai, arba tikrasis džiaugsmas“ – yra apdovanotos premijomis. 2011 m. rašytojas gavo Švietimo ir mokslo ministerijos vaikų literatūros premiją už romaną jaunimui „Baltos durys“. Du kartus autoriaus knygos pripažintos geriausiomis metų knygomis: 1996 m. apysaka „Šlepetė“ nominuota kaip geriausia metų knyga vaikams, 2014 m. apysaka „Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais“ pripažinta geriausia metų knyga paaugliams. Susitikimui su rašytoju bibliotekininkė Gražina Ivanauskienė paruošė demonstraciją, kurioje buvo galima pamatyti rašytojo išleistų knygų viršelius.

 

Pasibaigus susitikimo laikui – prie stalelio su rašytojo knygomis nusidriekė ilgiausia eilė.

 

                                               Bibliotekininkės Šiaudvytienė ir G. Ivanauskienė

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019