Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Susitikimas su rašytoju Vytautu Račicku

Avatar

Paskelbta

data

 

Vasario 7 dieną Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos 3-5 klasių mokiniai skubėjo į susitikimą su populiariu vaikų rašytoju Vytautu Račicku. Susitikimą pradėjo 3c klasės mokinė Elana Kanišauskaitė. Ji deklamavo Almos Karosaitės eilėraštį „Apie Vytautą Račicką“. Susitikimą rašytojas pradėjo klausimu – kodėl reikia skaityti? Vaikai pasakojo, kad skaitymo procesas žmogui padeda išmokti naujų žodžių, raiškaus skaitymo bei tobulina rašymo gebėjimus. Rašytojas sutiko su mokinių nuomone ir papildė, kad skaitymas lavina vaizduotę, kuri reikalinga ne tik rašytojui, bet kiekvienos profesijos žmogui. V. Račickas vaikams pasakojo, kad potraukį skaityti jautė nuo pat vaikystės. Su knyga laikas prabėgdavo labai greitai, todėl vaikystėje būsimas rašytojas skaitė daug. Jo manymu, būtent ,,skaitymas ir išugdė jo vaizduotę“.

Susitikimui vaikai ruošėsi kruopščiai. Daugelis atsinešė pinigėlių, kad įsigytų rašytojo knygą su autografu. Visi dar prieš susitikimą skaitė rašytojo knygas, suko galvas, ką įdomaus galėtų rašytojo paklausti. Vaikams buvo įdomu, kokio amžiaus V. Račickas pradėjo rašyti, kiek knygų yra parašęs, ar toks pat padauža buvo kaip jo herojai. Kūrinių autorius skaitė ištraukas iš knygų: „Lukošiukas“, „Natas Muntus – mano draugas“. Rašytojas pasakojo, kad tapti garsiu rašytoju – tai ilgas ir kantrus darbas. Pirmąjį eilėraštį parašė dar būdamas 3 klasėje, po to rašė apsakymus, kuriuos publikavo laikraštyje. Idėjų naujam kūriniui dažnai semiasi iš gyvenimo, tikrovėje nutikusių istorijų. Pasak autoriaus, knygos vaikams jam  „netyčia išeina linksmos“, net jeigu tema ir labai rimta.

Rašytojas yra išleidęs 35 knygas. Naujausia jo knyga „Tetulė Ulė, SEPTINTOJI ŠLEPETĖ ir mafija“. Naujos knygos kūrimui kasdien autorius skiria 3–4 valandas. Pateikę rašytojui klausimą, kiek jam metų, mokiniai išgirdo atsakymą – „prieš 50 metų buvo penkiolika“. Vytauto Račicko kūriniai pelnė ne vieną apdovanojimą. Visos trys trilogijos apie Zuiką apysakos – „Zuika padūkėlis“, „Zuika dar gyvas“, „Nauji Zuikos nuotykiai, arba tikrasis džiaugsmas“ – yra apdovanotos premijomis. 2011 m. rašytojas gavo Švietimo ir mokslo ministerijos vaikų literatūros premiją už romaną jaunimui „Baltos durys“. Du kartus autoriaus knygos pripažintos geriausiomis metų knygomis: 1996 m. apysaka „Šlepetė“ nominuota kaip geriausia metų knyga vaikams, 2014 m. apysaka „Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais“ pripažinta geriausia metų knyga paaugliams. Susitikimui su rašytoju bibliotekininkė Gražina Ivanauskienė paruošė demonstraciją, kurioje buvo galima pamatyti rašytojo išleistų knygų viršelius.

 

Pasibaigus susitikimo laikui – prie stalelio su rašytojo knygomis nusidriekė ilgiausia eilė.

 

                                               Bibliotekininkės Šiaudvytienė ir G. Ivanauskienė

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi